LT   EN   RU  
2021 m. gegužės 7 d., penktadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Dieta
Dieta pagal kraujo grupę. AB kraujo grupė

2005-02-26 | B kraujo grupės paveldas lemia, kad AB grupei tinka gyvuliniai baltymai, tačiau iš A kraujo grupės gautas mažas skrandžio sulčių rūgštingumas mėsą leidžia valgyti tik retkarčiais ir tik nedidelėmis porcijomis — tik tada ji bus gerai suvirškinta. Vištienoje esantys lėktinai tokių žmonių kraują agliu-tinuoja kaip ir B grupės atstovų, taigi vištiena gardžiuotis draudžiama! Kadangi skrandžio sulčių rūgtingumas mažas, iš valgiaraščio derėtų išbraukti ir rūkytus bei sūdytus mėsos gamintus. Žuvų pasirinkimas tikrai gausus, aišku, atsisakius to, kas netinka A bei B kraujo grupėms. Rekomenduojami pieno produktai — tie patys, kaip ir B kraujo grupei. Vadinasi, rūgštūs gaminiai, pavyzdžiui, kefyras ar jogurtas, bus virškinami gerai. Peteris D'Adamas siūlo ir kiaušinius — svarbų baltymų šaltinį, nes, kitaip nei vištienoje, juose nėra jokių lėktinų. Greta gyvulinių baltymų valgiaraštį dera papildyti sojų pienu bei tofu. Rinkdamiesi javų gaminius, šie žmonės turėtų atsižvelgti į A ir B grupėms teikiamas rekomendacijas ir nepamiršti, kad per gausiai vartojant kviečius, gali atsirasti sveikatos sutrikimų. Jie privalo visiškai atsisakyti grikių bei kukurūzų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Dieta pagal kraujo grupę. B kraujo grupė

2005-02-26 | B kraujo grupės atstovai klajokliai gali pasigirti stipria imunine sistema. Jie laikomi itin lengvai prisitaikančiais prie mitybos bei aplinkos pokyčių. Juos galima vadinti galinčiais valgyti viską: šie žmonės puikiai virškina ne tik mėsą bei žuvį, bet ir pieno produktus, javus, daugelį daržovių bei vaisių rūšių, žinoma, atsižvelgiant į išvardijamas išimtis. Peteris D'Adamas pavydėtiną B grupę vadina evoliucijos pastangomis sujungti įvairiausias tautas bei kultūras. Vištienoje, kuri šiaip jau laikoma lengvu ir gerai virškinamu maistu, yra lėktino, agliutinuojančio B grupės kraują. Tačiau šios kraujo grupės atstovai gali mėgautis kitų rūšių mėsa, o jei nenori atsisakyti paukštienos, gali valgyti kalakutieną. Daugelis žuvų šiems žmonėms — puikiai tinkantis arba neutralus maistas. Vis dėlto jie turi kuo toliau laikytis nuo delikatesais laikomų juros gėrybių — vėžių, krabų, omarų bei moliuskų, nes jos agliutinuoja jų kraują; todėl ir išvardijamos nepatartinų vartoti produktų sąraše. B kraujo grupės atstovams labai tinka pieno produktai. Jie gali rinktis pagal skonį — kefyrą, jogurtą ar varškę. Vištų kiaušiniuose nėra kenksmingų lėktinų, kurie slypi vištienoje, todėl B kraujo grupės atstovai gali valgyti jų kiek tik širdis geidžia (žr. paraštę p. 38). B kraujo grupei tinka daugelis javų rūšių bei jų gaminiai, bet geriausiai — speltos (laukiniai kviečiai). Ir atvirkščiai, derėtų vengti rugių, ka-muto (egiptiškosios senovinės kviečių atmainos), burnočių bei miežių.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Dieta pagal kraujo grupę. A kraujo grupė

