LT   EN   RU  
2020 m. balandžio 4 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Grupės
Grupių "SKAMP" ir "EMPTI" vadybininkui tenka ir nusikeikti

2002-12-30 | 25 metų Justas Čekuolis anksčiau buvo žinomas kaip žymaus Sąjūdžio veikėjo bei žurnalisto Algimanto Čekuolio sūnus. Dabar šis energingas, visai iš minios neišsiskiriantis jaunuolis muzikiniame pasaulyje garsėja kaip itin ambicingas grupių "SKAMP" ir "EMPTI" vadybininkas. "Nebuvau pačiu pavyzdingiausiu mokiniu. Prisimenu, tėtis per televiziją kalbėdavo, o aš ne tik kad trejetais mokiausi, bet ir drįsdavau per diskotekas gerti", - juokdamasis paauglystę prisiminė Justas. Dabar visiškai kitą gyvenimo sritį nei tėtis pasirinkęs jaunuolis džiaugiasi, jog tėvas toleruoja jo veiklą. "Tėtis turbūt ne visai supranta, ką aš darau, bet mane palaiko", - sakė jaunuolis.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

“SKAMP” lyderį piktina pasipūtusios popmuzikos žvaigždės

2002-12-30 | "Kosmopolitiškoji trijulė” – taip dabar populiariai muzikos pasaulyje vadinama viena įdomiausių Lietuvos grupių “Skamp”. Vos prieš pusmetį audringai į popmuzikos elitą įsiveržusi trijulė gali pasigirsti tokia spalvinga biografija kokią teturi tik keletas Lietuvos atlikėjų ir grupių. “Skamp” įkūrėjai Viktoras Diavara ir Vilius Alesius susitiko 1992 metais Vokietijoje, Vasario 16-osios gimnazijoje. Į ją vaikinai pateko skirtingais keliais – Vilius atvažiavo mokytis iš Lietuvos, o Viktoras – net iš Afrikos, nedaug kam žinomos Malio valstybės. Lietuvės ir afrikiečio sūnus Malyje pragyveno devynerius metus, o vėliau, panoręs pamatyti daugiau pasaulio, atvyko į Vokietiją.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Grupės “SKAMP” lyderiui nepavyko išvirti didžkukulių

2002-12-30 | Savarankiškas gyvenimas, triukšmingi vakarėliai, muzikanto karjera, alkoholis ir narkotikai, rasistų išpuolis - visa tai dvidešimtmečio Viktoro Diavaros gyvenime jau buvo. "Galima sakyti, užaugau be tėvų, bet gyvenau nuostabų gyvenimą", - šyptelėjo maliečio ir lietuvės sūnus, laisvai kalbantis angliškai, prancūziškai, vokiškai ir lietuviškai, truputį suprantantis rusų ir bambara - Malio gyventojų - kalbas. Viktoro tėvai susipažino studijuodami Maskvoje, vėliau atvyko gyventi į Lietuvą. Kai Viktorui buvo devyni mėnesiai, tėvai kartu su vaikais (Viktoras turi septyneriais metais vyresnę seserį) iš Vilniaus persikėlė gyventi į Afriką, Malio valstybę. Jos sostinėje Bamake vaikinas gyveno devynerius metus. Šeimos gyvenimas nebuvo lengvas - atlyginimai buvo nedideli, o ir jie kartais buvo išmokami 3-4 mėnesiais vėliau. "Tėvai mokė mane būti savarankišką. Jie negalėdavo nupirkti man Kalėdų dovanos, bet aš prie to anksti pripratau. Turėdavau suprasti, kad nėra pinigų", - savo vaikystę prisiminė V.Diavara.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Grupės “SKAMP” muzikantai sulaukė geranoriškos garsaus atlikėjo pagalbos

