LT   EN   RU  
2020 m. rugpjūčio 5 d., trečiadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Įsimylėjimas
Meilė (5 dalis)

2011-03-14 | Mokslininkai ištyrė, kad tikroji meilė iš tiesų egzistuoja. Iki šiol buvo manoma, kad įsimylėjimo jausmai praeina po maždaug 15 mėnesių, o cheminė trauka po dešimties metų apskritai išnyksta. Tačiau naujausi tyrimai rodo, kad egzistuoja tokios poros, kurios po 20 metų bendro gyvenimo patiria panašius jausmus kaip ir naujai įsimylėję asmenys. Smegenų tyrimai atskleidė, kad, pateikus mylimo žmogaus nuotrauką, viena iš dešimt ilgalaikių įsimylėjėlių porų patiria tas pačias chemines reakcijas, kaip ir poros, išgyvenančios šviežios meilės aistras. Tyrimai taip pat parodė, kad brandesnių porų jausmai reiškiasi „brandesniais" įsimylėjimo požymiais. Mokslininkai dvidešimtmetes poras pavadino „gulbėmis", kadangi šie paukščiai turi panašią ilgalaikės meilės „programą". Parodžius partnerio atvaizdą gulbei, ji patiria intensyvią malonumo (dopamino) dozę.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Meilė (4 dalis)

2011-03-14 | Pasaulinė sveikatos organizacija net gi įtraukė meilę į ligų sąrašą ir davė jai atskirą numerį – F63.9. Meilės tyrinėtojai išanalizavo du su puse tūkstančių smegenų nuotraukų, gautų tiriant 17 koledžo studentų, kurie buvo įsimylėję prieš du mėnesius. Studentai žiūrėdavo savo meilės objektų nuotraukas, o tuo tarpu magnetinės tomografijos aparatas fotografuodavo jų smegenis. Minėtame tyrime kompiuterio pagalba sudarytame žemėlapyje smegenų gilumoje buvo matomi "karštieji taškai". Toji sritis užpildyta ląstelėmis, kurios tiekia arba gauna dopaminą. "Meilė iššaukia galvos svaigimą, panašų į amfetamino toksinį poveikį, – tvirtina daktaras Maiklas Lebovičius iš Niujorko psichiatrijos instituto, – be to, ji turi autizmo bruožų". Anksčiau minėtieji tyrinėtojai išanalizavo ir septyniolikos jaunuolių, kuriuos neseniai paliko jų antrosios pusės, smegenų nuotraukas. Jie pastebėjo, kad smegenų dalies, atsakingos už meilę, aktyvumas padidėjęs. Argi tai nėra mokslinis patvirtinimas to, kas jau seniai buvo rašoma eilėraščiuose ir romanuose: kai tave palieka – meilė sustiprėja. Mokslininkų gauti rezultatai padeda suprasti, kodėl meilė susijusi su tokiu dideliu skaičiumi emocijų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Meilė (1 dalis)

2011-03-14 | Meilė – žmogaus patyrimo dalis, pasireiškianti viena ar keliomis iš šių formų: prisirišimas, draugystė, artumas, smarkus potraukis, aistra, tarpusavio „chemija", intymumas, galėjimas pasakoti vardan meilės objekto, nepaaiškinamas panašumo ar ryšio jausmas su meilės objektu, kuriuo gali būti kitas žmogus, gamta, arba abstraktus objektas (tėvynė ir pan.). Meile gali būti vadinama būsena, jausmas, emocijos, elgesys, mintys, suvokimas ir požiūris. Meilė yra viena iš esminių tarpusavio santykius ir savęs suvokimą lemiančių ir apibrėžiančių sąvokų. Daugelyje religijų meilė taip pat naudojama kaip sąvoka išreikšti tikinčiojo ryšiui su dievybe ar religiniu mokytoju. Meilės sąvoka skirtingų žmonių ir bendruomenių yra suvokiama ir interpretuojama labai skirtingai. Meilė yra viena iš pagrindinių meno temų. Draugystė turi dar vieną nepaprastai svarbią paskirtį žmonių gyvenime - pasirengimą aukščiausiai žmogiškų ryšių formai - meilei. Meilė - tai prisirišimo, atsidavimo jausmas. Mes mylime savo tėvus, artimuosius, gimtąjį kraštą, gamtą, gyvūnus, daiktus bei reiškinius. Tačiau meile dažniausiai suprantami ypatingi vyro ir moters santykiai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kas priverčia vyrus įsimylėti?

