LT   EN   RU  
2021 m. gegužės 11 d., antradienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  EBSW
Ar bus nuteistas Petrikis?

2005-01-18 | G.Petrikas su J.Kripaityte susipažino Palangoje vykusio konkurso „Mis Lietuva“, kurį šis kaunietis rėmė, metu. Po to pora dažnai kartu pasirodydavo visuomenėje. 1996 metų vasario 2-ąją G.Petrikas buvo suimtas, tačiau jau gegužės 30-ąją ši kardomoji priemonė jam pakeista į namų areštą. Namuose įkalintas verslininkas sugebėdavo įtikinti pareigūnus, kad jam reikia išvykti darbo reikalais, ir iki dingimo su sužadėtine dažnai ilsėdavosi Palangoje. G.Petrikui pabėgus iš Lietuvos, 1997 metų birželio 27 dieną 21 metų EBSW prezidento sužadėtinė pagimdė jam sūnų. Tų pačių metų rugsėjo pabaigoje Kauno rotušėje turėjo būti įregistruota J.Kripaitytės ir G.Petriko santuoka, tačiau jaunieji į metrikacijos skyrių, kuris buvo apsuptas dingusio verslininko ieškančių pareigūnų, neatvyko.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Naujų spalvų į G.Petriko bylą įnešė ALTV

2005-01-18 | Jau daugelis girdėjo, jog EBSW turto iššvaistymu kaltinamas Gintaras Petrikas buvo sulaikytas Kalifornijoje, Los Angeles mieste, gegužės mėnesio pradžioje. Taip pat daugelis tikriausiai jau žino, kad Amerikoje G.Petrikas gyveno naudodamasis padirbtais dokumentais, pasivadinęs Alexander Davidoff vardu, o šiuo metu yra įkalintas Los Angeles teisme. Tačiau tikriausiai dar mažai kas girdėjo, jog praėjusią savaitę Amerikos Lietuvių Televizijos (ALTV) vadovas Arvydas Reneckis, Lietuvos televizijos užsakymu, lankėsi Los Angeles mieste bei atliko žurnalistinį tyrimą ir parvežė daug nufilmuotos medžiagos, kurios kadrai jau artimiausiu metu bus rodomi žinių laidos “Panorama” metu. Į dviejų dienų filmavimo ekspediciją Arvydas Reneckis vyko su savo sūnumi, operatoriumi Vakariu Reneckiu. Filmuotojai ne tik fiksavo G.Petriko aplinkos vaizdus, bet ir susitiko su iki šiol Lietuvos žiniasklaidai mažai pažįstamais įtakingais asmenimis. Pirmasis filmavimo objektas buvo G.Petriko suvenyrų parduotuvės vaizdai. Deja, iš parduotuvės vidaus filmuotojai greitai buvo išprašyti, tačiau šalia jos, Hollywood bulvare, jie jau sutiko ir Petriką pažinojusius asmenis, kurie įvairiai vertino kalinamąjį.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Prezidentas stebės informaciją apie G.Furmanavičių

2005-01-18 | Šalies prezidentas, susitikęs su žinybų jau patikrintu vidaus reikalų ministru Gintaru Furmanavičiumi, būsimo ministro dar kartą perklausė, koks buvo jo vaidmuo EBSW koncernui priimant sprendimus. Prezidentas Valdas Adamkus pareiškė, kad paaiškėjus būsimą vidaus reikalų ministrą diskredituojančių faktų, jis reikalausiąs iš jo atsakomybės. Prezidento atstovė spaudai Rita Grumadaitė žurnalistams priminė teisėsaugos institucijų Prezidentūrai pateiktas išvadas, kuriose nebuvo patvirtina jokių būsimą ministrą diskredituojančių faktų. Tačiau R.Grumadaitė perspėjo, kad šalies vadovas ir ateityje seks į viešumą iškilsiančią informaciją. „Prezidentas laikosi nuomonės, kad jeigu ateityje paaiškėtų aplinkybių ar naujų duomenų, kurie keltų abejonių dėl Furmanavičiaus tinkamumo būti ministru, prezidentas pareikalaus jo atsakomybės“, - po G.Furmanavičiaus susitikimo su prezidentu sakė R.Grumadaitė.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

