LT   EN   RU  
2021 m. rugsėjo 26 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Automobiliai
Naujasis ”Fordo” darbinis arkliukas

2003-03-20 | Prieš pusantrų metų “Ford Motor Co.” Europos padalinio prezidentas Džimas Donalldsonas Hanoverio sunkvežimių ir komercinių automobilių parodoje perkirpo juostelę ir minia žurnalistų sugužėjo įvertinti naujojo “Ford Transit” konceptinio varianto. Po metų su trupučiu ketvirtosios kartos “Transit” modelis stoja ant konvejerio – iš pradžių Belgijos Genko ir Didžiosios Britanijos Southemptono gamyklose, o šių metų pabaigoje Turkijoje bus pradėti surinkinėti pailgintos bazės ir padidinto kraulumo (iki 3,5 t) “Ford Transit”. Labai greitai naujieji modeliai pasieks ir Lietuvą. Kompanija tiek krovininius furgonus, tiek ir keleivinius “Transit” taip pat žada leisti Baltarusijoje, Kinijoje, Vietname bei Lenkijoje.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

Septintoji ”Toyota Celica” karta

2003-03-20 | "Toyota Celica" pirmą kartą pasaulio visuomenei buvo pristatyta 1970 metais Tokijo automobilių salone - Tokyo Motor Show. Naujasis ,,Toyotos" dvivietis sportinis automobilis buvo pagamintas Japonijos rinkai. Kompanijos tikslas tuomet buvo adaptuotis prie vakarietiškų tendencijų. Pagrindinis "Toyota Motor Corp." Taikinys tuomet buvo patenkinti labai reiklius Jungtinių Valstijų ir Europos sportinių automobilių mėgėjų poreikius. Europoje pirmą kartą automobilis ,,Toyota Celica" su 1,6 litro darbo tūrio keturių cilindrų varikliu pasirodė 1971 metų viduryje. Truputį vėliau Truputį vėliau atsirado versija su 2 litrų varikliais. Serijinė gamyba Japonijoje prasidėjo nuo 1973 metų balandžio. Tam tikrą laiką šis modelis buvo pristatomas tik vietos rinkoje (pradėtas eksportuoti nuo 1976 metų, po to, kai jis tapo Japonijos "Metų modeliu"). Tačiau jau pirmosios kartos europinei ,,Celicai" buvo atlikti keli pakeitimai, ir pasiekta puikių rezultatų tiek vietos, tiek užjūrio rinkose.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Stilinga modernizuotoji ”Toyota Corolla”

2003-03-20 | Vienas iš populiariausių pasaulyje vidutinės klasės lengvųjų automobilių - "Toyota Corolla" "nuėjo" modernizavimo keliu. Bene rimčiausia naujove laikytini naujieji VVT-i serijos varikliai, dar "stilingesnio ir galingesnio" dizaino priekis, papildoma armatūrinė lenta ir 12 metų garantija kėbului nuo prarūdijimo. Modernizuotoje gamoje - 4 tipų kėbulai, 3 skirtingi varikliai ir net keturi įrangos lygiai. Aštuntosios kartos Corolla buvo pristatyta 1997 metais ir tapo geriausiai parduodamu "Toyotos" koncerno modeliu Europoje - kasmet parduodama maždaug po 170 000 tūkstančių šių modelių.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Detroito mugėje - naujos kartos modeliai

2003-03-20 | JAV automobilių kompanijos viename svarbiausių automobilių pramonės renginių Detroito automobilių mugėje, kuri sekmadienį atvėrė duris žurnalistams, o šią savaitę atvers ir plačiajai visuomenei, pristato gausybę naujovių. JAV automobilių pramonės milžinės "Ford" ir "General Motors" pristato savo naujus automobilius, kurie ne tik taupūs ir nepaprastai stilingi, bet ir kimšte prikimšti technikos naujovių. Viename iš modelių gamintojai išsprendė netgi šoninių veidrodėlių, dėl kurių padidėja oro pasipriešinimas, problemą, pakeisdami juos automobilio užpakalyje įtaisytomis kameromis.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

JAV auga ištaigingų paklausa

2003-03-20 | Vis daugiau amerikiečių renkasi ištaigingus japoniškų ar europietiškų markių automobilius, sulaužydami savo ištikimybę amerikietiškoms "Lincoln" bei "Cadillac" markėms. Rinkos tyrimų grupė "CNW Marketing Research" duomenimis, 1990 metais du trečdaliai pasiturinčių amerikiečių ketino pirkti "Lincoln" arba "Cadillac" modelius ir tik 11 procentų ketino pirkti europietiškų markių modelius, tuo tarpu 1999 metais tik 38 proc. amerikiečių rinkosi vietines markes, o europietiškų markių paklausa išaugo iki 23 procentų. Nors bendros automobilių prekybos apimtys JAV pernai padidėjo beveik 8 procentais, "Cadillac" ir "Lincoln" markių pardavimai nusmuko atitinkamai 2,2 ir 5,7 procento. Jas aplenkė "Mercedes-Benz" bei "Lexus" markių modeliai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

