LT   EN   RU  
2020 m. balandžio 5 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Efektyvūs patarimai
Dantų pasta. Įvairūs naudingi patarimai ir triukai

2009-11-20 | 15 dalykų, kam, be dantų valymo, gali būti panaudota dantų pasta:
1. Palengvinti perštėjimą įkandus vabzdžiui
2. Nuimti nudegimo skausmą
3. Greičiau atsikratyti spuogo nuo veido
4. Išsivalyti panages ir nagus
5. Sutvirtinti plaukų sruogas (vietoj gelio)
6. Nuvalyti nemalonius kvapus
7. Išvalyti dėmes nuo įv. paviršių, kilimo ir t.t.
8. Nusibaltinti/-blizginti batus
9. Nuplauti plastikinėmis kreidelėmis ištepliotas sienas ir kt.
10. Valyti sidabrą
11. Pašalinti nedidelius įbrėžimus nuo diskų
12. Nušvarinti pianino klavišus
13. Pašalinti vaikiškų pieno buteliukų kvapą
14. (Šitas geras) Neleisti rasoti povandeniniams akiniams

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Nebespėji susitvarkyti su darbais? 7 patarimai, kaip organizuoti darbą (2 dalis)

2009-11-20 | Prieš pradėdama skaityti šią dalį, paskaityk ir pirmąją – joje rasi dar daugiau naudingos informacijos ir patarimų, kaip planuoti ir organizuoti savo darbą. Numatyk ir planuok. Kad ir koks tavo darbas būtų, jame tu susidursi su planuotomis (biudžetai, skambučiai, susitikimai, ataskaitos ir kt.) ir neplanuotomis (tavo vadui į galvą šovė netikėta mintis ir jis nori dėl to padiskutuoti su tavimi) užduotimis. Problema čia yra viena – labai svarbu atsirinkti, nuo ko pradėti, kai užduotys yra suskirstytos kaip neatidėliotinos, prioritetinės ir kurias reikia skubiai atlikti... Svarbiausia pasistengti kiekvienai užduočiai nustatyti atlikimo terminus, o tuomet susidėlioti prioritetus, pavyzdžiui, ryte reikia atlikti užduotį A, po pietų užsiimti kliento B reikalais. Taip pat labai naudinga susirašyti visus įprastinius dažnai atliekamus darbus. Žinojimas, ką kokiu dienos metu atlieki, padės tau darbus pasiplanuoti tiksliau. Tačiau nesusidėliok tokio darbų grafiko, kuris būtų nepajuudinamas kaip Puntuko akmuo. Juk tai nereikia sakyti, kad kiekvieną dieną visvien atsiranda skubių darbų, kurių negalėjai susiplanuoti. Ir jei tavo darbo grafikas bus visiškai nekoreguojamas, dienos planai tiesiog sugrius. Kuomet atsiranda neatidėliotinas darbas, arba savo darbus pavesk kolegai ir imkis skubaus, arba savo bendradarbius (su kuriais tavo atliekamas darbas tiesiogiai susijęs) ir vadovą įspėk, kad dabar daromą darbą pabaigsi tada, kai atliksi skubųjį. Išnaudok neproduktyvias dienas. Juk ir tau būna dienų kaip tyčia, ar ne? Kai atrodo, kad smegenėlės visiškai nedirba ir jokie darbai nesiseka.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Nebespėji susitvarkyti su darbais? 7 patarimai, kaip organizuoti darbą (3 dalis)

2009-11-20 | Prieš pradėdama skaityti šią dalį, paskaityk ir pirmą bei antrąja. Jose rasi dar daugiau naudingos informacijos. Rūšiuok savo dienotvarkės įrašus. Ar tavo darbotvarkė atrodo kaip nesibaigiantis susitikimų, priminimų ir darbų darbelių sąrašas? Ar iš to sąrašo atlieki nors ketvirtį darbų? Dienotvarkė yra skirta tau priminti, ką turi atlikti ir tik darbai su aiškiu atlikimo terminu toje dienotvarkėjė turėtų būti. Visi kiti priminimai ar tiesiog geros idėjos turėtų atsirasti užrašų knygelėje ar bent jau kitoje dienotvarkės pastraipoje. Atsikratyk netvarkos. Kai kuriose profesijose ant stalo sukrautos krūvos popierių ir ant sienų prisegioti lapukai yra neatsiejama darbo dalis, tačiau dauguma atveju tokia netvarka tik gadina tavo įvaizdį. Išsivalydama savo stalą tu išsivalai ir savo mintis. Tokią generalinę tvarką atlik kartą per savaitę. Pamatysi, kad dalis iš ant stalo esančių popierių jau nebereikalingi. Dirbk tuomet, kai esi geriausios formos. Galbūt darbingiausia jautiesi iš ryto, na o į pavakarį norisi tiesiog papletkinti... Kiekvienas iš mūsų yra skirtingas, tad atrast tą laiką, kai esi darbingiausia ir jau tuomet atlik tiek darbų, kiek tik gali. Tik žiūrėk, kad tas darbingiausias laikas neateitų tada, kai jau visi skirstosi namo, nes tikėtina, kad po 9 valandų darbe tikrai pridarysi klaidų. O ir šiaip – už viršvalandžius tau gi nemoka. Pasiruošk susitikimams. Kad ir kaip nenorėtum ar neturėtum laiko, susitikimuose sudalyvauti tenka kiekvienam. Didžioji dauguma susitikimų išsitęsia pernelyg ilgai, tad stenkis juos patrumpinti.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Nebespėji susitvarkyti su darbais? 7 patarimai, kaip organizuoti darbą (1 dalis)

