LT   EN   RU  
2020 m. spalio 28 d., trečiadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Hakeriai
Hakeriai puolė Pentagoną

2003-01-22 | Rusijoje dirbantys kompiuterių piratai - hakeriai jau beveik metus pastoviai įsilaužinėjo į JAV vyriausybei priklausančias kompiuterių sistemas. Federalinio tyrimų biuro atstovas pranešė, kad įsibrovėliai sugebėjo pavogti "neįslaptintą, bet vis tiek labai svarbią" informaciją iš JAV kariškių kompiuterių. Pavyko nustatyti, kad hakeriai naudojo serverius, esančius apie 30 km nuo Maskvos. Be to, hakeriai veikdavo tik darbo dienomis nuo 8 iki 17 val. Rusijos užsienio žvalgybos tarnybos paneigė savo ryšį su šiais atvejais. Pasak jų, greičiausiai Maskvos adresus naudojo trečiųjų valstybių šnipai, norį paslėpti savuosius pėdsakus.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Hakeris. Pomėgis? Profesija? Ar verslo interesai?

2003-01-22 | Prieš porą metų jaunas hakeris, slapyvardžiu „rolex" džiaugėsi pralaužęs NASA kompiuterių apsaugą ir patekęs į JAV nacionalinės aeronautikos ir erdvės tyrimų agentūros tinklus. Pasinaudojęs programa „John-the-Ripper", jis sužinojo 800 NASA kompiuterių slaptažodžius. Viename iš serverių „rolex" sugebėjo įsirengti iš išorės prieinamą on-line pokalbių sistemą, kitus kompiuterius jis sėkmingai panaudojo pornografinių tinklapių reklamos siuntinėjimui. Už kiekvieną užverbuotą klientą jis gaudavo po keliolika centų ir taip kas mėnesį užsidirbdavo iki dviejų tūkstančių dolerių. Dabar dvidešimtmečiui Raymondui Torricelliui reikės atsakyti už šį ir kitus „Žygdarbius". Galutinį sprendimą priims teismas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kova prieš hakerius - FTB pralaimėjimas

2003-01-22 | Panašių istorijų, ir net kartais įdomesnių, dabar dažnai užtiksi paklajojęs po Internetą. Dar įdomesnės medžiagos rasi užklydęs į tarptautinius hakerių puslapius bei naujienų grupes. Gal todėl jose (po sekso bei verslo puslapių) daugiausia lankytojų. Nieko stebėtino, žmoniją visais laikais lydėjo ir lydės vagystės bei apgavystės. Tačiau nusikaltėlių metodai ir priemonės nuolat tobulėja ir stengiasi neatsilikti nuo techninio progreso vystymosi, nors ginčai, kas pirmiau atsirado - puolimas ar gynyba - jau tęsiasi šimtmečius… XX amžiaus pirmos pusės gangsterius, kurių vienintelis argumentas buvo jėga ir ginklas, dabar pakeitė "naujieji banditai", kuriems kur kas didesnes galimybes pasiūlė audringas informacinių technologijų vystymasis. Vis aktyvesnė Interneto plėtra ir sąlygiškas jo vartotojų anonimiškumas sudarė galimybę atsirasti naujam visuomeniniam sluoksniui - hakeriams, žmonėms, laikantiems savo pareiga nuolat griauti, kaip atsaką tiems, kurie linkę - kurti…

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

Versijų - daug, rezultatų - nulis…

2003-01-22 | Tuo pat metu buvo iškelta hipotezė ir apie kažkokią naują tarptautinę teroristinę organizaciją, nusprendusią eilinį kartą suvesti sąskaitas su amerikiečiais. Tiesa, šia prasme patogiau būtų užpulti valstybinius, o ne komercinius tinklapius. Dar vienos versijos autoriai mano, kad tai ekstremistų, pasisakančių prieš pasaulinės ekonomikos globalizavimą, rezultatas. Tomis atmintinomis dienomis kaip tik prasidėjo eilinė Pasaulinės prekybos organizacijos (PPO) sesija - ir ši akcija galėjo būti logišku žinomos demonstracijos Sietle tęsiniu. Beje, mitinguojantieji ten atvirai pasakojo apie save ir savo tikslus. Tik šį kartą nė viena ekstremistinė organizacija atsakomybės neprisiėmė.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Virtualių nusikaltimų fenomenologija

