LT   EN   RU  
2020 m. gruodžio 5 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Hakeriai
Atsakomybės už informacijos grobimą problemos

2003-01-22 | Atsakomybė už kompiuterinės informacijos grobimą savaime yra problema. Taigi ar informacijos grobimą galima laikyti nusikaltimu ar tai yra administracinis pažeidimas o gal tai išvis teisės nesaugomas dalykas? Tai vienas iš daugelio klausimų iškylančių nagrinėjant šią temą. Lietuvos teisėje už su informacija susijusias veikas yra numatyta atsakomybė tik keliuose straipsniuose iš kurių dar mažiau yra susiję su informacijos grobimu. Taigi "norint įvertinti žmogaus elgesį kaip nusikalstamą ar nenusikalstamą, baudžiamojoje teisėje naudojamas nusikaltimo sudėties modelis".

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Informacinis karas ir verslas

2003-01-22 | Norint sėkmingai išgydyti ligą, visų pirma reikia ją diagnozuoti. Daugelį ligų galima išgydyti. Taip pat nemažai jų galima ir išvengti. Ligų profilaktika yra kur kas geriau, nei jų gydymas. Pakalbėkime apie kompiuterinio nusikalstamumo profilaktiką finansinėse struktūrose. Daugelis apsaugos tarnybų (AT) darbuotojų nenoriai kalba apie kokius nors kompiuterinio saugumo tyrimus konkrečioje organizacijoje, o juo labiau apie apsaugos silpnąsias vietas. Netgi pokalbiuose su teisėsaugos pareigūnais privačių apsaugos tarnybų darbuotojai nesistengia, o kartais net vengia kalbėti apie kompiuterinių nusikaltimų faktus, informacijos pagrobimus, nesankcionuoto įsilaužimo į kompiuterių tinklus faktus. Paprastai taip yra bandoma išvengti neigiamos reklamos. Didelėms organizacijoms vardo praradimas, gandų apie vidines problemas pasklidimas yra daug blogesnis už finansinius sunkumus, o kartais gali sukelti labai rimtas pasekmes. Tačiau kartais gaunasi iš tikrųjų paradoksalus atvejis: visuomenei sužinojus rimtus trūkumus kokios nors organizacijos informacijos apsaugos sistemoje, bei realiai egzistuojantį pavojų, - visa tai galima išnaudoti ir išgauti naudą. Tokio paradokso pavyzdys - incidentas Sitibanke, kurį sukėlė Rusijos hakeris: po publikacijų apie apsaugos sistemos pralaužimą, pasirodė kitos publikacijos, kuriose buvo rašoma apie tai, jog bankas įdiegė naują, daug patikimesnę apsaugos sistemą. Tai ne tik kad neatbaidė senų, bet ir pritraukė naujus klientus.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Lyg užhipnotizuoti…

2003-01-22 | Viskas vyksta taip, tarsi kažkas būtų užhipnotizavęs keletą atsitiktinai pasirinktų iš minios žmonių; įspraudė į rankas lagaminėlius su laikrodinėmis bombomis ir nusiuntė į iš anksto numatytus objektus. Viena tokia bombelė sugadintų tik laiptinę. Tačiau kadangi prie šio namo prieina visas zombių būrys su lagaminėliais rankose, į orą išlekia visas pastatas. Šių dviejų minėtų grupių veiklos skirtumas tas, kad pirmoji panaudojo pavienius kompiuterius, o antroji - vieno universiteto vidaus kompiuterių tinklą (tai padarė naująjį ginklą dar galingesnį). Kai specialistai ištyrė šią subtilią kovinių veiksmų ruošimo Internete taktiką, jiems kilo dar viena hipotezė: tai galėjo būti savotiškas dviejų labiausiai techniškai išprususių hakerių konkursas, kuris vyko tarsi lažybos: kas geriau sugebės išsityčioti iš stambiausių Amerikos internautų kompanijų? Čia pat iškilo ir papildoma versija: kokia nors stambi kompiuterių kompanija nusprendė mesti iššūkį „kiaušingalviams” ir paprašė konkurso dalyvių pademonstruoti savo ekstraordinarinius sugebėjimus.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Hakeris - Bilas Geitsas?

2003-01-22 | Kai kam šovė į galvą net tokia mintis: o ar ne pats Bilas Geitsas vadovauja visiems šiems veiksmams? Gal Microsoft (http://www.microsoft.com) slapta nuo visų išrado kokį nors supernaują produktą, kuris sugebėtų apginti nelaimingas "on-line" kompanijas nuo hakerių-bombintojų užmačių? Gal verta palaukti, kol, išlaukęs tinkamą momentą, senelis Geitsas išmes savo naujieną į rinką, audringai plojant internautų brolijai? Tačiau Geitsas ir taip turi didelių problemų su valdžios institucijomis, antimonopolinė našta dar nenusimesta nuo jo pečių. Be to, tai ne pats geriausias laikas, kad pakišti save ir savo biznį į tokias rizikos girnas, kaip baudžiamieji kaltinimai ir reputacijos praradimas.