KGB generolas majoras Romualdas Marcinkus dalyvavo kuriant EBSW koncerną

2005-01-18 | Romualdas Marcinkus, KGB generolas majoras, 1941 m. gimęs Kelmės rajone. 1963 m. baigęs Šiaulių pedagoginį institutą, spėjo devynis mėnesius padirbėti Šiauliuose vidurinės mokyklos vedėju ir buvo pašauktas į kariuomenę. Grįžęs iškart pateko į KGB ir penkerius metus dirbo KGB LSSR Šiaulių operatyviniu įgaliotiniu, vyr. operatyviniu įgaliotiniu. Buvo pasiųstas į KGB mokyklą Nr.204, kur išklausė penkių mėnesių perkvalifikavimo kursus. Nuo 1970 m. pabaigos dirbo KGB LSSR 1-ojo skyriaus 1-ojo poskyrio operatyviniu įgaliotiniu. Kaip perspektyvus darbuotojas siunčiamas į KGB Raudonosios vėliavos institutą, kur pagrindiniame fakultete mokosi žvalgybos meno. 1974 m. baigęs institutą, dvejiems metams grįžta į Lietuvą, o netrukus kaip „vilčių teikiantis čekistinis žvalgybininkas“ pekeliamas į Maskvą. Čia iš pradžių tampa KGB Pirmosios vyriausiosios valdybos (PGU) 19-ojo skyriaus vyr. operatyviniu įgaliotiniu, viršininko padėjėju. Nuo 1979 m. iki 1984 m. įtraukiamas į KGB veikiantį rezervą, kitaip tariant, kaip diplomatas išsiunčiamas į užsienį. Nuo 1978 iki 1984 jis nuolat dirbo Vokietijoje, retkarčiais trumpam nuvykdavo į kitas šalis.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

G.Furmanavičius, tam tikruose visuomenės sluoksniuose žinomas „Furmos“ pravarde

2005-01-18 | Ir atsitik šitaip, kad tryliktojo po nepriklausomybės atkūrimo Ministrų kabineto programos pateikimo Seimui dieną, gruodžio 9-ąją, pirmą kartą pasaulyje buvo minima Antikorupcijos diena. Išties įdomus ir keliantis nemažai vilčių sutapimas. Tuo labiau kad vidaus reikalų ministru bus Darbo partijos atstovas G.Furmanavičius, tam tikruose visuomenės sluoksniuose (nereikia aiškinti, kokiuose) garsėjantis „Furmos“ pravarde. Todėl neatsitiktinai (gal tik juokais, sarkastiškai) kalbama, jog ministras tam ir paskirtas, kad padėtų pasodinti į kažkokio ministro kėdę savo buvusį bičiulį ir partnerį, EBSW koncerno vadą G.Petriką, kai tas bus grąžintas iš JAV. Deja, toje koalicinės Vyriausybės programoje kovos su antikorupcija sričiai skirtas tik vienas kuklus sakinėlis: „Užkirsti kelią korupcijai valdžios institucijose“. Daugiau nė žodžio, nors prieš rinkimus buvo trimituojama, jog tai bus bene pagrindinis Darbo partijos tikslas. Tad kurgi jis dingo?

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Nuo greito sugrįžimo į tėvynę bėglį gelbsti Temidė

2005-01-18 | Garsusis aferistas Gintaras Petrikas į Lietuvą gali būti pargabentas anksčiausiai po dviejų mėnesių. Ar taip atsitiks, priklauso nuo šiuo metu tik pro federalinio kalėjimo grotas saulę matančio buvusio EBSW vadovo advokatų. Jeigu jie nuspręs teismo sprendimą dėl G. Petriko ekstradicijos Lietuvai apskųsti, mūsų šalies teisėsaugininkams, septynerius metus ieškojusiems šio veikėjo, teks apsiginkluoti kantrybe dar ilgesniam laikui. G. Petrikas buvo sulaikytas JAV Kalifornijos valstijoje gegužės 2 d. Gegužės 14-ąją jis stojo prieš teismą Los Andžele. Buvęs Kauno holdingo EBSW vadovas įtariamas beveik 80-ies milijonų litų indėlininkų lėšų išgrobstymu. Savo pinigus jam patikėjo ir tūkstančiai klaipėdiečių. Nuo 1999 m. Amerikoje su šeima gyvenęs G. Petrikas, pasivadinęs Aleksandru Davidofu, taps penktuoju piliečiu, kurį norima sugrąžinti į tėvynę pagal ekstradicijos sutartį tarp JAV ir Lietuvos.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Prezidentas prašo Generalinės prokuratūros informacijos apie naująjį vidaus reikalų ministrą

2005-01-18 | Prezidentas Valdas Adamkus prašo Generalinės prokuratūros suteikti informacijos apie būsimąjį vidaus reikalų ministrą Gintarą Furmanavičių. Šalies vadovas prašo, kad Generalinė prokuratūra suteiktų informacijos apie G.Furmanavičiaus sąsajas su skandalingai bankrutavusio EBSW koncerno byla. G.Furmanavičius minėtoje byloje nebuvo įtariamasis, bet buvo apklaustas liudytoju. Prezidento patarėjas vidaus politikos klausimams Darius Gudelis žurnalistų paklaustas, kas būtų, jei paaiškėtų, kad G.Furmanavičius buvo su žmones ir valstybę apgaudinėjusio EBSW koncerno machinacijomis, atsakė, kad "yra tam tikros procedūros, pirmiausia premjeras turi kelti klausimą, ar jo ministras gali vadovauti".

