LT   EN   RU  
2021 m. rugsėjo 26 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Automobiliai
Kodėl nekinta išvaizda?

2003-03-20 | Kaip DPA praneša iš Štutgarto, kol vieni automobilių gamintojai eksperimentuoja su modelių išvaizda, kasmet pateikdami vis labiau pribloškiančią įvairovę, kiti ignoruoja šią tendenciją, nekeisdami savo produktų išvaizdos ištisus dešimtmečius. Iš tokių "stagnacinių" modelių galima paminėti "Suzuki Samurai" arba "Lada Niva" modelius, kurie beveik nepasikeitė nuo 1976 metų. Klasikiniais laikomi ir "Audi Cinvertible", "Mini" bei "Mercedes" G klasės modeliai. "Senuku" pravardžiuojamas "Mercedes" G klasės modelis jau atšventė savo 20-ąjį gimtadienį. Šis kampuotas, tvirtas automobilis keturiais varomais ratais gaminamas Austrijos "Steyr-Daimler-Punch" kompanijoje nuo 1979 metų. Iki šiol parduota daugiau nei 140 tūkstančių šio modelio automobilių, o ekspertai tvirtina, kad G modelis bus gaminamas bent iki 2005 metų, o gal ir ilgiau.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

"Žalieji" atvažiuoja

2003-03-20 | Bet viena stoks panašus atvejis buvo, kuomet 1997 metų pabaigoje Tokijuje įvyko naujo "Toyota Motor Corp. " kūrinio prezentacija. Idiliškai skambant varpeliams milžiniško dydžio ekrane pasirodo gilaus mėlyno dangaus vaizdas ir po dangų skaridantys vieniši paukšteliai. Šiame fone scenoje priešais ekraną pradeda suktis didžiulis Žemės rutulio maketas. Žemės rutulys nustoja suktis ir iš jo atvertų gelmių pasimato nedidelis sportinio tipo lengvasis automobilis. Tuoj per milžiniškus garsiakalbius pasigirsta garsas, šaukiantis "Toyota Motor" kompanijos prezidentą Hirošą Okudą apžiūrėti naująjį kūrinį - "Toyota Prius" - pirmąjį ekologiškai nekenksmingą masiniu būdu gaminamą pasaulyje automobilį, kuris turi kombinuotą jėgos agregatą - čia yra tiek įprastinis benzininis variklis, tiek ir elektrovariklis. Aukštas, per metrą 80 cm. Ūgio H. Okuda sėdasi ant užpakalinės naujojo modelio sėdynės, o prie vairo atsisėda "Toyotos" vyriausiasis konstruktorius Takešis Učijamada. Automobilis nuo scenos nuvažiuoja į milžinišką Tokijo viešbučio "ANA Hotel" banketinę salę.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Pagerintas aukščiausios klasės kadilakas "Seville"

2003-03-20 | Naujaisiais metais pasirodys atnaujinta aukščiausios klasės automobilio "Cadillac Seville" versija, kurioje bus patobulintas nuo 1992 metų "General Motors" dukterinėje įmonėje gaminamas "Seville V8" variklis. Naujasis variklis, kuriame įdiegta nauja įpurškimo sistema, bus tylesnis, be to, jis patenkins griežtus Europoje dujų išmetimo reikalavimus. Po "Seville" kapotu gaus vienas iš dviejų pasirinktinų variklių - 275 arba 300 AJ. Perdirbta ir važiuoklės elektroninė sistema, kuri užtikrins vairavimo patogumą, jei vairuotojui staiga tektų pasukti siekiant išvengti susidūrimo su kliūtimi.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Geriausias automobilis pasaulyje?

2003-03-20 | Nuo daugybės futuristinių formų dvidešimt pirmojo amžiaus prototipų, kurių demonstravimas parodose yra kiekvieno autokoncerno garbės reikalas, gali apsisukti galva. Bet šiuokart kalba eina apie realų, gyvą šiandienos automobilį, į kurį investuoti visi dvidešimtojo amžiaus pabaigos inžinierinės minties pasiekimai. Šį straipsnį verta perskaityti vien todėl, kad susipažinti kokių aukštumų žmonija pasiekė automobilizmo srityje tūkstantmečių sandūroje.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Toyota Camry pakeitė išorę

2003-03-20 | Tvirtas “Camry” kėbulas atitinka visas šiuolaikines bei kelių ateinančių metų normas. Be to, “Camry” yra vienas iš nedaugelio modelių, Euro NCAP tvermės bandymuose gavęs keturias žvaigždutes iš penkių galimų. “Camry” ilgaamžiškumas yra pavyzdys daugumai konkurentų. Pagal Vokietijos technikos priežiūros darbuotojų susivienijimo (TÜV) automobilių bandymų centro turimą trūkumų patikrų statistiką “Camry” pripažintas geriausiu automobiliu pastarųjų penkerių bei šešerių metų automobilių grupėse.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Dutūkstantųjų metų žvaigždė

