LT   EN   RU  
2021 m. spalio 28 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Žemės grobstymai
Pajūryje išrinkti parlamentarai nesijaučia esą žemės grobikai

2004-03-02 | Pajūryje išrinkti žemių turintys parlamentarai vieningai tvirtina esą ramūs dėl galimo Seimo narių - žemvaldžių sąrašo paviešinimo. Anot jų, turto deklaracijos nevisuomet atitinka realią parlamentarų turtinę padėtį, nes kai kurie sklypai yra jau parduoti arba nekainuoja tiek daug, kiek kai kas gali įsivaizduoti. STT vadovo Valentino Junoko Seimo pirmininkui Artūrui Paulauskui perduotas žemės sklypų turinčių parlamentarų sąrašas sukėlė politikų aistras. Jei anksčiau V. Junokas teigė, kad sąraše esantys 45 praeitos ir 45 dabratinės kadencijos parlamentarai ir jų giminaičiai žemes įsigijo neteisėtai, tai dabar STT vadovas tikina, jog neteisėtumą reikia įrodyti išsamiu tyrimu. Galų gale užvakar parlamentarai nusprendė sąrašą grąžinti STT tolesniam tyrimui.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Apskrities viršininkui gresia tarnybinė nuobauda

2004-03-02 | Vyriausybės sudaryta komisija artimiausiu metu ketina pateikti išvadas, ar Utenos apskrities viršininkas Vilius Cibulskas padarė tarnybinį nusižengimą. Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) apskrities vadovą kaltina abejingai reagavus į pateiktus kaltinimus žemėtvarkininkams, susijusiems su skandalingomis žemės sklypų dalybomis sau ir artimiems giminaičiams. Komisijos tarnybiniam nusižengimui tirti pirmininkė, Vyriausybės kanceliarijos Personalo skyriaus vedėja Renata Sadzevičiūtė žiniasklaidai sakė: “STT teigia, kad V.Cibulskas pažeidė Valstybės tarnybos įstatyme įtvirtintas pareigas ir principus”. R.Sadzevičiūtė “Anykštai” pridūrė, kad “Ministro pirmininko potvarkis dėl Utenos apskrities viršininko turėtų būti jau penktadienį…” Utenos apskrities sekretorė Zita Ringelevičienė “Anykštai” paaiškino, jog viršininkas V.Cibulskas STT nemalonę užsitraukė dėl netinkamo Molėtų rajono Arnionių kadastro vietovės projekto autoriaus Aleksandro Kanavino veiksmų, suformuojant žemės sklypus sau ir Marijonai Kanavinai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Žemėtvarkininkų skandalas

2004-03-02 | Dėl galimų pažeidimų, vykdant žemės reformą, Anykščių žemėtvarkos skyriaus vedėjas Dainius Petrauskas ir specialistė Romualda Širvinskaitė Utenos apskrities viršininkui rašo pasiaiškinimus. Utenos apskrities viršininkas Vilius Cibulskas aktyvių veiksmų prieš apskrities žemėtvarkininkus, galimai susijusius su žemės sklypų dalybų skandalais, ėmėsi po to, kai Vyriausybės komisija ėmėsi tirti Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) skundą, jog V.Cibulskas padarė tarnybinį nusižengimą, tai yra “abejingai reagavo į pateiktus kaltinimus žemėtvarkininkams (Arvydas LINGAITIS “Apskrities viršininkui gresia tarnybinė nuobauda”, “Anykšta, 2004 02 12). Minėtame straipsnyje, be kita ko, pateikėme Utenos apskrities sekretorės Zitos Ringelevičienės atsakymą į “Anykštos” klausimą, kokius pažeidimus padarė Anykščių žemėtvarkininkai. “Medžiaga dėl didelės jos apimties dar nebaigta tirti. Pažeidimai bus įvertinti, o pareigūnai, viršiję savo įgaliojimus ir supainioję viešuosius ir privačius interesus, bus atitinkamai nubausti”, - tikino Z.Ringelevičienė.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Valdančioji partija kasa sau „duobę“. Žemių grobikai, kaip ir EBSW sukčiai liks nenubausti