2009-11-03 | Gyvename nebe akmens amžiuje, tad laukti, kol Jis Tave pastebės gali būti išties nuobodu. Laikas imtis iniciatyvos! Kad ir kaip bebūtų, veik elegantiškai. Sek instrukcijas, kurios padės priversti Jį trokšti susipažinti su Tavimi artimiau. Kai einate į pirmą pasimatymą, vyras dažniausiai yra tas, kuris siūlo, ką veikti. Tai jam – didžiulis spaudimas. Pačioje pradžioje Jis nė nenutuokia, ar Jo pasirinkimas nebus didžiulė klaida, Jį paversianti nuobodžiu ar vaikišku. Taigi, Tu gali pakeiti situaciją. Kadangi palikti gerą įspūdį yra svarbu ne tik Jam, pamėginkite atsidurti Jo vietoje. Pakvieskite jį į rungtynes arba koncertą ir gausite taškų vien jau dėl to, kad išvengsite nuobodžios vakarienės. Taip, vyrai mėgsta daug patyrusias moteris. Tačiau jei Tu nori laimėti Jo širdį per ateinančias 10 dienų, o tuo pat metu visai neturi Jam laiko, deja, nieko nebus. Jei Tu pastoviai užimta, jis galvos Tave esant išdidžią ir pernelyg apsėstą savimi. Jei negali susitikti su Juo, kuomet Jis siūlo, informuok, kada Tau tiktų labiau. Jei visada atsakysi neturinti laiko, o paskui tikėsiesi, kad Jis vis kvies į pasimatymus, kai laiko bus, Jis paprasčiausiai praras susidomėjimą. Galų gale, kada paskutinįkart parodei susidomėjimą? Moterys domisi mados naujovėmis, o vyrai domisi drabužiais, kurie parodo figūros privalumus, ir tuo pat metu neatrodo pigiai. Ir nesirenk taip, tarsi eitum į prabangų pobūvį. Dauguma vyrų mėgsta moteris, kurios puikiai jaučiasi savo pačių kailyje ir atrodo natūraliai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kaip priversti įsimylėti

2009-10-29 | Neseniai JAV Šiaurės Vakarų universiteto psichologų atliktu eksperimentu išsiaiškinta, kad moteris, užuot sėdėjusi ir laukusi atjojant savo princo ant balto žirgo, turėtų pati intensyviai ieškoti vyrų ir skirti vienam ne daugiau kaip keturias minutes, rašoma „Journal of Experimental Social Psychology“. Minėto universiteto psichologai atliko eksperimentą, kuriame dalyvavo 350 studentų. Iš pradžių moterys sėdėjo, o vyrai vaikštinėjo pakaitomis šmėžuodami jų akyse. Paskui jie pasikeitė vietomis. Paaiškėjo, kad po keturių minučių kontakto su priešingos lyties atstovais kai kurie eksperimento dalyviai pajuto romantišką pakylėjimą, nes labai užtikrintai elgėsi. Paskui studentai specialiame teste parašė, ar jie norėtų dar kartą susitikti su kuriuo nors partneriu ar partnere. Kai vyrai pakaitomis rinkosi sau tinkamą partnerę, gauti rezultatai patvirtino seną tiesą, kad vyrai – ne itin išrankūs. Kai ši galimybė buvo suteikta moterims, rezultatas – analogiškas. „Pats faktas, kad prie jūsų artinasi potencialus partneris, sustiprina susidomėjimą juo“, – sakė Veinbergo meno ir mokslo koledžo psichologijos profesorė Elli Finkel. Pasak jos, nepriklausomai nuo lyties, tie, kurie vaikštinėjo ir šmėžavo sėdinčių akyse, jautė stipresnį susidomėjimą jais (potencialiais partneriais), palyginus su tais, kurie sėdėjo ir laukė. Be to, tie, kurie vaikštinėdami sugebėjo pademonstruoti esantys aktyvūs, dar labiau atkreipė dėmesį.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kaip priversti vyrą įsimylėti?