2002-12-30 | Vilniečių grupės "Skamp" nedidelės trukmės kompaktiniu disku ir kasete (EP) "Summertime" gali susidomėti Vakarų ir Vidurio Europos klausytojai - taip prognozuoja sostinės muzikos firmos "Koja Records Group" atstovai. Ši įrašų kompanija, išleidusi "Skamp" darbą, skirs jo reklamai Vakaruose nemažai jėgų. "Summertime" išsiskiria iš kitos lietuviškos muzikos produkcijos ne vien tuo, kad šioje plokštelėje dainuojama net trimis kalbomis - anglų, lietuvių ir prancūzų. Šiame "Skamp" kompaktiniame diske ir kasetėje vykusiai suderinami įvairiausi muzikos stiliai - fanki, hiphopas, šiuolaikinė šokių muzika, plokštelių brūžinimas ("skrečas") ir net akustinės gitaros skambesys.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

A. Klovos - NAUJIENOS 2002

2002-12-30 | 2002 07 07 Algirdo Klovos Fiddling Project dalyvavo bendrame koncerte su vokiečių country muzikos grupe West End Vilniuje, Rotušės aikštėje.

2002 05 17-18 Algirdo Klovos Fiddling Project dalyvavo bluegrass muzikos festivalyje EWOB Kolino mieste Čekijoje.

2002 05 03 Algirdas Klova vedė vaikų džiazo festivalį Panevėžyje ir buvo jo komisijos nariu.

2002 01 30 – 2002 02 03 Algirdas Klova dalyvavo tarptautiniame muzikantų kongrese Skageno mieste Danijoje, kur grojo koncertuose vienas Lietuvių liaudies muziką, bendrame projekte su švedu Hans Ericsson ir norvegu Sten-Vidar Larsen - autorines šiu autoriu dainas, o jam session - su geriausiais skandinavų country muzikantais.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Geriausias country muzika Lietuvoje 1981-2003

2002-12-30 | ALGIRDAS KLOVA - geriausias country muzikos instrumentalistas Lietuvoje (1995; 96); Lietuvos country muzikantų asociacijos viceprezidentas (1995); prezidentas (1996-99), yra paruošęs solinį country, bluegrass standartų CD, knygas "JAV fidlerių melodijos" ir "JAV vaikų dainos", išvertė į lietuvių kalbą ir atspausdino JAV country muzikos istoriją, skaito paskaitas apie country muziką. 1994 metais pirmasis pradėjo organizuoti Lietuvos country muzikantų suvažiavimus. Tradicinės JAV country muzikos prezidento kvietimu dalyvavo JAV country muzikos ir šokio festivalyje Vienoje 1998 m., kaip menedžeris - Piknik Country Mrągowo (Lenkijoje) 2000. Konkurse "Country Europa 99" su savo grupe "Country Blues Session Band" laimėjo II -ją vietą, grojo jam session su country muzikos žvaigždėmis: John Hill, George Hamillton V, Liz Mayer ir kt.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Folkloro era Lietuvoje

2002-12-30 | Į pirmąją savo gyvenime folklorinę ekspediciją Algirdas Klova išvyko 1979 metais. Nuo tos dienos prasidėjo jo darbas folkloristikos srityje. Iki šiol tų ekspedicijų aplankyta kelios dešimtys, apvažiuoti visi Lietuvos regionai, susipažinta su dainomis, šokiais, instrumentine muzika, instrumentais ir jų gamintojais, smulkiąja tautosaka, paprastais kaimo žmonėmis. Turbūt ekspedicijos ir pastūmėjo paruošti du išsamius darbus, kurie buvo perskaityti tarptautinėse konferencijose Rygoje, Vilniuje, Palangoje: "Lietuvių liaudies instrumentai tautosakoje ir žmogaus gyvenime", "Lietuvių folkloro sintezavimas su kitais muzikos žanrais". A.Klova yra sudaręs ir išleidęs virš dešimties folkloro pavyzdžių rinkinėlių: "Sūpuoklinės", "Linksma diena mums prašvito", "Štai atabėgo baikštusai elnias", "Lietuvos kaimų muzikantų polkos, valsai, maršai" ir kt.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

