LT   EN   RU  
2021 m. balandžio 23 d., penktadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Amžiaus skirtumas
Apie moteris, vyrus ir skirtingus jų tipus

2013-01-28 | Šiandieninėje visuomenėje mūsų dėmesį dažnai atkreipia blankūs „princo ir pelenės“ pasakos prisiminimai. Juos skatina bei ugdo, vis dažniau televizijoje bei žiniasklaidoje pasirodę luomo antonimai. „gražuolė jauna pelenė ir senas turtingas princas ant odinės Porsche sėdynės...“. Vis dažniau išgirstame replikas bei spėliones, klausimus – kodėl? Populiariausias spėjimas tikriausiai yra tas, kad viskas dėl pinigų. Bet šiame straipsnyje norėčiau paneigti šią populiarią statistiką, pasikliaudama mums visiems labai gerai žinomais pavyzdžiais ir faktais. Esu sutikusi ne viena pora už save vyresnių vaikinų, vyrų... ir visgi galiu teigti, kad amžius – ne rodiklis. Viskas priklauso ne nuo skaičių, o nuo intelekto. Poroje yra svarbu tarpusavio supratimas, požiūris ir faktas tas, kad porų, su dideliu amžiaus skirtumu yra labai daug, tačiau pabrėžiamos yra būtent tos poros, iš kurių vieno pajamos yra didesnės. Ir nors pinigai yra pagrindinis pragyvenimo šaltinis – tai vistiek silpniau už meilę. Nė viena jauna, normali moteris neaukotų jaunystės, nes jaustųsi nepatogiai, o ir tam tikri rodikliai, kuriuos mes matome, tarkim televizijoje, byloja mums apie žmogaus moralinį ir netgi dvasinį intelektą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Meilės termometras – jūsų amžiaus skirtumas

2009-12-30 | Ar porelės laimei turi įtakos amžiaus skirtumas? Jei esi laimingai įsimylėjusi vyresnį vaikiną, tikriausiai sakysi, kad meilei amžius nesvarbu. Tačiau tiesa yra kitokia – meilė skaičiuoja metus, ir net labai įdėmiai. Bendraamžiai. Gyvenate ramų, monotonišką gyvenimą, nė vienas nesiekiate jokių permainų. Jūsų draugystė gali būti laiminga, jei abu vertinsite ramybę. Jei ne, bendravimas tiesiog gali nutrūkti. Neretai vienas kitą pažįstate nuo mokyklos laikų, kartu užaugote. Grėsmė jūsų santykiams – nuobodulys, aistros trūkumas. Skirtumas tarp jūsų – 1 metai. Jus sieja romantiška ir aistringa meilė, kuri vėliau gali virsti tvirta draugyste ir partneryste. Abu gebate puikiai spręsti kasdienines problemas, tačiau valdžia dažniausiai būna merginos rankose. Vaikinui dėl to būna šiek tiek nejauku. Grėsmė – pasibaigus audringam periodui, vienam iš jūsų gali pabosti monotonija, tačiau kartu galite rasti išeitį, kaip paįvairinti buitį. Skirtumas tarp jūsų – 2 metai. Jus sieja ypatinga romantika, būdinga poetams ir menininkams. Jūs tikrų tikriausi meilės dievai. Galite vienas kitą be galo garbinti, tačiau susižavėjimas gali dingti ir per vieną sekundę. Jūsų santykiai labai nestabilūs. Stiprus susižavėjimas gali nelauktai praeiti. Liks tik sudaužytos vienišos širdys. Skirtumas tarp jūsų – 3 metai. Jūs – labai emocinga porelė. Kyla daug ginčų, ne tik kasdieninių, bet ir filosofinių: dėl gyvenimo prasmės, tikslų, atsidavimo, meilės suvokimo.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Amžiaus skirtumas – nuosprendis porai?

