LT   EN   RU  
2021 m. gegužės 11 d., antradienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  EBSW
Buvęs EBSW prezidentas veržiasi į laisvę

2005-01-18 | Ar septynerius metus už Atlanto slapstęsis verslininkas bus teisiamas Lietuvoje, priklausys tik nuo Amerikos teismų sprendimo. Šio verdikto laukiantys mūsų šalies teisėsaugininkai gana santūriai vertina G.Petriko sugrąžinimo galimybes ir laukia JAV teisėjų žodžio. Tuo tarpu advokatas Kazimieras Motieka jau išsiuntė kelis raštus sulaikytą verslininką ginantiems advokatams, kad šie pasiektų G.Petrikui palankaus sprendimo. Kai šių metų gegužės pirmosiomis dienomis generalinis policijos komisaras Vytautas Grigaravičius paskelbė apie sėkmingą Lietuvos ir JAV pareigūnų operaciją, kurios metu Los Andžele buvo sulaikytas G.Petrikas, niekas neabejojo, jog anksčiau ar vėliau skandalingasis bėglys stos prieš teismą. Tačiau nuo sulaikymo praėjus pusmečiui mūsų šalies pareigūnai pripažįsta jau nesą visiškai tikri, kad EBSW prezidentas bus teisiamas Lietuvoje, kur jam gresia mažiausiai dvi baudžiamosios bylos. Mat prieš tai mūsų tautiečio kaltę vertins ir JAV teismai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

G.Petriko byla bus svarstoma jau šią savaitę

2005-01-18 | Vakar Jungtinėse Amerikos Valstijose turėjo būti pradėta nagrinėti skandalingai pagarsėjusio verslininko Gintaro Petriko ekstradicijos byla, tačiau šio klausimo svarstymas atidėtas iki penktadienio. Generalinės prokuratūros pareigūnai vylėsi, jog JAV teismas dar šios savaitės pradžioje imsis svarstyti klausimą, ar buvęs EBSW prezidentas G.Petrikas bus grąžintas į Lietuvą. Anot teisėsaugininkų, visi būtini dokumentai jau seniai išsiųsti už Atlanto, tad kliūčių pradėti nagrinėti ekstradicijos bylą neturėtų būti. Jungtinių Amerikos Valstijų ambasados Lietuvoje Viešųjų ryšių skyrius “Kauno dieną” informavo, jog G.Petrikas prieš Los Andželo teismą greičiausiai stos penktadienį. Ši žinia vėliau pasiekė ir Generalinę prokuratūrą. Mūsų šalies teisėsaugininkai neabejoja, jog ekstradicijos bylos svarstymas žemesnės instancijos teisme turėtų užtrukti ilgiau nei vieną dieną, nes ji nagrinėjama pagal JAV vidaus teisės normas, pagal kurias reikalaujama įvertinti prieš teismą stojusio asmens kaltę. Gali būti, jog teismas, pradėjęs nagrinėti bylą, paprašys iš Lietuvos atsiųsti dar daugiau dokumentų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

G.Petriko grąžinimas į Lietuvą atidėtas

2005-01-18 | JAV teismas jau antrą kartą atidėjo buvusio EBSW prezidento Gintaro Petriko ekstradicijos bylos nagrinėjimą. Kaip “Kauno dieną” informavo Lietuvos Respublikos ambasados Jungtinėse Amerikos Valstijose darbuotojai, posėdis buvo atidėtas dėl pernelyg didelio teismo darbo krūvio. G.Petriko grąžinimo į Lietuvą klausimas turėtų būti svarstomas kitą trečiadienį. Žinių iš JAV laukiantys Generalinės prokuratūros pareigūnai vylėsi, jog ekstradicijos byla bus pradėta nagrinėti dar šią savaitę. Visi būtini dokumentai jau seniai išsiųsti už Atlanto, tad kliūčių pradėti nagrinėti ekstradicijos bylą, anot mūsų šalies pareigūnų, neturėtų iškilti. Tačiau teismas jau kelis kartus atidėjo šio klausimo svarstymą. Į JAV išsiųsti du prokurorų prašymai, susiję su bankrutavusio Lietuvos valstybinio komercinio banko (LVKB) ir Kauno holdingo kompanijos (KHK) bylomis.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Seimo komisija tirs politikų ir EBSW ryšius

