LT   EN   RU  
2020 m. lapkričio 30 d., pirmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Hakeriai
Siaučia kompiuterių įsilaužėliai

2004-09-09 | Kriminalinės policijos biuro Nusikaltimų elektroninėje erdvėje tyrimo skyriaus (NEETS) pareigūnai labai operatyviai sulaikė ir pareiškė įtarimus buvusiam "5ci" darbuotojui Edvardui Filistovičiui, kuris ilgą laiką dirbo bendrovės kompiuterinių sistemų administratoriumi. Kaip "Veidui" pasakojo NEETS tardytojas Markas Martinkevičius, sulaikytas specialistas prisipažino, jog prieš buvusią darbovietę vykdė kompiuterines atakas, nes norėjo jai pakenkti dėl nesutarimų su vadovu. Pagal galiojančius Lietuvos įstatymus kompiuterių piratui gresia bauda arba laisvės atėmimas iki 3 metų. Kriminalinės policijos atstovo žodžiais, elektroninėje erdvėje įvykdyti nusikaltimai Lietuvoje jau nėra naujiena, tačiau iki šiol nė vienas įsilaužėlis nėra nuteistas realia laisvės atėmimo bauda. "Šiuo metu mūsų skyriaus žmonės tiria apie dešimt atvejų, kai buvo kenkiama virtualioje erdvėje, - kalbėjo M. Martinkevičius. – Netrukus kelios bylos turėtų pasiekti teismą, kai kuriems įtariamiesiems, matyt, nepavyks išvengti laisvės atėmimo bausmės, nes jų atvejais padaryta žala gerokai viršija milijoną litų". Leidinys "Washington ProFile" paskelbė šiuolaikinių kompiuterių įsilaužėlių motyvacijos, elgesio ypatumų ir pavojingumo laipsnių analizę. Pasaulyje per 2003 metus buvo užfiksuota per 80 tūkst. kompiuterinių tinklų apsaugos pažeidimo atvejų: įsilaužėlių atakų, mėginimų vogti informaciją ir pan. Įsilaužimų daugėja: 2002 m. tokių pažeidimų užfiksuota apie 58 tūkst., 2000 m. - tik 20 tūkst.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Blasterio „autorius“ pripažino savo kaltę

2004-08-23 | Džefris Ly Larsonas, praėjusiais metais arestuotas už tai, kad modifikavo žymiojo RPC-„kirmino“ kodą, pridėjęs kreipimąsį į svetainę, užregistruotą savo vardu, Minesotos federalinio teismo posėdyje prisipažino esąs kaltas. Galutinis nuosprendis bus paskelbtas lapkričio 12-ąją, galima bausmė - nuo 18 iki 37 mėnesių, jau neminint daugiamilijoninių baudų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

JAV internetinės agentūros vadovas atsisakė save pripažinti hakeriu

2004-08-23 | JAV reklaminės internetinės agentrūros Snipermail.com vadovas Skotas Levinas (Scott Levine) pirmajame teismo posėdyje atsisakė prisipažinti esąs kaltas dėl elektroninių pašto adresų grobimo iš kompanijos Acxiom pašto serverio. Levino laukia iš viso 144 kaltinimo punktai. Kitas 45 metų Boka Raton gyventojo Levinui iškeltos bylos teismo posėdis įvyks rugsėjo 27 d. Iki to momento Levinas paleistas į laisvę už 25 tūkst. dolerių užstatą. Jei kaltinamsis sąžiningai vykdys visus teismo reikalavimus, pinigai jam bus grąžinti, pažymi laikraštis Arkansas Democrat. Pats Levinas bylos eigą komentuoti atsisakė. Kaltinimai dėl neteisėto priėjimo prie apsaugotos informacijos ir pinigų plovimo jam buvo pateikti liepos 21 d. Kiek žinoma, Snipermail.com agentūros darnuotojai neteisėtai naudojo Acxiom gautą informaciją nuo 2002 metų balandžio.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

