LT   EN   RU  
2021 m. gruodžio 8 d., trečiadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  E - komercija
El. komercijos augimas pasaulio regionuose

2003-01-28 | Nors el. komercijos pasaulinės apimtys sėkmingai auga, besivystančios ekonomikos valstybėse jos tebėra nereikšmingos. Būtina el. komercijos plėtros šiose valstybėse prielaida – B2B sektoriaus augimas. Tokios išvados skelbiamos UNCTAD parengtoje “El. verslo ir plėtros 2002 metų ataskaitoje”. Šį pirmadienį paskelbtoje Jungtinių Tautų prekybos ir ekonominės plėtros konferencijos (UNCTAD) ataskaitoje apžvelgiama elektroninio verslo ir plėtros pasaulinė situacija ir prognozės. Taigi, kokios el. komercijos plėtros tendencijos pasaulio regionuose?

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Metų gaminio apdovanojimas – tinklapių kūrimo sektoriaus stiprėjimo ženklas

2003-01-28 | UAB „Gaumina“ turinio valdymo sistema „Building Blox 4 Web“ 2002 m. Lietuvos Pramonininkų Konfederacijos konkurse „Lietuvos metų gaminys“ IT kategorijoje buvo įvertinta aukščiausiu – Metų gaminio apdovanojimu. “Šiuo apdovanojimu buvo įvertinta ne tik įmonė ar konkretus produktas - šį apdovanojimą visų pirma reikėtų vertinti kaip stiprėjančios interneto tinklapių kūrimo rinkos įrodymą”, - mano UAB “Gaumina” direktorius Darius Bagdžiūnas. Būdama jauna (pirmieji komerciniai tinklapiai Lietuvoje buvo pradėti kurti 1997 m.) bei maža (rinkos vertė yra apie 2,5 – 3 mln. LTL per metus), interneto tinklapių rinka buvo beveik nepastebima analitikams ir žurnalistams. Pastarieji šiam segmentui skirdavo mažokai dėmesio, klaidingai jį kartais painiodami su IT ar reklamos sektoriais.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

El. komercijos terminų žodynėlis

2003-01-28 | informacinė visuomenė – tai tokia visuomenė, kurioje visi piliečiai prieina prie žiniu ištekliu ir sugeba pasigaminti relevančią informaciją savo profesinei ir kasdienei veiklai bei aktyviam dalyvavimui visose visuomenės srityse (Kuhlen, 1995). e-komunikacija – bendravimas elektroninėmis priemonėmis: elektroninis paštas, telekonferencijos, pokalbiai internete (chat). e-verslas – apima visu santykiu, susijusiu su tarptautiniu ir nacionaliniu sandoriu sudarymu elektroniniu budu, rušis: pirkimą, pardavimą, tiekimą, užsakymus, reklamą, konsultavimą, įvairius susitarimus bei dalykinio bendradarbiavimo formas (sinonimas: e-komercija).

Lankomumo reitingas

plačiau >>

E-komercija ir netiesioginis apmokestinimas

2003-01-28 | 2000 m. Lisabonos Europos taryboje buvo užsibrėžta įdiegti aiškią ir prognozuojamą e-verslo teisinę bazę, kuri užtikrintų verslo atstovų ir vartotojų interesus bei sąlygotų nuolatinę e-komercijos plėtrą. Deja, dėl e-verslo globalios prigimties netgi didžiausiai pasaulio rinkai - EB vis dar sunkiai sekasi pažaboti globaliausią žmonijos istorijoje prekyvietę. Pastaruoju metu vienas labiausiai diskutuojamų yra e-verslo apmokestinimo klausimas. Nors pirmieji šios srities tyrimai atlikti ir ES teisės aktų projektai parengti gana anksti, dėl sunkumų derinant tarpvalstybinius interesus prireikė kelerių metų tam, kad ES Taryba 2002 m. vasario 12 d. patvirtintų direktyvą, kuria buvo pakeista ES Šeštoji PVM direktyva 77/388/EEC jos nuostatas pritaikant e-komercijai. Šios direktyvos nuostatas jau kitų metų viduryje turės įgyvendinti visos ES valstybės, todėl Lietuvos e-prekybos atstovai jas įvertinti turėtų jau šiandien.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Elektroninė komercija - kelias į pelną

2003-01-28 | Nors Dot.com bumas šiuo metu yra šiek tiek atslūgęs, tačiau elektroninės komercijos technologijos vis dar atveria plačias verslo galimybes. Kaip jas geriausiai išnaudoti? Nemanykite, kad vos tik sukursite savo įmonės tinklapį internete, Jūsų pelnas ims stebuklingai augti. Pirmas žingsnis, kurį Jūs turite žengti, tai kruopščiai suplanuoti, kokiu būdu pritaikysite technologijas savo kompanijoje. Neužmirškite, kad e-komercijos sprendimą reikia suderinti ir su esamais verslo sprendimais. Navision efektyviai sujungia e-komercijos ir esamo verslo sprendimus. Sistemos pagalba, didinsite pelną, kartu mažindami operacijų savikainą ir pritraukdami į savo verslą naujus pirkėjus ir tiekėjus. Skatindami automatizaciją ir savitarną, sumažinsite bendrąją užsakymo įvykdymo savikainą. Be to, galėsite naudotis svarbiausia verslo ir finansine informacija, kuri leis įdiegti naujus bei pelningus darbo su pirkėjais ir tiekėjais metodus.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

