LT   EN   RU  
2021 m. gegužės 11 d., antradienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Žydai
  Bendruomenės > Žydai
Lankomumo reitingas Publikuota: 2005-09-04
Žydų kultūros paveldo dieną – nemokamos ekskursijos Vilniuje ir Kaune
Kultūros paveldo departamentas, dalyvaudamas Europos Tarybos programoje „Žydų kultūros paveldo kelias Europoje“, kartu su Lietuvos žydų bendruomene visus, besidominčius šalies kultūra ir istorija, sekmadienį kviečia į Žydų kultūros paveldo dienos renginius. Jos programoje – nemokamos ekskursijos po žydų kultūros objektus Vilniuje ir Kaune.

Vilniuje bus galima aplankyti pagrindinius litvakų istorijos, kultūros ir paveldo vietas senamiestyje, Vilniaus choralinę sinagogą, išgirsti pasakojimus apie sinagogos architektūrą – bimą, aron kodešą, taip pat apie istoriją, žydų religines šventes, ritualus, kantorius ir kt.

Pusiaukelėje tarp Vilniaus ir Kauno išvykos dalyviams bus pristatoma Žiežmarių (Kaišiadorių r.) medinė sinagoga, pasakojama apie žydų gyvenseną „štetle“, šventes, tradicijas, maisto gaminimą, religiją.

Kaune vyks pėsčiųjų ekskursija „Žydų kultūros paveldo objektai Kauno senamiestyje“, bus kalbama apie žydų gyvenimo būdą, religiją, tradicijas, maistą, pristatoma architektūra, istorijos bei kultūros objektai. Duris lankytojams atvers Kauno choralinė sinagoga. Visi besidomintys galės susipažinti ir su Kauno apylinkių svarbiausiais žydų istorijos ir kultūros paveldo objektais.

2004 metų gegužę Europos Tarybos vadovaujamasis Kultūros komitetas nutarė įtraukti žydų kultūros paveldo kelią į Kultūros kelių programą. Tais pačiais metais vykusių Europos paveldo dienų, skirtų žydų kultūros paveldui Lietuvoje, nutarta rugsėjo 4 dieną paskelbti Žydų kultūros paveldo diena.

Šaltinis

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Atleidimo svarba (2)    Programos (61)    Dažasvydis (3)    Rašytojai (11)    Šamanai (7)    Monitoriai (11)    Sveikata (313)    Amerikos lietuviai (7)    Žirgų sportas (4)    Kelionių įspūdžiai (26)    Leo LT (12)    Atmintis (4)    Filosofija (326)    Tamplieriai (7)    Seimo rinkimai 2004 (3)    Vasario 16 (12)    Imtynės (29)    Skolininkai (12)    Automobiliai (41)    Klubai (5)    Švedija (9)    Ekologinis ūkis (2)    Tibetas (10)    Šventieji (10)    Gimimo diena (3)    Procesoriai (28)    Metalinės muzikos grupės (8)    Gintaras Beresnevičius (26)    Auklės (3)    Bitė (5)    Pagalba ir prevencija (124)    Seimo rinkimai (4)    Tiškevičiai (18)    Tinklapiai (13)    Klonavimas (10)    Katės (33)    Gatvės šokiai (5)    Ekologiškas maistas (2)    E - komercija (87)    Filatelija (11)    Homeopatija (5)    Vytautas Bogušis (12)    Skaneriai (5)    Nacionaldarbininkų Sąjūdis (2)    Logistika (12)    Arbata (10)    Kandidatai į prezidentus (5)    Striptizas (8)    Turizmo agentūros (10)    Romas Kalanta (4)
1. Chanuka - suspindėjusios šviesos stebuklas
2. Vilniuje atkuriami istorinio žydų kvartalo fragmentai
3. Senąjį Testamentą hebrajiškai galima skaityti ir kompaktinėje plokštelėje
4. V.Adamkus pritaria pilietybės suteikimui litvakams
5. S.Alperavičius pasigenda valdžios dėmesio
6. XX šimtmečiui baigiantis, arba “Laiškas bičiuliui žydui”
7. Vaikas liko gyvas. O mes?
8. Emigrantus iš buvusios Sovietų Sąjungos vilioja Izraelis
9. Žydai ieško nacių aukso
10. Klausimus kelianti konferencija
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!