2009-10-03 | Jeigu norite jums patikusiam vyriškiui padaryti gerą įspūdį, perdaug nesijaudinkite nei dėl pokalbio turinio, nei dėl savo išvaizdos. Anot psichiatro Raj Persaud, egzistuoja psichologinis triukas, kurio pagalba galite priversti kiekvieną vyriškį jus įsimylėti. Svarbiausia - kaip nors sužinoti savo „aukos“ mėgstamą emociją, po to paprasčiausiai suteikti vyriškiui galimybę labai stipriai ją išgyventi. Sakykime, norite sugundyti psichiatrą. Na, psichiatrai mėgsta, jeigu kas nors pastebi jų įžvalgumą. Vadinasi, jeigu sutikote psichiatrą ir, bendraudami su juo, leidžiate jam suprasti, kad jis yra ypatingai įžvalgus, tai labai panašu, kad psichiatras stengsis užmegzti su jumis ilgalaikį ryšį. Taip atsitiks, jeigu jums pavyks užtikrinti, kad jūsų draugijoje jis jaustųsi įžvalgesnis, negu bendraudamas su kuo nors kitu. Viena pastaba: nebūkite neišmanėlė tiesiogiai girdama jį už minėtą jo savybę. Bendraujant su jumis jam turėtų užgimti jausmas, kad jo įžvalgumas yra nuostabus ir visados laukiamas. Jeigu norite būti pakviesta į pasimatymą, tai atminkite, kad drovumas nėra kliūtis. Dažniausiai tai būna privalumas. Buvo atlikta daugybė tyrimų, kurie patvirtino, kad drovumas yra ypatingai patraukli savybė. Pripažįstama, kad ši savybė dažnai patrauklesnė, negu drąsos demonstravimas. Apklausos rodo, kad apie 50 procentų žmonių laiko save droviais. Drovumas veikiau suartina su kitais, o ne atitolina nuo jų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kaip išlikti įsimylėjėliams auginant vaikus?

2009-08-27 | Dauguma gerų tėvų mano, kad jie visą laiką turi būti rimti ir nekrėsti kvailysčių. Tačiau tai nereiškia, kad santuokoje neturi likti gyvumo ir šiek tiek vėjavaikiškumo. Kai praėjus aštuonioms savaitėms po gimdymo gydytojas man pasakė, kad galiu vėl pradėti gyventi normalų lytinį gyvenimą, pagalvojau, kad jis turbūt juokauja. Apie kokį normalų (ir dar lytinį) gyvenimą galima kalbėti, jei galvoje sukasi vienintelė mintis – kaip išsimiegoti. Mudu su vyru labai mylime savo dukrelę, tačiau jos gimimas apvertė aukštyn kojom mūsų gyvenimą. Netikėtai viskas, ką buvome įpratę daryti, netgi tai, ką jautėme vienas kitam, pasikeitė. Vaikai gali suteikti daug džiaugsmo dviejų žmonių tarpusavio santykiams ir reikalauti iš mūsų daug meilės ir dėmesio, tačiau būtų didžiulė klaida tapti tik „belyčiais vaikų tarnais”. Mes klaidingai manome, kad vaikai negali patys savimi pasirūpinti, o mūsų santuoka gali apsieiti ir be mūsų pastangų. Kai drauge praleidžiamas laikas tampa mažiausiai vertinamu prioritetu, kenčiame ne tik mes, bet ir mūsų vaikai. Mes galime sugrąžinti aistrą į savo šeimyninį gyvenimą, jeigu sugebėsime nustatyti sėkmingą pusiausvyrą tarp savo ir vaikų poreikių. Pradėkime įsisąmonindami, kad esame ne tik tėvai, bet ir sutuoktiniai. Išlikti mylimaisiais yra be galo svarbu harmoningam šeimos gyvenimui.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Ar galėčiau jus įsimylėti?

2009-08-14 | Taip gyvenau sau ramiai tris savaites. Girdžiu, kaip dunda traukiniai, drebindami žemę, matau kaip naktį čia nešviečia žibintai, o balandžiai peri kaiušinius mano balkone. Esu mergaitė žalia suknele, laukianti ateities. Taip, sakau, ir gyvenu tris savaites, nesuprasdama, kas čia dabar vyksta. Ogi, nieko ir nevyksta. Laukiu ir laukiu, nereikia man nei pinigų, nei ypatingų linksmybių. Bet gal galėčiau jus įsimylėti? Jums nieko nereikės daryti. Tikrąją to žodžio prasme - jums tereikės egzistuoti. Aš rasiu, kuo žavėtis, kas mane žavės ir sužavės. Nesijuokite, juk tai labai paprastas dalykėlis. O planas toks. Gyvenu pereinamajame laikotarpyje, kuriame susipina praeitis, dabartis ir ateitis. O iš tikrųjų labai pasiilgau praeities, ir gyvenu ateitimi. O dabarčiai labai trūksta jūsų, mielasai. Gal galėčiau jus įsimylėti? Įsimylėčiau jus, ir jūs gal net nesužinotumėte to arba, dar geriau - mes būtumėme matęsi tik vieną kartą. Ir …(čia geriausia dalis)… aš jus įsimylėčiau tik vienam mėnesiui. Ką jūs manote? Gal galėčiau jus įsimylėti, m? Debesys kybo, griaudėja naktimis, ir tik kai pradeda lyti rugpjūčio vidury - visi kaip susitarę skelbia: Ateina ruduo. Aišku, kad ateina, aišku, kad viskas bus kitaip, nei prieš metus. Ir akivaizdu, kad aš jau nebe Vilniuje ir nebe vilnietė. Ir nepaaiškinamais žodžiais pasiilgau visų ir visko. Net ir jūsų, brangusai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kokių klaidų darome įsimylėjusios

