LT   EN   RU  
2021 m. gegužės 12 d., trečiadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Žmonės
Drew nenori kartoti klaidų

2004-06-04 | Daugelį metų Drew Barrymore vaidino žavias, naivias ir paprastas merginas “Vestuvių dainininko” ar “Dar nebučiuota” stiliaus filmuose, tačiau sunku net įsivaizduoti, kad aktorė ir gyvenime galėtų būti tokia pat gležna bei švelni. Vos mums spėjus susitikti, ji per kelias akimirkas į šipulius sudaužo išpuikusios Holivudo žvaigždės įvaizdį. “Dabar priešpiečių metas, galima atsipūsti. Noriu bent kiek atsipalaiduoti”, — taria Drew, vienu judesiu per palaidinės rankovę ištraukia liemenėlę ir švysteli ją į šalį. Taip, nepaisant pasaulinės šlovės, ši mergina visiškai neišdidi! Ji — kaip visada šiek tiek pakvaišusi, nevaržoma jokių normų, gebanti džiaugtis ir pasinaudoti kiekviena situacija. Drew, garsios Holivudo dinastijos palikuonė (ji — nebyliojo kino žvaigždės Maurice’o Costello provaikaitė, aktoriaus Johno Barrymore’o vaikaitė ir režisieriaus Steveno Spielbergo krikštaduktė, — red. past.), išgarsėjo būdama septynerių (1982 m. S.Spielbergo nuotykių filme apie ateivius “E.T.”). Ankstyva šlovė mergaitei apsuko galvą — ji įniko į pavojingus suaugusiųjų žaidimus: būdama devynerių pradėjo gerti, dešimties — rūkyti marihuaną, dvylikos — uostyti kokainą. Įkrėsti sveiko proto nebuvo kam.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Žvaigždės ir dulkės

2004-06-04 | Manote, kad ŽvL serga tiktai Holivudo žvaigždės ar vietinės TV žvaigždutės? Anaiptol – ji pakerta ir paprastus mirtinguosius, tik pasireiškia kiek kitaip. Apakinta nuosavo spindesio, „žvaigždė" pasikelia ir išties sužvaigždėja. O eilinis pilietis, žemės dulkė, bet širdyje trokštantis šlovės, šliejasi prie žvaigždžių, kad įgautų jų blizgesio – ir taptų bent jau žvaigždžių dulke. Liga nesirenka! ŽvL serga ir žurnalistai, ir politikai, ir patys gydytojai. Susirgęs žurnalistas kalbina tik įžymybes ir lenda su jomis paveiksluotis, politikas dainuoja su „žvaigžde" duetu, gydytojas gydo tik įžymybes, dizaineris siuva tik žvaigždėms, dykaduonis lovelasas giriasi pergulėjęs su žvaigžde, o eilinės profesijos pilietis tenkinasi bent pagulėjęs su įžymybe viename paplūdimy. Liga paplitusi ne tik Amerikoje (Amerika – epidemijos centras, iš kur paplito ŽvL užkratas), bet ir mūsų gimtinėje. Galime guostis tik tuo, kad amerikiečiai serga sunkiau už mus. Tai beveik genetinė šios nacijos liga: į Elvio Preslio antrininkų šventę Las Vege suplaukia keli šimtai blizgančių elvių preslių iš visų valstijų, Britni Spyrs antrininkės, vizgindamos užpakalius, spraudžiasi į eterį, Maiklo Džeksono dievintojai mėgina apmauti jo apsaugą, įlipti pas jį per tvorą, paliesti jo spindintį skverną ir isteriškai pravirkti... Bet turime ko ir pavydėti amerikiečiams. Beviltiškiausi jų ligoniai vis dėlto pakliūva į istoriją ir minimi šalia savų dievų – kaip, tarkim, Džono Lenono žudikas (ot, tyčia neminėsiu jo vardo!).

