LT   EN   RU  
2021 m. spalio 28 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Žiniasklaida
Žurnalistų etikos inspektoriaus pareiškimas

2006-09-14 | Žurnalistų etikos inspektorius atkreipia žiniasklaidos ir visuomenės dėmesį į tai, kad kai kurie viešosios informacijos rengėjai ir žurnalistai sąmoningai nepaiso pagrindinių visuomenės informavimo, privataus gyvenimo apsaugos principų. Visuomenę sukrėtė saugumo karininko Vytauto Pociūno ir mokslininko rašytojo Gintaro Beresnevičiaus žūtys. Atskirti nuo mūsų nebylia amžinybės siena, Jie negali paliudyti mirties aplinkybių tyrėjams, šeimos nariams, mylimiems žmonėms, artimiesiems. Tuo pasinaudojo tie, kam šios tragedijos – viso labo pikantiška proga ir dar viena dingstis padidinti tiražus, pakelti laidų reitingus. Be objektyvių faktų ir aplinkybių pasklido begalė versijų. Tačiau negalima sutikti su aiškiomis spekuliacijomis ikiteisminio tyrimo medžiaga. Nemaža spaudos leidinių ir televizijos laidų ėmėsi "nušviesti" nežinomas Vytauto Pociūno asmeninio gyvenimo detales, aplinkybes, žmones. Su pasimėgavimu vulgariai ir natūralistiškai aprašinėjamos ar interviu apibūdinamos paskutinės G. Beresnevičiaus gyvenimo akimirkos. Pamirštamos bendražmogiškos vertybės, negerbiamas žuvusiųjų atminimas, žeidžiami jų artimieji.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

„Laisvo laikraščio" uždarymas – cenzūra

2006-09-08 | Savaitraščio „Laisvas laikraštis" tiražo konfiskavimas ir laikraščio redaktoriaus sulaikymas – ne kas kita, o cenzūra, – „Alfa.lt" sakė Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) pirmininkas Dainius Radzevičius. „Iš tikrųjų A. Drižiaus leidinyje buvo kalbama apie valstybines paslaptis, o iš savaitraščio turėjo būti pašalintos tik jos. Tikrai netikiu, kad visas laikraštis – valstybinė paslaptis, – teigia D. Radzevičius. – Taigi ar reikėjo visą tiražą konfiskuoti ir cenzūruoti? Cenzūrai įvesti privalo būti labai rimtas teisinis argumentas. Tai, kad atliekamas ikiteisminis tyrimas, tikrai nėra pagrindas įvesti cenzūrą Lietuvoje", – tvirtino LŽS vadovas. Ketvirtadienį VSD atliekant specialiąją operaciją dėl esą neteisėto disponavimo valstybės paslaptimi 48 valandoms sulaikė bendrovės „Šilo bitė" direktorių ir savaitraščio „Laisvas laikraštis" redaktorių A. Drižių. Laikraščio redakcijoje iki vėlaus vakaro buvo atliekama krata, po jos VSD pareigūnai išvežė A. Drižių, redakcijoje buvusį kompiuterį bei šūsnį dokumentų. LŽS pirmininkas taip pat akcentavo, kad tai, jog buvo įvesta cenzūra, kurią VSD pavadino „specialiąja operacija", buvo neeilinės priemonės, kurioms imtis buvo reikalinga labai rimta argumentacija. Pasak D. Radzevičiaus, savaitraščio redaktoriaus sulaikymo procese ne viskas buvo vykdyta taip, kaip tai turėtų būti padaryta demokratinėje visuomenėje.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Pajūryje prasideda European Hit Radio muzikinė vasara!