2009-08-11 | Be perstojo šypsaisi praeiviams, sukinėjiesi priešais veidrodį ir bijai gaminti valgyti, nes tikrai žinai - persūdysi! Taigi įsimylėjai! Ir visos tavo mintys vien apie jį. Ką gi, tavęs laukia nuostabus metas. Tiktai neužmiršk ankstesnės patirties, - savo ir kitų, - kad bent šį kartą viskas susiklostytų būtent taip, kaip tu svajojai. Psichologijos požiūriu, įsimylėjimas mažai kuo skiriasi nuo bet kokios kitos persekiojančios idėjos. Pavyzdžiui, tave sužavėjo be galo madinga ir labai brangi rankinė, ir nuolat šmėžuoja tau prieš akis. Kur bebūtum, jeigu kuri nors iš praeivių ją turės, tu pirma tai pastebėsi. Todėl netrukus tau ims atrodyti, kad madingąja rankine "jau seniai džiaugiasi visas pasaulis, išskyrus tave vieną". Įsimylėjimas - ne pirmasis meilės etapas, o visiškai savarankiškas jausmas. Šie abu jausmai užgimsta ir vystosi kiekvienas pagal savo dėsningumus ir tiktai išoriškai primena vienas kitą. Įsimylėjimų, neperaugančių į meilę, ženkliai daugiau, negu peraugančiųjų. Be to, meilė gali užgimti ir be įsimylėjimo. Įsimylėjėliai tikrąja to žodžio prasme "pameta galvas". Tai patvirtino neseniai Milano universitete atlikti tyrimai. Mokslininkai nustatė, kad įsimylėjėlių kraujyje labai sumažėja sąveiką tarp galvos smegenų nervinių ląstelių aktyvinančio baltymo lygis. Todėl nervinės reakcijos akivaizdžiai sulėtėja. Biochemikų stebėjimus patvirtino ir psichologai: jų nuomone, įsimylėjėlių elgesys labai panašus į elgesį žmonių, kurių silpna nervų sistema, - neurastenikų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Atrastas įsimylėjimo lygio nustatymo metodas

2009-05-30 | Harvardo universiteto psichologas Zickas Rubinas pamėgino moksliniu metodu nustatyti įsimylėjimo lygį ir sulaukė gana įdomių rezultatų. Paaiškėjo, kad įsimylėjimo lygį galima nustatyti per atitinkamo laiko tarpą, kai įsimylėjęs žmogus žiūri į savo objektą, rašoma Journal of Experimental Social Psychology. Mokslininko tvirtinimu, jei vyras ir moteris žiūri vienas į kitą 75 proc. per visą pokalbio laiką, vadinasi, jie - įsimylėję! Tačiau įsimylėjėliai mažiau kreipia dėmesį vienas į kitą, kai į jų pokalbį įsikiša ar prisijungia trečiasis asmuo. Pasak psichologo, įprasto pokalbio metu žmonės žiūri vienas į kitą vidutiniškai 30-60 proc. laiko. Šis įsimylėjimo nustatymo metodas pavadintas Rubino skale. Jei žmogus sugebės iš akies nustatyti bent apytikslį laiką, kuriuo metu į jį žiūri priešingos lyties pašnekovas, tada jis gali nustatyti, kiek tas žmogus domisi juo daugiau nei pašnekovas. Mokslininko tvirtinimu, šis metodas padeda ir tiems, kurie nori, kad juos įsimylėtų. „Pamėginkite žiūrėti žmogui į akis, kuris jums patinka, apie 75 proc. viso pokalbio laiko.Tuo atveju, jei jūs patinkate partneriui, jo smegenys kaip mat sureaguos. Reikalas tas, kad žmogaus smegenys linkusios akimirksniu reaguoti į dėmesingą priešingos lyties atstovo žvilgsnį. Taip mes pradedame patys tikėti tuo, kad esame įsimylėję, o mūsų smegenys pradeda aktyviai išskirti fermentą feniletilaminą, - sako Zickas Rubinas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!