2003-01-22 | Vokietijoje 4 milijonai žmonių naudojasi internetu. 2/3 šeimų Vokietijoje turi šią galimybę.
Internetas yra ir tikslas, ir priemonė nusikaltimams. Kiekviena kompanija bijo hakerių. Vokietijoje tik 36% firmų, kurios prekiauja internete, sutiko, kad būtų atlikta jų naudojamos technikos ir technologijos ekspertizė.
Hakeriai dažniausiai puola tik "iš sportinio intereso". Jiems patinka palikti savo "vizitinę kortelę". Tai yra panašu į rašinėjimus ant sienų.
2002 metų vasario mėnesį JAV buvo "nulaužta" apie 800 domenų.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Tarptautinis seminaras "Virtualūs nusikaltimai"

2003-01-22 | Policija ieško šių terminų internete ir taip aptinka piratus. Hakeriai sugeba gauti legalių kompiuterinių programų serijinius numerius ir juos panaudodami "legaliai" naudotis programomis.
Keli mėnesiai iki WINDOWS XP operacinės sistemos pardavimų pradžios internete jau pasirodė jos nelegalios, piratinės kopijos.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Europos Tarybos "Virtualių nusikaltimų konvencija"

2003-01-22 | Per 4 metus buvo paruošti 28 šios konvencijos projektai. Konvencijos tekstas galutinai buvo paruoštas pasirašyti 2001-11-23 Budapešte. Visas konvencijos tekstas anglų kalba pateiktas http://conventions.coe.int/Treaty/EN/projets/FinalCybercrime.htm (2002-03-07). Šiuo metu konvenciją pasirašė iš viso 32 valstybės (tarp jų 4 valstybės ne Europos Tarybos narės: JAV, Kanada, Japonija, Pietų Afrikos Respublika). Alfredas Kiškis: Lietuva kol kas (2002-03-07) nėra pasirašiusi šios konvencijos. Konvencija įsigalios, kai ją ratifikuos nacionaliniame lygyje 5 valstybės (iš jų ne mažiau kaip 3 valstybės Europos Tarybos narės).

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Piktnaudžiavimo informacinėmis technologijomis šiuolaikinės problemos

2003-01-22 | Strategija: teisės taikymas nėra vienintelis instrumentas, darantis saugesnį interneto naudojimą
Nusikaltimai yra visame pasaulyje panašūs (tačiau teisė įvairiose valstybėse į juos reaguoja skirtingai) Atsakomybė už kompiuterinę industriją ir interneto vartotojus (patikimumas: saugus naršymas) Europos Sąjunga: faktų ir skaičių, susijusių su internetiniais nusikaltimais, rinkimas (vieningos definicijos), bendra politika
Informacija ir patarimai vartotojams (skundų centrai, praktinės programos)

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Virtualių nusikaltimų kontrolės perspektyvos

2003-01-22 | Policija turi būti ne tik gatvėse, bet ir internete. 1997 m. Vokietijoje buvo sukurta pirmoji policijos patruliavimo internete grupė. Dabar Vokietijoje yra beveik 200 terminalų, per kuriuos vyksta patruliavimas internete. Vokietijoje techninę pagalbą, tiriant virtualius nusikaltimus, teikia specialios grupės, esančios miestų policijos padaliniuose. Vykdomas patruliavimas internete, ieškoma neteisėtos informacijos. Vokietijos įvairiose žemėse policijos organizacinė struktūra virtualių nusikaltimų kontrolei yra nevienoda. Pranešėjas mano, kad informatikos specialistai turi būti tik Vokietijos žemių centruose, o kiti policininkai, tiriantys virtualius nusikaltimus, privalo turėti tik bazines kompiuterinės techninės ir programinės įrangos žinias. Eiliniai policininkai turi mokėti imtis pirmųjų neatidėliotinų veiksmų, gavus pranešimą apie virtualų nusikaltimą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Rengiantis kovai prieš terorizmą internete

2003-01-22 | Interneto apsaugos sustiprinimas iškilo į svarbiausių užduočių sarašo pirmąsias vietas. Kol Jungtinių Valstijų ir Didžiosios Britanijos karinės pajėgos bombarduoja Talibano ir Osamos bin Ladeno grupuočių teritorijas Afganistane, JAV pareigūnai rengiasi kitoms teroristų atakoms, ne tik fizinėms. Kyla pavojus JAV ir jų šalininkų kompiuterinių sistemų, saugančių slaptą informaciją, internetinėms atakoms. Po teroro aktų Pasaulio prekybos centre ir Pentagone Federalinis tyrimų biuras (FTB) pranešė apie būtinybę sustiprinti kompiuterių apsaugos sistemas. Rugsėjo 22 dieną valstybės finansuojamas Dartmuto koledžo Technologijų apsaugos studijų institutas paskelbė pranešimą, kuriame įspėjo apie galimas teroristų ir jiems simpatizuojančių hakerių atakas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!