LT   EN   RU  
2020 m. balandžio 4 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Grupės
Ne visa “Antis”

2004-02-18 | 1984 m. lapkritį, pačioje PPP (piatiletka pyšnych pochoron – prašmatniųjų laidotuvių penkmečio) kulminacijoje, nelabai toli nuo geografinio Lietuvos centro esančiame Kauno senamiestyje, pagal visus paveldo apsaugos reikalavimus restauruotuose Architektų namuose, susirinko pulkelis roko entuziastų ir įkūrė grupę nihilistiniu pavadinimu “Antis”. Kad jaunuoliai buvo abejingi socialistinėms vertybėms, išdavė ne tik jų pasirinkta vadinamoji postpankiška muzikos orientacija, bet ir šiukščiai ironiški grupės lyderio Algirdo Kaušpėdo tekstai, išjuokę ir niekinę visuomenės daugumai, atrodytų, visiškai priimtiną gyvenimo būdą. Suprantama, tokia kryptis tais laikais buvo taip beviltiškai neperspektyvi, kad “Anties” nariai dar gana ilgai muzikavimą vertino tik kaip juos dominusią pasilinksminimo formą, nepretendavusią į jokių muzikinių, oficialiųjų etinių ir politinių standartų paisymą. Žemo lygio pramoga, – neabejotinai pagalvodavo ne vienas už miesto kultūros sektorių atsakingas pareigūnas, tikriausiai dar nepamiršęs karčios 1972 m. patirties, kai mieste buvo “taip neleistinai apleistas darbas su jaunimu” ir hipiškos idėjos susijungė su atviru pasipriešinimu sovietiniam režimui. Ir kas žino, gal kaip tik dėl tokio neapsižiūrėjimo “Antis” netrukus tapo ryškiausia lietuvių roko vėliavneše, drauge su pabudusia tauta drąsiai smeigusia mirtiną dūrį okupantui.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

XXI amžiaus popkultūros pionieriai

2004-02-14 | Eidamas trisdešimt trečiuosius metus, imuosi žurnalistikos. Esu rašęs Klaipėdos dienraščiams, teko darbuotis keliose televizijose, radijo stotyse, pristatyti spaudai organizuojamus renginius, o dabar rašau “Muzikos barams” – rimtam, nuosekliam muzikos ir kultūros leidiniui. Žmonės mane labiau pažįsta kaip DJ Saga – elektroninės muzikos švenčių organizatorių ir didžėjų, iš tos varpinės ir paskalambysiu apie naująją kultūros industriją Lietuvoje ir pasaulyje. Muzika mane lydėjo ir teikė džiaugsmo nuo pat vaikystės, laikui bėgant, jos išgirsdavau vis įvairesnės. Emocijos keitėsi, kol nusprendžiau išmokti jas suvaldyti. Verta nušviesti, ką patiria entuziastai, pasiryžę “sutramdyti” muziką , kadangi sparčiai populiarėja įvairių stilių šokių muzika, kuriama skaitmeninėse studijose, kadangi atidaroma vis daugiau naujų naktinių pasilinksminimo vietų, kuriose pirmuoju smuiku griežia didžėjus. Šis žmogus gali visam laikui pakeisti populiariosios muzikos sampratą. Todėl kviečiu tave, mielasis skaitytojau, į kelionę po neįprastos profesijos žmonių pasaulį.