2009-12-21 | Seksualinė revoliucija, naujausi grožio puoselėjimo išradimai, galimybė prasitęsti jaunystę jei ne stebuklingais preparatais, tai bent skalpeliu ar lazeriu, ir dar dievai žino kas, santykius tarp dviejų žmonių vis dažniau paverčia žaidimu. Patyrusi, bet nenusakomo amžiaus ponia žaviai šypsosi šalia viena ar dviem dešimtimis jaunesnio jaunuolio. Žavus, savimi pasitikintis vyriškis glaudžia kone dvigubai jaunesnę, na, arba gerokai jaunesnę gražuolę, tvirtindamas, kad tik dabar suprato, kas yra meilė, ir iš tiesų subrendo šeimai. Ne, nenaujas reiškinys, bet, sutikite – vis labiau įsigalintis ir jau mažai ką stebinantis, jei metų skirtumas neviršija dviejų dešimčių. Tokias poras – tarsi mados etaloną – noriai fotografuoja žurnalai ir rodo pramoginės laidos. Tie, kas gyvena su bendraamžiais, visose viešose interneto pasisakymų vietose drąsiai rėžteli nuosprendį: jei su vyresniu gyvena jauna mergina, ji arba barakuda, arba psichologinę traumą patyrusi vargšelė, vyrukuose ieškanti ne lygiaverčio partnerio, bet „tėčio“: užtarėjo, globėjo ir t.t. Jei su vyresne moterimi prisipažįsta gyvenantis vyrukas – tokiems žinovams irgi viskas aišku – arba nuo senatvės besiginanti dama berniuką suviliojo pinigais, arba patirtimi lovoje, o greičiausiai ir tuo, ir anuo. Dar kartais sakoma, kad su tokiomis, vyresnėmis partnerėmis linkę susidėti lepšiai – dėmesio iš bendraamžių nesulaukiantys, nedrąsūs, paklusnūs jaunuoliai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Metų skirtumas

2009-11-10 | Ar poros laimei turi įtakos amžiaus skirtumas? Neretai manoma, kad moteris turėtų būti bent 2 ar 5 metais jaunesnė. Tačiau yra daugybė porų, kurios neatitinka šios normos. Vis dažniau sutinkamos poros, kuriose moteris bent keliais metais vyresnė už vyrą. Kada metų skirtumas yra žalingas? Tuomet kai vieną iš partnerių praeiviai palaiko tėvu (mama), o kitą dukra (sūnumi)? Psichologų išvados apie metų skirtumo įtaką poros suderinamumui. Bendraamžiai. Ši pora gyvena ramų, monotonišką gyvenimą, nė vienas iš jų nesiekia jokių permainų.
Santuoka gali būti laiminga, jei abu sutuoktiniai vertina ramybę. Neretai tokie partneriai vienas kitą pažįsta nuo mokyklos laikų, kartu užauga, vienas kitą formuoja.
Grėsmė – nuobodulys, aistros trūkumas. Vienam iš partnerių gali pabosti pastovumas, kasdienybė. 1 metai. Šią porą sieja romantiška ir aistringa meilė, kuri vėliau gali peraugti į tvirtą draugystę ir partnerystę. Abu partneriai sugeba puikiai spręsti visas kasdienines problemas. Tokia santuoka retai išyra, dažniausiai tęsiasi visą gyvenimą. Ši pora dažniausiai turi nemažiau kaip du vaikus ir puikiai sutaria dėl jų auklėjimo būdo. Valdžia dažniausiai žmonos rankose. Grėsmė – pasibaigus audringam periodui vienam iš partnerių gali pabosti monotonija, tačiau kartu jie gali rasti išeitį, kaip paįvairinti buitį. 2 metai. Šią porą sieja ypatinga romantika, būdinga poetams ir menininkams. Jie gali vienas kitą be galo garbinti, tačiau vėliau gali praeiti toks susižavėjimas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Didelis sutuoktinių amžiaus skirtumas - pavojingas?