E-komercija

2003-01-28 | Šiuo metu jau daugelis nesistebi, kai kalbama apie internet teikiamus privalumus, jose naudojamas technologijas ir pan. Vis daugiau žmonių savo veiklą perkelia į internet erdves. Formuojasi ištisos internet bendruomenės, atsiranda bendri kultūriniai, socialiniai, ekonominiai siekiai. Ar tai ne naujos eros, naujos ekonomikos pradžia? Taigi, iškyla nauja sąvoka - internet ekonomika, kurios bendri piniginiai mąstai siekia jau milijardus dolerių, pagrindinės investicijos planuojamos būtent šioje srityje. Žinoma, Lietuvoje gal dabar dar yra vizija, kaip, pvz. pusė ar daugiau bendrojo nacionalinio produkto sudarytų būtent veikla internete, kad Lietuvos įmonės veržtųsi investuoti į elektronines parduotuves ir pan. Tai yra vieni iš informacinės visuomenės formavimo uždavinių - naujų interesų perkėlimas į informacinę veiklą, verslą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Mokymo programa - "Elektroninė komercija"

2003-01-28 | Mokymo programa skiriama: Lietuvos stambių ir vidutinių įmonių vadovams bei rinkodaros, finansų ir teisės specialistams: dirbantiems su elektroninės, komercijos projektais, siekiantiems pagilinti žinias e-komercijos srityje, norintiems integruoti įmonę į Interneto rinką.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Prekyba Internetu visame pasaulyje išaugo 50 proc.

2003-01-28 | Lietuvos viešosios nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovė "SIC Rinkos tyrimai" kartu su didžiausia Europos rinkos tyrimų kompanija "Taylor Nelson Sofres" (TNS) šių metų kovo - gegužės mėnesiais atliko elektroninio verslo plėtros apžvalgą. Jos metu buvo apklausta apie 43 tūkst. žmonių 36 valstybėse. Tyrimo duomenimis, per praėjusius metus interneto vartotojų, kurie prekes įsigijo neatsitraukdami nuo kompiuterio, skaičius išaugo net 50 proc. "Džiugu, kad pirmą kartą į tokią globalią elektroninės komercijos apžvalgą buvo įtraukta ir Lietuva. Priklausydami vienam iš didžiausių tyrimų tinklų pasaulyje galime rinkti duomenis ir pamatyti šalies e-komercijos plėtrą pasauliniame kontekste", - sakė "SIC rinkos tyrimų" rinkodaros direktorius Edmundas Bražėnas. Anot jo, kartu su TNS "SIC rinkos tyrimai" tokį tyrimą ateityje planuoja kartoti kiekvienais metais.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Elektroninio verslo plėtros lyderė - JAV

2003-01-28 | Labiausiai pasirengusios e. verslui yra didžiosios angliškai kalbančios šalys ir Skandinavija. Tuo tarpu Vidurio Europos valstybės užima vidutines pozicijas. Rusija kol kas šioje srityje dar atsilieka, bet nemažai didelių šalių yra dar prasčiau pasirengusios e. verslo vystymui. Tyrimo kompanijų "The Economist Intelligence Unit" ir "Pyramid Research", kurios įeina į Didžiosios Britanijos žurnalo "The Economist" grupę, analitikai suskirstė 60 pasaulio valstybių pagal jų pasirengimą vystyti e. verslą. Šis reitingas sudaromas antrus metus iš eilės. Šalys skirstomos į keturias grupes: e. verslo lyderiai, e. verslo pažangieji, e. verslo mokiniai ir atsiliekantieji e. versle.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

“E-pay” populiarėja

2003-01-28 | Bendrovės Nacionalinio atsiskaitymų centro (NAC) įdiegta sąskaitų pateikimo internete sistema "E-pay" jau turi pusę tūkstančio klientų. Prieš mėnesį "E-pay" įdiegė ir Lietuvos telekomunikacijų bendrovė "Bitė GSM". NAC vadovas Giedrius Nomeika tikisi, kad iki metų pabaigos klientų skaičius išaugs. Kol kas klientai internete gali tik peržiūrėti sąskaitas, tačiau dar šią vasarą planuojama įdiegti mokėjimo funkciją. "E-pay" leidžia į "www.epay.lt" tinklalapyje esančią dėžutę gauti įvairių paslaugų teikėjų sąskaitas. Klientui pamiršus peržiūrėti sąskaitą "E-pay" sistema, likus kelioms dienoms iki mokėjimo termino, jam elektroniniu paštu siunčiamas priminimas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!