Lankomumo reitingasKomentarų: 6

plačiau >>

Mada kaip liga arba Madinga – nuodinga

2004-02-14 | Jaučiuosi smagiai rašydamas naujam muzikiniam leidiniui, tegul jis būna reikalingas ir teisingas. Tikiuosi jam pavyks įsitvirtinti rinkoje ir bus laukiamas kiekvienas “Stroboskopo“ numeris. Tiesa sakant jokios rinkos nėra, ji dar tik formuojama, nes laisvai šokame ir klausomės vakarietiškos muzikos ne taip jau senai. Populiarūs šalies dienraščiai vengia temų apie naktinius klubus ar privačius šokių vakarus, tarsi to nebūtų arba, tai neštų nelaimes. Nelaimių populiarioji spauda ir teieško, tuom įrodydama, kad patiems reikia rūpintis savišvieta. O jaunimas su savo menka perkamąja galia yra ne tik, kad žemiausios kategorijos tikslo grupė, bet dar ir visapusiški niekadėjai, narkomanai ir alkoholikai. Ką daryti brangūs tautiečiai, kur tiesos ieškoti? Internetas, kaip dievo žodis tikinčiajam, gelbsti sunkią akimirką, čia ir draugų galybė ir vaizdų ir muzikos, žodžiu visas pasaulis po kojomis, rodosi nertum ir gyventum ten. Beje tu jaunimas ar ne? Tiek to. Sakykime vakar atšventei ketvirtį amžiaus. Jautiesi mažumėlę nepilnavertis su mažokai litų, dar padangos nekeistos, gal net žmona ar draugė namuose, o ji tai tikrai neklauso bumčiko. Ką daryti, ką daryti, jeigu buvai reiveris prieš dešimt metų, o dabar jaunimas dėde vadina, net nepatogu, ar ne? Savigrauža žudantis lietuvių bruožas, bet tu ne toks. Tu žinai, kad esi tikras elektroninės muzikos mylėtojas, nes atskirtum techno nuo house, drum and bass nuo ambient, tu dar prisimintum iškiliausius kūrėjus ir didžėjus. Tada tave galėjo vadinti snobu, nes buvai išskirtinis – ne popsovikas, didžiavaisi savimi, keiteisi įrašais su draugais, lankei retus vakarėlius, tada buvai ant bangos, o dabar dėdė ar teta. Kartais tai malonu ausiai, pagauni? Ir tai gali užliūliuoti. Nekvailiok, bent iš padorumo apsilankyk naujausiame naktiniame klube. Nebūk namisėda varyk į naktį…

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

EXEM

2002-12-30 | Mindaugas “Kryžius” Kazakevičius gimė 1973 vasario 8 dieną Panevėžyje. 1976 su tėvais persikėlė į Klaipėdą. Įtakotas Depeche Mode Kryžius pradėjo kurti elektroninę muziką. Pravardę gavo dėl to, kad ant kaklo paslapčia nešiojo didelį metalinį kryžių. Kryžius yra pagrindinis Exem melodijų ir ritmų generatorius. Taip pat jis yra atsakingas už radijo stoties Laluna garso dizainą. Kryžių kartais galima pamatyti prie Kuršių marių su meškere rankose, taipogi Kryžius nevengia savaitgaliais pasirodyti Vilniaus naktiniuose klubuose, o darbo dienomis-naktimis jį galima sutikti kibernetinėje erdvėje ir IRC.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

ŽAS

2002-12-30 | Keistą Gidono Šapiro vardą paaiškina žydų kilmė. Kadangi šios tautybės žmonės neša laimę, tai Gidonas gerbiamas ir saugomas kaip grupės talismanas. "Bilas" buvo perkrikštytas Klintono garbei JAV ambasadoje - nė vienas nenorėjo laužyti liežuvio dėl jo neįprasto ir sudėtingo vardo. Šiaip būdamas geras žmogus pateisina šia pravardę, kurios dar nesuteršė jokia "Monika"… Linas Mažeika grupėje yra muzikos autorius, gyvenime – samdomas dizaineris, sukūręs albumų viršelius grupėms BIX, FOJE, LEMON JOY, NP, MERLIN. "Ezopo" pravardę gavo dar būdamas reperiu, nes dainuodavo taip, tarsi pasakas sektų. Apie meilę "aistros šamanas" sako, kad "apie ją nereikia kalbėti. Joje reikia gyventi". Prasmingi žodžiai…