2009-05-26 | Kas skirtingų kartų atstovus nuveda prie altoriaus? Jiedu tikina, kad - meilė. Žmonės kalba, jog vyresniam vyrui rūpėjo tik seksas, o jauna žmona gviešėsi pinigų... O gal didelis sutuoktinių amžiaus skirtumas viso labo suteikia laimingai poros sąjungai pikantiškumo? Smalsu, ar tik ne per aštrus šis prieskonis? Daugelis psichologų sutaria, kad optimalus sutuoktinių amžiaus skirtumas yra 3-5-eri metai, kai vyras, beje, vyresnis. Tai jokia patriarchalinė atgyvena, užtikrinanti vyro viršenybę šeimoje: tiesiog stiprioji lytis psichologiškai subręsta maždaug 3-5-eriais metais vėliau ir lėčiau socializuojasi nei silpnoji. Kai sutuoktinių amžiaus skirtumas yra būtent toks, sakome, kad tai - bendraamžių pora. Nelygi amžiaus požiūriu santuoka laikoma tuo atveju, kai sutuoktiniai jau yra skirtingų kartų atstovai, t. y. kai amžiaus skirtumas - 12 ir daugiau metų. Kas gi suvedė šiuos žmones ir nuvedė prie altoriaus? Jiedu, žinoma, tikins, kad - meilė. Tačiau kiti paprastai kuždasi apie seksą ir pinigus. Jaunų piranijų, puolančių ant seno pinigų maišo, kaip ir suvaikėjusių milijonierių, perkančių jaunutę žmoną slaugę, visad buvo ir bus. Nekalbėsime apie vedybas iš išskaičiavimo, kai tuokiamasi dėl reklamos, politinių, turtinių ar kitokių merkantilinių motyvų. Tai fiktyvios santuokos, jos subyra savaime ir sukelia tik nešvarių apkalbų bangą. Tik gal ne visos nelygios santuokos yra tokios? Kalbant apie nelygią amžiaus požiūriu santuoką, svarbus aspektas yra seksas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Ar skirtingi žmonės gali būti kartu?

2009-03-02 | KLAUSIMAS: ar gali vaikinas, kurio charakteristikos: metų skaičius, odos spalva ir asmenybė, visiškai skiriasi nuo mano bruožų, tapti mano mylimuoju? Neseniai susipažinau su vienu žmogumi, kuris kardinaliai kitoks nei aš. Tačiau manau, kad jį įsimylėjau. Ar mes galime būti kartu, ar tai tik tuščios viltys? ATSAKYMAS: taip. Skirtumai yra viena iš romantiškų santykių priežasčių, jei tavęs netrauktų skirtumai, tu tiesiog susitikinėtum su savo klonu. Metai – daug sėkmingų porų skiria kelių metų skirtumas. Svarbiausia yra jausti, kad tu ir tavo draugas esate partneriai, kad amžius nėra kliūtis, kad jūsų interesai, mąstymas, vertybės yra panašios. Amžiaus skirtumo spąstai atsiranda tada, kai vienas iš poros pradeda dominuoti, vien dėl to, kad yra daugiau gyvenime patyręs, išmintingesnis ar netgi turi daugiau pinigų. Toks nelygybės skatinimas gali kilti dėl ją skatinančios žmogaus kompleksų, nepasitikėjimo savimi, perdėto savarankiškumo, asmenybės nebrandumo, ar patiriamų psichologinių problemų. Dėl šių priežasčių ir buvo sukurti įstatymai, kurie apriboja suaugusių žmonių lytinius santykius su nepilnamečiais. Tokie įstatymai kiekvienoje valstijoje ar valstybėje skiriasi. Tačiau, kiek aš žinau, jokie įstatymai nedraudžia susitikinėti su vyresniais asmenimis. Odos spalva – šiais laikais, tarprasinių santuokų skaičius didėja. Galiausiai, juk mus skiria charakterio savybės, elgesio skirtumai, bet tikrai ne odos spalva, teisingai?

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Ar santuokai amžiaus skirtumas netrukdo?