2005-01-18 | Seimas pritarė konservatorių inicijuotam siūlymui sudaryti parlamentinę komisiją praėjusiame dešimtmetyje bankrutavusio EBSW koncerno ir to meto politikų ryšiams tirti. Socdemai konservatorių iniciatyvą tirti EBSW ir tuometinės kairiųjų valdžios ryšius vertina kaip atsaką į dabartinės valdančiosios daugumos inicijuotą tyrimą dėl "Mažeikių naftos" privatizavimo, kurį vykdė konservatoriai. Opozicinės Tėvynės sąjungos-konservatorių frakcijos iniciatyva Seimas sudarė laikinąją parlamentinę komisiją praėjusiame dešimtmetyje bankrutavusio koncerno EBSW padarytai žalai ir ją sąlygojusiems to meto politikų veiksmas nustatyti. Į šią komisiją sutarta įtraukti 12 įvairioms frakcijoms atstovaujančių Seimo narių. Joje dirbs socialdemokratai Arturas Plokšto, Vladimiras Orechovas, Jonas Korenka ir Algirdas Kunčinas, socialliberalai Eduardas Šablinskas ir Vasilijus Fiodorovas, liberalcentristai Kęstutis Glaveckas ir Raimondas Šukys, liberaldemokratas Vladas Žalnerauskas, konservatorius Jurgis Razma, Valstiečių ir Naujosios demokratijos partijų frakcijos narys Julius Veselka bei mišrios Seimo narių grupės atstovas Stanislovas Buškevičius.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

JAV teismas neskuba imtis G.Petriko bylos

2005-01-18 | Mažėja vilčių, jog dar šiemet Los Andželo teismas baigs nagrinėti mūsų šalies prokurorų prašymus grąžinti į Lietuvą skandalingai pagarsėjusį verslininką Gintarą Petriką. Vakar teismas jau trečią kartą per dvi savaites atidėjo buvusio EBSW prezidento Gintaro Petriko ekstradicijos bylą. Kitas posėdis numatytas gruodžio viduryje. Kaip jau rašėme, Los Andželo teismas turėtų svarstyti du Generalinės prokuratūros bei Kauno apygardos prokuratūros prašymus dėl sugrąžinimo į Lietuvą G.Petriko, kuris prieš septynerius metus pasislėpė nuo tyrimo ir pabėgo į užsienį. Lietuvoje jam ketinama pareikšti įtarimus dėl dviejų bankrutavusių įstaigų - Lietuvos valstybinio komercinio banko bei Kauno holdingo kompanijos - turto iššvaistymo. Bendra iššvaistyto turto suma siekia apie 90 mln. litų. Visa su įtarimais G.Petrikui susijusi medžiaga jau seniai yra išsiųsta į JAV teismą. Tačiau ekstradicijos bylos nagrinėjimas jau kelis kartus iš eilės buvo atidėtas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

G.Petriko likimą nulems teismas

2005-01-18 | Los Andželo teismas turėjo pradėti nagrinėti skandalingai pagarsėjusio verslininko Gintaro Petriko ekstradicijos bylą. Jungtinių Amerikos Valstijų teisėjai, tik įvertinę jo kaltę, spręs, ar buvęs EBSW prezidentas bus sugrąžintas į Lietuvą, kur jis taip pat turės stoti prieš teismą. Finansiniais nusikaltimais įtariamo G.Petriko ekstradicijos klausimas praėjusiais metais taip ir nebuvo pradėtas svarstyti dėl pernelyg didelio JAV teisėsaugininkų užimtumo. Mūsų šalies pareigūnai dar metų viduryje išsiuntė du prašymus grąžinti įtariamąjį į Lietuvą. Neabejojama, jog ekstradicijos bylos svarstymas žemesnės instancijos teisme turėtų užtrukti ilgiau nei vieną dieną, nes ji nagrinėjama pagal JAV vidaus teisės normas, pagal kurias reikalaujama įvertinti prieš teismą stojusio asmens kaltę. Gali būti, jog teismas, pradėjęs nagrinėti bylą, paprašys iš Lietuvos atsiųsti dar daugiau dokumentų. Ši byla gali būti nagrinėjama ne vienerius metus, nes prieš teismą stojęs asmuo turi teisę pateikti ne vieną apeliaciją ir skųsti jam nepalankius sprendimus.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

EBSW prezidento byloje laukiama sprendimo

2005-01-18 | Jungtinių Amerikos Valstijų teismas per artimiausią mėnesį turėtų paskelbti, ar Gintaras Petrikas bus sugrąžintas į Lietuvą. Teisėjas, trečiadienį ėmęsis nagrinėti mūsų šalies prokurorų prašymą, artimiausiu metu ketina dar kartą įvertinti abiejų pusių argumentus ir tik tuomet priimti sprendimą. Labai tikėtina, jog šis teismo verdiktas nebus galutinis - nepalankų sprendimą turėtų skųsti ir G.Petrikas, ir mūsų šalies pareigūnams atstovaujantys JAV prokurorai. Kaip jau rašėme, užvakar Los Andželo teismas pagaliau pradėjo svarstyti G.Petriko ekstradicijos klausimą ir išklausė visų proceso dalyvių kalbas. Lietuvos Respublikos ambasados Jungtinėse Amerikos Valstijose darbuotojai “Kauno dieną” informavo, jog teisėjas paprašė abiejų šalių dar kartą išdėstyti byloje surinktus faktus ir pateikti juos teismui. Daugiau posėdžių surengti neketinama. Anot prokuroro, galutinį sprendimą dėl ekstradicijos teisėjas turėtų paskelbti per artimiausias 30 dienų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!