2005-02-26 | A kraujo grupės atstovai, žemdirbių palikuonys, daugeliu atžvilgių yra tikra priešingybė tiems, kurių kraujo grupė 0. Jų virškinimo sistema jautri, imuninė sistema lengvai pažeidžiama, o skrandžio sulčių rūgštingumas mažas. Todėl jiems rekomenduojama visiškai kitokia mitybos programa. A kraujo grupės atstovams sveikiausia valgyti vegetarišką maistą. Mėsos produktai, atvirkščiai, jų organizme kaupiasi kaip riebalai; jie mažina energijos atsargas, didina tingumą. Daugeliui A kraujo grupės žmonių veikiausiai bus labai sunku iš karto visiškai atsisakyti mėsos ir pradėti maitintis vegetariškai. Čia pagelbės į valgiaraštį įtraukta vištiena ir kalakutiena — tai yra neutralūs produktai. Vegetariškai maitinantis, A kraujo grupės atstovų organizmas vertingų baltymų savo organams atkurti gaus iš daugelio rekomenduojamų žuvų rūšių. Vis dėlto dešra bei kumpis liks uždraustas vaisius. Taigi A kraujo grupės asmenys neturėtų būti griežti vegetarai. Tai daugiau vegetariškai besimaitinantys žmonės, labai ribojantys mėsos kiekį. A grupė javų produktus šiaip jau virškina gerai, tačiau kviečiais piktnaudžiauti nereikėtų. Pieno produktų, išskyrus rūgščius (pavyzdžiui, jogurtą bei kefyrą), A kraujo grupės atstovai netoleruoja. Geru pakaitalu galėtų tapti sojų pienas bei tofu (sojų varškė). Kad gautų pakankamai kalcio, jie turėtų rinktis daržoves, kuriose gausu šio elemento, pavyzdžiui, brokolius. Šie asmenys retkarčiais (sakykime, sekmadienio pusryčiams) be baimės gali pasigardžiuoti ir vištos kiaušiniu: vištų kiaušinių baltymus žmogaus organizmas kuo puikiausiai paverčia savais.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Dieta pagal kraujo grupę. O kraujo grupė

2005-02-26 | Nereikia stebėtis, kad pirmykščių medžiotojų palikuonims dėl atsparios virškinimo sistemos kaip svarbiausias baltymų šaltinis rekomenduojama mėsa. O kraujo grupės atstovų skrandžio sulčių rūgštingumas didelis, todėl jie puikiai virškina mėsą. Vis dėlto šie žmonės dėl minėtos priežasties turi būti itin atsargūs valgydami vaisius, kurie labai didina skrandžio sulčių rūgštingumą. Tai apelsinai, mandarinai, braškės bei saldžios sultys ir cukrus apskritai. Tik taip jie išvengs skrandžio gleivinės sudirginimo. Šiais laikais O kraujo grupės atstovų gyvenimo būdas labai skiriasi nuo jų protėvių, todėl šie mėsėdžiai (tai lemia kraujo grupė) turėtų rinktis liesą mėsą, neutralią paukštieną ir apsiriboti nedidelėmis porcijomis. Ir visa tai derinti su jiems tinkamomis daržovių bei vaisių rūšimis. O kraujo grupės atstovams labai tinka ir daugybė žuvų rūšių, ypač riebios šaltųjų jūrų žuvys — silkės, skumbrės bei menkės. Ir atvirkščiai, javai, ypač kviečiai, netinka. Vėliau pamatysite, kad rekomenduojamų produktų sąraše nėra nė vienos kviečių rūšies. O kraujo grupės atstovų organizmas taip pat prastai virškina karvių pieno produktus. Taigi jie irgi nerekomenduojami. Retkarčiais suvalgomas vienas kitas vištų kiaušinis, atvirkščiai, rūpesčių nesukels.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Dieta pagal kraujo grupę. Rekomendacijos pagal kraujo grupę

2005-02-26 | Sergant ar skundžiantis lėtiniais negalavimais, reikia pasitarti su gydytoju ir tik po to pradėti laikytis dietos. Iš pradžių rekomenduojama kraujo grupių dietos nuosekliai laikytis mažiausiai dvi savaites. Jei vėliau jausitės žvaliau ir apskritai geriau, turėsite mažiau virškinimo problemų, atsikratysite antsvorio, o galbūt nustos kamuoti ir lėtinės ligos, pavyzdžiui, galvos skausmas ar rėmuo, vadinasi, ABO dieta — kaip tik jums. Nuosekliai laikytis dietos reiškia visiškai atsisakyti nepatartinų vartoti maisto produktų. Jūsų organizmui būtinai reikia ne tik itin naudingų sveikatai, bet ir neutralių maisto produktų — tik tokia mityba bus įvairi ir subalansuota. Jei vargina antsvoris, reikėtų atsisakyti ir tų produktų, kurie tukina jūsų kraujo grupės atstovus. Peteris D'Adamas, remdamasis savo neįkainojama patirtimi, skirsto maisto produktus į skatinančius augti svorį ir tokius, kurie sparčiai lieknina. Juos rasite skyriuje, kur pateikiami patarimai trokštantiems sulieknėti.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Dieta pagal kraujo grupę. ABO dietos esmė