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Ožkos ir skundikai

2004-06-04 | Niekuomet jos nebuvo vertingesnės ir brangesnės kaip šiandien, įtakingosios kino žvaigždės, tokios kaip Arnoldas Schwarzeneggeris ir Tomas Cruise’as, Jodie Foster ir Sharon Stone. Tačiau kaip Holivudas gamina šią vertingą prekę? Kuo skiriasi Oskaru karūnuota ekrano karalienė nuo jos jaunesniosios paveldėtojos – modelio? Oskarą už geriausią Oskaro padėkos kalbą šiais metais [1995 m.] pelnė Tomas Hanksas. Per nepilnas dvi minutes aktorius padėkojo visiems savo kolegoms, režisieriui ir žmonai, palaimino viso pasaulio žiūrovus ir panaudojo visas priemones, pradedant ašaras dusinančiu neryžtingumu ir baigiant švelnia triumfo šypsena. Tačiau kulminacinis taškas buvo jaunatviškai mišlus komentaras, kad jis stovįs lyg „ant magiškų kojų“. Taip didvyris Hanksas iš filmo „Forestas Gampas“, kuris praeitą pavasarį buvo antrą kartą iš eilės apdovanotas kaip geriausias pagrindinio vaidmens atlikėjas, iškovoja puikų šansą ir kitais metais būti vėl pastebėtu. Nes Oskaro teikimo šventės sėkmei nėra nieko svarbesnio už laimėtoją, sugebantį išties simpatingai džiaugtis ir dėkoti.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kalifornijos gubernatorius – Holivudo žvaigždė

2004-06-04 | Kalifornijos gubernatorius Grėjus Deivisas pripažino pralaimėjęs precedento neturintį balsavimą dėl jo atšaukimo iš pareigų. "Rinkėjai nusprendė, kad atėjo laikas kitam žmogui jiems tarnauti", - vėlų antradienio vakarą pareiškė demokratas. Jis taip pat pasveikino rinkimų nugalėtoją respublikoną Arnoldą Švarcenegerį. JAV televizijos stotys jau anksčiau skelbė, kad Kalifornijos gyventojai savo naujuoju gubernatoriumi išsirinko Austrijoje gimusią kino žvaigždę A. Švarcenegerį. Preliminariais duomenimis, už dabartinio gubernatoriaus G. Deiviso atšaukimą balsavo didelė dauguma – apie 50 proc. – valstijos rinkėjų. Tarp 135 pretendentų į gubernatoriaus postą aiškiai nugalėjo buvęs „Misteris Visata“, didele persvara aplenkęs savo pagrindinį oponentą demokratą Kruzą Bustamantę.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Atsiverti kitam žmogui baugu ir nejauku

2004-06-04 | Režisierės Nancy Meyers (išgarsėjusios juosta "Ko nori moterys") žaismingoje komedijoje "Mylėti(s) smagu" šėlioja talentingos Holivudo žvaigždės. Komedija pasakoja, kaip ne pirmos jaunystės turtuolis Haris, užkietėjęs viengungis, kurį tobulai vaidina Jackas Nicholsonas, į pasimatymus vaikšto tik su jaunomis gražuolėmis. Vieno romantiško savaitgalio metu Haris patiria širdies smūgį. Laimei, jį ima slaugyti jo draugužės mama Erika (aktorė Diane Keaton). Jie vis ilgiau namie lieka vieni, Haris pamažu suvokia, kad jį ši vyresnė moteris traukia labiau nei jaunesnė draugužė, jos dukra (aktorė Amanda Peet). Erikos širdyje irgi gimsta jausmai. Romantiškos komplikacijos prasideda, kai žavi, protinga dramaturgė Erika patraukia 30-mečio gydytojo Džulijano (aktorius Keanu Reevesas), prižiūrinčio sunegalavusį Harį, dėmesį. Haris pasveiksta ir vėl grįžta prie seno įpročio - vilioti jaunas merginas. Erikai jausmai neduoda ramybės. Specialiųjų efektų pilnoje "Matricoje" vaidinęs Reevesas po romantinės komedijos "Mylėti(s) smagu" sako, kad jam patiko išbandyti skirtingus vaidmenis. Pasak aktoriaus, ši komedija pasakoja apie riziką atsiverti. "Pasirodo, atsiverti kitam žmogui yra šiek tiek baugu ir nejauku. Šiame filme du gražūs ir drąsūs žmonės (Nicholsonas ir Keaton) atsiveria vienas kitam. Labai džiugu matyti tai ekrane", - sako jis.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Holivudo skyrybos