Lankomumo reitingasKomentarų: 3

plačiau >>

Biznis Internete…

2003-01-22 | Tą patvirtina daug pavyzdžių, pateiktų Interneto tinklapiuose. Paimkime kad ir neseną istoriją su paslaptingu kompiuterininku Maksimu, kuris ne taip seniai pavogė iš CD Universe kompanijos (http://www.cduniverse.com) uždarą duomenų bazę, kurioje buvo laikomi 300 tūkstančių klientų anketiniai duomenys ir kreditinių kortelių numeriai. Jis kreipėsi į kompanijos būstinę, reikalaudamas sumokėti jam 100 tūkstančių JAV dolerių. Priešingu atveju pažadėjo parduoti kreditinių kortelių duomenis Interneto juodojoje rinkoje. Kuo jis įprastai ir verčiasi, kaip ne be pasididžiavimo pareiškė jis žurnalistams. Matyt, tokiems, kaip Maksimas ir jau minėtas Miksteris, kompiuterių įsilaužimai seniai baigėsi buvę vaikėziškais pasilinksminimais bei išdaigomis, bet tapo tikru bizniu…

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Dar viena hackerių ataka

2003-01-22 | Hackeris pasivadinęs Dimitriju įsilaužė į korporacijos rezervinį Web serverį ir jame patalpino žinutę ” Hack the planet" (įsilaužk į pasaulį) pirmadienį oficialiai pranešė Microsoft atstovas. Įdomu tai, kad šis pasikėsinimas įvyko praėjus vos kelioms dienoms po garsios programinio kodo vagystės. Tiesa, šį kartą niekas nieko nepavogė, bet įsilaužimas į didžiausios pasaulio kompanijos kompiuterius dar karta atkreipė dėmesį į kompiuterinių tinklų saugumo klausimus. Pastarasis įsilaužimas, kaip teigia Microsoft atsakingi asmenys, buvo nereikšmingas ir jo padariniai pašalinti akimirksniu.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kiber-mūšiai

2002-12-29 | 1997-ųjų kovo 5-ąją jay Dyson įsiminė labai gerai. Tądien Hagis (Hackers against Geeks in Snowsuits šmirinėjo po kai kurių NASA kompiuterių "root" katalogus įgaudamas dalines tinklo valdymo galimybes. Jis NASA tinklapį pakeitė atsišaukimu: "Visi, kurie pelnosi iš Interneto, bus mūsų ateinančios skaitmeninio terorizmo eros auka. Ji užbaigs Interneto komercializaciją". Ir tąkart Daisonas padarė pirmąją klaidą - atsikirto įsiveržęs į Hagis svetainę įrašydamas: "Tesate netikusių vaikėzų šaika!" Būtent tai įžiebė per 2 metus trunkantį mūšį kiber- erdvėje: 37 m. amžiaus Daisono prieš "u4ea" ir "tr0ut" (kurie išsišifruoja kaip "Euphoria" ir "Trout"). Hakeriai dažnai laikomi savotiškais kompiuterių revoliucijos herojais - taip, jie įsilaužia, bet jie nepakenkia. Tik taip buvo ne šiuo atveju!

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kas tas Hakeris ir kaip juo tampama?

2002-12-29 | Būti hakeriu – tai didelis malonumas, bet šis malonumas reikalauja be galo daug pastangų. O tokioms pastangoms reikia motyvacijos. Pavyzdžiui, atletų-čempionų motyvacija remiasi fiziniu savo kūno išlavinimu iki tobulumo. Panašiai ir čia, kad taptumėt hakeriu, jus turite gauti maksimalaus pasitenkinimo ir džiaugsmo nuo problemos sprendimo budo atradimo, nuo intelekto treniravimo bei naujų žinių įgijimo. Jūs turite susikurti kažką panašaus į asmeninį tikėjimą savo jėgomis. Tikėjimą į tai, kad jei jūs ir nežinote visko, kas būtina problemos sprendimui, tačiau jei įvaldėte bent mažą dalelę ir kažko išmokote, tai jau žinote pakankamai, kad žengtumėte sekantį žingsnį link sėkmės.

Lankomumo reitingasKomentarų: 4

plačiau >>

Išmokite dirbti Unix

2002-12-29 | Vienintėlis ir pats svarbiausias dalykas, kurį žinių įgijimui gali panaudoti hakeris-naujokas tai gauti Linux ar BSD-Unix kopiją, ją instaliuoti ir paleisti personaliniame kompiuteryje. Pasaulyje yra ir kitu operacinių sistemų šalia Unix, tačiau negalėsite skaityti bei modifikuoti jų kodo. Mokytis hakeriavimo su mašinomis, dirbančiomis DOS, Windows arba MacOS pagrindu – tai tas pats, kas šokti su gipsuotom kojom. Be to, Unix – tai Interneto operacinė sistema. Nors jūs galite išmokti naudotis Internetu ir nežinodami Unix, tačiau negalite būti Internet–hakeriu.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Išmokite programuoti

2002-12-29 | Tai, aišku, fundamentalus hakerio įgūdis. Jei jūs nežinote nė vienos programavimo kalbos, galite pradėti nuo Python. Ši programavimo kalba gana lengvai suprantama, gerai dokumentuota ir ypatingai geranoriška naujokams. Nežiūrint į tai, kad Python gerai tinka pradedančiajam, tai ne šiaip žaisliukas. Tai labai galinga ir lanksti programavimo kalba, tinkanti dideliems projektams. Bet žinokit, kad jūs nepasieksit hakerio meistro lygio žinodami vien tik Phyton. Jums būtina išmokti mąstyti apie programavimo problemas apskritai, nepriklausomai nuo programavimo kalbos. Kad taptumėt hakeriu, jums reikia pasiekti tokį lygį, kuriame sugebėtumėt išmokti bet kuria programavimo kalba per keleta dienu. O tai reiškia, kad reikės išmokti keleta labai skirtingu kalbu. Pavyzdžiui, jei užsiimsite rimtu programavimu, teks išmokti C kalba, kuri yra Unix sistemos pagrindas. Po to Perl ir LISP.

Lankomumo reitingasKomentarų: 5

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!