LT   EN   RU  
2021 m. spalio 28 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Žemės grobstymai
Seimo klerkai - žemės aferose

2003-08-08 | Lietuvos žemę išsidalijusiais valdininkais pasipiktinusiems politikams žemvaldžių toli ieškoti nereikia. Pasirodo, kai kurie Seimo kanceliarijos klerkai turi net po 60 sklypų. Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) duomenimis, Seimo kanceliarijos darbuotojas Kazimieras Šiaulys valdo net 62 žemės sklypus. Tiesa, Seimo Personalo skyriaus pareigūnai nesugebėjo nurodyti, kuo minėtas Seimo darbuotojas dirba ar dirbo. Seimo vicepirmininko Vytenio Andriukaičio patarėja Teresė Aldona Smilgienė turi 5 vertingus žemės sklypus. Moteris iš viso valdo 20,13 ha žemės, kuri valstybės nustatyta kaina verta 126 tūkst. 370 litų. STT pareigūnai aiškinasi, kaip valdininkė įsigijo žemę ir ar nepažeidė įstatymų. Pasirodo, V.Andriukaičio patarėja kaip vijurkas sukasi ne tik norėdama įsigyti žemės sklypus. Energijos jai užtenka ir Seime, ten ji spėja būti patarėja net dviem parlamentarams. Visu etatu patarėja dirba Seimo vicepirmininkui V.Andriukaičiui, o puse etato - kitam seimūnui Antanui Valiui. Beje, T.A.Smilgienė yra V.Andriukaičio patarėja užsienio reikalų klausimais, o A.Valiui - nacionalinio saugumo ir gynybos klausimais.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Sklypai svilina žemėtvarkininkui padus

2003-08-07 | Nuo teisėsaugos institucijų, tiriančių neteisėtas žemės dalybas Vilniaus apskrityje, greičiausiai itin nukentės Elektrėnų žemėtvarkos skyriaus vedėjas Vytautas Vėželis. Seimo kontrolierių, vakar baigusių šio pareigūno ir jo artimųjų turimų žemės sklypų įsigijimo tyrimą, išvados griežtos - jose minimi net tokie nusižengimai kaip dokumentų klastojimas. Kontrolieriai savo išvadas artimiausiu metu pateiks žemės dalybas tiriančiai specialiai Vyriausybės komisijai, Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetui bei Antikorupcijos komisijai, taip pat Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai. Kontrolieriai siūlo atleisti V.Vėželį iš pareigų, o kai kuriuos pareigūno ir jo šeimos narių turimus sklypus atimti.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Žemės grobstymo aferos ir politikai 1991-2003

2003-07-05 | Žemės grąžinimo nuoskaudos, matyt, dar ilgai kiršins kaimyną su kaimynu: Lietuvoje yra per 200 000 žmonių, kuriems dar nesutvarkyti žemės grąžinimo dokumentai. Žemės ūkio ministerijos pareigūnai aiškina, kad tolesnei žemės reformai trūksta pinigų. Bet ši situacija nesutrukdė pralobti patiems valdininkams: rajonų žemėtvarkos skyrių darbuotojai per metus suskubo privatizuoti sklypus regioniniuose draustiniuose, vaizdingose paežerėse ir - juos išparduoti. Ši korupcijos atmaina puikiai suvešėjo ežerais nusagstytoje Utenos apskrityje. Molėtų rajono žemėtvarkos skyriaus istorija kaip ežeras atspindi visos Lietuvos žemės reformą, kurią galima laikyti tobulu sisteminės korupcijos pavyzdžiu. 1995-1997 metais Žemės ūkio ministerijos žemės ūkio skyrių darbuotojai nieko nedarė ištisais mėnesiais, vilkino žemės reformą. Todėl reforma užsitęsė ligi šiol. Tarnautojų atlyginimams išleista šimtai milijonų litų, o jie vis skundžiasi, kad žemei tvarkyti trūksta pinigų ir nežinia, kada jų užteks. Tarnautojai ir nenori reformos baigti, nes tada bus atleisti ir iš tarnybos. Tokios viešos tinginystės galima pamatyti ir daugelyje kitų įstaigų. Beveik niekad nesusirinkdavo į posėdžius visi Seimo nariai, kartais ir gana svarbius įstatymus priimdavo tik trečdalis ir dar mažesnė dalis Seimo narių.

