LT   EN   RU  
2021 m. gruodžio 8 d., trečiadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Biologija
Akvariuminiai augalai: Echinodorus "Rose"

2003-08-08 | Šis gražus augalas yra Echinodorus horemanii "Rot" ir E. horizontalis hibridas. Pirmą kartą jis buvo išvestas Desau 1986 m. H. Barth'o. Nauji povandeniniai lapai būna gražiai rožiniai ir iš prasžių lapai turi raudonai-rudas dėmeles. Trąšus dugnas skatina augimą, bet šiaip Echinodorus 'Rose' yra nereiklus ir todėl puikus augalas pradedantiesiems.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Akvariuminiai augalai: Echinodorus "Ozelot" (žalias)

2003-08-08 | Echinodorus "Ozelot" (žalias) yra graži, tamsiai žalia Echinodorus "Ozelot" atmaina. Tamsios dėmės sudaro didesnį kontrastą ant šviesių lapų. Trąšus dugnas skatina jų augimą. Tai nereiklus ir labai rekomenduojamas augalas, vešintis beveik visose sąlygose.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Akvariuminiai augalai: Echinodorus martii (maior)

2003-08-08 | Echinodorus martii išskirtinis ilgais, šviesiai žaliais lapais rantytu kršteliu, kurie labai patrauklūs dideliuose akvariumuose. Jis tinkamas kietam vandeniui, koks yra daugelyje Europos akvariumų. Trąšus dugnas skatina jų augimą. Yra tam tikras neaiškumas su šių augalų pavadinimu, nes kai kas juos vadina E. martii, o kai kas E. maior

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Akvariuminiai augalai: Echinodorus macrophyllus

2003-08-08 | Echinodorus macrophyllus yra vienas iš didelių pusapvalių - kardinių lapų augalų, kurie geromis augimo sąlygomis išauga net virš didelių akvariumų. Jei įmanomą šviesą laikyti įjungtą trumpiau nei 11 valandų per parą, tada lengviau išlaikyti jį žemai akvariume. Jis tinkamas atviriems akvariumamas, kur suformuoja dekoratyvius širdelės formos lapus virš vandens paviršiaus. Gerai yra apipurkšti augalus apsaugant juos nuo išdžiūvimo.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Akvariuminiai augalai: Echinodorus grandiflorus ssp. aureus

2003-08-08 | Echinodorus grandiflorus ssp. aureus išskiritnis tuo, kad nauji lapai gelsvi, o senesni - auksiniai. Po vandeniu jis suformuoja didelius, širdies formos lapus.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Akvariuminiai augalai: Echinodorus cordifolius "Tropica Marble Queen"

2003-08-08 | Echinodorus cordifolius "Tropica Marble Queen" yra atmaina, išvesta "Oriental Auarium" Singapūre. Augalai, augę pelkių sąlygose, turi gražų marmurinį raštą, kuris kartais išblykšta po vandeniu. Augalas reikalauja gana daug šviesos, o CO2 tiekimas yra rekomenduojamas norint paskatinti augimą. Jis labai tinka žemiems atviriems akvariumams, kur lapai virš vandens turi aiškesnį marmurinį raštą. Lapai taip pat atsparūs išdžiūvimui.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Akvariuminiai augalai: Cryptocoryne x willisii "lucens"

2003-08-08 | Cryptocoryne x willisii "lucens" yra didesnė ir turi ilgesnius lapų stiebelius nei Cryptocoryne x willisii. Kaip ir kiti Cryptocoryne, jis turėtų būti pasodintas grupėje. Bet daigai neturi būti susodinti per arti vienas kito, nes po kelių mėnesių aklimatizacijos jie formuoja ūsus ir taip susiformuoja uždara grupė.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Akvariuminiai augalai: Plačialapis Cryptocoryne undulata

2003-08-08 | Skirtingai nuo Cryptocoryne undulata, šis augalas turi platesnius lapus ir mažas dėmeles ant lapų. Taip pat jis auga didesnis.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Akvariuminiai augalai: Cryptocoryne crispatula var. Balansae

2003-08-08 | Cryptocoryne crispatula var. Balansae yra pati seniausia žinoma Cryptocoryne crispatula atmaina. Regione jis kilęs iš pietinio Tailando, kur yra klintiniai kalnai, todėl vanduo gali būti labai kietas. Kaip ir kiti Cryptocoryne, jis turi aklimatizuotis prieš pradėdamas smarkiai augti. Pastaraisiais metais taip pat daug parduodama siauralapės atmainos Cryptocoryne crispatula var. Flaccidifolia

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Akvariuminiai augalai: Crinum thaianum

2003-08-08 | Crinum thaianum yra išskirtinis svogūninis augalas, priklausantis lelijų šeimai. Jis nereiklus, išskyrus tai, kad jam reikia daug vietos. Jį reikia pasodinti taip, kad 2/3 svogūnelio būtų matoma, nes kitaip jis gali pradėti pūti. kai augalas paauga, jis kartais išaugina stiebelį į vandens paviršių su aromatišku, elegantišku lelijos žiedeliu. Augalėdės žuvys palieka jį ramybėje dėl jo kietų lapų. Tailande iš jo svogūnėlių gamina odą švelninantį kremą. Jis taip pat tinkamas uždarų patalpų tvenkiniams.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!