LT   EN   RU  
2021 m. spalio 28 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Filmai
Bleiro ragana 2: Šešėlių knyga

2003-06-22 | Keturi aštrių įspūdžių ištroškę jaunuoliai, lydimo Džefrio, leidosi į turistinį žygį po Juodųjų kalvų girią. Stovyklą jie įsirengė išties šiurpioje miško vietoje - greta atsiskyrėlio Rastino Paro, kuris 1940-aisiais prisipažino "senės šmėklos" verčiamas pagrobęs ir per žiaurius ritualus nužudęs septynis miestelio vaikus, namelio pamatų… Ryte jie taip ir neprisiminė, kaip ir kada nuėjo miegoti - kažkas atėmė penkias jų gyvenimo valandas. Supanikavę jaunuoliai grįžta į užgriozdintą Džefrio būstą, bandydami išsiaiškinti, kas jiems nutiko miškuose, tačiau greit suvokia, kad šiurpūs patyrimai aną naktį nesibaigė. Ant jų kūnų pradeda ryškėti mistiški ženklai, ausyse girdėti graudus vaikų verksmas, prieš akis iškyla fantasmagoriškos vizijos… Nejaugi vėl sugrįžo praeities šmėklos, pasirodančios apylinkėse tai šen, tai ten nuo 1785-ųjų, kai iš miestelio buvo išvaryta raganavimu kaltinta Eli Kedvard? Nejaugi juos vėl palietė Bleiro raganos prakeikimas?

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Kovos laukas: Žemė

2003-06-22 | Fantastinis nuotykių filmas "Battlefield Earth" - L.Rono Hubbardo to paties pavadinimo fantastinio bestselerio ekranizacija. Beje, knygos autorius - žmogus, įkūręs sientologų bažnyčią, kuriai priklauso ir Holivudo žvaigždė J.Travolta. Jis jau 15 metų svajojo perkelti į ekraną vieną iš L.R.Hubbardo kūrinių. Kaip ir juodaodis F.Whitakeris, filme "Battlefield Earth" jis įkūnijo žaliaakį monstrą ateivį, kuris turi susikauti su atkakliu žemiečiu Džoniu Taileriu, suvaidintu jaunojo B.Pepperio. Beje, ateivių kostiumai ir veido grimas toks įspūdingas, jog garsiuosius aktorius greičiausiai net ne iš karto pažinsite!

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Semo vasara

2003-06-22 | Kaip ir savo geriausiame ir labiausiai provokuojančiame filme "Daryk tai, kas teisinga" (Do the Right Thing), režisierius Spike'as Lee filme "Summer of Sam" piešia sudėtingą Bronkso gyventojų santykių freską. Svarbiausia net ne tai, kas slepiasi po Semo Sūnaus pravarde, bet tai, kaip siaubingi maniako siautėjimai, paranojiškos laikraščių antraštės paveikė paprastus žmones. "Jie skaito laikraščius, žiūri televizorių ir kiekvienoje miesto vietoje šneka apie žudiko bylą, lyg nuo to priklausytų jų gyvenimas. Kaip ir kiekviename Niujorko pasakojime, šioje istorijoje yra absurdo",- sako režisierius.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Devyni jardai

2003-06-22 | "Kartais aš pavargstu nuo milžiniškų veiksmo juostų, - sako "kietas riešutėlis" B.Willis, ne kartą kine išgelbėjęs motulę Žemelę, - tuomet mėgstu nusifilmuoti kino filme, kuriame galiu iš tolo pažvelgti į savo vaidmenis. Pavyzdžiui, Džimas Tadeskis - tikras "užkietėjęs" gangsteris. Juk aš dievinu kriminalines komedijas". Holivudo žvaigždė B.Willisas taip norėjo vaidinti šiame filme, jog net atsisakė savo įprasto honoraro, be to, pats pakvietė režisierių ir visus aktorius. O šie filme smagiai griauna ne tik įprastus savo aktorinius, bet ir visus gyvenimiškus stereotipus: septyniolikos žmonių žudikas - tikras džentelmenas, dailios dantisto asistentės svajonė - tapti samdoma žudike!..