FOLK-JAZZ: Algirdas Klova vienas pirmųjų Lietuvoje pradėjo jungti lietuvių folklorą su kitais muzikos žanrais

2002-12-30 | Algirdas Klova vienas pirmųjų Lietuvoje pradėjo jungti lietuvių folklorą su kitais muzikos žanrais. Dar 1988 m. jis parašė pirmąją kompoziciją "Grojam taip kaip mokam, bet visi drauge" folkloro ansamblio instrumentinei grupei ir roko grupei, atliko ją Vilniaus sporto rūmuose su roko grupe "Antis" ir "Ratilio" instrumentine grupe. Tai buvo pirmasis folkloro ir roko muzikos jungimas Lietuvoje. "LAUMIŲ SEKMĖS" - bendras Algirdo Klovos ir Skirmanto Sasnausko projektas, pirmą kartą atliktas 1991m. Vilniuje, vėliau įrašytas Vilniaus plokštelių studijoje ir išleistas 1994 metais. 1995 demonstruotas Vokietijoje. Kompoziciją atliko S.Sasnausko džiazo kvartetas ir A.Klovos vadovaujamas folkloro ansamblio "Vydraga" grupė. Panaudotos lietuvių liaudies dainos, sutartinės, instrumentinė muzika, sakmių fragmentai, būrimai, paukščių balsų mėgdžiojimai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Akademinė muzika ir jos perspektyvos Lietuvoje

2002-12-30 | Algirdo Klovos kūryba labai įvairialypė, tačiau svarbesni bruožai, vienijantys visą kūrybą - melodingumas, improvizaciškumas, gausus folklorinių elementų panaudojimas. 1984-1990 metais parašytuose kūriniuose kompozitorius pasuko minimalizavimo kryptimi (styginių kvartetas "Viltis", "Atspindys ežere saulei tekant 6val. ryto", kvartetas birbynėms, "Medžio kalbėjimai", "Ratelis" 4 instrumentams). Algirdas Klova parašė daug įvairių žanrų kūrinių. Tai kamerinė, vokalinė solinė ir chorinė, simfoninė muzika, muzika lietuvių liaudies instrumentams ir jų ansambliams, teatrui, kinui, radijo ir TV vaidinimams, filmams, laidoms, pramoginė muzika ir kūriniai vaikams. Nemaža dalis A. Klovos kūrinių įrašyta LRT fonduose, plokštelėse, kasetėse ir CD, spausdinta rinkiniuose ir autoriniuose leidiniuose.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Toro Bravo - grupė nemėgsta neteisybės, nesusipratėlių ir didžiųjų ideologų, kurie tik mykia, bet nieko nedaro

2002-12-30 | Grupės istorija prasidėjo 1997m. žiemą, kai du bičiuliai, Oi! muzikos mylėtojai, bare prie alaus bokalo sumąstė padaryti naujovę Lietuvoje - sukurti originalią lietuvišką Oi! grupę. Ši idėja, kaip dažniausiai prie alaus būna, nebuvo užmiršta. Į grupę buvo pakviesti tie bičiuliai (iš lietuviškos muzikinės punk scenos), kurie mokėjo (ir nelabai) groti. Buvo sutarta, kad tai bus projektas vienam įrašui. Darbas prasidėjo. Repetuojama buvo šaltam bombiake su visiškai shujovu aparatu, bet aš tuos metus atsimenu, kaip geriausius. Grupė buvo labai vieninga ir draugiška - daug noro, daug entuziazmo. Aplink malėsi sava chebra, buvo daug linksmų nugėrimų, gerų koncertų, smagių muštynių, nuotykių. Juo labiau, sekės grot! Taip po truputį buvo sukurta programa. Vėliau, susimetus, per 9 valandas įrašyta. Nu, ką, viskas? Tikslas pasiektas?

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!