LT   EN   RU  
2021 m. gegužės 11 d., antradienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  EBSW
EBSW devyniais čiuptuvais išsiurbė Kauno pramonę

2005-01-18 | Investicinę EBSW grupę 1992 -aisiais įsteigė devynios investicinės bendrovės: “Investicinė Kauno holdingo kompanija”, “Trikotažo investicija”, “Statybinių medžiagų investicija”, “Farmacija”, “Šviesusis rytojus”, IAB “Kauno holdingo kompanija ir partneriai”, “Vilinvest”, “Nekilnojamasis turtas” bei “Bituko investicija”. Kaip tik šios įmonės, laikytinos EBSW devynkojo čiuptuvais, iš finansinės patirties neturėjusių lietuvių surinko ar supirko milijonus investicinių čekių, privatizavo dešimtis įmonių ir bandė daryti įtaką dar keliolikai įmonių, kurių akcijų turėjo įsigiję. Šis turtas buvo areštuotas po to, kai 1995-aisiais buvo iškelta “Investicinės Kauno holdingo kompanijos” bankroto byla. Tačiau investuotojai, arba vadinamieji indėlininkai, neilgai džiaugėsi, vildamiesi, kad areštuotas turtas bus jiems padalytas. Kauno apygardos teismas po pusmečio panaikino areštą nuo “Šviesiojo rytojaus”, “Farmacijos” bei “Statybinių medžiagų investicijų”, o šios vėl pradėjo plauti keliolikos įmonių turtą. Iš EBSW valdytų įmonių bankroto išvengė tik kelios.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Dalijamas Amerikoje besislapstančio G.Petriko turtas

2005-01-18 | Buvusi Gintaro Petriko žmona Edita Petrikienė gali netekti dalies gyvenamojo ploto. Partizanų gatvėje esantį butą, kuriame ji gyvena, ketinama parduoti, nes jis tebepriklauso G.Petrikui. “Per skyrybų procesą turto nepasidalijome. Vyras neprieštaravo, kad likčiau gyventi bute, tačiau nesuskubau turto perrašyti savo vardu”, - “Kauno dienai” sakė E.Petrikienė, kuri su vyru išsiskyrė 1996 metais. Moteris žinojo, jog butas, kaip ir kitas G.Petrikui priklausantis turtas, buvo areštuotas. Šiuo metu turtas pardavinėjamas, kad būtų atsiskaitoma su civiliniais ieškovais, tad antstoliai ketina parduoti ir butą, kuriame ji gyvena. Norėdama išsaugoti stogą virš galvos, E.Petrikienė kreipėsi į Kauno miesto apylinkės teismą, prašydama padalyti šį santuokoje įsigytą turtą. Atsakovu tapęs jos buvęs sutuoktinis G.Petrikas, kaip reikalaujama Civilinio proceso kodekse, turėtų pateikti atsiliepimą į ieškinį.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Pinigų iššvaistymo afera baigėsi teisiamųjų triumfu

2005-01-18 | Kauno apygardos teismui paskelbus nuosprendį dėl Investicinės Kauno holdingo kompanijos veiklos iškeltoje baudžiamojoje byloje, penki teisiamieji salę paliko aukštai iškeltomis galvomis, lydimi pasipiktinusių indėlininkų replikų. Dėl beveik 81 mln. litų, surinktų iš eilinių gyventojų, iššvaistymo reali laisvės atėmimo bausmė paskirta tik vienam iš penkių teisiamųjų suolan atsidūrusių Kauno holdingo kompanijos (KHK) veikėjų. Paskelbtas nuosprendis vienoje didžiausių šalies teismų istorijoje bylų tapo akibrokštu ne tik jo išklausyti susirinkusiems indėlininkams, bet ir bausmes siūliusiems prokurorams. Teismas nutarė išteisinti KHK steigėją, EBSW viceprezidentą Algirdą Pašukevičių, kurio veiksmuose neįžvelgta nusikaltimo sudėties. Realios laisvės atėmimo bausmės sulaukė tik Valdas Krasnickas, asmeniškai rūpinęsis gyventojų indėlių rinkimu, o jam talkinusi bendrovės direktorė Jolanta Barysienė nuo bausmės atleista dėl amnestijos.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Skaičiai * Faktai * Citatos