DeCSS autorius nulaužė bevielį Apple prieigos tašką

2004-08-23 | Dvidešimtmetis norvegų hakeris Jon Johansenas, tapęs įžymiu po to, kai sukūrė programėlę DeCSS, leidžiančią išlaužti DVD diskų apsaugą nuo kopijavimo, savo svetainėje internautams pateikė eilinį savo kūrinį skambiu pavadinimu So Sue Me („Tai paduokit mane į teismą“). Ši programa leidžia apeiti Apple gamybos AppleAirPort Express bevielio muzikinio prieigos taško apsaugą. Pasinaudojus šia programa, kaip praneša Associated Press, su AirPort Express galima dirbti ne tik naudojant firminę Apple iTunes programinę įrangą, bet ir naudojantis kitų kūrėjų programomis. Kol kas Apple atstovai apie So Sue Me programą nepareiškė jokių komentarų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Hakeriai pasakoja apie Bluetooth technologijos „skyles“

2004-08-23 | Savo kasmetinėje Las Vego mieste vykstančioje konferencijoje Defcon 12 hakeriai aptarinėjo mobiliųjų telefonų, naudojančių Bluetooth technologiją, programinės įrangos „skyles“. Kaip rašo Tom’s Hardware Guide svetainė, patys įdomiausi - trys metodai, kuriais galima slapta įsilaužti į mobilųjį telefoną, kišeninį kompiuterį ir kitus Bluetooth prietaisus - Bluesnarfing (nuo žodžio „čiupti“), Bluetracking (nuo žodžio „sekti“) ir Bluebugging (nuo žodžio „pasiklausyti“). Bluesnarfing - tai įsilaužimas į telefoną, turint tikslą „nukosėti“ adresų knygutės, kalendoriaus duomenis arba perskaityti išsaugotas SMS žinutes. Bluetracking - mobiliojo prietaiso savininko sekimas. Visi Bluetooth prietaisai turi savo unikalius adresus, panašius į tinklo kortų turimus MAC adresus. Naudojant specialius daviklius arba antenas, galima prietaiso buvimo vietą ir sekti jo judėjimą.

Lankomumo reitingasKomentarų: 3

plačiau >>

Iš Singapūro studentų darys hakerius

2004-08-23 | Singapūro valstybiniame Politechnikos institute įvesta nauja neįprasta privalomoji disciplina: 600 studentų bus mokomi hakerių meno. Instituto informatikos ir tinklinių technologijų dėstytojas Stivenas Čju įsitikinęs, kad tam, kad sugautum vagį, turi pats žinoti, kaip jis veikia. Būtent dėl to pirmuoju studentų uždaviniu taps įsilaužimas į paties koledžo kompiuterinį tinklą. Normatyvai gana griežti: įsilaužimui į tinklą duodamas pusvalandis, o pats tinklas sudarytas iš IBM ir Cisco pateiktos įrangos. Tinklo „laužimui“ bus naudojamasi pačios IBM programine įranga: hakerių apmokymą iš dalies finansuoja pats amerikiečių kompiuterinis gigantas. Naujosios programos metu studentai sužinos, kaip veikia kompiuteriniai piktadariai ir kaip tinkluose gaudomi neprašyti svečiai. Instituto dėstytojai kažkodėl įsitikinę, kad apmokymas nepakenks nei studentams, nei įstaigos tinklams. Pagal miesto-valstybės įstatymus, už hakingą numatyta iki trejų metų kalėjimo arba 10 tūkst. Singapūro dolerių bauda.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Didžiojoje Britanijoje ruošiamas naujas kibernusikaltimus pažabosiantis įstatymas

