LT   EN   RU  
2021 m. spalio 28 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Žemės grobstymai
Šeškinės ozo istorija

2004-10-24 | Geologai D. ir N. Sobolevai bene pirmieji 1911 metais atkreipė dėmesį į Šeškinės gūbrį ir laikė jį esant būtent ozu. V.Okulovičius šį ozą detaliai tyrinėjo ir 1934 metais spaudoje paskelbė savo tyrimų apibendrintus duomenis. Vietiniai gyventojai jau seniai žinojo Šeškinės oze slūgsant žvyro, smėlio. Tačiau didesniais kiekiais žvyras čia pradėtas kasti bene nuo 1952 metų, o šia žalinga Šeškinėje ozui veikla užsiėmė Vilniaus miesto vykdomajam komitetui priklausęs Miesto remonto trestas - tuometinio kolūkio “Naujas kelias” (jo žemėje buvo šis kalvagūbris) šefas. Nuo 1953 metų Šeškinės oze žvyrą ėmė eksploatuoti ir kitose statybinės organizacijos, kelininkai. Intensyvus žvyro kasimas truko maždaug 6 metus, kol 1957 metais, sujudus mokslo ir mokymo įstaigų gamtininkams, Gamtos apsaugos komitetui prie LTSR Ministrų Tarybos kasimas buvo sustabdytas.

Lankomumo reitingasKomentarų: 3

plačiau >>

Buvusių žemėtvarkininkų kaltė nebenuginčijama

2004-09-29 | Aukščiausiasis Teismas antradienį atmetė buvusių sostinės žemėtvarkininkų Aušros Žliobaitės ir Stanislovo Žvirblio kasacinius skundus. Konstatuota, kad Vilniaus apygardos teismas praėjusių metų gruodžio 29 dienos nuosprendžiu pagrįstai apkaltino A.Žliobaitę ir S.Žvirblį 2000-2001 metais pasipelnius iš neteisėtai skiriamų žemės sklypų. Šį pavasarį nuteistųjų skundus atmetė ir Apeliacinis teismas. Buvusiai sostinės Žemėtvarkos skyriaus darbuotojai A.Žliobaitei už piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi, dokumentų klastojimą bei kitus nusikaltimus nuosprendžiu paskirta pustrečių metų laisvės atėmimo bausmė, kurios laikas penktadaliu sutrumpintas pritaikius amnestiją. Be to, A.Žliobaitei trejiems metams atimta teisė dirbti valstybės tarnyboje. A.Žliobaitės draugas, buvęs Vilniaus žemėtvarkos skyriaus vadovas S.Žvirblis nuteistas kalėti 3 metus ir 3 mėnesius, tačiau ir jo bausmės laikas penktadaliu sutrumpintas pritaikius amnestiją. S.Žvirblis, atlikęs bausmę, dar 4 metus neturės teisės dirbti valstybės tarnyboje.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Žemgrobiai siautėja, o "elitas" žaidžia apkaltą

2004-04-08 | 2003 m. rudenį Lietuvos žaliųjų judėjimas netikėtai gavo šaukimą į Kauno apylinkės teismą del žalos atlyginimo pil. A.Bakutienei, kadangi minėta pilietė civiliniu ieškiniu kreipėsi į teismą ir manė, kad 2003-05-29 vykusio piketo metu, Lietuvos žaliųjų judėjimas kartu su vietinėmis gyventojomis V. Gintautiene (1961 gim.) ir A.Barakūniene (1947 gim.), išvertė jai priklausančią 127 metrų ilgio 2 m aukščio medinę tvorą ir padarė virš 4000 tūkst. litų civilinę žalą. 2004 m. balandžio 30 d. Kauno apylinkės teisme (teisėja V. Baškienė) paskelbė sprendimą. Iš surinktos byloje medžiagos ir liudytojų parodymų teismas nustatė, kad ta aplinkybė, jog Lietuvos žaliųjų judėjimas įstatymų nustatyta tvarka organizavo ir dalyvavo pikete, protestuodamas prieš tvoros Sukilėlių prospekte pastatymą ir medžių naikinimą, dar nereiškia, kad yra kaltas dėl tvoros nugriovimo. Sprendime pažymima, kad piliečiai turi teisę rinktis į taikius susirinkimus (LR Konstitucija 36 straipsnis). Teismas išteisino Kauno miesto Sukilėlių prospekto gyventojas ir Lietuvos žaliųjų judėjimą, nes byloje nebuvo ir negalėjo būti įrodymų, kad žalieji vertė tvorą ar atliko kitus neteisėtus veiksmus. Keisčiausia šioje Sukilėlių prospekto tvoros griovimo istorijoje tai, kad tvoros savininkė A.Bakutienė norėjo lengvai pasipelnyti iš sunkiai materialiai gyvenančių žmonių: V.Gintautienės ir A. Barakūnienės bei visuomeninės žaliųjų organizacijos. V. Gintautienė šiuo metu yra bedarbė.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Grąžintą žemę valdys tik po 45 metų

