LT   EN   RU  
2021 m. gegužės 7 d., penktadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Dieta
Geriausios rudens dietos

2003-01-02 | Žvarbus šaltukas, kiauras paras merkiantis lietus, kasdien ilgėjantys vakarai – jau savaime nemenkas krūvis vasaros šilumos išlepintam organizmui, net jei valgai šiltą ir sotų maistą. O jei kaip tik dabar sugalvosi atsikratyti antsvorio grauždama vien obuolius, netruksi ir ligą prisišaukti. Todėl nepulk laikytis pirmos pasitaikiusios dietos – rinkis tokią, kuri leidžia valgyti iki soties (Protasovo dieta), kurios valgiaraštyje – daugiausia šilti, ką tik pagaminti patiekalai (angliška dieta) arba… lieknėk nesilaikydama jokios dietos (fiziologinis lieknėjimo būdas). Protasovo dieta. Pastaruoju metu itin išpopuliarėjusios Izraelyje gyvenančio dietologo Kimo Protasovo dietos lengviausia laikytis būtent rudenį: daržovių ir vaisių, kurie sudaro didžiąją valgiaraščio dalį, – nors vežimu vežk, o raugintų pieno produktų mūsų parduotuvėse netrūksta visus metus. Šūkis: Per pirmąsias dvi savaites vidutiniškai netenkama 4 kg, per kitas tris – dar 2 kg svorio. Svarbiausia – nereikia vaikščioti tuščiu skrandžiu! Du dietos etapai. Dietos rekomenduojama laikytis 5 savaites. Pirmųjų dviejų savaičių valgiaraštis sudarytas beveik vien iš daržovių (jų kiekis neribojamas) ir neriebių rauginto pieno produktų. Jei labai kamuoja alkis, per dieną dar leidžiama suvalgyti vieną kietai virtą kiaušinį ir tris obuolius. Tiesa, išbandžiusiosios šią dietą tikina, kad to dažnai net neprireikia – maistas ir taip pakankamai sotus. Kitos trys dietos savaitės – tikra šventė mėsos mėgėjoms: be daržovių ir rauginto pieno produktų, kasdien galima suvalgyti po 300 g mėsos ar žuvies.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Kodėl jam patinka, kai tu valgai?

2002-12-02 | Dažna moteris laikosi dietos norėdama būti patrauklesnė savo vyrui. Tačiau, tyrimų duomenimis, neretai sulaukiama kaip tik priešingo rezultato. “Į trečią dešimtį įžengusi irzli, vangi mylėtis moteris, išslinkusiais plaukais, nelygia oda ir atidžiai skaičiuojanti kalorijas, ieško draugo, kurį galėtų nuteikti prieš save.” Toks skelbimas vargu bau atkreiptų vyro dėmesį, ar ne? Tačiau kaip tik taip tarpusavio santykių fone atrodo liguistai dietų besilaikanti moteris. Nepaliaujamas liekninimosi procesas kenkia ne tik sveikatai - jis turi neigiamos įtakos ir meilės reikalams. Dieta gali sugriauti pasitikėjimą, sužlugdyti poros intymųjį gyvenimą ir apskritai apkartinti buvimą drauge. Tačiau dauguma moterų vis tiek mano, jog palieknėjusios taps geidžiamesnės. 95 proc. dietų aukų įsitikinusios: jei numes svorio, vyrai jų nepaliks. Tačiau dėl įvairių priežasčių tai gali būti klaidinga nuostata. Netekusioms apetito moterims dažnai dingsta ir noras mylėtis. Tai lemia ir fizinės, ir psichologinės priežastys. Laikantis dietos mažėja hormonų estrogeno bei testosterono, todėl seksas praranda patrauklumą. Be to, nevalgius per silpna mylėtis.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Su dieta numesite ne daugiau kaip keletą kilogramų

2001-04-19 | Dieta yra veiksminga tik tada, kai norima numesti ne daugiau kaip keletą kilogramų – tokius rezultatus pateikė JAV mokslininkai. Jei žmogus jau numetęs apie 4 procentus pradinio kūno svorio toliau tęsia dietą , liesėjimas pradeda aktyvinti smegenų veiklą (smegenyse esančius alkio receptorius), dėl to žmogus ima jaustis tarsi apsėstas valgymo aistros. Ši aistra neišnyksta tol, kol vėl nepriaugami numesti kilogramai. Tokius rezultatus mokslininkai gavo tirdami leptiną - hormoną, reguliuojantį apetitą. Leptino vaidmuo reguliuojant mūsų alkio ir sotumo jausmą yra labai sudėtingas. Tyrimai parodė, jog, kai žmogus valgo, šio hormono organizme daugėja, taip jis pamažu slopina apetitą. Kai žmogus liaujasi valgyti, leptino kiekis atslūgsta. Dieta sumažina leptino lygį organizme ir sukelia norą vėl susigrąžinti prarastą svorį. Mokslininkų teigimu, būtent dėl to 95 procentai žmonių, kurie numeta svorį laikydamiesi dietos, vėl jį priauga. Vašingtono Universiteto Prof.Michael Schwartz, mokslinnkų grupės, tiriančios leptiną vadovas paaiškino, jog aistra valgyti atsiranda tik tada, kai žmogus laikydamasis dietos numeta daugiau kaip 4 procentus pradinio kūno svorio.”Kuo daugiau svorio laikydamiesi dietos jūs numetate, tuo stipresnis yra grįžtamasis efektas” – teigia profesorius. Šis grįžtamasis poveikis pasireiškia nenugalimu noru valgyti.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!