2005-02-26 | Nelygu kraujo grupė, maiste esantys lėktinai gali neigiamai veikti visą organizmą, pavyzdžiui, sukelti žarnyno
gleivinės uždegimą. Kaip jau minėta, kai kurie maisto produktai skirtingai veikia skirtingas kraujo grupes. Kas vienam žmogui yra vaistai, kitam gali būti nuodai ar tiesiog neutralus maisto produktas. Praktinė kraujo grupių dietos taikymo patirtis rodo, jog maisto produktai, dar žmonijos priešaušryje buvę svarbiausiu protėvių maistu, ir šiandien geriausiai tinka jų kraujo grupių įpėdiniams. Žinoma, atsižvelgiant į laikmetį, duoklę atiduoti reikia ir pakitusiam gyvenimo būdui. Tai itin krenta į akis, stebint O ir A grupes. Nereikia stebėtis, kad abiejų grupių atstovai — mėsėdžiai ir vegetarai — turi laikytis sudėtingesnės dietos nei mišraus maisto valgytojai — B ir AB grupių atstovai. Pavyzdžiui, vadinamoji Viduržemio jūros dieta geriausiai tinka Viduržemio jūros pakrančių gyventojams, kurių daugumos kraujas yra A grupės. Tai nereiškia, kad jos ilgai laikytis gali ir O grupės atstovai, veikiau atvirkščiai. Daugelis O kraujo grupės žmonių, dėl pasaulėžiūros ar/ir sveikatos sumetimais ilgai maitinęsi vegetariškai, konstatuoja, kad vartodami ABO dietos rekomenduotus mėsos gaminius, jaučiasi daug geriau, nei valgydami vien tik augalinį maistą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Dieta pagal kraujo grupę. Kraujo grupė ir mityba

2005-02-26 | Peterio d'Adamo tėvas Džeimsas d'Adamas, taip pat gydytojas natūropatas, per kelis darbo dešimtmečius pastebėjo įdomių dalykų. Jis nustatė, kad egzistuoja tarpusavio ryšys tarp tam tikros kraujo grupės, jos turėtojo mitybos bei polinkio sirgti tam tikromis ligomis. Kas puikiai tiko vienam, kitam visai nederėjo. Remdamasis tokiais stebėjimais, jis intuityviai priėjo išvadą, jog tokių skirtumų priežastis turėtų slypėti kraujyje — svarbiausiame visų ląstelių maisto šaltinyje. Taigi jis nustatydavo savo ligonių kraujo grupę, pasiūlydavo jiems tam tikrą mitybos būdą ir iš to darė išvadas, kurias 1980 metais paskelbė knygoje "One Man's Food" ("Maistas kiekvienam žmogui"). Pavyzdžiui, A kraujo grupės ligoniams jis pasiūlė valgyti mažai gyvulinių baltymų, juos keisti sojomis bei tofu (sojų varške), be to, rinktis tik lengvas sporto šakas. Ir atvirkščiai, O kraujo grupės ligoniams rekomendavo valgyti mėsą ir imtis intensyvaus fizinio krūvio. Abiejų grupių atstovai jausdavosi geriau, žvaliau, turėjo daugiau energijos, nei maitindamiesi kitaip. Sūnus Peteris studijuodamas galvojo, kaip moksliškai pagrįsti tokią priklausomybę, ir galiausiai jam pasisekė. Jo tyrimų rezultatai patvirtino, jog daugelis maisto produktų turi tam tikrų savybių, panašių į jau minėtų kraujo grupių antigenų. Jų poveikį lemia tam tikros medžiagos, vadinamos lėktinais. Tai baltymai, galintys specifiškai reaguoti su tam tikromis kitų ląstelių (pavyzdžiui, raudonųjų kraujo kūnelių) struktūromis ir jas sulipinti ar, sudarydami skersines jungtis, sujungti į tinklą. Pasekmės panašios: jie skatina sulipti (ag-liutinuotis) kraujo ląsteles, todėl lemia ir maisto medžiagų pasisavinimą, ir tam tikrų ligų atsiradimą. Beje, kas vienai grupei kenkia, kitai gali būti netgi naudinga. Taigi jau beveik šimto metų senumo ABO sistema pateikia aiškų atsakymą į klausimą, kodėl nėra ir negali būti idealios dietos visiems.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Dietos kenkia seksui - deja...