2009-11-19 | Tavo darbinėje elektroninio pašto dėžutėje prie „Inbox“ šviečia 50 neskaitytų laiškų, o išmušus 6 valandai tu supranti, kad taip net ir nepradėjai savo darbų? Deja, tas jausmas pažįstamas ne vienam. Tačiau neperskaityti laiškai ne baisiausia problema. Baisiausia yra tai, kad bosas jau grūmoja pirštuku dėl darbo, kurį turėjai pabaigti prieš tris dienas. Jei tai, ką parašiau aukščiau, puikiai apibūdina tave, galima daryti išvadą, kad neesi puikiai savo laiką mokanti planuoti asmenybė. Tačiau visiškai nereikia savęs priskirti išsiblaškiusių žmonių kategorijai visam likusiam gyvenimui, nereikia dirbti viršvalandžių, kad sugebėtum ir suspėtum padaryti visus darbus. Tam, kad sugebėtum organizuoti savo darbą nereikia būti tobulybe. Tereikia žinoti keletą naudingų patarimų ir jais vadovautis :) Taigi, pirmiausia išmok optimizuoti savo laiką. Kiekvienas iš mūsų darbui kiekvieną dieną turi tą patį kiekį valandų – 8 valandas. Svarbu išmokti išnaudoti kiekvieną darbo sekundę, o ne lakstyti kaip begalvei vištelei :). Įsivaizduok situaciją – dirbi su labai svarbiu projektu, kurį reikia nedeslsiant pabaigti, tačiau tavo vadovas, klientai ir bendradarbiai vis tave atitraukia nuo darbų ir tu jiems negali pasakyti, kad tave paliktų ramybėje. Sprendimas yra toks – vadovautis 2 minučių taisykle.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Naudingi patarimai: dėmių valymas

2009-10-27 | Dėmės drabužiuose – erzinantis reikalas. Jei jau ją pastebėjote, o ypatingai jei dėmė ryški, geriau net nebandykite to drabužio mesti su kitais į skalbyklę. Paaukokite šiek tiek laiko dėmei išvalyti ir po to nebereikės nervintis, kad nepavyko išskalbti. Žemiau pateikiami tikrai praktiški būdai, kaip kovoti su dėmėmis. Svarbu! Kad valant dėmę ant audinio nesusidarytų „aureolė“, aplink dėmę audinį suvilgykite vandeniu. Prieš valymą patikrinkite drabužio spalvos atsparumą išbandydami valiklį nematomoje drabužio vietoje. Atminkite, kad senas dėmes išvalyti daug sunkiau, todėl dėmę pradėkite valyti kuo greičiau! Purvas. Neskubėkite merkti ar skalbti purvu išteptų drabužių - leiskite purvui išdžiūti. Tuomet kiek įmanoma jo nukrapštykite ir palaikykite 5-6 val., ant dėmių užlašinusi skaidraus indų ploviklio. Smalos dėmės. Tokias dėmes visų pirma reikia gerai sudrėkinti riebalais. Uždėkite sviesto, margarino ar užlašinkite aliejaus, o kad dėmė kuo geriau sugertų riebalus, drabužį nakčiai įdėkite į plastikinį maišelį. Nereikalinga šluoste kiek įmanoma nuvalykite riebalus ir ant dėmės užlašinkite truputį indų ploviklio. Dar kelias valandas luktelėkite, tada skalbkite. Žolės dėmės. Ant dėmių užpilkite glicerino, jeigu jo neturite - užtepkite šiek tiek dantų pastos. Palikite 10-15 min. ir skalbkite kaip įprastai. Pieštuko ir kreidos žymės. Spalvota kreida ar aliejine pastele išteptus drabužius lengvai išskalbsite, jeigu dėmes patapšnosite benzinu mirkytu audiniu arba minkštu šepetėliu.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