2004-06-04 | Kol pramogų pasaulio žvaigždės dainuoja apie amžiną meilę ar vaidina vargšus romantikus, jų advokatai mėgina rasti bendrą kalbą su jų buvusiomis žmonomis. Pramogų pasaulio žvaigždėms skyrybos atsieina vis brangiau. Jų vedybinė priesaika "būti kartu turte ir skurde" šiandien įgauna visiškai kitokią prasmę. Jeigu sutuoktinė garsi ir turtinga, skyrybos Holivudo gražuoliams kainuoja pasakiškus pinigus. Puikus pavyzdys - 54 metų Lionelis Richie, šlagerio "Say You Say Me" autorius. Jo 37 metų žmona Diane po aštuonerių bendro gyvenimo metų iš buvusio sutuoktinio reikalauja "viso labo" 300 tūkstančių dolerių per mėnesį. Jeigu ji laimės bylą, iš vyro per metus gaus 3,6 milijono dolerių.
Ką apie tai mano apie amžiną meilę dainuojantis Richie? Viename pokalbių šou jis prisipažino esąs mirtinai išgąsdintas ir pridūrė, kad toks sprendimas tiesiog neįmanomas, todėl dabar su buvusia žmona pradėjo derybas. Kažin kaip jam seksis derėtis, nes skyrybų dokumentuose Diane labai aiškiai išvardijo: "Mano asmeniniams poreikiams, pramogoms ir pirkiniams per mėnesį reikia ne mažiau nei 50 tūkstančių dolerių. Į šią sumą įskaičiuota 3000 kosmetologui, mažiausiai 600 - kirpėjui, 250 - manikiūrui, 150 - elektrolizinei depiliacijai, 1000 - lazerinei depiliacijai, 450 - veido kremui, 500 - asmeniniam treneriui, 600 gimnastikai, tiek pat - masažams ir psichoanalitikui, nuo trijų iki penkių tūkstančių pramogoms (restoranai, kinas, teatras), mažiausiai 5000 - dovanoms, 500-1000 kompiuterių kursams, apie 600 - vitaminams, o dar 500 - drabužių taisymui ir cheminiam valymui".

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Moksleivių kino festivalis „Lietuvos“ kino teatre

2004-06-03 | Skaityti reklamas- pavojinga. Nes gali netyčia imti ir susigundyti nueiti į renginį, tinkamą tik psichologiškai tvirtiems bei socialiai aktyviems žmonėms. Du mėnesius visais įmanomais būdais vykusios aktyvios reklaminės propagandos rezultatas- maždaug keturi šimtai pionierių, nepabijojusių destabilizuoti savo psichinės būklės bei ateiti pažiūrėti Vilniaus moksleivių kino festivalio „Pegasas“, vykusio gegužės 29- ą dieną „Lietuvos“ kino teatre. Pirmasis tokio pobūdžio renginys Lietuvoje, tiesą sakant, ne visai atitiko savo pavadinimą. Nes tai buvo nelabai Vilniaus ir ne visai moksleivių festivalis. Filmų buvo atsiųsta ir iš Kauno bei Panevėžio, o patį festivalį užbaigė nekonkursinis Vilniaus Universiteto studentų darbas “Aš pasirūpinsiu tavim”. Vilniaus licėjaus, kartu su Vilniaus Moksleivių Sąjunga organizuotas projektas sulaukė didesnio pasisekimo, nei buvo tikėtasi. Iš viso buvo atsiųsta virš trisdešimt filmų, iš kurių organizatoriai atrinko 17, jie ir buvo parodyti „Lietuvos“ kino teatro didžiojoje salėje. Filmų žanrai ir tematika buvo pačių kūrėjų pasirinkimo laisvė, buvo ribojama tik trukmė- iki 10 minučių, todėl šalia vaidybinių darbų, dokumentikos atsirado vietos ir animacijai bei abstrahuotiems vaizdams.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

V.Nabokovas "Lolitą" nusirašė?