2005-01-26 | Jeigu neišgyvenate jokių stresų, nesiskundžiate depresija, esate normalios sveikatos, bet seksualinis gyvenimas neteikia jokio džiaugsmo, dėl to gali būti kalta mityba. Pirmiausia svarbu cinko kiekis organizme. Jo stygius labai kenkia tiek moterų, tiek vyrų libido. Esant cinko stygiui, reikėtų daugiau vartoti jūros produktų, rupios duonos, rudųjų ryžių, neriebios mėsos. Taipogi vertėtų pasidomėti gero sekso labui, ar jums pakanka B grupės vitaminų, ypač – B6 ir B12. Jeigu organizme staiga krenta cholesterino kiekis, paskui jį krenta ir intymaus gyvenimo kokybė. Per didelė meilė sporto salei ir griežtos dietos, deja, neigiamai atsiliepia seksualiniam gyvenimui. Todėl kai išgirsite vyro skundą, kad jo antroji pusė lieknėja be jokio saiko, žinokite, kad jis iš tiesų vertas užuojautos.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Dieta be dietos

2005-01-05 | Norite numesti svorį? Pamirškite valios stiprybę, kalorijų skaičiavimą, angliavandenių apribojimą ir raumenų treniravimą. Visa tai beveik visada baigiasi niekuo. Jeigu norite atsikratyti antsvorio visam laikui, išsilaisvinkite nuo daugybės kasdieninių įpročių. Jau ne vienas viršsvorio problemų kamuojamas žmogus savo kailiu įsitikino, kad dietos – pats neveiksmingiausias svorio metimo būdas. Apie 95 proc. pasiryžusių laikytis dietos vos po metų susigrąžina ankstesnįjį svorį arba dar daugiau pastorėja. Pasibaigus šventiniam laikotarpiui, per kurį žmonės sau leido daugiau nei reikia, „stebuklingų“ dietų pasiūla pastebimai išauga. Jeigu kuri nors dieta pasiektų žadamą veiksmingumą, pasaulinė nutukimo epidemija jau seniai būtų įveikta. Deja, realybė kitokia: daugiau nei du trečdaliai britų turi viršsvorio ar yra nutukę. Per pastaruosius 25 m. nutukusių žmonių skaičius išaugo daugiau nei 400 proc. Kas penkta britė laikosi dietos, panašus rodiklis ir paauglių mergaičių tarpe.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Nutukimo psichologija

2005-01-04 | Būtent nutukimo psichologiją tyrinėja profesorius Benas Fletcheris ir daktarė Karen Pine. Mokslininkai tvirtina, kad lieknų ir viršsvorio turinčių žmonių mityba ne taip jau ir skiriasi. Persivalgymas – šalutinis kasdieninių įpročių poveikis, psichologinių problemų simptomas. Pagal šią teoriją, atsisakius tam tikrų įpročių žmogus pradeda natūraliai lieknėti, kol pasiekia idealų svorį. Dieta tampa nebenaudinga. Taip atsirado teorijos pavadinimas „dieta be dietos“. Atliekant klinikinius tyrimus, programoje dalyvavę žmonės numesdavo iki kilogramo svorio per savaitę. Dauguma atvejų svoris krito tol, kol pasiekė idealų, o svarbiausia yra tai, kad faktiškai visi programos dalyviai jai pasibaigus svorio nebepriaugo. Taigi, dietos be dietos esmė – atsisakyti įpročių, verčiančių persivalgyti. Kaip bebūtų keista, tai pasiekti galima pakeitus maršrutą į darbą ar visą dieną neįjungiant televizoriaus. Dietų industrija jau ne vieną dešimtmetį sukasi aplink tokią idėją: organizmui gaunant mažiau kalorijų, jis pradeda naikinti riebalinius rezervus, todėl pradeda kristi svoris. Tačiau nutylima, kad neįmanoma laikytis dietos ilgiau nei kelias savaites ar mėnesius.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!