2004-03-28 | Ona Butkienė, senelio Jono Medeckio žemės Baltramiejiškių kaime paveldėtoja, gyvenanti senoje jo sodyboje, su liūdesiu žvelgia į ant kalvelės įsikūrusią buvusią pionierių stovyklą. Kadaise ant senelio žemės pastatytoje pionierių stovykloje ji dirbdavo, o dukros ilsėdavosi. Tuomet niekas iš giminės nesitikėjo, kad žemė (16 hektarų) kada nors grįš jo palikuonims. Dabar ji grąžinta, tačiau beveik pusšimtį metų paveldėtojai ja naudotis negalės. Tauragės apskrities viršininko administracijos Žemėtvarkos skyriaus vedėjas Ričardas Ažna padėties, kurioje atsidūrė Jono Medeckio žemės paveldėtojai, nedramatizuoja, tačiau pripažįsta, kad priverstinai išnuomotos žemės nuomininkai neretai iš tiesų nenori skaitytis su žemės savininkais, tačiau gyvenimas juos privers tai daryti. Iki 1997 metų kaime bet kokiais pastatais užstatyta žemė savininkams nebuvo grąžinama, ji buvo atiduodama kitoje vietoje arba už ją kompensuojama įvairiais būdais.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Pajūrio žemės dalybų byloje - pirmieji žingsniai į finišą

2004-03-21 | Plačiai nuskambėjęs žemės sklypų dalybų tyrimas - bent jau Klaipėdoje - pasiekė finišo tiesiąją. Šiomis dienomis uostamiesčio teisėtvarkos pareigūnai baigia derinti pavardes žmonių, kuriems artimiausiu metu bus pareikšti oficialūs įtarimai dalyvavus neteisėtai skirstant žemės sklypus pajūryje. Tyrimą koordinavusio Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuoto nusikalstamumo ir korupcijos tyrimo skyriaus vyr. prokuroro pavaduotojo Sigito Jasevičiaus nuomone, visa surinkta medžiaga teismą turėtų pasiekti šio mėnesio pabaigoje. Negalutiniais duomenimis, į kaltinamųjų suolą turėtų sėsti penki Klaipėdos apskrities viršininko administracijos ir Klaipėdos rajono savivaldybės pareigūnai. Tvirtinančius parašus ant netvarkingai parengtų žemėtvarkos projektų dėjusių buvusio ir dabartinės apskrities vadovų - Laisvūno Kavaliausko ir Virginijos Lukošienės - įtariamųjų sąraše nėra. Teisėtvarkininkai nenustatė, kad šie pareigūnai būtų nusižengę įstatymams.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Tikriesiems Karklės žemės savininkams - špygą taukuotą!

2004-03-10 | Dabar, kai Specialiųjų tyrimų tarnyba purto žemėtvarkininkus ir žemėvaldžius, o Prezidentas jau net su papykiu skubina praskaidrinti šitą tamsų reikalą ir reikalauja rezultato, čia, Karklės pajūryje, lyg niekur nieko teka ramus gyvenimas ir vyksta statybos darbai. Antai keli statybininkai rudenio saulutėje sukiojasi prie kažkieno būsimo namo pamatų. Ne kitaip bus, ne kitaip ir yra – čia žmogidę renčia buvusio Pajūrio regioninio parko direktoriaus Arvydo Urbio brolis. Tolėliau, arčiau jūros, kažkas plaktuku kaukši jau pastatytuose bankininko trobesiuose. Čia, būtent šioje vietoje, paveldėtą žemę turėjo atgauti Audra Čepienė, kurios seneliai buvo Karklės gyventojai. Tiesą pasakius, senelių trobikė stovėjo dabartinėje “Žilvičio” vaikų stovykloje, prie pat jūros ant kopos, kaip kad glaudėsi ir kitų pajūrio žvejų nameliai. Todėl ir tos žemės buvo tik sprindis – 15 arų. Žvejai juk nei bulvių, nei puplaiškių smėly nesodino...

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Daugiausia žemės sukaupė premjeras

2004-03-02 | Šioje Vyriausybėje stambiausias "žemvaldys", 2002 metų duomenimis, yra premjeras Algirdas Brazauskas. Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vadovui Valentinui Junokui kategoriškai atsisakius viešinti Seimo bei Vyriausybės narių, kurie gali būti neteisėtai įsigiję žemės, sąrašą, LŽ domisi, kam iš šios Vyriausybės ministrų priklauso žemės sklypai. Vakar opozicinė Tėvynės sąjungos (konservatorių) frakcija Seime pradėjo rinkti parašus parlamentarų, pasisakančių už tai, kad būtų paviešintos Seimo narių, įtariamų neteisėtai įsigijus žemės sklypų, pavardės. STT vadovas Junokas Seimo pirmininkui Artūrui Paulauskui pateikė riboto naudojimo duomenis, kuriuose minimos 45 šios bei 45 praėjusios kadencijos Seimo narių pavardės. Anksčiau Junokas teigė, kad galimų įtariamųjų sąraše yra ir dabartinės bei buvusių Vyriausybių nariai. Tiesa, Junokas, prieš kurį laiką teigęs, kad šie parlamentarai ar jų giminaičiai žemę įsigijo neteisėtai, dabar laikosi nuosaikesnės pozicijos - esą šiuos sąrašus dar reikia pateikti ekspertams, kurie, atlikę išsamų tyrimą, pateiktų įrodymus. Junokas ekspertams samdyti iš Vyriausybės paprašė papildomų lėšų. Tokiu STT vadovo delsimu pasipiktino ir opozicinė Liberalų ir centro frakcija Seime. Pasak jos seniūno Eligijaus Masiulio, "tokie Junoko paaiškinimai nėra pateisinami", nes parlamentas STT vadovą dar praėjusių metų vasarą įpareigojo atlikti nuodugnų tyrimą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Apskričių viršininkai pasirūpino giminaičiais

