LT   EN   RU  
2020 m. vasario 23 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Efektyvūs patarimai
Lieknėjimas. 25 naudingi patarimai

2010-05-04 | 1. Užsibrėžkite realius tikslus. Svorio priaugote ne per savaitę, tad nesitikėkite, kad pavyks sulieknėti greitai.
2. Nesisverkite kasdien. Nuolatinis svorio tikrinimas sukuria nereikalingą įtampą.
3. Neskaičiuokite kalorijų kadien. Nuolatinis kalorijų skaičiavimas neleidžia pasimėgauti maistu.
4. Vartokite mažiau cukraus.
5. Venkite riebalų.
6. Nerekomenduojama visiškai atsisakyti riebalų, nes jie organizmui reikalingi.
7. Ribokite alkoholio kiekį. Alkoholis turi daug kalorijų (pvz., 0,3 l bokalas alaus turi apie 150 kalorijų). Atsiminkite, kad alkoholis skatina apetitą.
8. Valgykite kuo daugiau daržovių ir vaisių. Tačiau atsiminkite, kad džiovinti vaisiai, bananai turi nemažai kalorijų.
9. Valgykite iš mažų indų. Nors suvalgysite gerokai mažiau nei įprastai, bet jausitės sočios, nes ištuštinote pilną lėkštę.
10. Stenkitės valgyti mažiau. Kai susitrauks skrandis, jums užteks žymiai mažiau maisto.
11. Laiku numalšinkite alkį. Labai išalkus, suvalgoma gerokai daugiau. Kad taip neatsitiktų, negalėdamos laiku pavalgyti, bent truputį užkąskite.
13. Pietus pradėkite nuo sriubos. Suvalgius sriubą, norisi mažiau valgyti.
14. Valgykite lėtai, gerai kramtydamos maistą. Turi praeiti 15-20 min., kol smegenys gauna signalą, kad žmogus pasisotino.
15. Neprivalote suvalgyti visko. Jeigu esate soti, o lėkštėje liko maisto, nevalgykite jo.
16. Nevalgykite 2,5 valandos prieš miegą. Labai anksti pavakarieniavus, alkis gali trukdyti užmigti.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Patarimai tiems, kurie nori keliauti taupiai

2010-04-20 | Taip jau nutinka, kad kartais, net ir sąžiningai ištisus metus dedant „centą prie cento“, trokštamai kelionei pritrūksta reikiamos sumos. Tačiau turint ribotą biudžetą nebūtina atsisakyti atostogų. Nesiūlome skolintis pinigų ar eiti plėšti banko. Net ir esant nedidelėms santaupoms galima keliauti, pamatyti naujas vietas ir įdomiai leisti laiką. Pagrindinė taisyklė – kelionei ruoštis iš anksto. Pasirinkite tinkamą laiką. Prenumeruokite „paskutinės minutės“ pasiūlymus. Jau ir Lietuvoje dirbančios kelionių agentūros vis dažniau pasiūlo tikrų „paskutinės minutės“ pasiūlymų, kai kelionės kaina yra kone perpus mažesnė, negu pradinė. Deja, dažnai už patrauklaus pasiūlymo vis dar slepiasi įvairios papildomos sąlygos, tad patartina jas išsiaiškinti. Nevykite atostogauti piko metu. Venkite vykti į tam tikrą šalį, kuomet visi masiškai ten vyksta. Geriau rinkitės sezono pradžią ar pabaigą. O didžiuosius miestus galima aplankyti ir ne sezono metu: Londonas, Paryžius ar Roma yra ne ką mažiau gražūs žiemą. Pirma, pigiau kainuos lėktuvo bilietai ir nakvynė. Be to, neteks gaišti laiko eilėse į muziejus ir kitas lankytinas vietas. Vis dėlto, verta išsiaiškinti, ar visos jūsų planuojamos aplankyti vietos dirbs. Ne sezono metu kai kurie muziejai ar kiti lankytini objektai gali būti uždaryti.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Naudingi patarimai auginatiems kambarines gėles

