LT   EN   RU  
2021 m. kovo 5 d., penktadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Aikido
Ar galima naudoti Aikido savigynai ?

2003-02-22 | Taip. Aikido yra efektyvi savigynos forma. Tačiau, tai gali pareikalauti laiko ir pastangų, kol Aikido ( ar bet koks kitas Kovos Menas ) taps efektyviu savigynos būdu. Ar Aikido vyksta varžybos? Ne. Jei yra taisyklės, tai nėra realumo. Jei nėra taisyklių, tai žmogus varžybų metu gauna traumas. Varžybos negali būti pritaikytos kovų menams.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Apie Aikido

2003-02-22 | Rytų kovos meną (Budo) Aikido sukūrė japonas Morichėjus Uesiba. Po Įkūrėjo mirties 1969 m. jo sūnus Kisiomaru Uesiba tapo II-uoju Aikido Dosiu. Šiuo metu Moriteru Uesiba, Įkūrėjo anūkas, sėkmingai tęsia savo tėvo meną kaip III-asis Aikido Dosiu.Akido, kaip atskirą kovos meno šaką, japonų vyriausybė oficialiai pripažino 1940 m. įkurdama Aikido Fondą, kurio tikslas - apsaugoti ir propaguoti teisingus Aikido idealus sukurtus ir propaguotus paties Įkūrėjo. Fondas, kaip Pasaulinis Aikido Centras, yra pagrindinė Aikido vystymo ir plėtojimo organizacija visame pasaulyje.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

Aikido memorandumas

2003-02-22 | Praktikuojantis Aikido turi suderinti du aspektus: dvasinį ir fizinį. Aikido yra tiesos išraiška, todėl šis kovos menas harmonizuoja viską šiame pasaulyje, pripildydamas jį meile ir absoliučiu nuoširdumu. Kitaip tariant, jei kas nors su jumis elgiasi agresyviai, pabandykite su juo pasiekti harmoniją. Juk be žodžio "busi", reiškiančio "karys", japonų kalboje yra kitas, tą patį reiškiantis žodis "samurai", kuris tiesiogiai verčiamas kaip "tas, kuris žengia Meilės Keliu". Nepakanka puikiai kovoti, kad būtum samurajumi, todėl aš noriu, tobulindamas kūną bei dvasią, ir toliau eiti Meilės Keliu, kad būčiau patikimas ramstis visuomenei. Ilgą laiką kovos menus klaidingai siejo su begaliniais kraujo praliejimais, kurie yra tipiški Japonijos istorijai. Juk Aikido tarnauja žmogaus gyvybei išgelbėti, t.y. šis kovos menas leidžia išvengti sužeidimų. Pagarba žmogaus gyvybei - raktas Aikido supratimui, ir ne be pagrindo žodyje "aiki" yra elementas "ai", reiškiantis "meilę".

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Aikido AIKIKAI Klubas "SŪKURYS"

2003-02-22 | Oficialus pavadinimas: Aikido AIKIKAI Klubas "SŪKURYS", kuris yra Maskvos Aikido AIKIKAI Klubo "KOINOBORI" filialas Lietuvoje. Klubo emblema: Klubo emblemoje vaizduojama dviejų priešybių monados jungtis ir sukimasis. Todėl Klubo pavadinimu pasirinktas lietuviškas žodis "SŪKURYS", kurio šaknis yra žodis "SUKTI". Monados centre pavaizduotos rankos laikančios indą, kaip ramybės, pusiausvyros, išminties ir Meilės šaltinio simbolį. Hieroglifas emblemoje išreiškia Dieviškosios Meilės įgyvendinimą mūsų gyvenime Aikido meno pagalba. Klubo vadovai: Prezidentas: Pranas Golovač, 1 Dan AIKIKAI Viceprezidentas: Egidijus Stankevičius, 1 Dan AIKIKAI

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!