LT   EN   RU  
2020 m. balandžio 8 d., trečiadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Efektyvūs patarimai
Naudingi patarimai. Namo dažymas

2009-01-15 | Kaip parengti dažymui naują karkasinį, dailylentėmis apkaltą namą? Norint gerai nudažyti medinėmis dailylentėmis apkaltą namą, svarbu įsitikinti, kad dailylentės sausos. Jei ne, saulei pakaitinus atsiras plyšių. Sausas dailylentės reikia impregnuoti. Geriausias rezultatas, kai dailylentės impregnuojamos iš visų pusių dar prieš sukalant ant fasado. Impregnantas gerai įsigers į sausą medieną. Jam nudžiūvus, dailylentės dažomos pasirinktais dažais. Į ką reikia atkreipti dėmesį renkant dažus mediniam namui? Svarbiausios medžio dažų savybės - pralaidumas vandens garams ir elastingumas. Medis yra "gyva" medžiaga. Jis visada šiek tiek "vaikšto", nes keičiasi drėgmės santykis. Jei dažai neturės minėtų savybių, po metų ar dvejų pradės luptis. Ar galima dažyti namą, jei prieš tai jo sienos buvo padengtos "Pinotex"? Galima, tačiau renkantis dažus būtina įsitikinti, kad dažai yra tinkami dažyti ant "Pinotex". Pietinėje pusėje medinio namo sienos dažai pradėjo trupėti po poros metų. Ką daryti, jei nenoriu perdažyti viso namo, o tokių pat dažų nebeturite? Geriausia suskilusias vietas nušveisti, tuomet užgruntuoti tinkamu gruntu ir uždažyti atitinkamos spalvos medžio dažais. Ar būtinai prieš dažant reikia naudoti gruntą? Siekiant ilgalaikio rezultato - taip. Impregnuojantis gruntas apsaugo medieną nuo puvimo, mėlio, graužikų. Be to, ant gruntuoto paviršiaus geriau prikimba dažai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Naudingi patarimai žvejams (jaukinimas)

2009-01-15 | Keptuvėje užvirinamas saulėgrąžų aliejus ir pripilama smėlio. Vis permaišant reikia kepti apie 10 min. Tai gana neblogas jaukas: smėlis guls ant dugno, o sklindantis kvapas vilios žuvis. Visos karpinės žuvys mėgsta saldų pašarą. Todėl medus tinka beveik visiems jų masalams. Kartais gali pasitarnauti ir toks pašaras. Sudaužoma apie kelis kilogramus kriauklių geldelių, jos sudedamos į tinklą ir užmetamos. Kartais po smarkaus lietaus ant takų ir šaligatvių išlenda daugybė sliekų. Juos galima panaudoti ruošiant pašarus. Be aukšlių, į šėrimo vietą greičiausiai susirenka kuojos ir meknės. Pavasarį gaudydami upėse ir neturėdami galimybės pasidaryti sudėtingesnių pašarų, sumaišykite specialiai paruoštą molį su virtomis, smulkiai sutrintomis bulvėmis ( dar geriau su lupenom ). Avižėlės ar blizgutės ( ypač žalvarinės ) ilgainiui oksiduojasi ir įgauna kvapą, galintį turėti neigiamos įtakos žūklės sėkmei. Šveisti ir blizginti jų nepatartina. Geriau prieš žūklę pirštais jas įtrinkite slieko, žuvies ar kito gyvulinio masalo sultimis. Taip padarykite ir su vasarinėmis blizgutėmis. Dauguma plėšrių žuvų vilioja raudona spalva, tačiau gelmėje žuvis ją mato kaip juodą. Todėl raudonus siūlus sumaišykite su baltais. Gyvenantis kaime arba turintys sodą, gali įsirengti neblogą sliekų veisyklą. Reikia iškasti bent pusės metro gylio, metro ilgio ir tokio pat pločio duobę, į kurią metamos visokios maisto atliekos, žolė ir įpilama šiek tiek žemės.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Naudingi patarimai. Kompiuteriai. Nepalik pėdsakų!

