LT   EN   RU  
2020 m. vasario 23 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Efektyvūs patarimai
Kur ieškoti darbo ir kaip?

2010-08-27 | Ieškokite sau tinkamo, o ne „bet kokio“ darbo. Sukurkite savo gyvenimo aprašymą bei motyvacinį laišką. Žinokite, kokio darbo ieškote: Patalpinkite savo gyvenimo aprašymus visuose darbo skelbimų portaluose – internetinėje erdvėje. Juose nuolatos lankosi darbdaviai. Bet ne tik jie naudojasi darbuotojų CV duomenų bazėmis. Tai daro ir personalo vadybininkai, ir atrankos kompanijos. Karjeros tinklapiuose savo gyvenimo aprašymą rašykite labai atsakingai, o ne atmestinai. CV negali atrodyti bet kaip, net jei jį pildote internete. Gyvenimo aprašymas nuolatos turi būti atnaujinamas. Dažnai užeikite į darbo skelbimų portalus, nes juose skelbiami įvairūs darbo pasiūlymai. Jei rasite sau tinkamą, nedvejodami siųskite savo gyvenimo aprašymą bei trumpą motyvacinį laišką. Neskaitykite visų skelbimų iš eilės, atsirinkite tik tuos, kurie yra Jums tinkančios srities. Dažniausiai skelbimai yra surūšiuoti pagal tam tikrus kriterijus, pavyzdžiui pagal pareigas, vietovę, bendrovės veiklą ir t.t. Ieškodami darbo, naudodamiesi internetu, „Google“ paieškoje galite įvesti tikslų norimos pareigybės pavadinimą, gausite darbo pasiūlymų sąrašą, surinktų iš įvairių internetinių tinklapių. Tiksliai nurodykite pareigybės pavadinimą, kuris būtų sudarytas iš kelių žodžių, pavyzdžiui „pardavimų vadybininkas Vilnius“.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kas svarbu darbdaviams?

2010-08-26 | Kartais sprendimo priėmimas, pakviesti kandidatą į pokalbį, ar atmesti jo kandidatūrą, užtrunka mažiau nei minutę. Todėl labai svarbu mokėti pabrėžti tam tikrus sugebėjimus, patirtį, kurie kristų į akį, skaitant gyvenimo aprašymą. Vokietijoje buvo apklausti beveik 250 personalo vadovų ar žmogiškųjų išteklių specialistų, iš kurių net ketvirtadalis patvirtino, kad į vieną darbo vietą gauna apie 40 kandidatūrų. Dažniausiai gyvenimo aprašymus peržiūri žmogiškųjų išteklių specialistai, kurie sugeba pamatyti, ar verta susitikti su kandidatu ir leistis į tolimesnes kalbas, ar ieškoti labiau tinkančių žmonių, užimti siūlomas pareigas. Beveik puse apklaustų specialistų teigia, kad apsispręsti, ar kandidatas jiems yra priimtinas, užtrunka vos 60 sekundžių arba dar mažiau. Tai priklauso nuo to, ar gyvenimo aprašyme kandidatas akcentavo tam tikrus „kodinius“ žodžius, t.y. savybes, kurių dažniausiai reikia darbe.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Pokalbo dėl darbo klaidos

2010-08-25 | Nors gavote daug patarimų, kaip elgtis susitikimo dėl darbo metu, imate ir paslystate. Kad taip nutiktų kuo rečiau, pasistenkite nekartoti absurdiškų, kitų padarytų klaidų. Pokalbis dėl darbo – nėra pats didžiausias gyvenimo iššūkis, bet kojos tokioje situacijoje gali sudrebėti. Kad baimės būtų mažiau, kandidatams siūloma labai daug informacijos ir patarimų, kaip reikėtų elgtis darbo pokalbio metu. Visi norime, kad susitikimo pabaigoje būtų iššautas šventinis šampano butelis, skirtas naujam kolektyvo nariui. Bet ne visada teoriją pavyksta pritaikyti realiame gyvenime. Tą galima patvirtinti, analizuojant nesėkmingų darbo pokalbių pavyzdžius, kurie yra pateikti amerikiečių portale www.forbes.com. Atminkite: jei darbdavys pasikvietė Jus į pokalbį dėl darbo neformalioje aplinkoje, svaigalų privalote atsisakyti. Arba bent jau jauskite ribą. Kitu atveju ir Jus gali ištikti vieno amerikiečio likimas. Vyriškis įveikęs didžiąją dalį atrankos etapų, buvo pakviestas į kavinę, kurioje vyko pokalbis neįpareigojančioje aplinkoje. Deja, šis tiek padaugino svaigalų, kad darbdaviui teko iškviesti greitąją medicinos pagalbą. Tikriausiai nuspėjate, kad vyriškio karjeros perspektyvos šioje įmonėje baigėsi.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