2008-03-16 | Manoma, kad santuoka, kai tarp partnerių yra didelis amžiaus skirtumas, — neilgaamžė. Vienų nuomone, didelis metų skirtumas tarp sekso partnerių pavojingas sveikatai, kitų — geriausia atjaunėjimo priemonė. Kurie iš jų teisūs? Tai suprato dar senovės romėnai, kuriems kontaktai tarp žilstelėjusių senolių ir jaunų gražuolių buvo savaime suprantami. Net pagyvenusiems pacientams gydytojai patardavo mylėtis su jaunomis merginomis, nes manyta, kad senstantis dėdulė, perėmęs partnerės energiją, gali pajaunėti dešimčia metų. Ir iš tiesų vyrai jaunėjo tiesiog akyse. Netrukus „seksoterapijos seansai“ tapo neatsiejama senių gyvenimo dalimi: jie laikydavo jaunų merginų haremus, be to, ypač vertino nekaltas mergaites, kurių „gydomoji energija“ buvo ypač veiksminga. Pagyvenusios damos taip pat neatsiliko nuo vyrų: jos jaunystės eliksyro sėmėsi iš jaunuolių. Nors visuomenė smerkė nedorus seksualinius ryšius, turtingos damos ir toliau naudojosi jaunuolių paslaugomis, o subrendę vyrai — mergaičių. Skirtingo amžiaus santuokų, kur vienas iš partnerių kitam tinka į tėvus arba motinas, pasitaiko ir šiais laikais. Žmonių neglumina nei apkalbos, nei medikų perspėjimai, kad santuoka, kur vyras gerokai vyresnis už žmoną, turi daug rizikos faktorių. Juk dažnas mano: jeigu šiandien sekasi puikiai, kam galvoti apie liūdną ateitį? Subrendęs vyras ir jauna mergina — populiariausias skirtingo amžiaus sąjungos variantas. Tai, kaip sakoma, žanro klasika.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Meilė metų neskaičiuoja

2007-04-10 | Kone pagrindinė XXI a. žiniasklaidoje eskaluojama tema yra "Jauniklės merginos ir pusamžio vyro romanas". Kartais atrodo, kur spjausi, ten rasi turtingą ir pilvingą verslininką, politiką, magnatą, kuris palieka savo rūpestingą, vaikus jam užauginusią, bet ne pirmos jaunystės žmoną. Nes beprotiškai įsimyli jaunutę, dar negimdžiusią, ilgakoję gazelę. Mes į šį reikalą bandėme pažvelgti iš kito kampo. Sakoma, jei vyras eina per mergas, jis laikomas sėkmingu mergišiumi, tačiau jei moteris bent kartelį pasuka į kairę, ji jau prostitutė. Todėl moterys į kairę eina lygiai taip pat kaip vyrai, tik elgiasi daug atsargiau. Ir visuomenėje sklando daug mažiau istorijų apie neištikimas žmonas. Tas pats ir dėl poros amžiaus skirtumo - reta moteris girsis palikusi šeimą, nes įsimylėjo jaunesnį. Ne taip, kaip vyrai. Netiki? Įrodysime! Pateikiame pusamžės moters ir gerokai už ją jaunesnio vaikino meilės istoriją. Tik herojų vardus dėl suprantamų ir minėtų priežasčių pakeitėme. Daugiau nei metus 27-erių menininkui Mariui į pašto dėžutę plaukė svajingi, meilės prisotinti nematytos internetinės gražuolės laiškai. Jau įtartina? Kalbėdamasis su mumis, vaikinas šypsojosi ir be jokios gėdos prisipažino paslaptingai merginai jautęs susižavėjimą, kuris, kad ir kaip keista, neišnyko sužinojus pribloškiantį faktą. Marius: Ilgai įkalbinėjau Gražiną kalbėtis telefonu, tačiau ji kažkodėl gėdijosi savo balso.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Amžiaus skirtumas tarp sutuoktinių