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Ko nori moterys

2003-06-22 | "Ko nori moterys" - Holivudo superžvaigždės M.Gibsono debiutas romantinės komedijos žanro filme. 44-erių metų dviejų "Oskarų" laureatas (už 1995-ųjų "Narsiąją širdį" Melas įvertintas kaip filmo prodiuseris ir režisierius) ir Holivudo superžvaigždė, prieš tai už vaidmenį "Patriote" susižėręs 25 milijonus dolerių, M.Gibsonas mielai sutiko vaidinti vos vieną filmą (1998-ųjų komediją visai šeimai "Spąstai tėvams") susukusios režisierės N.Meyers romantinėje komedijoje "Ko nori moterys". Nors M.Gibsonas labiausiai išgarsėjo kaip idealus veiksmo filmų herojus ("Pakvaišęs Maksas", keturios "Mirtino ginklo" dalys", "Sąmokslo teorija", "Išpirka"), nepaprastai palankiai buvo įvertinti ir jo režisuoti filmai - debiutinė 1993-ųjų drama "Žmogus be veido" ir ypač - 1995-ųjų istorinis epas "Narsioji širdis". Abejuose juostose Melas sukūrė ir pagrindinį vaidmenį. Bet atrodo, kad 2000-ieji aktoriui ir režisieriui yra vieni sėkmingiausių metų: vien Amerikoje "Patriotas" surinko daugiau nei 100 milijonų dolerių, per tą pačią kartelę peršoko ir "Viščiukų maištas", kurio pagrindiniam personažui M.Gibsonas paskolino savo balsą, į populiariausių gretas per Kalėdų šventes šovė "Ko nori moterys".

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Seselė Beti

2003-06-22 | Filme - jūsų mylimos žvaigždės pačiuose netikėčiausiuose vaidmenyse: ribą tarp fantazijos ir realybės ištrynusią Beti puikiai suvaidino gražioji R.Zellweger ("Aš, kitas aš ir Irena", "Džeris Magvairas"), ją persekiojančius žudikus - visiškai priešingais "geriečių" vaidmenis garsėjantis "Oskaro" laureatas M.Freemanas ("Panelės Deizi vairuotojas","Septynetas") ir C.Rockas, moterų numylėtinis, buvęs TV aktorius G.Kinnearas ("Sabrina", "Kaip bus, taip gerai") parodijavo savo karjeros kelią, suvaidindamas muilo operos gražuoliuką daktarą Reivelą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Profesionalas

2003-06-22 | Jei esate romantikas arba mėgstate senus gerus Holivudo detektyvus, išgirdęs apibūdinimą "užkietėjęs vagišius", greičiausiai pagalvojate ne apie kaukėtą tuščiagalvį, nupjautavamzdžiu grasinantį degalinės operatoriui, bet apie rafinuotą džentelmeną, kuriam nėra neįveikiamų kliūčių. Tikriausiai jau įsivaizduojate, kaip dirba šis inteligentiškos išvaizdos vyriškis - apiplėšinėja taip rafinuotai, lyg kurtų meno kūrinį. Žinoma, pinigų niekuomet nebus per daug, bet menininkas pirmiausia padarys viską, kad jo darbas būtų švarus ir tobulas. Vagis yra menininkas. Išstudijuoti, apskaičiuoti judesiai, nesugriaunamas planas ir laki fantazija jam visuomet pasiūlys išeitį, kai apsaugos sistemos pasirodys neįveikiamos.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Hanibalas