10 patarimų, kaip tinkamai pradėti dieną

2010-08-19 | Vėl čirškia nekenčiamas žadintuvas, jūs atmerkiate akis ir galvojate apie būsimą dieną kaip apie katorgą? Be abejonės, tokia ji ir bus. Apie ką galvojame - tą ir prišaukiame į savo gyvenimą. Nuo to, kaip pradedame dieną, priklauso, kokia ji bus. Kaip iš ryto atsikelti žvaliam ir gerai nusiteikusiam? Jūsų dėmesiui - 10 specialistų patarimų. Vos prabudę iškart pagalvokite apie ką nors malonaus, kas jūsų laukia: gardžios kavos puodelis, gaivus dušas, gražus apdaras etc. Nepadeda? Tuomet suplanuokite įteikti sau šiandien malonią dovaną: pavyzdžiui, nuvažiuoti prie jūros arba susitikti su artimu draugu, arba nusipirkti seniai svajotą daiktą... Nutarkite, kad šiandien bus, pavyzdžiui, Šypsenų diena. Arba Malonių susitikimų. Arba Sėkmingų darbų diena. Prisiminkite patarlę: "Kaip laivą pavadinsi - taip jis ir plauks." Pavadinkite intuityviai - jūsų pasąmonė žino, kas šiandien jums geriau. Prieš išlipdami iš lovos energingai pasirąžykite, patrinkite ausis, patampykite save už plaukų - taip pamasažuojami energetiniai taškai, ir keltis tampa lengviau.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Agurkai: naudingi patarimai

2010-08-12 | Agurkai pasižymi gydomosiomis ypatybėmis: mažina žarnyno skausmus, varo šlapimą, skatina tulžies sekreciją. Sergant viršutinių kvėpavimo takų katarais rekomenduojama gerti grynas agurkų sultis arba jas maišyti su medumi. Geriama po 2 - 3 šaukštus 3 kartus per dieną... Agurkai pasižymi gydomosiomis ypatybėmis: mažina žarnyno skausmus, varo šlapimą, skatina tulžies sekreciją. Sergant viršutinių kvėpavimo takų katarais rekomenduojama gerti grynas agurkų sultis arba jas maišyti su medumi. Geriama po 2 - 3 šaukštus 3 kartus per dieną. Be to, šitaip geriant, gydomi odos išbėrimai, bronchitas, kosulys, jų duodama karščiuojantiems ligoniams. Kad ilgiau išsilaikytų švieži agurkai, sudėkite į plokščią emaliuotą indą ir laikykite žemutinėje šaldytuvo lentynėlėje. Kitas būdas: jeigu agurkus panardinsite į vandenį žemyn nuskinta "virkštele", tai jie bus švieži keletą dienų. Jeigu norite ilgai išlaikyti raugintus agurkus nehermetiškai uždengtuose indeliuose, tai į sūrymą įpilkite vynuogių acto ir truputį degtinės (10 litrų vandens - 500 gr. druskos, 1 stiklinė acto ir 150 degtinės).