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

FOJE - biografija

2002-12-30 | 1983-iųjų metų rudenį Andrius Mamontovas (vokalas, mušamieji), Arnoldas Lukošius (klavišiniai) ir Darius Tarasevičius (boso gitara) Vilniaus 18-oje vidurinėje mokykloje (dabar Antakalnio vidurinė) įkuria grupę "Sunki muzika". Po kelių mėnesių prie grupės prisijungia Algis Kriščiūnas (mušamieji), todėl Andrius palieka būgnus ir į rankas paima gitarą. 1984-aisiais "Sunki muzika", pervadinta į FOJE, dažniausiai koncertuoja kitose Vilniaus mokyklose bei studentų šventėse. Grupės repertuare atsiranda vėliau išgarsėjusios dainos: "Kitoks pasaulis", "Liūdesys", "Krantas" ir "Vaikystės stogas". 1985-aisiais FOJE įrašo savo dainas Vilniaus plokštelių studijoje. Tais pačiais metais grupę palieka A.Kriščiūnas ir D.Tarasevičius. Andrius su Arnoldu suranda naujus muzikantus: Romą Rainį (boso gitara) ir Eugenijų Pugačiuką "Genį" (mušamieji). FOJE repetuoja Vilniaus inžinierinio statybos instituto patalpose ir koncertuoja studentų šventėse. 1986-ųjų pradžioje prie grupės prisijungia Darius Burokas (boso gitara) ir Romas Rainys tampa solo gitaristu. Grupė įrašo tris labai svarbias savo biografijos dainas: "Distancija", "Saugok vaikystę" ir "Laužo šviesa". Įrašų metu prie FOJE prisijungia saksofonistas Saulius Valikonis.Vilniuje įvykęs festivalis "Lituanica-86" atveria grupei duris į populiarumą. Po sėkmingo ir visų pastebėto pasirodymo FOJE sulaukia kvietimo nusifilmuoti muzikiniame Lietuvos kino studijos (LKS) filme "Kažkas atsitiko". Andrius su Arnoldu išeina į kariuomenę, tačiau tai nesutrukdo grupės lyderiui kelioms dienoms ištrūkti į Vilnių ir kartu su kitais FOJE nariais pasirodyti Vilniaus Kalnų parke specialiai filmavimui surengtame koncerte, į kurį susirenka iki tol Lietuvos roko koncertuose nematytas žiūrovų skaičius (apie 20 000).

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Pats pirmas kada nors išspausdintas grupės FOJE interviu

2002-12-30 | Vilniaus Inžinieriniame Statybos Institute pradėjo savo kelią ansamblis "Hiperbolė". Ten pat vyko ir pirmosios "Saulės Laikrodžio" repeticijos. O kas dabar jų įpėdinis? Kieno kelias prasideda ten pat, kur ir "Hiperbolės" bei "Saulės Laikrodžio", kelias, įvedęs į didžiojo muzikos pastato. Šiuo metu čia įsikūrusi estradinė grupė “Fojė”, kurios gitaristas, dainininkas, taip pat muzikos ir tekstų autorius Andrius Mamontovas sako: - Nors mes muzikuodami naudojamės ta pačia pirmtakų palikta aparatūra, tačiau stengiamės nekartoti to, kas jau buvo, ir todėl mūsų nereikia lyginti nei su “Hiperbole”, nei su kuo nors kitu. Grupė įsikūrė 1983 m., kada visi tuometiniai jos nariai mokėsi Vilniaus 18-osios vidurinės mokyklos dešimtoje klasėje. Dabar iš anuometinės sudėties be Andriaus liko tik klavišiniais grojantis Arnoldas Lukošius, kuris pasakoja: - Mūsų mokyklos saviveiklininkai visada pirmaudavo. Ir ta saviveikla buvo ištempta ne dirbtinai, per prievartą. Ne, 18-oje vidurinėje moksleiviai organizuodavosi patys, ir niekas mūsų nevaržė, leido patiems reikštis.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Keli faktai apie FOJE