2006-05-24 | Vyro ir žmonos amžiaus skirtumas nulemia tarpusavio santykių vystymąsi. Ne veltui psichologai mėgsta pabrėžti: „Pasakykite, koks tarp jūsų amžiaus skirtumas ir mes papasakosime, kaip jūs gyvenate...“ Jei vyras ir žmona yra beveik vienodo amžiaus, jiems lengviau ir paprasčiau. Čia viskas aišku: bendri interesai, draugai ir pramogos. Kartais ir tėvams ramiau, tarkim, juk dukra išteka už buvusio klasės draugo! Bet ši sąjunga turi šiokių tokių minusų. Jis nepasakoja „savojo laikmečio istorijų“, nenustebina gyvenimiška patirtimi ir pan. Vyrai subręsta vėliau, todėl ir atsiranda prieštaravimai tarp partnerių: ji nori ištekėti, o jis dar ne; jai laikas gimdyti, o jis neskuba tapti tėvu; ji nori susitvarkyti buitį, o jį bendras gyvenimas baugina. Sulaukę keturiasdešimties, vyrai dažnai palieka savo bendraamžes žmonas dėl kitos moters. Nedidelis amžiaus skirtumas tarp sutuoktinių - 6-7 metai - daugeliui atrodo idealus. Vyrai pasiveja moteris ir išnyksta tas psichologinis skirtumas, kuris kartais trukdo bendraamžių poroms. Su vyresniu partneriu moteriai lengva: jis išmintingesnis, turi daugiau gyvenimiškos patirties, galantiškas, už jo, kaip už akmeninės sienos. Vienu žodžiu - jis tikras vyras. Moterys dažniau linkusios pasirinkti vyresnius vyrus. Tokio elgesio priežastys gana įvairios. Galbūt mergaitė anksti neteko tėvo ar apskritai neranda bendros kalbos su savo bendraamžėmis. Iš kitos pusės, šalia vyresnio vyro moteris atrodo jauniau.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Meilė amžiaus skirtumo nepaiso

2005-01-25 | Tekėti už jaunesnio vyro vis dar reikia drąsos, tačiau tokį žingsnį žengusios moterys džiaugiasi, kad pasiryžo sulaužyti stereotipus. Praturtėję ar išgarsėję vyrai dažnai pajunta, kad jų širdyje yra vietos naujai meilei. Kad ir kaip tai pavadintume - išdavyste, vidurio amžiaus krize ar brandžiu jausmu - tokios poros nestebina. Tačiau už vyrą vyresnė žmona vis dar sukelia smalsuolių spėliones - kas, kaip ir kodėl? LNK televizijos sekmadienio laidos “Meilės istorijos” vedėja Daiva Tamošiūnaitė iš savo asmeninės patirties žino, kad jausmų keliai nenuspėjami. Pustrečių metų dukrelę Daiva augina su dešimčia metų už ją jaunesniu Dainiumi Budriu. “Galima sakyti, kad tai buvo meilė iš pirmojo žvilgsnio. Pirmąsyk Daivą buvau matęs prieš ketverius metus, tačiau tuomet ji nebuvo laisva. Lemtingas susitikimas įvyko keistomis aplinkybėmis. Daiva ta dieną sužinojo, kad skiriasi su vyru, o aš švenčiau gimtadienį. Ji atvažiavo į Klaipėdą pasiguosti savo geram draugui, kuris buvo ir mano geras draugas. Aš tą dieną švenčiau dvidešimt penktąjį gimtadienį ir pasistengiau, kad ji pamirštų visus rūpesčius. Amžiaus skirtumas man nerūpėjo, iškart pajutau, kad sutikau žmogų, artimą sielą”, - sako Dainius. Ir šmaikštauja, kad apie amžiaus skirtumą sužinojo tik iš jį pradėjusios aptarinėti žiniasklaidos. Daiva tuomet gal net nenorėjo šalia savęs matyti jokio vyro. Ji buvo įžeista ir nuliūdusi. Aš irgi buvau neseniai išsiskyręs su savo drauge.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!