LT   EN   RU  
2021 m. rugsėjo 26 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Automobiliai
Automobilis tiems, kurių nebedomina kainos

2003-03-20 | Už mašiną - 7 milijonai litų. Sportinių automobilių padangėje pasirodė nauja aukščiausios klasės mašina "Mercedes CLK-GTR", rašo Vokietijos žurnalas "Auto und Moto Sport". Už tris milijonus Vokietijos markių (daugiau kaip 7 milijonus litų) galima nusipirkti 175 automobilius "Smart", 150 tonų puikiausios rūkytos mėsos gaminių bei dešrų, keturis centnerius aukščiausios prabos aukso arba angliško stiliaus namelį priemiestyje su nedideliu žemės plotu šalia. Tik nė viena šių vertybių neturi po kapotu 612 AG ir nepajėgia per 9,9 sekundės pasiekti 200 kilometrų per valandą greičio. Taigi investicijas mėgstantis milijonierius, kuriam prie širdies mašinos ir didžiulis greitis bei prabanga, turi paskubėti susirasti firmos AMG atstovybę. Mat ši "Mercedes-Benz" dukterinė firma jau kelias savaites parduoda nepaprastai plokščius, vos 116 centimetrų aukščio į ietį panašius CLK-GTR automobilius.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Greičio mėgėjų svajonė - sportinis modelis už prieinamą kainą

2003-03-20 | Vienas tokių modelių - Norviče (Anglija) gaminamas dvivietis "Lotus Elise" sportinis automobilis, kainuojantis 28 tūkst. JAV dolerių ir toks pat galingas kaip "Porsche Boxster" modelis. Šis "Lotus" inžinierių sukurtas gražuolis sveria vos 770 kilogramų. Keturių vožtuvų 1,8 litro talpos variklis leidžia automobiliui pasiekti 100 km/h greitį per 6,5 sekundės. Ko gali pasigesti "Lotus Elise" vairuotojai - tai elektroninių vairo stiprintuvo bei stabdžių sistemos ir automatinio langų valdymo. Inžinierių teigimu, ši įranga padidintų automobilio svorį ir sumažintų jo pajėgumą kelyje. "Renault Spider" - dar spartietiškenis modelis, tačiau atrodo iš tiesų įspūdingai, lyg dviem spalvom nulakuotas kokonas. Keturių cilindrų 147 AJ galingumo variklis leidžia pasiekti 100 km/h greitį per beveik 7 sekundes ir išvystyti jį iki 215 km/h.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

SAAB

2003-03-20 | Lietuvaičiams, ypač buvusiems “Lietuvos avialinijų” klientais, SAAB vardas nėra naujiena – mūsų nacionalinė oro kompanija turi keletą šio švedų koncerno lėktuvų, kurie, tiesa, nėra paskutinis technikos žodis. Ir jei, sakysime, SAAB lėktuvai yra lyginami su amerikietiškaisias “Boeingais”, tai “švedai” tegali pretenduoti ne į komfortabilaus oro lainerio, bet į vangiai arimais puškojančio traktoriuko vardą. Dar prieš dešimtmetį panaši situacija buvo ir su kitu šio švedų koncerno iš nedidelio Trollchetteno miestelio produktu – lengvaisiais automobiliais. Ne vienas mūsų automėgėjas, matyt, ne kartą yra pasišaipęs, pavyzdžiui, iš neįprasto dizaino ir kampuotų formų aštuntajame-devintajame dešimtmetyje gaminto “SAAB 900” automobilio.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

"Honda" pristato naują liuksusinį universalą

2003-03-20 | Lygiai prieš mėnesį kompanija “Honda Motor Co Ltd” pristatė naują modelį “Avancier”. Naujasis automobilis išsiskiria įspūdingu interjeru, stiliumi ir galingais varikliais. Automobilije bus montuojami du VTEC varikliai. Galingesnis bus 3,0 l darbo tūrio V-6 tipo, kitas - 4 eile išdėstytų cilindrų 2,3 l darbo tūrio. Abu varikliai bus montuojami su 5 pavarų automatine transmisija. Standartinėje “Avancier” versijoje sumontuotos dvi oro saugos pagalvės, ABS su elektronine stabdžių jėgos paskirstymo sistema, ventiliuojamos sėdynės.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

"Ataman II" iš Rusijos

2003-03-20 | Rusijos automobilių gamintojai sukūrė naują koncepcinį visureigį GAZ-3106, kurį kol kas pavadino “Ataman II”. Šis automobilis buvo pristatytas kaip liukso klasės visureigis ir pagal savo išmatavimus lygiuojasi su tokiais visureigiais, kaip “Toyota Land Cruiser 100” bei “Land Rover Discovery”. Automobilio dizaineriai teigia, kad kol kas pilnai suformuota yra tik mašinos išorė ir automobiliui pasirodžius serijinėje gamyboje išvaizda nesikeis. Tuo tarpu interjero detalės dar bus tobulinamos. Manoma, kad pradžioje į šį modelį bus montuojami benzininiai 2,3 litro, 2,5 litro ir 2,7 litro darbo tūrio varikliai. Tačiau variklio skyrius sukompuonuotas taip, kad jame galima sutalpinti ir V-6 bei V-8 tipo variklius. Gali būti, kad vėliau į naująjį “Ataman II” bus montuojamas 3,4 litro V-6 variklis, sukurtas automobiliui GAZ-3105 “Volga”.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Naujasis "Volkswagen Polo"