2002-12-30 | Pirmasis koncertas - pirmajame grupės koncerte, kuris įvyko 1983 metų Lapkričio mėnesio pradžioje Andrius Mamontovas grojo mušamaisiais ir dainavo, darius Tarasevičius dainavo ir grojo boso gitara, o Arnoldas Lukošius muzikavo klavišiniais instrumentais. Jie atliko dvi dainas, kurių viena- "Sunki Muzika" (žodžiai A.Baltakio, muzika A.Mamontovo) dainavo Andrius o kitą - "Švininiai Sapnai" (žodžiai A.Lukošiaus, muzika D.Tarasevičiaus) dainavo Darius. Nuo tada beveik puse metu grupė vadinosi Sunki Muzika. 1986-ųjų metų Balandžio vidury, Vilniaus Plokštelių Studijoje, FOJE per vieną dieną pilnai įrašė ir suvedė tris labiausiai grupę išpopuliarinusias dainas: "Laužo Šviesa", "Distancija" ir "Saugok Vaikystę". Pirmas FOJE koncertas už Vilniaus miesto ribų, buvo 1986-ųjų metų Sausio mėnesį Taujėnuose, kur grupė kaip honorarą už pasirodymą gavo dėžę obuolių. Tame pačiame koncerte Algis Kriščiūnas vienintelį kartą FOJE istorijoje grojo sintezatoriumi... Daina "Laužo Šviesa" buvo sukurta Andriui skrendant lėktuvu iš Palangos į Vilnių 1985-ų metų Spalio mėnesį. Vėliau FOJE nariai įkalbinėjo jį šią dainą groti nes pats autorius buvo įsitikinęs, kad ji "be ryšio"... Tos pačios kelionės metu Andrius Mamontovas sukūrė muziką kitai, tik po 10-ies metų išpopuliarėjusiai dainai "Saulės Miestas".

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Neseniai SKAMP nariai surengė labai neįprastą susitikimą

2002-12-30 | Neseniai SKAMP nariai surengė labai neįprastą susitikimą, kuriame pirmą kartą iš arčiau susipažino muzikantų artimieji. Kadangi Vilniuje svečiavosi iš Malio atvykusi Viktoro Diawaros mama ir iš Vokietijos atvažiavusi jo sesuo su dukterėčia, buvo nuspręsta suorganizuoti nedidelį vakarėlį, kuriame taip pat dalyvavo Lietuvoje gyvenančios Viliaus ir Ericos šeimos. “Praleidome tikrai nuostabų vakarą Trakuose su mūsų tėvais, taip pat įsigudrinome padaryti originalią SKAMP narių nuotrauką su mamomis. Be to, buvo labai smagu pagaliau susitikti su Viktoro mama, apie kurią tiek daug teko girdėti. Manau, kad tai buvo tikrai puikus gyvenimo epizodas,” - pasakojo Erica Jennings.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Platininiu tapo SKAMP singlas “Mūsų dienos kaip šventė”

2002-12-30 | Kaip prisipažino SKAMP nariai, Platininiu tapusio singlo “Mūsų dienos kaip šventė” sėkmė ypač nudžiugino visus grupės narius dėl tos priežasteis, kad tai buvo pirmasis leidinys po jų įsteigtos leidybinės firmos “Tabami records” ženklu. “Kadangi netolimoje ateityje planuojame išleisti mano solinį albumą ir Ericos mini albumą, pasiekti rezultatai tikrai padrąsina, prognozuojant mūsų “leiblo” ateitį. Sieksime, kad “Tabami Records” nebūtų vienadienė iniciatyva, todėl tikrai atsakingai rengsime būsimus mūsų projektus. Taip pat norėčiau padėkoti visiems klausytojams, Vytautui Kernagiui ir “Koja Records Group” už jų paramą,” - sakė Vilius.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!