2006-07-19 | Nuo liepos 13 d. iki pat rugpjūčio 26 d. radijo stotis „European Hit Radio“ ir prezervatyvai „LifeStyles“ pristato išskirtinę programą poilsiaujantiems prie jūros „LifeStyles Summer Paradise“. Kiekvieną ketvirtadienio, penktadienio ir šeštadienio vakarą nuo 18 val. iki 22 val. vyks tiesioginė radijo stoties „European Hit Radio“ transliacija iš kavinės „Vila Aldona“, esančios pačioje Palangos širdyje Basanavičiaus gatvėje. “C Sounds” DJ’ėjai gros geriausius Europos hitus, jų klubines versijas, rengs konkursus, bendraus su restorano klientais ir radijo klausytojais, dalins prizus, pristatys įvairias akcijas. Tiesioginė transliacija bus vykdoma radijo stoties „European Hit Radio“ Palangos bei Klaipėdos dažniais ir aprėps visą pajūrį: 94,4 MHz Palangoje ir 104,1 MHz Klaipėdoje. Tuo pačiu metu, t.y. ketvirtadieniais – šeštadieniais, visais kitais radijo stoties „European Hit Radio“ dažniais bus transliuojama įprasta radijo stoties programa. Įsijunk ir Tu! „LifeStyles Summer Paradise“ – gyvai per radijo stotį „European Hit Radio“ kiekvieną ketvirtadienį, penktadienį ir šeštadienį nuo 18 iki 22 valandos.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

BTV eteryje – naujas vasariškų žinių projektas

2006-07-19 | BTV eteryje – naujas vasariškas žinių projektas. Jau nuo birželio 26 d. visą vasarą nuo pirmadienio iki ketvirtadienio Lietuvos gyventojų akis vėlų vakarą džiugins keturios žavios ir seksualios merginos, pristatančios svarbiausius dienos įvykius, sporto naujienas ir orų prognozes bei kalbinančios studijos svečius. Tai nebus įprastos žinios, kuriose naujienos pateikiamos sausais faktais ir rimtais veidais. Naujosios laidos, pavadinimu “Uogos. Žinios ir Orai”, vedėjos žiūrovus stebins gera vasariška nuotaika, drąsa, staigmenomis, pokštais bei subtilia erotikos doze. Visos keturios būsimosios laidos vedėjos prieš kameras nesijaučia naujokėmis. Kandidačių į vedėjas visų pirma buvo ieškoma tarp reklamos ar drabužių demonstravimo modelių. Iš kelių dešimčių panorusių tapti naujomis žinių vedėjomis merginų buvo pasirinktos tos, kurios domisi politika, moka taisyklingai lietuviškai kalbėti, sugeba imti interviu. Ir, žinoma, tos, kurios išdrįs visą vasarą praleisti karštoje TV studijoje. Šiuo metu kiekvieną dieną vykstančiose repeticijose jaunosios eterio žvaigždės mokosi kalbėti priešais kamerą bei kitų darbo žinių studijoje ypatybių.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Rugpjūčio sekmadieniai per TV3 skirti stiprioms ir įdomioms moterims

2006-07-17 | Keturis rugpjūčio sekmadienius TV3 televizija rodys filmus apie moteris, kurias pamilo visas pasaulis, herojes, kurioms įkūnyti buvo pakviestos garsiausios pasaulio aktorės ir jų gyvenimo istorijas, kuriomis vyrai žavisi, o moterys svajoja, kad kada nors jos bus tokios stiprios, tokios įdomios, seksualios ir protingos, kaip šios… Susipažinkite su pirmo sekmadienio, rugpjūčio 6 dienos, heroje – tai gražioji Merilina ir jos "Nepakenčiamo žiaurumo" istorija apie susidorojimą su neištikimu sutuoktiniu ir niekšingu jo advokatu… Pagrindinius vaidmenis šioje meilės ir neapykantos, pinigų ir sumanumo istorijoje sukūrė: "Oskaro" ir "BAFTA" laureatė, dukart "Auksinio gaublio" nominantė aktorė Catherine Zeta-Jones ir "Oskaro" bei dukart "Auksinio gaublio" laureatas, "Emmy" nominantas aktorius George’as Clooney. Istorija "Nepakenčiamas žiaurumas" – puiki pamoka neištikimų vyrų žmonoms ir įspėjimas nedorėliams vyrams, kad saldus nukrypimas į šoną gali labai karčiai atsirūgti… Antro sekmadienio, rugpjūčio 13 dienos, herojė – darboholikė vienišė Odrė, kuri, besistengdama būti tobula advokate, iš žavios moters tapo vaikščiojančia teisės knygų biblioteka ir gera pakaba darbo kostiumėliams…