2004-01-21 | Metus trunkantis žemės dalybų tyrimas ir milžiniškas pareigūnų darbas gali baigtis šnipštu. Mat didelei daliai (tariamų pažeidimų netrukus įsigalios senaties terminas. Tokius įstatymus yra priėmę politikai. Kilus sklypų dalybų skandalui jie mušėsi į krūtinę, kad aferistai turi būti nubausti. Dabar gi aiškėja, kad nemažai buvusių ir esamų Seimo bei Vyriausybės narių ar jų giminaičių patys yra įsivėlę į įtartinas žemės dalybas. Šiuo metu šalies prokuratūros tiria 21 civilinę ir 65 baudžiamąsias bylas dėl įstatymų pažeidimų įsigyjant žemės sklypus. Įtarimai pateikti dviem dešimtims asmenų. Trims asmenims jau paskelbti apkaltinamieji nuosprendžiai dėl dokumentų klastojimo, naudojimo ir kitų pažeidimų, padarytų sprendžiant gyventojų teisių į žemę atkūrimo reikalus. Dar 18 ikiteisminių tyrimų dėl nusižengimų teisės aktams atkuriant nuosavybę į žemę yra pradėjusi Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT). Pareigūnai nuogąstauja, kad netrukus kai kuriems įtariamiems pažeidimams gali įsigalioti senaties terminas.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

Vilniaus centre - keisti sandoriai

2003-10-30 | Vilniaus savivaldybės Taryba yra priėmusi sprendimą naujus sklypus sostinės centre formuoti ne didesnius kaip 4 arai. Tačiau "Vakaro žinias" yra pasiekę žemės neatgaunančių vilniečių skundai, jog, tarkime, K.Donelaičio g. 8a sklypo savininkui papildomai parduotas greta prisišliejęs naujas žemės gabalas, didesnis nei 7 arai. J.Basanavičiaus ir Švitrigailos gatvių sankirtoje prie turimo kur kas mažesnio rėžio parduota papildomai net 10 arų. Visa tai - be aukciono ir net ne už rinkos kainą. Abu papildomi sklypai buvo parduoti tą pačią dieną - 2002 m. gruodžio 31-ąją. Vilniaus apskrities viršininko pavaduotojas Zbignevas Balcevičius "Vakaro žinioms" aiškino, jog ir vienu, ir kitu atveju papildomas plotas prie jau suformuotų sklypų buvo priskirtas teritorijoje atlikus detalųjį planavimą. Detaliuosius planus rengė Savivaldybės Miesto plėtros departamentas, kiek kitaip perplanavęs aplinkinę teritoriją.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Nuodėmingų valdininkų sąrašas pateiktas premjerui

2003-10-30 | Sklypų skandalą tirianti darbo grupė jau parengė pirmąją pažymą. Joje suregistruoti apskričių viršininkai bei jų pavaduotojai, kurie ne tik patys susižėrė žemės sklypus, bet ir apdalijo jais giminaičius. Vidaus reikalų ministerijos sekretoriaus Algirdo Astrausko vadovaujama darbo grupė apie apskričių viršininkų bei jų pavaduotojų piktnaudžiavimą parengtą pažymą išsiuntė premjerui Algirdui Brazauskui. Tikimasi, jog premjeras su darbo grupe aptarti šį sąrašą susitiks ketvirtadienį. Darbo grupės atstovai tvirtino negalintys atskleisti prasižengusių valdininkų pavardžių, kol sąrašo neperžiūrėjo premjeras.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Žmonėms rūpimi žemės grąžinimo reikalai sudomino tik saujelę parlamentarų