”Opel” mikrovenas ”Agila” debiutavo Ženevos automobilių mugėje

2003-03-20 | Vokietijos automobilių gamintoja "Adam Opel AG", priklausanti JAV "General Motors" grupei, Ženevos automobilių mugėje, kuri įvyks kovo 2-12 dienomis, pristatė savo debiutantą - naująjį mikroveną "Agila". "Opel" inžinierių teigimu, vientūris "Agila" yra artimas "Suzuki Wagon R" giminaitis ir pirmoji Europos duoklė sparčiai augančiai mikrovenų rinkai. Penkių durų "Opel Agila" modelis yra 3,5 metro ilgio. Jame yra keturios sėdimos vietos ir 248 litrų tūrio bagažinė, kurios tūris "protingo mechanizmo", kaip jį apibūdina kūrėjai, dėka sulanksčius dvi užpakalines sėdynes gali padidėti iki 538 litrų.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

"Opel" ketina pristatyti rinkai naująjį visureigį "Zafira"

2003-03-20 | Kelno automobilių žurnalas "Auto Zeitung" informavo, jog automobilių gamintoja "Opel" ketina šių metų rugsėjį įvyksiančioje tarptautinėje automobilių parodoje pristatyti naująjį visureigį "Zafira". Naujajame visureigyje bus įrengtas 2,2 litro 147 arklio jėgų variklis. Naujasis visureigis bus 30 milimetrų aukštesnis nei jo pirmtakas, be to, bus kiek pakeistas naujojo modelio korpusas, o užpakalinėje išorinėje pusėje bus pritvirtintas atsarginis ratas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Netrukus keliuose pasirodys "Audi RS4" - sportinis universalas iš Ingolštato

2003-03-20 | Galingas universalas (didelis automobilis su bagažine ir atlenkiamomis sėdynėmis) pasižymi plačia priekine dalimi, žema važiuokle ir plačiomis padangomis. Manona, jog naujasis universalas kainuos beveik 70 tūkstančių JAV dolerių. "RS4" modelyje įrengtas 2,7 litro variklis. Dviejų turbokompresorių dėka automobilio galingumas siekia 380 arklio jėgų, taigi tai šiuo metu yra greičiausias "Audi" modelis. Anot automobilių gamintojos, automobilis gali išvystyti 100 kilometrų per valandą greitį per 4,9 sekundės, o 200 kilometrų per valandą greitį - per 17 sekundžių. Didžiausias automobilio greitis buvo apribotas iki 250 kilometrų per valandą, 100 kilometrų automobilis suvartoja vidutiniškai 12 litrų.

Lankomumo reitingasKomentarų: 4

plačiau >>

Turine bus pristatytas naujasis "Alfa 147"

2003-03-20 | Naujasis "Alfa 147" modelis kiek primena senuosius "Alfa Romeo" modelius. Pavyzdžiui, naujojo modelio kapotas primena senesnių automobilių V-profilio kapotą, o tarpas tarp priekinių žibintų panašus į 1949-ųjų modelį "6C 2500 Villa d'Este". Platforma buvo pasiskolinta iš "Alfa 156". Kliento pageidavimu "Alfa 147" markės modeliuose gali būti įrengti trys skirtingi benzininiai varikliai, kurių galia svyruos nuo 105 iki 150 arklio jėgų. Bus galima pasirinkti ir 1,9 litro 110 arklio jėgų turbo dyzelinį variklį. Automobilyje taip pat įrengtos šešios apsauginės oro pagalvės ir ABS sistema. Naujojo modelio kaina kol kas nenustatyta.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Paprasčiausiai - “mažyliai”

2003-03-20 | Retsykiais disuktuojant su europinio lygio atomobilių pramonės specialistais, ne kartą teko pastebėti, jog, tarkime, nemaža šių specialistų dalis kur maloniau ir nuoširdžiau kalba apie tokius automobilių modelius kaip “Toyota Yaris” bei “Peugeot 206” ir labai abejingai atsiliepia apie daugelio lietuvių automobilininkų svajones – “Porsche” arba “Ferarri”. Priežasačių keletas: brangių “superautomobilių” parduodamos tik kelios dešimtys tūkstančių. Gamintojui, žinoma, svarbu rūpintis šių modelių gamybos technologijomis, bet ne tiek, kiek dėmesio reikia skirti mažųjų gamybos technologijoms, kadangi pastarųjų tiražai – milijoniniai. Antra vertus, kaip sako tie patys specialistai, iš inžinerinės pusės sukurti gerą mažą masinio naudojimo automobilį yra kur kas sunkiau negu pagaminti “supermašiną”.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!