Lankomumo reitingasKomentarų: 13

plačiau >>

"Žemėtvarkininkų skandalas" virsta farsu

2003-01-13 | Ką daro nusikaltėlis, jeigu jis yra priremiamas su įkalčiais? Ką jis daro tada, kai neįmanoma pasislėpti, o išsisukinėti nebepavyksta? Teisingai – jis visą “reikalą” stengiasi padaryti dar labiau sudėtingesniu. Bado pirštais į kairę ir į dešinę: kad visi aplinkui yra tokie pat aferistai, kaip ir jis pats (gal dar baisesni), kad yra krūva įvairiausių nenumatytų aplinkybių, kad jis yra situacijos ar viso laikmečio auka ir t.t. Ir jeigu kiti tuo patiki, reiškia, kailis liks sveikas. Niekam neužteks kantrybės tyrimo pradėti iš naujo. Panašiai pasielgė pareigūnai, bandę aiškintis žemėtvarkininkų skandalą. Pasirodo, visa Lietuva vogė žemę. Na, bent jau visas šalies elitas. Sudarant sklypininkų sąrašą, ko gero, nebuvo praleista nė viena žinoma pavardė. Šiems belieka aiškintis, teisintis, gintis – nuo to aferistams tik geriau. Jiems galima patylėti, išvengti išskirtinio žiniasklaidos dėmesio, skėsčioti rankomis ir suslėpti galus, pagaliau. Jiems galima tikėtis, kad žurnalistams ir politikams ši tema atsibos.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Žemės gražinimas - afera

2002-07-18 | Taip mano Kauno rajone, Ringauduose gyvenantis Zenonas Jurgelevičius. Pats būdamas gražintinos žemės savininkas ir jos neatgaudamas, Z. Jurgelevičius yra Lietuvos asmenų įgaliotųjų atstovų draugijos narys. Žmogus atstovauja gražintinos žemės savininkų interesus teismuose ir visose kitose valdiškose įstaigose. Nekilnojamo turto nuosavybės klausimais Z. Jurgelevičius teoriškai ir praktiškai domisi jau 10 metų. Kor. - Teigiate, kad realiai Lietuvoje žemė savininkams negražinama. Kuo remiatės? Z. J. - Dar 1940-ųjų liepos 22-ąją Liaudies seimo deputatai priėmė deklaraciją, kurios keli punktai vienas kitam prieštarauja. Teigiama, kad visa žemė yra valstybės nuosavybė, ir nuo šiol ją valdys tie, kurie tą žemę dirba. Kitame punkte sakoma, kad į valstybinės žemės fondą paimami viršpločiai - visi plotai, didesni, nei 30 hektarų. Tiek valstybinė, tiek ir privati žemė užtvirtinama amžinam naudojimui. Buvo dar ir toks punktas, skelbiantis, kad prievartinis kolchozų organizavimas yra nusikaltimas prieš valstybę, tai yra prieš LTSR. Taigi, kuriant kolchozus viskas turėjo vykti savanoriškai, bent jau juridine prasme. 1989 metais priimtame Valstiečių ūkio įstatyme sakoma, kad pirmumo teisę į valstiečių ūkį turi teisėti žemės paveldėtojai. Kaip viskas buvo iš tikrųjų, žinome, bet sovietmečiu bent jau išoriškai buvo stengiamąsi laikytis teisingumo. - Ar tai reiškia, kad atkūrus Nepriklausomybę, net "fasadinio" teisingumo nebeliko?

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!