2005-01-18 | Investicinė Kauno holdingo kompanija (KHK) buvo įregistruota 1992 m. balandžio 29 d. Kauno miesto rejestre. Iš jos įstatuose apibrėžtų 10 veiklos sričių net septynios (finansinis tarpininkavimas, finansinis lizingas ir kt.) nebuvo būdingos investicinių akcinių bendrovių veiklai. Indėlių rinkimas įstatuose nebuvo numatytas. Bendrovė neturėjo Lietuvos banko leidimo vykdyti kreditines operacijas. KHK įsteigė Gintaras Petrikas, Algirdas Pašukevičius, Igoris Snetkovas, Kęstutis Armaitis ir Marija Snetkova, kiekvienas įgiję po 10 dešimties litų vertės akcijų (po 100 Lt). KHK indėlius rinko nuo 1993 m. balandžio 20 d. iki 1995 m. birželio 6 d. Per tą laiką kasoje buvo priimta ir užpajamuota 344 mln. 347 tūkst. litų litų, surinktų iš žmonių. Per tą laiką indėlininkams buvo grąžinta 262 mln. 861 tūkst. litų, palūkanų sumokėta daugiau kaip 54 mln. litų. Baudžiamoji byla dėl svetimo turto iššvaistymo stambiu mastu buvo iškelta 1995 m. rugpjūčio 10 d. KHK liko įsiskolinusi beveik 15 tūkst. indėlininkų, neatgavusių 81 mln. litų. 1996 m. vasario 29 d. buvo iškelta baudžiamoji byla dėl KHK tyčinio bankroto, kuri tuo metu buvo sujungta su iššvaistymo byla.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

EBSW imperijos pėdsakai

2005-01-18 | Dar tebevykstant teismo procesui Kauno apygardos teisme A.Pašukevičius teigė dirbantis AB prekybos bazėje “Urmas” konsultantu bei UAB “Corporate Property Holding” vyriausiuoju specialistu investicijoms. Tose pačiose bendrovėse jis darbuojasi iki šiol. 50-metis Algirdas Pašukevičius auksiniais EBSW gyvavimo laikais tituluotas dešiniąja G.Petriko ranka. EBSW viceprezidentas, vienas KHK steigėjų, teisėsaugininkų buvo vadinamas “pinigų imperijos strategu”, tačiau tokio jo vaidmens teisme įrodyti nepavyko. A.Pašukevičius praėjusių metų liepą iš Kauno apygardos teismo išėjo aukštai iškelta galva - jo atžvilgiu baudžiamoji byla dėl lėšų iššvaistymo buvo nutraukta, o jis išteisintas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kodėl Gintarą Petriką saugo JAV specialiųjų tarnybų agentai?

2005-01-18 | Maždaug prieš septynerius metus iš Lietuvos pasprukęs finansinio koncerno EBSW prezidentas Gintaras Petrikas šiuo metu gyvena Jungtinėse Valstijose ir yra saugomas šios šalies slaptųjų tarnybų. Oficialusis Vašingtonas atsisako Lietuvai išduoti 41 metų G.Petriką, nes jis - "ypač svarbus bei saugomas liudytojas, įtrauktas į specialią apsaugos programą". Amerikoje pagal specialią liudytojų apsaugos programą yra saugomi asmenys, padarę sunkius nusikaltimus arba žinantys apie tokią bendrininkų veiklą, sutikę bendradarbiauti su teisėsauga ir teisėsaugai suteikę vertingos informacijos. Tokie liudytojai gali būti saugomi visą gyvenimą. Oficialiojo Vašingtono nedomina vietinės reikšmės lietuviai mafiozai, nedomina vietinės reikšmės finansinės machinacijos. G.Petrikas greičiausiai saugomas todėl, kad žino kur kas reikšmingesnių dalykų. Pavyzdžiui, faktų, susijusių su Rusijos slaptųjų tarnybų veikla Baltijos kraštuose. Galbūt G.Petrikas, EBSW koncerno įkūrėjas, yra įsivėlęs į Rusijos mafijos ir Rusijos slaptųjų tarnybų rengtas machinacijas Lietuvoje bei kituose Rytų Europos kraštuose. Juk Amerika, kai kurios Vakarų Europos šalys saugo daug Rusijos FST keršto bijančių žmonių - buvusį KGB karininką Olegą Gordijevskį, buvusį GRU karininką Viktorą Suvorovą (tikroji pavardė - V.B.Rezunas), Rusijos milijardierių Borisą Berezovskį...

Lankomumo reitingas

plačiau >>

JAV sulaikytas koncerno EBSW vadovas Gintaras Petrikas

2005-01-18 | G. Petriko sulaikymas buvo intensyvaus bendradarbiavimo ir informacijos keitimosi tarp Lietuvos teisėsaugos žinybų, Lietuvos URM, Generalinės prokuratūros, JAV ambasados ir FTB rezultatas. Apsunkindamas teisėsaugininkų paiešką, G. Petrikas nesyk keitė tapatybę, kad atvyktų ir gyventų Jungtinėse Valstijose. FTB ir JAV Maršalų tarnybos ryžtingi veiksmai tiriant daugybę pėdsakų atvedė į jo galutinę buvimo vietą", - rašoma JAV ambasados pranešime. Pernai vasarą JAV ambasada Vilniuje paneigė ankstesnius Lietuvos žiniasklaidos pranešimus, esą G. Petrikas yra Amerikoje saugomas pagal svarbių liudytojų apsaugos programą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Gintaras Petrikas gali likti Amerikoje