2010-04-17 | Kada laistyti kambarines gėles? Apie tai pasako pačios gėlės, tik reikia išmokti suprasti jų kalbą. Pabelskite į kambarinių gėlių vazonėlio šoną: jei garsas duslus - tai gėlių dar laistyti nereikia. Bet jeigu skardus - vadinasi, jau reikia, tačiau visada prisiminkite, kad negalima perlaistyti kambarinių gėlių. Vandenį, kurio gėlė nesugėrė per 2-3 valandas, būtina išpilti iš lėkštės, esančios po vazonu. Nuo per didelės drėgmės supūva jaunos augalo šaknelės. Duokite gėlėms pieno ir kavosPatalpose su centriniu šildymu oras būna labai sausas, todėl gėles specialiai pamaitinkime, t.y. kartą per mėnesį palaistykite pienu. Neišpilkite vandens, kuriame (be druskos!) virė kiaušiniai, o taip pat kavos ar arbatos likučių. Jais palaistykite gėles - šiuose skysčiuose yra daug naudingų medžiagų. Taip pat gėlės gerai augs, jei kartais jas palaistysite vandeniu, kuriame virė daržovės. Žiemą taip pat jas retkarčiais apipurškite kambario temperatūros vandeniu, o tarp gėlių pastatykite dubenėlį su vandeniu. Nuimkite nuo palangių! Išvykdami ilgesniam laikui, nepalikite gėlių ant palangių, - perkelkite jas į šviesią, kad tiesioginiai saulės spinduliai jų nepasiektų. Kambaryje pastatykite kelis dubenius su vandeniu. Prieš pat išvykdami vazonėlius įstatykite į gilią lėkštę ar dubenį su vandeniu.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Naudingi patarimai. Kačių mityba

2010-04-08 | Įprasta namines kates maitinti sausu maistu. Sausas maistas būna trijų klasių: ekonominės, premium ir superpremium. Gyvūną maitinti patartina super premium klasės maistu, nes skaičiuojant mažesnes veterinarijos išlaidas (sveikai besimaitinantys gyvūnai sirgs mažiau) šis maistas gausis net pigiau už ekonominės ar premium klasės maistą. Ekonominės klasės maisto pavyzdžiai : “Whiskas”, “Kitekat”, “Friskies”. Visos žmonių parduotuvės pardavinėja praktiškai tik ekonominės klasės maistą, kurio “Lesė” nepataria maitinti savo augintiniams. Šiame maiste yra labai mažai mėsos(pvz “Whiskas” sausame maiste mėsos yra “min. 4%”), kas plėšrūnui gyvūnui visiškai netinkama(katė negaudama mėsos net negalėtų išgyvent). Geriausia gyvūnus maitinti super premium klasės maistu, kurio galima įsigyti specializuotose gyvūnų parduotuvėse ir vet. vaistinėse(super premium klasės maisto pavyzdžiai: “Orijen”, “Royal Canin”, “Virbac”, “Specifik”, “Felidae”, “Acana”, “NutraGold”, “Animonda”ir t.t.). Dalis žmonių galvoja, kad pirkti super premium klasės maistą yra labai brangu. “Whiskas” sauso maisto kaina apie 4lt už 400g. Taigi apie 10 lt už kilogramą. Šlapias “Whiskas” maistas kainuoja taip pat apie 10lt/kg., 3 kg. sveriančiai suaugusiai katei pagal normą reiktų apie 70g. sauso ir 200g. šlapio maisto. Vieną dieną išmaitinti katę kainuos 2,7 lt., mėnesį – apie 80 lt.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