2003-03-20 | DPA pranešimu, Vokietijos automobilių grupė "Volkswagen AG" spalio viduryje ketina pristatyti naują "Polo" modelių kartą. Bazinis naujojo "Polo" variantas kainuos 20 tūkst. 800 Vokietijos markių. "Volkswagen" teigimu, skirtumas tarp ankstesniojo "Polo" bei naujosios kartos modelio yra daugiau vizualus nei esminis. Naujasis "Polo" aprūpintas vieno litro talpos 50 AJ galingumo varikliu bei visiškai padengtas antikorozine danga. "Volkswagen" duoda naujajam "Polo" modeliui 12 metų garantiją prieš rūdis.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Škoda Fabia" kelios akimirkos po premjeros

2003-03-20 | "Škoda Fabia" pirmuoju automobiliu, sukurtu ant vadinamosios naujosios "Volkswagen" koncerno platformos, kuri naudojama "VW Polo" klasės automobilius gaminti. Panašaus likimo susilaukė ir kitas čekų gamybos modelis – "Octavia". Šiuos automobilius vienija tai, jog "Škoda Octavia" ir "Škoda Fabia" – vienas į kitą "peraugantys" automobiliai. Tik "Škoda Octavia" galima būtų pavadinti labiau "Passatu", negu labiau "Golfu". O štai "Škoda Fabia", galima sakyti, yra "beveik Golfas" negu beveik "Polo". Tai dar vienas žingsnis link koncerno koncepcijos unifikuoti kuo daugiau modelių – 60 proc. "Fabia" detalių bus panaudota kuriant kitus susivienijimo automobilius – "Seat", "Audi" ir "Volkswagen". Tokiu būdu VW stengėsi užimti visas nišas įvairių lengvųjų automobilių rinkos segmentuose, nepalikdamas nė mažo tarpelio konkurentams įsisprausti.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

"General Motors" pristatys devynis ateities automobilius

2003-03-20 | Reuters pranešimu, JAV automobilių milžinė "General Motors" per artimiausius keturis mėnesius įvairiose automobilių mugėse ketina pristatyti net devynis ateities automobilių bei sunkvežimių modelius. "Mes norime būti ne tik didžiausia automobilių kompanija pasaulyje, bet ir pramonės naujovių diegimo lyderė. Mūsų tikslas padaryti automobilį draugiškesnį, funkcionalesnį ir naudingesnį", - pareiškė Veinas Čeris, "General Motors" viceprezidentas, vadovaujantis kompanijos dizaino ir investicijų skyriui. Kol ekspertai liaupsina konkurentes "Ford" bei "Daimler Chrysler" už jų pasiekimus dizaino srityje, "General Motors" dažnau kritikuojama už vėlavimą pristatyti naujos pakraipos produktus. Pavyzdžiui, "General Motors" bus paskutinė didžiausia kompanija, pradėjusi gaminti keturių durų pikapus "Chevrolet Silverado" ir "GMC Sierra" - labiausiai perkamą produktą JAV rinkoje.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Naujoji "Opel Vectra" bus ekonomiškesnė ir saugesnė

2003-03-20 | Pakeista 3 tūkstančiai detalių. Praėjusią savaitę Lisabonoje žurnalistams buvo pristatytas modernizuotas automobilis "Opel Vectra B". Šis populiariausias Europoje vidutinės klasės automobilis parduodamas jau nuo 1995 metų. Iki šiol pasaulyje parduota 1,2 milijono šių mašinų. Automobilyje iš aštuonių tūkstančių detalių daugiau kaip trys tūkstančiai pakeistos arba atnaujintos. Tai sudaro 37 procentus visos mašinos. Pirkėjui matomiausi pakeitimai - nauji priekiniai ir galiniai buferiai, nauji žibintai, chromuota radiatoriaus apdaila, šoniniai spoileriai, didesni veidrodžiai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Krikštytojas Gotta

2003-03-20 | Naujadarai Twingo, Xedos, Corrado, Avantime, Megane, Omega, Tigra arba Smart gimė p. Gottos galvoje. Žodžiai, kurie nieko nereiškia, bet kurie turi su kažkuo asocijuotis." Mes kuriame tokį pavadinimą, kuris įvairių tautų žmonėms reikštų tą patį"- sako ponas Gotta. " Kol nebuvo automobilio, twingo nieko nereiškė. dabar visi žino kas tai yra. "Naujas vardas pas daugumą automobilių gamintojų gimsta vienodai. Nesvarbu ar jį kuria patys firmos darbuotojai ar samdoma agentūra. Pirmiausia turi būti originalaus dydžio automobilio modelis, kurį reikia pamatyti. Ponas Gotta: "aš turiu matyti automobilį , nes jis žmonėms toks artimas. Jis turi savo pečius, veidą, kojas, ausis. Taigi beveik viską ką turi žmogus. Jis patrauklus arba atstumiantis. Jei aš įsivaizduoju Ford Scorpio, man jis atrodo negrabus ir gremėzdiškas. Taigi aš negaliu apie jį gerai galvoti".

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!