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Patarimai. Vaiko dantukų priežiūra

2010-08-11 | Dažnai tėvams pieniniai dantukai atrodo bereikšmiai – “anksčiau ar vėliau juk vis vien iškris”. Toks paviršutiniškas požiūris labiausiai paliečia vaikus. Taigi esamiems ir būsimiems tėveliams apie mažylių dantų priežiūrą. Kada dygsta pieniniai dantukai? Dažniausiai pirmi pieniniai dantukai pasirodo apie 6 mėnesį (apatiniai kandžiai), o paskutiniai – 2.5 metų (krūminiai). Iš viso vaikas turi 20 pieninių dantukų. Kaip valyti pieninius dantukus? Valyti reikia jau pirmus išdygusius vaiko dantukus. Pradžioje valome dantukus su marle, kadangi vaikas dar nemoka išspjauti dantų pastos. Maždaug nuo 3 metų valome dantukus su dantų pasta, turinčia fluoro, iki 5 metų fluoro kiekis pastoje- 500 ppm. Nuo 5 metų rekomenduojamas fluoro kiekis dantų pastoje – 1000 ppm. Reikia naudoti žirnio dydžio pastos kiekį. Vaikui dantis tėvai turėtų valyti (ar pervalyti, jei vaikas pats valosi) iki tol, kol vaikas išmoksta rašyti (maždaug 7 m.), kadangi manoma, kad tada susiformuoja pakankamai koordinuoti rankos judesiai. Tačiau ir pradėjus vaikui pačiam valytis dantukus, kurį laiką reikia stebėti, ar dantys gerai nuvalomi (tam padeda tabletės, nudažančios apnašą). Nepamirškite vaiko nuvesti profilaktiškai pas odontologą kartą per metus (patariama pradėti vos išdygsta pirmasis dantukas), tai išvengsite gydymo, kai jau skauda.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Trys pavojingi patarimai pradedančiam investuotojui

2010-08-06 | Nauji investuotojai yra užpilami patarimais iš visų kampų. Televizija, žurnalai, interneto tinklalapiai, finansų sektoriaus profesionalai, draugai, artimieji – jie visi pasiruošę žaliam investuotojui padėti suformuoti portfelį. Mažai apie rinkas nutuokiančiam žmogui sunku atskirti pelus nuo grūdų. Kartais net ir patyręs investuotojas sunkiai išgliaudo kai kurias situacijas. Pradedančiam investuotojui svarbu žinoti, kad kai kurie patarimai tiesiog yra standartinės klišės, į kurias reikėtų žiūrėti labai skeptiškai. Pateikiame kelis patarimus, kaip išvengti „visažinių“ spąstų. Pirk kompanijų, kurių produktus mėgsti ir pasitiki, akcijas. Šis patarimas dažnai sklando oficialiuose ir neoficialiuose pokalbiuose. Tačiau vadovautis juo yra labai rizikinga ir gali būti itin finansiškai skausminga. Kaip pavyzdį galime imti bendrovę „Apple“. Tarkime jūs, kaip ir nemaža dalis pasaulio, mėgstate šios bendrovės produktus ir ypatingas simpatijas jaučiate išmaniajam telefonui „iPhone 4G“. Perkate šios bendrovės akcijų už dabartinę rinkos kainą ir tikitės, kad sėkmingi naujų produktų pardavimai leis jums uždirbti gražaus pinigėlio. Tačiau taip mąstyti yra trumparegiška, nes neatsižvelgiama į akcijos kainą. „Apple“ dėmesio vertas pirkinys būtų, jeigu jos akcijos kaina svyruotų ties 200 USD riba, bet 300 USD jau gali būti pernelyg brangu.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Naudingi patarimai. Atostogos be tėvų

2010-08-04 | Diena, kai sūnus ar dukra pirmą kartą išleidžiami į vaikų stovyklą, kelionę ar turistinį žygį, sukelia daug jaudulio. Ką pataria psichologai, kaip paruošti vaiką būsimam poilsiui, ką priminti atsisveikinant? Ko gali bijoti vaikas? Baimė pirmiausia susijusi su informacijos stoka: vaikas nežino, kaip jam elgtis vienoje ar kitoje situacijoje. Jis būgštauja, jog gali pasimesti, nerasti bendros kalbos su bendraamžiais, ne ten, kur reikia, išleisti pinigus, susirgti. Visa tai pasąmonėje slypinti baimė dėl asmeninio saugumo. Jeigu siunčiate sūnų ar dukrą į stovyklą tuo metu, kai šeimoje vyksta kas nors itin svarbaus (gimsta dar vienas kūdikis, tėvai rengiasi skirtis ar šeima ką tik išgyveno kieno nors iš artimųjų netektį), vaikas gali pamanyti, kad juo norima atsikratyti, jį gali kamuoti nerimas dėl to, kas gali nutikti jam nesant namuose. Ko gali bijoti tėvai? Tėvai paprastai nerimauja, kad vaikas gali patirti blogų draugų įtaką, pamesti arba sugadinti savo daiktus, kad jis liūdės be namų aplinkos, kad jam bus per sunku laikytis griežtos dienotvarkės ir pan. Tokias mintis skatina ne tik normalus nerimas dėl sūnaus ar dukters gyvybės ir sveikatos, bet ir nesąmoningas troškimas būti reikalingiems ir nepakeičiamiems. Kartais tėvai baiminasi dar ir dėl to, kad vaikui gali patikti būti vienam, be jų globos.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Naudingi patarimai. Jei sugalvojote įsigyti šuniuką