2009-01-15 | Dirbdami kompiuteriu, paliekame begalę pėdsakų. Todėl kitas, prie „dėžės“ prisėdęs vartotojas gali sužinoti, kokį filmą žiūrėjome, kokia programa dirbome bei kokioje svetainėje lankėmės. Šiuos „įkalčius“ pašalins privatumo saugojimo programos. Apie pavojus, tykančius internete, žino daugelis. Tačiau pačio kompiuterio dažniausiai net slaptažodžiu neapsaugo. O be reikalo. Juk net artimas žmogus, prisėdės prie mūsų „dėžės“, gali su žinoti daugiau nei mes norime. Todėl jei gyvename ne vieni, geriausia išvalyti privačius duomenis po kiekvieno kompiuterio naudojimo. Tai galime nesunkiai padaryti privatumo saugojimo programa. Išbandžiau šešis tokius įrankius. Ką apie mus gali sužinoti kiti? Dirbdami, pramogaudami bei naršydami internete, kompiuteryje paliekame daug pėdsakų. Jie leidžia nemažai sužinoti apie mūsų veiklą. Ar galima išvalyti darbo pėdsakus pačiam?

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Naudingi patarimai, kaip rinktis profesiją?

2009-01-15 | Profesijos pasirinkimas pernelyg svarbus įvykis, kad patikėtum tai kam nors kitam !!! Norint teisingai pasirinkti, reikia gerai pažinti save, žinoti savo norus, gabumus, gerai orientuotis profesijų pasaulyje, rinkos poreikiuose, mokėti įvertinti savo profesinį tinkamumą. Tai veikla, kuriai reikia nemažai laiko. Tačiau šis laikas nebus sugaištas veltui. Gautos žinios ir įgūdžiai pravers gyvenime. Paklauskite savęs: ko aš noriu? Ko siekiu gyvenime? Koks darbas man patiktų? Kokią veiklą ,kokius užsiėmimus mėgstu? Susiraskite informacijos apie profesijas, kad žinotumėte, iš ko renkatės. Skaitykite profesijų aprašus, lankykitės "atvirų durų" dienose, kalbėkitės su studentais, profesijų atstovais. Klauskite: kas gero, kas patinka jų darbe, o kas trukdo, sunku? Pagalvokite, kiek tai jums tiks. Atkreipkite dėmesį į profesijos reikalavimus sveikatai. Kokia jūsų sveikata? Kaip jūs mokotės? Kokie dalykai sekasi, kokie - ne? Kodėl? Kaip bendraujate? Koks jūs veikloje? Kada jus giria? Kada peikia? Kokios jūsų asmenybės savybės atsiskleidžia šiose situacijose? Kur jums sekasi? Kur nesiseka? Kas trukdo, kad sektųsi?

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Naudingi patarimai kepant pyragus ir tortus

2009-01-15 | Norint išvengti kai kurių bendrų klaidų, svarbu atminti:
Prieš pradedant darbą, visi būtini produktai ir indai turi būti po ranka.
Kepant pirmajį kartą griežtai laikykitės recepto nuorodų – nedarykite pakeitimų savo nuožiūra.
Jei recepte nurodyta tam tikros talpos kepimo forma, stenkitės būtent tokią ir naudoti, kitaip rezultatas bus neprognozuojamas.
Prieš pradedant kepti įkaitinkite orkaitę.
Jei kepate tortą/pyragą, skardelę reikėtų statyti orkaitės centre.
Ar kepinys iškepęs, tikrinkite ne anksčiau iki nurodyto recepte laiko likus dešimčiai minučių. Tikrinkite šiltu peiliu ir netrankykite orkaitės durelių.
Purius biskvitus tikrinkite lengvai spustelėję pirštu pyrago paviršių: jei spyruokliuoja – jis iškepęs, jei pirštas palieka įdubimą – dar ne.
Tortus/pyragus su dideliu kiekiu vaisių reikia tikrinti atidžiai įsiklausius: jei jie orkaitėje “šnypčia” ar “dainuoja” – dar neiškepę. Taip pat stebėkite kada pyragas atšoks nuo formos sienelių.
Išėmę gaminį iš orkaitės, palikite jį formoje mažiausiai dešimčiai minučių. Per tą laiką kepinys “sutvirtės” ir lengvai išsiims. Tortą/pyragą reikėtų pastatyti ant grotelių, kad iš apačios cirkuliuotų oras ir jis šiek tiek apdžiūtų. Gaminius su dideliu kiekiu vaisių reikia pilnai atšaldyti formoje.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Naudingi patarimai. Į kelionę su vaikais