2004-03-19 | Laikraščio "Frankfurter Allgemeine Zeitung" žurnalistai aptiko iki šiol nežinomą Vladimiro Nabokovo romano "Lolita" analogą. To paties pavadinimo rankraštis datuojamas 1916 metais. Jo autorius - berlynietis Heinzas von Lichbergas (Haincas fon Lichbergas). Pasak susipažinusių su kūriniu ekspertų, knyga savo siužetu ir pagrindine idėja yra panaši į V. Nabokovo romaną. Kaip nustatė istorikai, V. Nabokovas ir H. von Lichbergas apie 15 metų gyveno Berlyne. Bet neaišku, ar jie buvo pažįstami, ar ne. H. von Lichbergas mirė Berlyne 1951 metais, o po penkerių metų V. Nabokovas išleido Jungtinėse Amerikos Valstijose "Lolitą", kuri ilgą laiką buvo uždrausta Sovietų Sąjungoje.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

G.Landsbergio-Žemkalnio drama "Blinda, svieto lygintojas"

2004-03-10 | G.Landsbergis, buvęs puikus organizatorius, suprato, jog, organizuojant lietuvių teatro veiklą, visų pirma reikia lietuviškosios dramaturgijos. Pats ėmėsi šio reikalo. Iš jo dramaturginių veikalų visų pirma reikia paminėti melodramą "Birutė" ir dramą "Blinda". Artimai bendraudamas su kompozitoriumi Miku Petrausku, G.Landsbergis "Birutę" parašė kaip libretą būsimai pirmajai lietuvių operai. M.Petrauskas, tuomet buvęs didelis muzikos autoritetas, parašė operą. "Birutės" premjera Vilniuje įvyko 1906 metais. Lietuviai ją sutiko su dideliu entuziazmu. Be "Birutės", G.Landsbergis parašė komedijas "Pagavo" ir "Jurgis Durnelis" (pastatytos 1908 m.), komediją vaikams "Tarnaitė pamokė" (pastatyta 1908 m.). Šiais kūriniais buvo parengta dirva profesionaliam lietuvių teatrui. Didžiausio pasisekimo sulaukė G.Landsbergio drama "Blinda, svieto lygintojas". Garsaus plėšiko, "svieto lygintojo" Blindos lūpomis autorius kalbėjo apie didelę socialinę nelygybę ir dvarininkų daromas skriaudas kaimiečiams. "Blinda" pirmą kartą buvo pastatyta Vilniuje 1907 metais, o antrą kartą - 1909 metais Palangoje, minint lietuvių teatro dešimties metų sukaktuves, kai 1899-aisiais Palangoje pirmą kartą buvo suvaidinta Keturakio komedija"Amerika pirtyje".

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Tadas Blinda

2004-03-09 | Tadas Blinda. Apie XIX a. vidurį Žemaitijoje pagarsėjęs „Svieto lygintojas”. Veikė Luokės (Telšių rajonas) apylinkėse. Priešintis tuometinei valdžiai, dvarininkams, plėšikauti, kaip teigiama užrašytiuose žmonių prisiminimuose, jį labiausiai paskatino nepasitenkinimas Lietuvoje buvusia baudžiava. Padavimus ir legendas apie Tadą Blindą pirmoji buvo surinkusi Lazdynų Pelėda (S.Pšibiliauskienė). Lietuvoje pastatytas meninis filmas „Tadas Blinda”, kuriame bandyta kiek tai įmanoma objektyviau pavaizduoti šią legendinę žemaičiams asmenybę ir jo gyvenamąjį laikotarpį. Užrašyti gyventojų atsiminimai apie Tadą Blindą gana prieštaringi. Vieni jį laiko piktadariu, kiti - didvyriu, treti - kankiniu ir t. t.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!