LT   EN   RU  
2021 m. gruodžio 8 d., trečiadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Biologija
Akvariuminiai augalai: Lysimachia nummularia

2003-08-08 | Lysimachia nummularia 'Aurea' yra graži Lysimachia nummularia atmaina, kurios auksinė spalva gali sudaryti gerą kontrastą su kitais augalais akvariume. Jam taip pat reikia gero apšvietimo, bet kitiems dalykams jis nereiklus. Labiausiai dekoratyvus kai susodinamas mažomis grupėmis.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Akvariuminiai augalai: Limnophila aquatica

2003-08-08 | Ypatingai gražus akvariumo augalas, apsuptas šviesiai žalių ir gražiai šakotų lapų. Geromis augimo sąlygomis, kai papildomai tiekiama CO2 ir yra trąšus dugnas, šis augalas greitai auga. Esant geram apšvietimui jis suformuoja horizontalius šoninius daigeliusira tampa labai patraukliu krūminiu augalu. Gražiausiai atrodo, kai keli stiebeliai susodinti vienoje grupelėje. Atviruose akvariumuose, jis kartais išaugina stiebelius į vandens paviršių, kur suformuoja mažus mėlynus žiedelius.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Akvariuminiai augalai: Lilaeopsis mauritiana

2003-08-08 | Ši Lilaeopsis rūšis reikalauja mažiau šviesos nei Lilaeopsis brasiliensis Tropica firmos savininkas, Holger Windelov, rado jį Mauritanijoj 1992 metais. Augalo aukštis ir atstumas priklauso nuo apšvietimo intensyvumo. Kuo daugiau šviesos gauna, tuo žemesnis ir tankesniais lapais būna. Ūsai sklinda po akvariumą ir jo augimas tankesnis, jei jie susodinti į vazonėlius ar tarp akmenų arba panašių daiktų. Turi būti sodinamas kaip Lilaeopsis brasiliensis

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Akvariuminiai augalai: Lilaeopsis brasiliensis

2003-08-08 | Lilaeopsis brasiliensis gali būti labai tankus, bet "pievelės" efektas pasiekiamas tik esant intensyviam apšvietimui. Sodinant juos į akvariumą, maži kupsteliai turėtų būti išdėlioti keli centimetrai vienas nuo kito, tam, kad augalai kuo greičiau suaugtų vienas su kitu. Sodinkit juos į atviroje vietoje, ne kitų augalų šešėlyje, kad būtų užtikrintas geras apšvietimas. L. brasiliensis gali būti naudojamas dekoratyviniuose tvenkiniuose, taip pat toleruoja žemą druskos koncentraciją sūrokuose akvariumuose.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Akvariuminiai augalai: Hygrophila guianensis

2003-08-08 | Su savo dideliais, ilgais lapais Hygrophila guianensis yra tinkamiausia sodinti grupėmis į didelius akvariumus. Ji reikli šviesai ir veši geriausiai, kai tiekiama CO2 ir yra trąšus dugnas. Jei ji negenima, tai lengvai užauga virš vandens paviršiaus, dėl to yra tinkama atviriems akvariumams.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Akvariuminiai augalai: Hygrophila corymbosa "Stricta"

2003-08-08 | Tai - originali Hygrophila corymbosa. Nereiklus augalas dideliems akvariumams, vešintis beveik visose sąlygose. Jei jis negenimas, jis laisvai išauga virš vandens paviršiaus, kur suformuoja tamsiai žalius lapus ir gražius mėlynus žiedus. Tai daro jį ypatingai tinkamą atviriems akvariumams. Jis gražiausiai atrodo grupėse, bet daigai neturi būti susodinti per arti, nes tai trukdys apatiniams lapams gauti šviesos.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Akvariuminiai augalai: Hydrocotyle verticillata

2003-08-08 | Skirtingai nuo kitų Hydrocotyle rūšių, šis augalas išlaiko savo vijoklinę augimo formą. Geras augimas pasiekiamas tik stiprioje šviesoje ir minkštame, švelniai rūgštiniame vandenyje. Jo nebūtina įsodinti, galima leisti plūduriuoti. Hydrocotyle verticillata yra priekinio vaizdo augalas, jis taip pat gali būti naudojamas dekoratyviniuose tvenkiniuose. Taip pat gali būti auginamas kaip kambarinis augalas, jei žemė laikoma drėgna.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Akvariuminiai augalai: Hydrocotyle sibthorpioides (maritima)

2003-08-08 | Hydrocotyle sibthorpioides yra gražus augalas, kuris, deja, gali būti sunkiai auginamas. Intensyvi šviesa yra gyvybiškai būtina. Gamtoje jis randamas labai sausose vietose, kurios retai užtvindomos.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Akvariuminiai augalai: Heteranthera zosterifolia

2003-08-08 | Heteranthera zosterifolia yra ypatingai gražus augalas, kuris suformuoja daug šoninių ūglių ir taip greitai suformuoja krūmingą augalų grupę. Stiprioje šviesoje auga intensyviai ir turi būti genimas anksčiau, nei lapai suauga taip tankiai, kad apatiniai nebegauna šviesos. Pridėtinės šaknys dažnai susiformuoja ant stiebelių. Atviruose akvariumuose suformuoja mažus mėlynus žiedelius jei kai kurieks ūgliams leidžiama pasklisti po paviršių.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Akvariuminiai augalai: Hemianthus micranthemoides

2003-08-08 | Hemianthus micranthemoides yra dailus augalas, kurio maži, arkiniai lapai daro jį panašų į miniatiūrinę Egeria versiją. Intensyvioje šviesoje jam būdingas vijoklinis augimas, todėl jis tinka kaip priekinio vaizdo augalas. Glausta H. micranthemoides grupė yra labai graži savo smulkiais šviesiai žaliais lapais. Terariumuose augalai suformuoja glaustus krūmelius.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!