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Lietuvos kabelinės televizijos asociacija uždegė „žalią šviesą“ MTV

2006-07-17 | MTV Networks Baltic ir Lietuvos kabelinės televizijos asociacija (LKTA) susitarė dėl „MTV Lietuva“ transliacijų visoje šalyje. 48 kabelinės televizijos operatorius vienijanti LKTA nusprendė rudenį startuojantį lietuvišką MTV kanalą įtraukti į Lietuvos kabelinės televizijos programų paketą. Iki šiol tarptautinius MTV kanalus rodė tik kai kurie kabelinės televizijos operatoriai. Po MTV ir LKTA sutarties suderinimo kiekvienam kabelinės televizijos operatoriui Lietuvoje sukirsti rankomis su MTV dėl kanalo transliacijų yra paprasta kaip įsimylėti. „MTV Lietuva“ - tai nacionalinės garbės reikalas, todėl „MTV Networks Baltic“ kartu su tarptautiniais kompanijos vadovais didžiuojasi, kad tokia įtakinga kabelinės televizijos organizacija kaip LKTA tapo solidžiu didžiausio pasaulyje televizijos tinklo partneriu, suteikdama Lietuvos miestų ir miestelių gyventojams galimybę matyti lietuvišką MTV“, - sako „MTV Networks Baltic“ generalinis direktorius Marius Veselis.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

Kas yra ir kas nėra žurnalistika

2006-07-12 | Painiava dėl žurnalistikos ir „nežurnalistikos“ visų pirma kyla dėl tų pačių technologijų taikymo. Šiandien žurnalistikos sąvokoje vieni įžvelgia veiklą, kurios objektas – naujienos; kiti – veiklą, kurios objektas – visuomeninė įtaka socialiniams procesams, t.y. funkciją, būdingą „trečiajam, arba pilietiniam sektoriui“, kuris laikomas esminiu demokratinės valstybės elementu ir kuris yra arčiausiai visuomenės intereso. Tikslai nevienodi, tačiau jų siekiama identiškomis technologijomis, t.y. naudojantis tomis pačiomis masinėmis komunikacijos priemonėmis bei profesiniais įgūdžiais. Šias technologijas ima taikyti vis daugiau veiklos sričių, tačiau dėl to jos netampa žurnalistika. Reikalingi netechnologiniai požymiai viešosios komunikacijos ir informacijos erdvėje vykstantiems reiškiniams diferencijuoti. Pagal interesą, kuris ginamas. Žurnalistika visuomet veikia asmens laisvės naudai. Pagal priklausomybę. Panašiai kaip embrionas bręsdamas atkartoja gyvybės evoliucijos formas, taip ir žurnalistika bręsdama įgauna valstybės evoliuciją atkartojančias formas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

MTV atiduoda savo veidą į Lietuvos rankas

2006-07-12 | Iki MTV erdvėlaivio pakilimo lieka vis mažiau laiko ir jame vis dar yra daug vietos visiems, vaikystėje svajojusiems būti kosmonautais. Televizija jau išrinko vedėją merginą, aktyviai žvalgo, kur nuo jam lemtos vietos slepiasi vėdėjas vaikinas, ir dar pradeda ieškoti užsklandų kūrėjų. Užsklandos (kalbantys angliškai jas vadina art breaks) – tai trumpi, iki 30 sekundžių trukmės klipai, rodomi tarp laidų ir reklamų. Jie linksmi, vaizdingi, išradingi, kartais nuo jų susimazgo mintys, tačiau jie visada nuteikia maloniai kaip netikėtai laimėta kelionė į Karibus. „MTV Networks Baltic” rinkodaros direktorius Tomas Ramanauskas ir pats svajoja sukurti tokią užsklandą. “Geriausiai žinomas tokios užsklandos pavyzdys yra tas klipukas, kur astronautas Mėnulyje iškelia vėliavą, o pabaigoje joje pasirodo MTV ženklas. Pats norėčiau kokį nors klipuką sumeistrauti, bet nemoku, todėl jiems kurti ieškau bendraminčių”, - pasakojo Tomas degančiomis akimis ir daug gestikuliuodamas. Tai galėtų būti trumpa, buitine kamera nufilmuota istorija apie svajotoją mergaitę, kuri nori išmokti skraidyti tik tam, kad atkeršytų ant jos dviračio purptelėjusiems paukščiams.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Tarp skaitomiausių šalies leidinių - studentų leidžiamas laikraštis