2003-06-22 | Prieš dešimt metų pagal Thomo Harriso to paties pavadinimo bestselerį Jonathano Demme'o sukurtam siaubo trileriui "Avinėlių tylėjimas" atiteko net penki "Oskarai" - už geriausią metų filmą, režisierių, aktorių, aktorę ir scenarijų. Ryškiausiu 90-ųjų trileriu vadinama juosta pasaulio kino teatruose surinko net 270 milijonų dolerių. "Avinėlių tylėjime" prancūziškų vynų ir žmogienos patiekalų žinovas, genialusis daktaras Hanibalas Lekteris, kuriam velnišką žavesį "paskolino" Anthony Hopkinsas, įkalintas vienutėje padėjo Jodie Foster įkūnytai jaunutei FTB akademijos absolventei Klarisei Starling gaudyti serijinį žudiką, žinomą Bufalo Bilo pravarde. Pastarasis buvo sučiuptas, tačiau daktaras Lekteris paspruko, prieš tai paskambinęs Klarisei ir užsiminęs, jog skuba papietauti su senu bičiuliu. Galima įtarti, jog pagrindinis patiekalas tuose pietuose buvo daktaras Čiltonas, Lekterio persekiotojas iš ligoninės… Naujos T.Harriso knygos "Avinėlių tylėjimo" gerbėjai laukė beveik dešimtmetį - daktaro Lekterio istorijos tęsinys, tiesa, prieš tai leidėjų valia iš "Liguistos sielos" ("The Morbidity of the Soul") virtęs tiesiog "Hanibalu" ("Hannibal"), pasaulio knygynuose pasirodė tik 1999-ųjų pabaigoje. Pirmas tiražas - milijonas egzempliorių!

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Karo menas

2003-06-22 | "Karo menas" nuo pat pradžių užgniaužia kvapą, kai Neilas Šo privalo bėgti, šokdamas nuo dangoraižio stogo. Tačiau prieš tai jis sudoroja keletą blogų vyrukų, nė sykio neiššaudamas - Rytų kovos menus puikiai išmananti veiksmo filmų žvaigždė W.Snipesas daugelį šio filmo triukų atliko be dublerio! Filmo, kuris buvo kuriamas Monrealyje (Kanada), o Honk Kongo ir Niujorko vaizdai vėliau generuoti specialiųjų kompiuterinių efektų dėka, režisierius Christianas Duguay kitur stengėsi minimaliai nukrypti nuo realybės. Net vienoje scenoje rodoma užkandinė, į kurią įlekia automobilis, nebuvo "popierinė"… Tačiau tai nėra vien kovinis filmas, kuriame "geras vyrukas gelbėja pasaulį". "Tai ne tik įtempta veiksmo juosta, - sako "Karo meno" režisierius, kurio televizijos filmas "Žana D'Ark" buvo puikiai įvertintas Amerikoje, - Tai metafora - daugelis dalykų čia tarsi veidrodžio atspindys. Tai filmas apie kontrolę, strategiją ir manipuliaciją".

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Stebėtojas

2003-06-22 | Žiaurus maniakas Grifinas (K.Reevesas) mėgaujasi ne pačiu nužudymu, bet mirtinai pavojingu žaidimu. Pasirinktą auką jis stebi beveik savaitę… Jam ant kulnų lipantis FTB agentas Kembelas (J.Spader) būsimos aukos nuotrauką gauna likus keliomis valandos iki nusikaltimo… Tačiau kiekvieną sykį mergina randama jau persmeigta pianino styga. Atrodo, kad Grifinas juokiasi iš savo persekiotojų, nesugebančių laiku sustabdyti būsimų nusikaltimų. Vaikščiodamas skustuvo ašmenimis, jis niekuomet neįsipjauna. Kembelas jaučiasi bejėgis, nusikaltimų sąrašas auga, o raktas taip ir neatsiranda… Netekęs vilties, kankinamas siaubingos migrenos priepuolių, detektyvas persikelia iš Los Andželo į Čikagą. Tačiau praeitis taip lengvai nepaleidžia. Pasak Kembelo psichiatrės Poli (M.Tomei), kuri interpretuoja įvykius pagal savo sukurtą teoriją, žudikas ir agentas tiesiog gyvybiškai reikalingi vienas kitam. Jie tarsi broliai, kurių abu niekuomet neturėjo. Kembelas slapčia bando iššaukti Grifino reakciją. Gerokai svarbiau nei pats nužudymas, Grifinui yra sužinoti, ką apie tai galvoja Kembelas. Todėl žudikas vėl ima veikti. Jis vėl atsiunčia Grifinui savo būsimų aukų nuotraukas... Serijinis žudikas kartais būna visai šalia, galbūt - čia pat, už nugaros…

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!