10 patarimų jeigu pirmą kartą sėdite už vairo

2010-04-05 | 1 situacija: jūs sėdite mašinoje ir bandydamas pajudėti iš vietos pastebite, kad nėra vairo, pedalų, valdymo skydelio, priekinės pussferės apžvalga apsunkinta pašaliniais daiktais. Patarimas: tikriausiai jūs atsidėdote ant galinės sėdynės, persėskite į pirmoje eilėje esančius krėslus. 2 situacija: jūs važiuojate keliu, o visos kitos mašinos važiuoja priešinga kryptimi ir jums signalizuoja. Patarimas: vardan solidarumo pasignalizuokite ir jūs, taip pat įjunkite ilgąsias šviesas. Jei šios priemonės nepadeda, sustokite ir įsitikinkite, kad esante ne Anglijoje. Jei vistik jūs ne Anglijoje, pasukite vairą kiek dešiniau ir važuokite tokiau. Jei pėsčiųjų skaičius važiuojamoje dalyje smarkiai padidėjo, įsitikinkite, ar nevažiuojate šaligatviu. Tokiu atveju sukinėdami vairą įvairiomis kryptimis išsirinkite optimalią važiavimo trajektoriją. 3 situacija: jus nuolat lenkia kiti automobiliai. Patarimas: atidarykite dureles ir išlipkite, kad įsitikintumėte, jog nestovite ar nėra daiktų, kliudančių jūsų transporto priemonės judėjimui į priekį. Jei paaiškės, kad jūsų mašina vietoje nestovėjo, pasivysite ją pakeleivingu transportu.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kasdieniai gyvenimiški patarimai

2010-03-01 | 1. Gerkite daug vandens.
2. Pusryčiaukite karališkai, pietaukite kaip princas, o vakarieniaukite kaip elgeta.
3. Dažniau valgykite tai, kas auga ant medžių ir kitų augalų, rečiau - perdirbtą maistą.
4. Gyvenkite su trimis E - Energija, Entuziazmu ir Empatija.
5. Raskite laiko meditacijai, jogai ir maldai.
6. Dažniau žaiskite.
7. Perskaitykite daugiau knygų nei praėjusiais metais.
8. Kasdien bent 10 minučių pasėdėkite tyloje.
9. Miegokite 7 valandas.
10. Kasdien 10-30 minučių pasivaikščiokite - šypsodamiesi.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Naudingi patarimai. Baldų priežiūra

2010-02-19 | 1. Pliušu aptrauktų baldų nesiurbkite dulkių siurbliu, nevalykite šluotele arba kietu šepečiu: iškris plaukeliai. Šiuos baldus valykite sausa šluotele paplaukiui, o kartkartėmis švaria kempine, pamirkyta šiltame vandenyje ir gerai nuspausta. Ant apmušalų atsiradusias riebalų dėmes valykite benzinu.2. Veidrodis arba lango stiklas blizgės, jeigu nuplautus pavalysime denatūrate suvilgytu skuduru. Labai nešvarų veidrodį valykime šaltoje arbatoje arba šiltame vandenyje su trupučiu mėlio sudrėkintu skuduru, paskui sausai nušluostykime skuduru arba popieriumi.3. Patamsėjusį veidrodį galima valyti amoniake pamirkytu skuduru.4. Raudonmedžio baldus valykime varnalėšų aliejuje, acte arba arbatoje pavilgytu skuduru, paskui nušluostykime minkšta šluoste.5. Raudonmedžio baldų politūra atrodys kaip nauja, jeigu pirma valysime drėgnu, o paskui sausu skuduru.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Naudingi patarimai tiems, kurie renkasi arba keičia profesiją

2010-02-18 | Visame pasaulyje 80-90 procentų atleidimo iš darbo priežasčių yra asmenybės problemos: nesugebėjimas bendrauti, valios, darbštumo, dėmesingumo stoka, ir tik maža dalis - nekompetencija, neprofesionalumas. Tyrimai rodo, kad iš visų talentų (muzikinių, matematinių, vizualinių, verbalinių-lingvistinių etc.) paklausiausias ir brangiausiai mokamas - bendravimo talentas. "Daugybė žmonių baigę mokslus dirba visiškai kitose srityse nei studijavo. Jaunuolis gali dirbti batsiuviu, o po 10 metų universitete dėstyti odos apdirbimą ar dizainą, dar po 10 metų tapti įmonės savininku, domėtis sveika gyvensena ir galiausiai parašyti knygą apie charakterio lavinimą, - sako lektorius Tomas Girdzijauskas. - Jam visa tai turės labai aiškų ryšį ir prasmę, nes viso gyvenimo kelio kryptį žmogui brėžia jo vertybės ir pašaukimas." Pasak T. Girdzijausko, jei žmogus po rimtų paieškų (o tai gali atsitikti ir 40 metų ar vėliau) atranda savo gyvenimo kelią, visose gyvenimo srityse jį ima lydėti seniai svajota sėkmė. Garsus austrų poetas Rainer Maria Rilkė laiške jaunam rašytojui-poetui rašo: "Jūs dairotės išorėn, o dabar to Jums visų pirmiausia nevalia daryti. Niekas negali Jums patarti ir padėti, niekas. Yra tiktai vienas būdas. Eikite į save. Ištirkite priežastį, verčiančią Jus rašyti; ištirkite, ar ji, suleidusi savo šaknis giliausioje Jūsų širdies vietoje, prisipažinkite pats sau, ar mirtumėte, jeigu Jums būtų neleidžiama rašyti.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