20 patarimų, kurių, deja, nežinojau, išeidamas į gyvenimą

2009-10-20 | Man beveik trisdešimt penkeri. Gyvenime esu padaręs daugybę klaidų, tačiau dėl praeities nesigraužiu… Iš savo klaidų labai daug ko išmokau, o šiaip mano gyvenimas- nuostabus. Kaip ten bebūtų, yra keletas dalykų, kurių, deja, nežinojau, kuomet baiginėjau vidurinę mokyklą ir pradėjau suaugusio žmogaus gyvenimą. Ar dabar kažką keisčiau, jei galėčiau? Nesu tikras. Gal bandyčiau išvengti skolų, kurių turėjau galybę, tačiau tuomet nebūčiau patyręs išsivadavimo iš jų malonumo. Gal būčiau pasirinkęs teisingesnį karjeros kelią, bet šiandien neturėčiau visos tos patirties, kurios dėka tapau rašytoju ir blogų autoriumi. Gal nebūčiau vedęs pirmąjį kartą- būčiau išvengęs skyrybų. Tačiau tuomet neturėčiau dviejų gražiausių ir nuostabiausių vaikų iš pirmosios santuokos. Nemanau, kad kažką keisčiau, bet, žvelgdamas į praeitį, keletą patarimų norėčiau perduoti sau, aštuoniolikmečiui. Kodėl noriu jais pasidalinti čia- ar dėl to kad, gailiuosi? Ne, dalinuosi su viltimi, kad mano klaidos ir išmoktos pamokos bus naudingos jaunesniesiems skaitytojams, dar tik “išeinantiems į gyvenimą”.
Pateikiu ne visai išsamų patarimų sąrašą, tikėdamasis, kad jis kam nors bus tikrai naudingas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Patarimai rūpestingiems tėvams, kad vaikas augtų sveikas

2009-08-27 | Brangiausias žmogaus turtas – sveikata. Tai kartojame patys sau, apie tai dažnai primena ir medikai. Patys tėvai brangiausiu turtu pavadintų vaikus ir nedvejodami dėl jų sveikatos ir gerovės paaukotų bet ką. Iš tiesų dažnai net nereikia tiek daug aukoti – pakanka domėtis ir išmanyti, ko labiausiai reikia, kad vaikai augtų sveiki ir formuotųsi teisingus įpročius ateičiai. Kiek investuojame į namus, automobilius, galime suskaičiuoti tiksliai. O kiek kainuoja mūsų ir mūsų vaikų sveikata? Investicijų į vaikus nederėtų skaičiuoti tiktai pinigais, drabužiais, daiktais. Kartais net ir labai brangus daiktas pasirodo esąs „bloga“ investicija. Pavyzdžiui, brangus kompiuteris – ar tikrai jis visuomet praplečia vaiko akiratį, suteikia jam naujų žinių? Ko gero, ne. Juk neretai kompiuteris mažiesiems padeda tik išlavinti įvairių kompiuterinių žaidimų įgūdžius, o po metų dar ir priverčia užsidėti akinius. Sveikas, protingas, gerai augantis vaikas – tai investicijų, kurias galima pavadinti nuolatiniu tėvų dėmesiu ir rūpinimusi, rezultatas. Jaukūs namai, tinkama mityba, sveikatos puoselėjimas – reikšmės turi visi materialūs ir nematerialūs dalykai, kuriuos vaikas gauna iš savo tėvų. Pakeisti išaugtus drabužius, batus ar kitus daiktus nesunku, duoti pinigų, kad įsigytų patys – dar paprasčiau. Sunkiausia, tačiau kartu ir svarbiausia – reguliuoti vaiko sveikatai įtakos turinčius veiksnius.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

10 patarimų apie finansus ir atostogas

2009-08-24 | Pradėti planuoti atostogas rekomenduojama prieš metus. Skamba absurdiškai? Galbūt, bet tai ne tik padeda tinkamai suplanuoti savo laiką, bet ir nemažai sutaupyti. Vis dėlto kai kuriuos finansinius dalykus verta žinoti, net jei keliauti į užsienį ruošiatės jau rytoj... Valiuta. Prieš kelionę pasirūpinkite reikalinga užsienio valiutos suma. Nedarykite to paskutinę minutę ir pasistenkite pasinaudoti geriausiu dienos keitimo kursu. Be to, nepamirškite: kuo didesnė suma keičiama, tuo palankesniu kursu galite pasinaudoti. Keisdami didesnę sumą taip pat galite išvengti daugkartinio valiutos keitimo mokesčių, kuriuos gali taikyti valiutos keityklos. Tačiau nepersistenkite, nes jei liks daug nepanaudotos valiutos, ypač nedažnai naudojamos (Azijos šalių ir pan.), ir keisite ją vėl į litus, patirsite, nors ir nedidelį, bet nuostolį. Grynieji. Jei kelionėje pritrūkote grynųjų, išsigryninti pinigų iš mokėjimo kortelės užsienyje galite kaip ir Lietuvoje – bankų bankomatuose. Grynuosius bankomatas išduos tos šalies, kurioje viešite, valiuta. Galite išsigryninti ir iš kreditinės kortelės, tačiau aptarnavimo ir operacijų mokesčiai bus gerokai didesni. Tačiau naudodamiesi bankomatais užsienyje būkite atidūs – kai kuriose šalyse dėl naudojamų skirtingų skaičių ženklų galite patirti sunkumų įvesdami PIN kodą, o kai kuriuose kraštuose bankomato galite ir nerasti.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