2009-01-15 | Jūsų laiškai rodo, kad įmanoma sėkmingai keliauti laukiantis, su mažu kūdikėliu ir netgi tada, jei vyras neturi jokių galimybių savaitei kitai ištrūkti iš darbų. Šio straipsnio herojė Rasa mielai dalijasi savo patirtimi, kaip jai sekėsi keliauti į Tunisą tik su mergaitiška kompanija. Vyresnėlei Jognei – 6,5 metų, o mažylei Saulei – 7 mėnesiai. Iki gimdymo Rasa kelerius metus dirbo kelionių agentūroje. Ją sunku būtų kuo nors nustebinti, nes darbo reikalais apkeliavo daugybę populiarių kurortų ir tolimų egzotiškų kraštų. Kartą suskaičiavo, kad laukiantis antrojo vaikelio, jai lėktuvu teko skristi net 26 kartus! Rasa juokauja, kad Saulutė tapo patyrusia keliautoja dar būdama pilvelyje.
Gimus antrajai dukrytei, jos mama vėl ėmė ilgėtis kelionių. Šiuo metu Rasa motinystės atostogose, taigi turi galimybę keliauti kada panorėjusi. „Supratusi, kad jau noriu pajudėti iš namų, ėmiau atidžiai sekti kelionių agentūrų „paskutinės minutės" pasiūlymus, – pasakoja Rasa. – Iš pat pradžių žinojau, kad mūsų tėtis neturės jokių galimybių prisijungti, tad planavau, kad keliausiu viena su dviem vaikais. Tačiau prie mūsų kompanijos netikėtai prisidėjo mano draugė. Lina kol kas dar neturi šeimos, tad atsargiai paklausiau, ar jos netrikdys du maži vaikai. Tačiau draugė patikino, kad ji šiuo metu trokšta tik gerai pailsėti prie jūros, o ekskursijas atidės kitiems kartams. Taigi mūsų kompaniją sudarė dvi moterys ir du vaikai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Naudingi patarimai. Koks automobilio greitis saugiausias?

2009-01-15 | Greitis – tai malonumas. Taip pasakys, mažiausiai, kas antras jaunas žmogus. Greitis svaigina ir vyresnius. Šis nesiliaujantis lėkimas tenkina laisves instinktą. Šiuo malonumu, kaip ir kitais, turime naudotis protingai. Greitis – daugelio avarijų priežastis. Koks automobilio greitis saugiausias? Greitis pasirenkamas atsižvelgiant į eismo sąlygas ir kelių eismo taisyklių ženklus, kurie riboja greitį, bet dauguma vairuotojų to nepaiso ir viršija greitį. Iš to seka šimtai avarijų su užmuštais arba sunkiai sužalotais žmonėmis. Apie pusė labai sunkių avarijų (su mirtimis) tenka viršijantiems greitį vairuotojams. Nežabota greičio jėga. Ji bloškia vairuotoją į automobilio priekį, kai atsitrenkiama į kliūtį. Ji – sužeidimų ir mirties priežastis. Greitas važiavimas – rizikinga veikla. Ji reikalauja. įtempto dėmesio, savitvardos. Negalima atsipalaiduoti, nes tai gali sukelti didele nelaimę. Kai pavojai akivaizdūs (vingiuotas kelias, intensyvus eismas), vairuotojas turi būti ypač budrus ir neviršyti greičio. Važiuojant šimto kilometrų per valandą greičiu, automobilio jėga bus virš 40 tonų. Per vieną sekundę jis nuvažiuos apie trisdešimt metrų. Jei tokiu greičiu važiuojantis automobilis atsitrenks į kliūtį, smūgis bus toks stiprus, kaip nukritus nuo devynių aukštų namo stogo.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Naudingi patarimai norint sutaupyti remontuojant automobilį