2003-10-30 | Artūras Paulauskas ragino kolegas ketvirtuosius darbo metus baigti garbingai, gerbiant oponentus ir rinkėjus. Tačiau po kelių valandų daugelis parlamentarų jau buvo pamiršę Seimo vadovo žodžius. Tik 26 Seimo nariai rado reikalą dalyvauti balsavime priiminėjant rezoliuciją dėl tūkstančiams šalies gyventojų rūpimos nesugrąžintos žemės. Tokio dokumento tikslas – pagelbėti žmonėms atgauti žemę ir panaikinti šioje srityje esančią netvarką. Rezoliucijai „Dėl piliečių nuosavybės teisių atkūrimo į žemę ir žemės reformos teisėtumo“ pritarė 22 Seimo nariai, 2 buvo prieš ir 2 susilaikė. Iš viso šiuo metu yra 137 parlamentarai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Žemės nebereikės mainyti į šaldytuvą

2003-10-01 | Privačios žemės pardavimas bus išlaisvintas nuo daugybės draudimų ir įpareigojimų - Vyriausybės strateginio planavimo komitete nuspręsta keisti Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo laikinąjį įstatymą bei anuliuoti pagal šį įstatymą parengtą Vyriausybės nutarimą. Pasak žemės ūkio ministro Jeronimo Kraujelio, įstatymas bus tobulinamas, atskiriant valstybinės ir privačios žemės įsigijimą. Kadangi galiojančiame įstatyme bus keičiami septyni iš dešimties įstatymo straipsnių, numatyta rengti naujos redakcijos įstatymą. Premjeras patikino, kad naujos redakcijos įstatyme išliks vienintelis reikalavimas - žemė privalės būti naudojama pagal paskirtį.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Š.Marčiulionis spekuliuoja sveikatingumo centrui statyti gautu sklypu

2003-09-17 | Buvęs krepšininkas Šarūnas Marčiulionis nutarė parduoti sklypą Vilniaus centre, kurį jis lengvatine tvarka už 87 968 litus buvo pirkęs iš valstybės. Šios žemės savininke netrukus turėtų tapti Kauno statybos bendrovė "Kausta". Kalbama, kad sportininkas sklypą parduoda už 12 mln. litų. Be to, paminklosaugininkai, iš pradžių nepalankiai sutikę ketinimus sklype įkurti daugiaaukščių namų kvartalą, rengiasi uždegti jam žalią šviesą. Vilniaus Žirmūnų rajone, tarp Šeimyniškių gatvės ir Neries, esantį sklypą Š.Marčiulionis valdo jau aštuonerius metus. Tuometinio premjero Adolfo Šleževičiaus vadovaujama Vyriausybė išimties tvarka leido krepšininkui sklypą išsinuomoti arba pirkti. Teritorija buvo skirta sporto ir sveikatingumo kompleksui statyti, šalia galėjo iškilti ne didesnis kaip 200 vietų viešbutis. Tačiau sveikatingumo kompleksas iki šiol nepastatytas.

Lankomumo reitingasKomentarų: 3

plačiau >>

Lietuvoje 65 tūkst. sklypų savininkai suklastoti

2003-08-23 | Vilniaus apskrities viršininko teigimu, teisėsauga nustatė 65 tūkst. sklypų, kurių savininkų asmens kodai suklastoti. Teigiama, jog tokiu būdu nesąžiningi asmenys nuosavybę į tą patį sklypą galėjo atkurti keliose skirtingose apskrityse. F.Kolosauskas sakė, jog tarp galimų pažeidėjų yra žmonių, kuriems nuosavybė buvo atkurta, nors trūko reikiamų dokumentų. Kitiems žemės sklypai abejonių keliančiomis aplinkybėmis perkelti į prestižiškesnes vietas. Pavyzdžiui, iš visų Lietuvos rajonų prie Vilniaus atsikelta apie 30 tūkst. hektarų. Buvo piktnaudžiaujama ir nuosavybės teisių perleidimo sutartimis. Pasak F.Kolosausko, Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) visoje šalyje nustatė 65 tūkst. sklypų, kurių savininkų asmens kodai suklastoti. "Tai signalas mums, jog reikia akylai tikrinti bet kokius duomenis", - sakė jis.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!