15 patarimų, kaip kalbėti apie pinigus vaikams

2009-08-24 | Dažnai kyla klausimas, kada pradėti kalbėti su vaikais apie pinigus. „Kiek tai kainuoja?“, „Kiek tu uždirbi?“, „Paimk pinigų iš banko“ – jei jums tai jau girdėta, pats laikas prabilti su vaikais apie pinigus. Kai vaikas klausia, turite unikalią galimybę jį mokyti, kai jam tai ĮDOMU. Tad nuo ko ir kaip pradėti? Negali turėti visko, ko nori. Dažnai tėvai savo nuolaidumą vaikui pateisina – „juk vaikui nepaaiškinsi, kad nėra pinigų“. O vertėtų. Jei nebūsite atsargūs vykdydami vaikų įgeidžius, rizikuojate ateityje (kai vaikas užaugs) tapti „mamos ir tėčio banku“. To išvengti galite vaikystėje formuodami vaikų įpročius ir sugebėjimus. Net jei ir turite galimybių įgyvendinti kiekvieną vaiko norą, išmokite be kaltės jausmo kartais pasakyti „ne“ – paties vaiko labui. Aptarkite norus ir poreikius. Jei išmokysite vaiką atskirti norus ir būtinybę (poreikius), jam bus lengviau suprasti, kodėl kartais sakote „ne“. Pagrįskite savo veiksmus. Paaiškinkite, kas nulėmė vienokį ar kitokį jūsų sprendimą. Pavyzdžiui, nupirkau 20 sąsiuvinių pakuotę, nes pirkti pakuotę yra pigiau nei 20 vienodų sąsiuvinių atskirai. Jūs – gyvas pavyzdys. Jei vaikui neleidžiate įsigyti žurnalo su mėgstamos grupės plakatu, tačiau apsisukę perkatės bilietus į mėgstamo atlikėjo koncertą, vaikas nesupras prieštaringų jūsų siunčiamų signalų. Taigi būkite nuoseklūs ir paaiškinkite vaikui šeimos biudžeto planavimo esmę. Net jei vaikas nesupras visų jūsų argumentų, jis bent jau suvoks, kad yra priežastis taip elgtis. Parodykite, kad ir jūs kartais turite kažko atsisakyti, pasakyti sau „ne“.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

10 patarimų sumaniai šeimininkei

2009-06-09 | Kaip sutvarkyti namus greičiau nesileidžiant į kompromisą su dulkėmis ir nešvara? Tereikia tvarkytis ne kruopščiau, o sumaniau. Mama.lt siūlo tau 10 patarimų, kaip sutrumpinti tvarkymosi laiką ir gudrumu išprašyti iš namų chaosą. Viršaus ir apačios taisyklė. Dulkės ir šiukšlės krinta žemyn. Jas, kaip ir visa kita šioje žemėje, veikia gravitacijos jėga. Jei tai žinai, tikriausiai nenustebins ir patarimas kambariuose generalinę tvarką daryti judant nuo viršaus žemyn: pirma nuvalai spintų viršų, tada – lentynas, po to – stalus ir darbinius paviršius, ir tik paskutinis etapas – grindų plovimas. Nevalyk to, kas švaru. Sakai, taip ir nedarai? O dabar pamėgink prisiminti, kiek kartų valei visą veidrodį pamačiusi, kad mažylis apčiupinėjo jo apačią? Arba trynei drėgna šluoste visą švarutėlį stalą, nes reikėjo nuvalyti 2 nuvarvėjusius sulčių lašus? Be abejo, toks „persidirbimas“ teužtrunka keletą minučių, tačiau... keletas minučių šen, keletas – ten, žiūrėk, jau ir sugaišti pusvalandžiu ar net valanda ilgiau, nei ketinai užtrukti! Suvenyrai neamžini. Taip jau yra: namuose linkę kauptis ne tik dulkės ir nereikalingi daiktai, bet ir širdžiai mieli suvenyrai. Ir jei juos visus statysi deramai pagarbioje ir visiems matomoje vietoje, greitai tavo butas virs tikra suvenyrų krautuvėle. Draugė iš atostogų Kretoje parvežė kriauklę – padėjai ją ant lentynos. Mažylis Motinos dienos proga padovanojo piešinėlį – ir jis papuošė tavo komodą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!