2004-08-23 | 1990 metais išleistam įstatymui, reguliuojančiam kovą su kompiuteriniais nusikaltimais, Didžiojoje Britanijoje ruošiama pataisa, - praneša „Kompulenta“. Senoji įstatymo formuluotė jau nebeapima visų niuansų, už kuriuos baudžiami hakeriai. Ryšium su tuo į įstatymą bus įtraukta pataisa, leidžianti hakerius bausti, net sodinant į kalėjimą. Į pataisą bus įtraukta atsakomybė už tokius nusikaltimus, kaip piktavališkos kompiuterinių sistemų atakos, keknkiančios tinklų darbui ir ilgam laikui išvedančios juos iš rikiuotės. Pataisa taip pat numato atsakomybę už duomenų bazių vagystes.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Mitnikas skaitys lekcijas Kanadoje

2004-08-23 | Pats žymiausias pasaulyje hakeris Keip Brentone ves seminarą, skirtą išmokyti kompiuterinio saugumo. Kevinas Mitnikas (Kevin Mitnick), keletą kartų sėdėjęs už įvairius įsilaužimus į kompiuterius ir jų sistemas bei programinės įrangos vagystes, dabar tapo kompiuterinio saugumo konsultantu ir ves dvi dienas truksiantį seminarą Certified Social Engineering Prevention Specialist, vyksiantį Elite Developer Academy 2004 konferencijoje. Renginukas vyks Sidnėjaus mieste, esančiame Naujosios Škotijos provincijoje. Ten Mitnikas ir kiti žymūs specialistai per penkias - nuo rugpjūčio 22 iki 27-osios - dienas nustatinės kriterijus naujai programinei įrangai. Paskutinę konferencijos dieną lankytojai galės laikyti egzaminus Certified Social Engineering Prevention Specialist sertifikatui gauti.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

FTB nebespėja kurti antiteroristinės kompiuterinės sistemos

2004-08-23 | JAV Federalinis tyrimų biuras nebespės iki numatytos datos užbaigti naujosios kompiuterinės sistemos „Trilogija“, kuri šiai spectarnybai turėtų padėti apdoroti gautus duomenis ir ieškoti vidinių teroristinių grėsmių. Pasak telekompanijos CNN svetainės, buvo tikimasi, kad ši sistema, dar iki savo pasirodymo jau sulaukusi daugybės pagyrimų, pradės veikti 2004 metų pabaigoje, tačiau dabar aukštas FTB pareigas užimantys pareigūnai nebegali tiksliai pasakyti, kada gi ji bus užbaigta. “Trilogija“ turėtų suteikti agentams priėjimą prie milžiniškos duomenų bazės ir leistų greitai keistis informacija. FTB direktorius Robertas Miuleris (Robert Mueller) tvirtina, kad jos dėka agentūros darbuotojai galės žymiai geriau sąveikauti tarpusavyje, kur jie bebūtų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Rusas muzikantas-hakeris Ilja Hofmanas gavo 10 tūkst. € premiją

2004-08-23 | Italijos Sangvinetto mieste vyko kasmetinis tarptautinis jaunųjų muzikantų konkursas. Dėl pagrindinio prizo kovojo virš šimto iš Europos, JAV, Kanados suvažiavusių muzikantų. Pirmąją premiją - 10 tūkst. € ir specialų konkurso prizą - teisę nemokamai įrašyti savo solinį diską - gavo Jurijaus Bašmeto aspirantas, altistas Ilja Hofmanas.
Tiesa, prieš metus ponas Hofmanas įžymiu tapo visai ne dėl savo muzikinių pasiekimų. Jis buvo pirmasis Rusijoje žmogus, pasodintas už hakingą. Antrajame konservatorijos kurse, būdamas geriausiu Jurijaus Bašmeto mokiniu, Ilja laisvu nuo užsiėmimų metu per Internetą įsilaužė į vieną iš Rusijos bankų ir savo kreditinės kortelės sąskaitą papildė nemenka pinigų sumele. Machinacija taip ir būtų likusi nepastebėta, bet hakerio bendrininkai, turėję iš kortelės po truputį nuimti visus pinigus, vietoj to pradėjo ja atsiskaitinėti parduotuvėse.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!