10 patarimų, kad moteris visada mylėtų vyrą

2010-02-18 | Siūlome žiupsnelį patarimų vyrams, norintiems, kad moterys ne tik juos išsirinktų, bet ir mylėtų visą gyvenimą.1. Moterys nemėgsta tinginių vyrų. O tie, kurie dirba iš peties, sugeba ne tik save išmaitinti, bet ir šeimą. Nepamirškite, kad tvirtų santykių pagrindas – stabili materialinė padėtis. Niekada neapgaudinėkite mylimos moters, antraip ji ims nepasitikėti jumis, o paskui ir ji gali taip pat pasielgti. Nebūkite marionetėmis! Priimkite atsakingus sprendimus patys ir nemėginkite jų perkelti ant trapios moters pečių. Moteriai pakaks to, jei jūs atsižvelgsite į jos patarimus. Nesielkite su savo mylima moterimi taip, tarsi ji būtų jūsų nuosavybė. Toks elgesys ją slėgs ir tikėtina, kad galite ją prarasti. Dovanokite jai dovanų, gėlių, nepamirškite pasveikinti su gimtadieniu ar kita švente. Tokie dėmesio ženklai būtini moteriai. O jei būsite abejingi, tai pagalvos, kad ji jums – nereikalinga. Dalykitės su savo mylimąja planais, svajonėmis ir perspektyvomis. Būkite nuoširdūs ir pasitikėkite ja. Moteriai nėra nieko svarbiau, kaip būti greta mylimo, patikimo ir savarankiško žmogaus.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Naudingi patarimai. Interjeras ir spalvos

2010-02-15 | Ar žinote, kad interjeras gali rimtai veikti žmogaus psichiką? Pakanka šiek tiek persistengti kuriant interjerą ir neurozė garantuota. Geltonų sienų apsuptyje žmogus jaučia troškulį, o raudonos ir baltos spalvų derinys skatina skrandžio sulčių išsiskyrimą. Dėl to paplitusios baltos staltiesės. Daugelis buityje naudojamų daiktų tapo tradiciniais, nes geriausiai atitinka pojūčių ypatumus. Įeinate į prieškambarį ir matote savo atvaizdą veidrodyje: "Sveiki, vienas pažįstamas jau yra". Ir svetima aplinka iš karto tampa jaukesnė. O jei vietoje veidrodžio prieškambaryje pamatysite langą, kils noras išeiti. Atrodys, tarsi jus traukų skersvėjis. Dar apie veidrodžius. Fizikai nustatė, jog apstačius kambarį veidrodžiais ir pakreipus juos tam tikru kampu, nuo jų sklinda tokio dažnio bangos, kad žmogus jaučia nepaaiškinamą baimę. Stovinčiam tokio kambario viduryje atrodo, lyg jis būtų taifūno centre. Šią paslaptį žinojo dar Senovės Egiptiečiai. Į poliarizuotų veidrodžių kambarius žyniai atvesdavo žmones, kuriuos reikėjo įbauginti ir priversti paklusti. Ilgas buvimas tokiame kambaryje galėjo tapti ir mirties priežastimi. Tam, kad interjeras taptų žudiku, nebūtini ir veidrodžiai: padauginkite šviesiai violetinės spalvos, įveskite asimetriją... Interjere slepiasi daug pavojingų spąstų. Sunkios užuolaidos stabdo laiko tėkmę. Ypač mėlynos. Jas galima kabinti miegamajame, tačiau ir tai ne visiems.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!