2005-01-18 | Pareigūnai užsimena, kad dėl galimo politinio spaudimo koncerno EBSW ir Gintaro Petriko bylos tyrimas gali vykti Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV). Parlamentaras Andrius Kubilius užsimena, kad Petriko liudijimai kai kuriems politikams gali būti "pakankamai skaudūs". Susitikime su Seimo Tėvynės sąjungos (TS, konservatorių) frakcijos atstovais policijos generalinis komisaras Vytautas Grigaravičius neatmetė galimybės, kad, JAV sulaikytą koncerno EBSW įkūrėją Gintarą Petriką grąžinus į Lietuvą, šios bylos tyrimui gali būti daromas politinis spaudimas. Tačiau Grigaravičius užtikrino, kad kol kas teisėsaugos pareigūnai tokio spaudimo nejaučia. Pasak komisaro, teisėsaugininkai jau dabar svarsto galimybę, jog ikiteisminį tyrimą atliekantys Lietuvos pareigūnai galėtų vykti į JAV. "Svarstoma, kad mūsų pareigūnai vyktų į JAV ir pradėtų dirbti ten", - sakė jis. Plačiau galimo politinio spaudimo šioje byloje Grigaravičius nekomentavo. Jo teigimu, nepaisant politinės padėties Lietuvoje, mūsų pareigūnai negali nei paskubinti, nei užlaikyti Petriko grąžinimo į Lietuvą procedūrų - tai priklauso nuo JAV teisėsaugininkų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Tėvynės sąjungos pareiškimas (Dėl EBSW ir kitų LDDP laikotarpio aferų ištyrimo)

2005-01-18 | Jungtinėse Amerikos Valstijose sulaikius buvusį EBSW vadovą G. Petriką, atsivėrė jau apgijusios, bet tebesopančios LDDP laikotarpio “prichvatizavimo” žaizdos. EBSW grupės veikla Lietuvos žmonėms padarė didžiulę žalą. Subankrutavus EBSW valdytam Kauno holdingui, pradanginta net 80 mln. litų gyventojų indėlių. EBSW grupės veikėjų rankomis buvo sužlugdytas Komercijos kredito bankas, Lietuvos valstybinis komercinis bankas. Tuometinis Lietuvos banko vadovas K. Ratkevičius puikiai žinojo, kad Kauno holdingas neturi leidimo rinkti žmonių indėlių, matė, kad kuriama finansinė piramidė žlugs, bet nusikalstamai tylėjo ir taip iš esmės dangstė daromus nusikaltimus. EBSW grupė taip pat padarė milžinišką žalą Lietuvos, ypač Kauno pramonės įmonėms. EBSW pigiai už investicinius čekius supirko beveik 200 įmonių akcijas, įmonių turtą užstatė, ėmė paskolas, o gauti pinigai nebuvo investuojami, jie nusėdo EBSW vadovų kišenėse. Būtent dėl to, kad įmonės buvo superkamos siekiant ne plėsti gamybą, bet pasinaudoti jų turtu. Toks privatizavimo modelis vėliau buvo pavadintas "prichvatizavimu".

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Seimui bus pateiktas nutarimo projektas dėl EBSW istoriją tirsiančios komisijos

2005-01-18 | Seimo opozicinė Tėvynės sąjungos frakcija ketina pateikti parlamentui nutarimo projektą, kuriuo siūloma įkurti Laikinąją Seimo komisiją koncerno EBSW padarytai žalai ir ją sąlygojusioms priežastims ištirti. Pirmadienį tokį projektą Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo šios frakcijos seniūnas Andrius Kubilius. Šią komisiją siūloma įsteigti atsižvelgiant "į išskirtinę žalą visuomenei sukėlusią koncerno EBSW ir su juo susijusių įmonių veiklą, pasireiškusią ilgalaikiu galimai korumpuotu valstybinio turto privatizavimo mechanizmo taikymu koncerno interesais, privatizuotų įmonių žlugdymu ir didelio darbo vietų skaičiaus praradimu, nekontroliuojamu gyventojų indėlių kaupimu ir iššvaistymu koncerno įtakojamose įmonėse". Seimo Tėvynės sąjungos frakcija taip pat siūlo sudaryti šią komisiją, siekiant "išsiaiškinti ilgalaikę nekontroliuojamą ir nebaudžiamą koncerno EBSW veiklą sąlygojusias priežastis, tarp jų ir galimą visokeriopą korupciją".

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!