2004-03-02 | Marijampolės apskrities viršininkas Albinas Mitrulevičius pasirūpino uošve nusižengdamas etikai. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė, kad trijų šalies apskričių viršininkai bei vieno jų pavaduotojas pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymą VTEK priėmė sprendimus sausio 30 dieną, apsvarsčiusi premjero Algirdo Brazausko sudarytos Darbo grupės valstybės tarnautojų žemės įsigijimo nuosavybėn ir sprendimų priėmimo teisėtumui patikrinti prašymus. Už įstatymo reikalavimų pažeidimą VTEK rekomendavo ministrui pirmininkui skirti tarnybines nuobaudas Kauno apskrities viršininkui Valentinui Kalinauskui, Šiaulių apskrities viršininkui Alvydui Šedžiui, Marijampolės apskrities viršininkui Albinui Mitrulevičiui ir jo pavaduotojui Jonui Ščeponiui. Visiems turėtų būti taikomi įstatymo nustatyti apribojimai ir draudimai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Žvilgsnis

2004-03-02 | Žemgrobių, arba, kitaip tariant, Seimo ir Vyriausybės narių, galimai įtariamų žemių grobstymais, sąrašas jau tapo ne tik aštriadančių “Dviračio žynių”, bet ir rimtų pareigūnų pajuokos objektu. Prieš savaitę Specialiųjų tyrimų tarnybos vadovas Valentinas Junokas jį įteikė Seimo Pirmininkui kaip šviežią, nesubrandintą ir slaptą dokumentą. Tačiau vakar paaiškėjo, kad STT šį, dabar nuo visų saugomą sąrašėlį turėjo dar praėjusių metų rugpjūtį. Tai žiniasklaidai patvirtino ir Seimo kontrolierė Rimantė Šalaševičiūtė, ir Valstybės saugomų teritorijų prie Aplinkos ministerijos direktorė Rūta Baškytė. Ką visa tai galėtų reikšti? Atspėti nelabai sunku. Kol žmonės piktinosi reikalaudami kuo griežčiau nubausti į korupcijos tinklus įsipainiojusius žemėtvarkininkus bei jų paslaugomis pasinaudojusius kitus aukštus pareigūnus, tie “švieži” vadinamųjų žemgrobių sąrašai ramiausiai sau gulėjo STT seifuose ir, matyt, laukė savo valandos. Tai vakar patvirtino ir Seimo kontrolierė R. Šalaševičiūtė. Dar praėjusią vasarą STT vadovas Valentinas Junokas kreipėsi į ją, kaip į darbo grupės, tyrusios žemių grobstymus, narę, prašydamas padėti “išgryninti” galimai įtariamų neteisėtu žemių įsigijimu Seimo narių sąrašą. Pati STT tuo metu tikino neturėjusi pakankamai savų pajėgumų minėtą darbą atlikti.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Naujos žinios

2004-03-02 | Seimo ir Vyriausybės narių, galimai įtariamų žemių grobstymais, sąrašą Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) turėjo dar praėjusių metų rugpjūtį. Tai patvirtino Seimo kontrolierė Rimantė Šalaševičiūtė bei Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos direktorė Rūta Baškytė. Į jas dar praėjusią vasarą pagalbos kreipėsi STT vadovas Valentinas Junokas. Abi pareigūnės tirtinų Seimo bei Vyriausybės narių sąrašus pateikė rugpjūtį. Junokas minėtą sąrašą Seimo pirmininkui Artūrui Paulauskui įteikė tik praėjusią savaitę. Jis sakė kategoriškai atmetąs "galimas spekuliacijas, esą STT sąmoningai, neva laukdama Seimo rinkimų, galėjo vilkinti tyrimą ir sąrašų pateikimą". Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkė Nijolė Steiblienė stebėjosi, kodėl sąrašas beveik pusmetį keliavo pas Seimo pirmininką. "Jei tie tikrintini sąrašai buvo sudaryti dar rugpjūčio mėnesį, kas galėtų paneigti, kad jie buvo koreguojami", - svarstė Steiblienė.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!