LT   EN   RU  
2021 m. gruodžio 8 d., trečiadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Biologija
Akvariuminiai augalai: Crinum natans

2003-08-08 | Crinum natans yra labai dailus svogūninis augalas su tamsiai žaliais, labai siaurais lapais. Jį reikia pasodinti taip, kad 2/3 svogūnėlio būtų matoma. Kai augalas paauga (jei jis veši), jis kertais suformuoja mažus svogūnėlius ir išaugina žiedo stiebelį į vandens paviršių su gražiu ir aromatingu lelijos žiedu. Jų yra įvairių su skirtingu lapų pločiu ir lapo kraštelio forma. Jis taip pat tinkamas uždarų pataplų tvenkiniams, nes nėra valgomas augalėdžių žuvų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Akvariuminiai augalai: Crinum calamistratum

2003-08-08 | Crinum calamistratum yra labai dailus svogūninis augalas su tamsiai žaliais, labai siaurais banguotais lapais. Jis suformuoja mažesnius svogūnėlius, nei kitos Crinum rūšys ir reikalauja daugiau šviesos. Akvariume tie augalai, kurie veši, suformuoja kelis mažus svogūnėlius. Jo nevalgo augalėdės žuvys. Jis gali būti auginamas sūrokose akvariumuose su maža druskos koncentracija.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Akvariuminiai augalai: Cladophora aegagropila

2003-08-08 | Cladophora aegagropila - tankus dumblis, plūduriuojantis akvariume kamuoliukais. Jie auga lėtai, todėl nereikalauja pastovaus genėjimo ir lieka toje vietoje, kur reikia. Šie augalai akvariume gali būti labai naudingi, nes jie sutraukia į save dumblius, tada juos galima išimti, praplauti ir įdėti atgal. Nors Cladophora aegagropila pats yra dumblis, jis nėra žalingas akvariumui, be to, dumbliaėdės žuvys jo nevalgo. Augdami didesni jie gali arba likti ant dugno arba pradėti plūduriuoti paviršiuje - priklausomai nuo to, ko prisikaupia jų viduje - ar deguonies nuo fotosintezės, ar vandens, gamtoje - dumblo. Jei nepatinka, kad kamuoliukas pradeda plaukioti paviršiuje, galima jį pagalinti per pusę, suformuoti mažesnius kamuoliukus ir įdėti į akvariumą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Akvariuminiai augalai: Ceratopteris cornuta

2003-08-08 | Ceratopteris cornuta tinkamas kaip plūduriuojantis ar povandeninis augalas. Jei lapui leidžiama plūduriuoti vandens paviršiuje, ant lapo kraštukų susiformuoja nauji augaliukai, kurie gali būti pasodinti į akvariumo dugną. Esant geram apšvietimui, C. cornuta auga greitai ir sunaudoja daug maistinių medžiagų, taip mažindama dumblių augimą. Dėl to jis yra geras pradinis augalas dideliuose akvariumuose. Plūduriuojančio augalo šaknys suteikia gerą apsaugą jaunoms žuvims. Kartais per klaidą augalas vadinamas Ceratopteris thalictroides

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Akvariuminiai augalai: Barclaya longifolia

2003-08-08 | Barclaya longifolia yra gražus ir išskirtinis atskiras augalas, būnantis įvairios žalios spalvos su šviesiai žaliais lapais rožine lapo apačia (ar net tamsiai raudona). Jis gerai žydi akvariumuose - net po vandeniu, jei akvariumas yra toks aukštas, kad žiedas negali pasiekti paviršiaus. Kartais prasideda ramybės periodas, kai lapai dingsta, bet augalas pradeda formuoti naujus lapus po kelių mėnesių. Ramybės periodas dažnai gali būti nutrauktas perkeliant augalą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Akvariuminiai augalai: Aponogeton ulvaceus

2003-08-08 | Aponogeton ulvaceus yra viena gražiausių rūšių Aponogeton šeimoje. Lapai yra švelniai šviesiai žali ir permatomi ir turi gražų garbanotą kraštelį. Iš vienos šaknies gali išaugti daugiau kaip 40 lapų. Tai reiškia, kad šį augalą geriausiai auginti vieną dideliuose akvariumuose. Jis gana nereiklus ir gerai veši tiek minkštame tiek kietame vandenyje, ypač jei papildomai tiekiama CO2. Yra įvarių Aponogeton ulvaceus atmainų, kai kurioms iš jų reikia ramybės periodo, kai neauga lapai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Akvariuminiai augalai: Aponogeton rigidifolius

2003-08-08 | Aponogeton rigidifolius auga lėtai ir yra labai reiklus apšvietimo kokybei. Po kelių mėnesių tinkamiausiose augimui sąlygose jis gali išsivystyti į didelį, labai patrauklų augalą su gražiais tamsiai žaliais garbanotais lapais. Skirtingai nuo kitų Aponogeton rūšių, jis neturi kuokštinės šaknies, bet turi šakniastiebį ir jam nereikalingas ramybės periodas. Jis neturi jokių specialių poreikių vandens kokybei ir gerai veši ir minkštame ir kietame vandenyje. Jų taip pat būna rausvų atmainų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Akvariuminiai augalai: Aponogeton madagascariensis

2003-08-08 | Aponogeton madagascariensis yra vienas ypatingiausių augalų viso pasaulio botanikos soduoseJis buvo toks paklausus, kad beveik išnyko savo natūralioje aplinkoje Madagaskare. A. madagascariensis yra toks reiklus vandens kokybei ir dugnui, kad jis rekomenduojamas tik kaip atskiras augalas dideliame specializuotame akvariume su dažnai keičiamu vandeniu. Yra kelios atmainos su skirtinga struktūra ir lapų pločiu.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Akvariuminiai augalai: Aponogeton longiplumulosus

2003-08-08 | Aponogeton longiplumulosus turi didelius garbanotus lapus, kurie jį daro nuostabiu augalu, rekomenduotinu dideliems akvariumams. Jis gana nereiklus ir neturi jokių specialių poreikių vandens kokybei. Taip pat jis dažnai žydi, gražiai papuošdamas didelį atvirą akvariumą. Reguliariais laiko tarpais jis sustoja augti, bet po tam tikro ramybės laiko vėl pradeda.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Akvariuminiai augalai: Aponogeton boivinianus

2003-08-08 | Aponogeton boivinianus yra didelis, stiprus augalas, tinkamas dideliems akvariumams. Geromis sąlygomis jis gali suformuoti labai didelius lapus (iki 80 cm ilgio ir 8 cm pločio). Senesni lapai yra tamsiai žali, o jauni būna šviesiai žali, o kartais ir rusvoki, kol pilnai neišsivysto. Laukinis A. boivinianus randamas srauniuose vandenyse ir akvariume taip pat mėgsta srovę. Jam reikalingas ramybės periodas, kai šaknys neaugina lapų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!