Lankomumo reitingas

plačiau >>

G.Petrikas – socialliberalų korta socialdemokratams šantažuoti?

2005-01-18 | Skaudžiausia socialdemokratų vieta Tai, kad Gintaro Petriko ekstradicija – skaudi socialdemokratų vieta, rodo ir šis faktas: 2004 m. birželio mėnesį buvo sudaryta Seimo laikinoji komisija koncerno EBSW veiklai ir jos ryšiams su politikais tirti. Tuo metu, kaip žinia, Seimo pirmininkas buvo Artūras Paulauskas, premjeras – Algirdas Brazauskas, o valdančiąją daugumą sudarė socialdemokratai ir socialliberalai. 2004 m. birželio 8 d. Seime įvyko pirmasis laikinosios komisijos posėdis. Jame - tik du klausimai: dėl komisijos darbo reglamento ir dėl komisijos darbo krypčių ir apimties. Kitas laikinosios komisijos posėdis įvyko po trijų mėnesių – rugsėjo 16 d. Seimo tinklapyje šis posėdis aprašytas vienu sakiniu: susitikimas su generalinio prokuroro pavaduotoju Gintaru Jasaičiu ir kitais savo laiku tyrusiais EBSW bylą prokurorais. Po keturių dienų Seimo laikinoji komisija savo posėdyje išklausė Policijos departamento generalinio policijos komisaro pavaduotoją S.Liutkevičių, dar po trijų dienų – buvusį Kauno Ekonominės policijos viršininko pavaduotoją S.Sipavičių. Praktiškai tuo ir baigėsi Seimo laikinosios komisijos EBSW veiklai ir jos ryšiams su politikais tirti darbas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

G. Furmanavičiui EBSW tema nemaloni

2005-01-18 | LTV žinių laidos "Panorama" duomenimis, EBSW tyrimo medžiagoje yra nurodyta, kad dabartinis vidaus reikalų ministras Gintaras Furmanavičius dirbo keliose su EBSW susijusiose įmonėse. Jis - buvęs akcinės bendrovės "Žemprojektas" direktorius bei šios bendrovės valdybos pirmininkas, bendrovėje "Statybos asocijacija" buvo valdybos narys ir direktoriaus pavaduotojas, buvo bendrovės "Dara" akcininkas ir stebėtojų tarybos narys. Vidaus reikalų ministras taip pat buvo bendrovės "Umbas" akcininkas, "Statybinių medžiagų investicija" stebėtojų tarybos pirmininkas, investicinės akcinės bendrovės "Trikotažo investicija" ,"Jonavos montuotojas "stebėtojų tarybos narys bei investicinės akcinės bendrovės "Šviesus rytojus " steigėjas. Dėl šių įmonių paimtų paskolų G. Furmanavičius teisėsaugos pareigūnų buvo apklaustas kelis kartus."Dara" iš Valstybinio komercinio banko paėmė daugiau kaip trijų milijonų paskolą, "Umbas" daugiau kaip milijoną litų. Teisėsaugai Furmanavičius teigė, kad paskolų panaudojimas jam nėra žinomas ir kad EBSW įmonėse jis buvęs tik samdomas darbuotojas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Prezidentūra neviešina rašto apie Furmanavičių

2005-01-18 | Lietuvos Prezidentūra kategoriškai atsisako paviešinti Generalinės prokuratūros raštą, kuriuo neva buvo išsklaidytos abejonės dėl Darbo partijos atstovo, vidaus reikalų ministro Gintaro Jono Furmanavičiaus galimų sąsajų praeityje su liūdnai pagarsėjusiu koncernu EBSW. "Tai yra konfidencialus raštas. Būsiu tikslesnis - tai tarnybinis susirašinėjimas", -- tvirtino "Ekstrai" prezidento patarėjas, saugumo grupės vadovas Rytis Muraška. Jo teigimu, nors pažyma apie G.J.Furmanavičiaus praeitį nėra pažymėta grifais "Slaptai", "Tarnybiniam naudojimui" ar panašiai, joje yra neskelbtinų faktų. "Būtų protingiausia prašymą adresuoti jos autoriams. Gal jie supyks ją paviešinus?" - bandė ugnį į Generalinę prokuratūrą nukreipti R.Muraška. "Nesuprantu: jei aš rašau laišką, sakykime, meilužei, jos teisė viešinti", - dėl nepamatuoto Prezidentūros užsispyrimo ironizavo generalinis prokuroras Antanas Klimavičius. Pareigūno teigimu, pažymoje nėra nei konfidencialių, valstybės paslaptį sudarančių žinių, nei faktų iš baudžiamosios EBSW bylos, kurią tiriant kaip liudytojas buvo apklaustas G.J.Furmanavičius.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!