LT   EN   RU  
2021 m. sausio 16 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Žemės ūkis
Obelų formavimas ir genėjimas jaunuose soduose

2003-11-26 | Pagrindinė verpstiško vainiko dalis yra iki pat viršūnės einantis tvirtas liemuo, apaugęs horizontaliai (ar bent jau panašiai) augančiomis šoninėmis šakomis. Be to, viršutinės šakos daug trumpesnės negu apatinės. Natūraliai augantis žemaūgis vaismedis negali suformuoti tvirto liemens dėl savo ankstyvo ir gausaus derėjimo. Vos tik pradėjus tokiam vaismedžiui derėti, viršūnė nusvyra nuo sunkios vaisių naštos ir paprasčiausiai prapuola. Kad taip neatsitiktų, verpstės formos vainikui formuoti yra būtinos tvirtos atramos. Kamienas turi būti ne trumpesnis kaip 60 cm.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

Naujausios kriaušių veislės

2003-11-26 | Lietuvos valstybiniam augalų veislių tyrimo centrui perduotos tirti dvi naujausios kriaušių veislės: Gaisra ir Liepona. Gaisra - ankstyvoji rudeninė kriaušių veislė. Jos sėjinukas Nr.1729 išaugintas iš savaime apsidulkinusios Max Red Bartle (Raudonojo Viljamso) sėklos. Vaismedžiai vidutinio augumo, šaltą žiemą ištveria patenkinamai, atsparūs ligoms. Veislė kryžmadulkė. Žydi vidutiniškai anksti. Gerai apsidulkina su Kliapo mėgstamosios, Konferencinės ir kitomis vidutiniškai anksti žydinčių veislių žiedadulkėmis. Įskiepyti į paprastosios kriaušės (Pyrus communis) sėklinius poskiepius derėti pradeda penktaisiais-šeštaisiais augimo sode metais. Dera gausiai, kasmet, išskyrus tuos metus, kai po šaltų žiemų pašąla vaisinės šakelės ir žiediniai pumpurai ar žydėjimo metu žiedus apšaldo pavasarinės šalnos. Vainikas plačios piramidės formos, vidutinio tankumo.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kas naujesnio serbentų auginimo technologijose?

2003-11-26 | Lietuvos klimato ir dirvožemio sąlygos puikiai tinka juodiesiems ir raudoniesiems serbentams auginti. Atsigaunančios vaisių ir uogų perdirbimo įmonės, gilaus šaldymo, mechanizuoto derliaus skynimo galimybės skatina didinti šių verslinių uogynų plotus. Prieš penkerius metus Lietuvoje buvo apie 640 ha, o šiuo metu - apie 1 500 ha verslinių serbentynų. Pagal šį rodiklį Lietuva užima šeštąją vietą Europoje. Juodųjų serbentų veislių selekcija pasaulyje vis labiau orientuojasi į produkcijos kokybę. Naujų veislių uogose siekiama padidinti askorbo rūgšties, antioksidantų bei eterinių aliejų kiekį. Žinoma, pagrindiniai selekciniai reikalavimai veislėms išlieka tie patys: vėlyvas žydėjimas (kai jau būna praėjusios pavasarinės šalnos); atsparumas ligoms ir kenkėjams; glausta krūmų forma; derlumas; uogų tinkamumas gabenti ir pan.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Ir varginančio darbo nebijantiems duoną pelnyti sunku

2003-01-06 | Paprastai kaimietis nori viską iš anksto apskaičiuoti: dirbti ir užsidirbti jei ne prabangai, tai bent pragyvenimui, dažnai nevertindamas net savo išlieto prakaito kainos. Šia prasme ne išimtis ir Misiūnų kaime gyvenančių ūkininkų Mildos ir Antano Lisevičių šeima. Ir patiems pragyventi, ir vaikams į mokslus leisti labai reikalingas pinigas. Todėl šeima, niekada nesikračiusi juodo darbo, laikė ir karves, ir porą paršavedžių, pardavinėjo paršelius, augino javus... Bet tiesiog rankos nusviro, kai prieš kažkiek laiko smarkiai krito ir kiaulienos, ir paršelių, už kurių porelę pirkėjai siūlydavo tik 60 Lt, kainos. Už tokią mažą kainą nei turguje, nei kitur dar pensinio amžiaus nesulaukusi Lisevičių šeima savo augintinių nepardavinėjo – tiesiog dovanojo juos giminėms. Nepaliko ir nė vienos paršavedės. Bet ateitį labai sunku nuspėti, kai visiškai nežinoma, kur ir už kokią kainą tuos paršelius galima bus parduoti po metų, kitų. Dabar Milda ir graudenasi: gal ir be reikalo atsisakė kiaulių ūkio, nes paršelių kainos pakilo net 4 – 5 kartus. Tad vėl rusena viltis – galbūt verta kiaulininkystę vėl atgaivinti?

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!