2010-08-03 | Pirmas žingsnis jau žengtas, tačiau padaryti reikės dar labai daug, kad pas jus atsirastų šuniukas. Vienas svarbiausių klausimų prieš įsigyjant šuniuką yra: ar visi šeimos nariai sutinka su šia mintimi. Gal jūsų šeimoje yra žmogus alergiškas šunims, o gal kažkas paniškai bijo šunų? Turbūt viena svarbiausių taisyklių yra pirkti šunį (ar kokį kitą gyvūną) tik turint visų šeimos narių pritarimą. Šuo turi būti mylimas visos šeimos, o ne tik vieno asmens. Vienas dažnesnių atvejų yra vaikų prašymas laikyti šuniuką. Vaikai šunis mato kaip Lesę, Reksą, Bethoveną... Realybėje šuo yra visai kitoks. Šunį išdresuoti kaip kine yra labai sunku, dažnam šunų augintojui šunį pavyksta išmokinti tik pagrindinių komandų, galiausiai šuo tikrai pats neatsidarys durų ir neišeis pasivaikščioti vienas... Šuniui reikia skirti be galo daug dėmesio. Sekantis žingsnis apsisprendus jog tikrai norite šuns yra atsakyti į klausimą ar jūsų namai yra tinkami šuniuko atėjimui. Jeigu turite butą, rinkitės mažesnį ar vidutinio dydžio šuniuką, jeigu namą – veislės dydis neribojamas. Jeigu gyvenate bute, atsižvelkite į kaimynus. Tikriausiai ne vienas šuns šeimininkas jau nukentėjo nuo piktos „bobutės", kuriai jau vien išgirdus pavadinimą šuo „užsikemša kraujagyslės". Jeigu turite tokių kaimynių, pasistenkite apsiriboti tylesniais ir ramesniais šunimis.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Dizainerės patarimai: kaip moteriai rengtis į darbą?

2010-07-21 | Nesvarbu, ar moters spinta lūžta nuo drabužių ir batų, ar yra pustuštė, kasdien visos dailiosios lyties atstovės susiduria su klausimu „ką apsirengti?“. Į pagalbą joms atėjo stilistė ir dizainerė Rachel Zoe, pasiūliusi paprastus patarimus, kaip rengtis einant į darbą. Style.com svetainėje ir savo tinklalapyje Rachelzoe.com konsultacijas dalijanti R.Zoe prisipažino, kad pati dievina klasikinį „išauklėtos sekretorės“ stilių, tačiau pasidžiaugė, kad šiomis dienomis moterys rengdamosis turi daug laisvės. „Smagu, kai gali rinktis. Žinoma, aprangos laisvė priklauso nuo darbo, kurį dirbate“, – priminė dizainerė. Anot R.Zoe, moterys, dirbančios biure ar didelėje kompanijoje, visą dėmesį turėtų sukoncentruoti į puikų kostiumą. „Suraskite tokį, kuris jums puikiai tiktų ar pasisiūkite. Negailėkite pinigų. Jis gali būti juodas, pilkas ar kitos neutralios spalvos. Įsigykite jį ir dėvėkite tūkstančiu skirtingų būdu – išskirkite kostiumą dalimis, dėvėkite švarką, liemenę, kelnes, pieštuko formos sijoną su kitais spintoje jau turimais drabužiais. Pamėginkite kad ir tokį derinį – vilkėkite kostiumo švarką ant baltų marškinių kartu su džinsais, papuoškite aksesuarais“, – siūlė R.Zoe.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!