2006-07-11 | Pagal naujausius tyrimus, didžiausias šalyje laikraštis studentams "Studentų era" pagal skaitytojų skaičių nurungė beveik visus šalies jaunimo leidinius ir atsidūrė šalia populiariausių. Pagal naujausius rinkos tyrimų bendrovės "TNS Gallup" duomenis, "Studentų era" - pagal vidutinę auditoriją penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose 18 - 25 metų amžiaus grupėje užima 3-iąją, o visoje Lietuvoje minėtoje amžiaus grupėje tarp leidinių, skirtų jaunimui - 2-ąją vietą. Iš šešių šalies jaunimo leidinių "Studentų era" - antroje vietoje pagal populiarumą. Ją skaito daugiau nei 6 procentai 18 - 25 metų jaunimo. Pirmąją vietą užėmė žurnalas "Panelė". Apklausoje dalyvavo 200 Lietuvos jaunuolių. Didžiausias laikraštis studentams lyderio poziciją - trečią vietą - užėmė ir tarp 62 šalies mėnesinių žurnalų. Pasak tyrimo, 38,4 tūkst. jaunimo skaito "Studentų erą". Daugiau jaunų žmonių skaito tik žurnalus "Panelė" ir "Cosmopolitan". Ši apklausa vykdyta penkiuose šalies miestuose - Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose bei Panevėžyje. "Džiaugiamės, kad nelengvas darbas kas dvi savaites leidžiant nemokamą laikraštį visos Lietuvos jaunimui atneša tokius įspudingus rezultatus. Tokios statistikos tikrai nesitikėjome.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausią tarp moterų dramą "Meilės paslaptys" TV3 televizijoje pakeis "Audra"

2006-07-10 | Penktadienį, liepos 14-ąją, 15.40 val. TV3 pakvies žiūroves dviejų valandų atsisveikinimui su jų labai pamėgta kasdiene drama "Meilės paslaptys". Viešosios nuomonės tyrimų agentūros TNS Gallup Media TV metrų tyrimų duomenimis (laikotarpis 2006 06 26–07 02), tai pati populiariausia drama Lietuvoje tarp moterų. Ją kasdien pasižiūrėdavo beveik 250 tūkstančių TV žiūrovių. Penktadienį per dvi valandas bus parodytos dvi paskutinės, didžiausios įtampos kupinos šios meilės dramos serijos. Pagrindinius vaidmenis šioje meilės dramoje atliko serialo "Kamila" žvaigždė tamsiaplaukė Scarlet Ortiz ir Lotynų Amerikos širdžių ėdikas serialų megažvaigždė Jorge Aravena, "Laukinukėje" Maribelos vaidmenį atlikusi Aura Cristina Geithner, "Maištingame angele" vaidmeniu sužibėjęs gražuolis Jorge’as Luisas Pila ir kiti. Viename gražiausių pasaulio kampelių – saulėtame Majamyje nufilmuota "Meilės paslapčių" istorija Lietuvos moterims pasakojo apie neturtingos merginos Marijos Klaros ir mechaniko Karloso audringą meilę ir jiedviem gimusį nesantuokinį kūdikį, apie Karloso romaną su turtinga moterimi ir apie Marijos Klaros skausmą sužinojus apie išdavystę. Paskutinėse serijose paaiškės, kuo baigsis šios jaunos poros išbandymai: vestuvėmis, o gal naujomis meilėmis. TV3 Žiūrovių laukia netikėta pabaiga…

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!