2009-01-15 | Jau seniai žinoma, kad taupyti galima nieko neatsisakant, tiesiog reikia mokėti už tuos pačius dalykus mokėti mažiau. Sukaupę ilgametę patirtį automobilių dalių ir remonto versle turintys ekspertai pateikia 7 rekomendacijas, kaip sutaupyti prižiūrint ir remontuojant savo automobilį: Planuok automobilio remontą iš anksto. Už skubų remontą ir greitą automobilių dalių pristatymą mokėsi daugiau. Apie nuolaidas nebus nei kalbos! Pirk automobilių dalis kitur nei remontuoji automobilį. Perkant automobilių dalis servise dažnai taikomas didesnis antkainis, nei perkant toje pačioje serviso dalių parduotuvėje. Jei servisas parduotuvės neturi tai detalės kaina bus dar didesnė. Remontuojant automobilį įsitikink, kad tas remontas tikrai yra reikalingas. Prieš keičiant dalis patikrink automobilį patikimoje vietoje, geriausiai dalyvauk pats patikroje. Jei yra galimybė patikrink automobilį keliose vietose. Dažnai servise surašys remontus, kurių nereikia ir kurių nedarys - tik pinigus paims ir už automobilio dalis ir už darbą. Dalyvauk remontuojant tavo automobilį.Matysi, kas ir kaip iš tikrųjų buvo daryta. Jei neišeina dalyvauti, paprašyk, kad senas automobilio dalis sudėtų į bagažinę, matysi, kokios dalys buvo keistos. Dažnai servisai prirašo darbų, kurių nepadaro, o dalis už kurias sumokėsite Jūs parduoda dar sykį arba susideda sau ir taip vyksta net specializuotose servisuose.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Naudingi patarimai. Vaikų šventės

2009-01-15 | Pradėkite planuoti šventę iš anksto. Svarbiausia neužmiršti vaiko pomėgių. Apsispręskite dėl šventės datos, laiko ir trukmės. Išsirinkite šventės temą. Porą savaičių prieš gimtadienį išsiųskite, išdalinkite pakvietimus. Juos galite pasidaryti ir patys. Pats paprasčiausias būdas pakviesti - paskambinti telefonu. Kvietime turėtų būti nurodyta šventės trukmė,nes linksmybės gali užsitęsti ilgiau nei jūs planuojate. Prieš susirenkant svečiams su jubiliatu susitarkite, kad dovanas išpakuosite šventei baigiantis. Kasmet gimimo dieną nufotografuokite mažąjį su tuo pačiu mėgstamiausiu žaisliuku (pirmu pliušinuku). Fotografuoti galite vos nubudusį mažylį - bus gimtadienio įžanga. Gimtadienis - puiki proga sukurti dar vieną gražią šeimos tradiciją: pradėkite rašyti giminės knygą. Sudarykite įdomių klausimų sąrašėlį, pavyzdžiui, močiutės paklauskite, kiek buvo metų, kai susitiko su seneliu, kokį šis paliko įspūdį, kokios jos mėgstamiausios gėlės ir romantiškiausias nuotykis. Senelis tegul atsako, kada pirmą kartą nusiskuto barzdą, kur paskyrė pirmą pasimatymą... Suaugęs jūsų mažylis džiaugsis turėdamas nepaprastą įdomiosios dokumentikos rinkinuką. Jei gimtadienį švenčiate pavasarį, paraginkite mažylio tėtį, kad sukaltų inkilėlį. Leiskite vaikui jį nudažyti. Gimtadienio kulminacija gali tapti inkilėlio kėlimas į medį. Simboliška, naudinga ir įsimintina.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Naudingi patarimai besikraustantiems

2009-01-15 | Kraustymąsi iš vieno būsto į kitą bent kartą gyvenime patyrėme kiekvienas. Namuose stūkso kalnai dėžių ir ryšulių, visur tvyro chaosas, o nervinis galvos skausmas pamažu pereina į neviltį ir depresiją. Tačiau yra būdų oriai ištverti šį nelengvą išbandymą. Pirmiausia reikia nuspręsti, kraustymosi mastą - t.y. ką ketinate pasiimti su savimi į naujuosius namus, ką - padovanoti draugams ar išmesti lauk. Beje, tai vienas didžiausių kraustymosi pranašumų - proga pagaliau atsikratyti susikaupusių nereikalingų daiktų. Patikrinkite kraustymosi sąlygas ir apsispręskite dėl transportavimo būdo. Kol nevėlu, patikrinkite, ar lova tikrai tilps pro durų angą (o gal vis dėlto reikia ją išmotuoti?), ar paskui pavyks apsisukti su ja laiptinėje ir ar bus galima privažiuoti mašina prie pat laiptinės durų. Jeigu daiktus gabensite ne savo transportu, automobilio pradėkite ieškoti prieš geras dvi savaites. Jei galite sau tą leisti, pasamdykite specialiai perkraustymais užsiimančią firmą - nors pas mus šis verslas dar tik žengia pirmuosius žingsnius, galima rasti patikimų kraustytojų, kurie ne tik daiktus perveš, bet prieš tai juos profesionaliai ir saugiai supakuos.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!