2003-03-20 | Nors “Carisma”, kaip ir visi “Mitsubishi” modeliai yra laikomi japoniškais automobiliais, tai nėra visai tiesa. Jei ankstesniajame šio modelio variante “japoniškumo” tiek automobilio dizaine, tiek ir techniniuose sprendimuose buvo pakankamai daug (nors europietiškumo “simptomų” čia irgi pakako), tai “Carisma’2000” tapo kur kas didesniu “europiečiu” negu “japonu”. Mat šis modelis negaminamas Japonijoje, jį surenka Olandijos “NedCar” gamykloje, ant vieno konvejerio su “Volvo S80” modeliu. Automobilių gamintojų – milžiniškų kompanijų “žaidimai” su konkurentų akcijų paketų pirkimu padarė savo: nuo šiol “Mitsubishi” su švedų “Volvo” susijusi ne vien pinigais, bet ir panašia produkcija.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

"Toyota Yaris" išrinkta 2000-ųjų metų automobiliu

2003-03-20 | Metų automobilis išrinktas jau 37-tąjį kartą. Pirmą kartą šitokie rinkimai vyko 1964 m. Už garbingą titulą balsuoja 56 automobilių žinovai, atstovaujantys 21 Europos valstybę. Rungiasi automobiliai, kurių pardavimas prasidėjo iki tų metų lapkričio pabaigos. 2000 metais garbingo titulo siekė 27 automobiliai. Finišo tiesiąją pasiekė tik penki iš jų. Paskutiniame etape žiuri nariai gali skirti 25 taškus, kuriuos pretendentams galima skirstyti tokiu būdu, kad vienam automobiliui tektų ne daugiau kaip 10 taškų. Žiuri privalo išrinkti neginčytiną lyderį, du automobiliai negali pretenduoti į vieną vietą. Žiuri pirmininkavo anglas p. Rėjus Yatonas. 2000-ųjų automobilis ,,Toyota Yaris” Europos rinkai pateikiamas su trimis skirtingais kėbulo ir dviem variklio variantais.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Brangus, bet tikras malonumas prie vairo

2003-03-20 | Kalbant apie šios markės automobilius negalima nepaminėti žvejų. Ne tik todėl, kad Subaru automobiliais galima pasiekti bet kurį vandens telkinį, bet ir todėl, kad žvejybą mėgstantys TV žiūrovai minėtą Legacy Outback TV ekranuose pamatė vieni pirmųjų - šiuo automobiliu į filmavimus važinėja laidos "Vienam gale kablys" komanda. Naujausių Subaru Legacy modelių Lietuvoje kol kas nėra daug - parduotas vienas Outback ir du sedanai. Ir nors rugpjūtis - ne pats dėkingiausias metas įvertinti keturių ratų pavarą, savaitgalis prie Outback vairo buvo tikrai malonus. Galbūt pajusti tikruosius automobilio privalumus reikėjo kitokių sąlygų, prastesnių kelių, nes sausą šių metų vasarą rasti klampių vietų buvo sudėtinga. Tačiau važiuodami papuolėme ir į liūtį, todėl galima teigti, kad buvo išmėgintos įvairios vairavimo sąlygos.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Atnaujinta "Mazda 626" versija

2003-03-20 | Nuo šiol “626” bus tiekiama su trijų lygių įranga – “Basic”, “Comfort” ir “Exlusive”. Kas pasikeitė atnaujintame modelyje? Visų pirma, priekinė automobilio dalis yra kitokio nei buvo dizaino. Atnaujintas palyginus patogus ir funkcionalus automobilio salonas bei prietaisų skydelis, sėdynės aptrauktos geros kokybės veliūru. Automobilis gavo ir aldehidinį salono oro valymo filtrą, sumažintas šio modelio triukšmingumas. Į “Comfort” bei “Exlusive” modelius nuo šiol įeina traukos kontrolės sistema TCS. Modelis, be ABS, dar gavo ir elektroninę stabdžių slėgio išlyginimo sistemą EBD. Buvusiojo 1,8 darbinio tūrio variklio galingumas nuo 90 AG padidintas iki 100 AG. Keturiolikos colių padangas pakeitė “penkiolikinės”, norimų kėbulo spalvų paletėje atsirado visiškai naujų spalvų. Tai, regis, ir viskas, ką šiame automobilyje patobulino japonų inžinieriai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Vasarą "Opel" pristatys taupų "Astra" modelį

2003-03-20 | Šią vasarą Vokietijos automobilių kompanija "Opel", priklausanti JAV koncernui "General Motors", žada pristatyti kompaktišką vidutinės klasės modelį "Astra Eco 4". Šis taupus automobilis šimtui kilometrų naudoja tik 4,4 litro degalų 1,7 litro talpos 75 AJ galingumo turbodyzelinio variklio su tiesioginiu kuro įpurškimu dėka. "Opel" inžinierių teigimu, degalų sąnaudas pavyko sumažinti ne tik dėl patobulinto variklio, bet ir pakeitus kai kurias automobilio dalis lengvesnėmis.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!