LT   EN   RU  
2020 m. lapkričio 30 d., pirmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Hakeriai
Išmokite naudotis World Wide Web

2002-12-29 | Jums reikia išmokti rašyti HTML kalbą, skirtą dokumentų bei informacijos patalpinimui WWW. Jei jūs dar nemokate jokios programavimo kalbos, tai HTML rašymas išmokys keleta naudingu įpročių, kurie pravers mokantis kitų kalbų. Tad darykite savo asmenini WWW puslapį. Tačiau turėti WWW puslapį – dar nereiškia, kad tapote hakeriu. Tokių puslapių pilnas internetas ir dauguma informacijos, pateikiamos WWW puslapiuose, nenaudingas šlamštas. Jūsų puslapis turi turėti aiškų turinį, turi būti įdomus, o svarbiausia - naudingas kitiems hakeriams.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Hakerių kultūros statusas

2002-12-29 | Kaip ir daugumoje kultūrų be piniginės ekonomikos, Hackerland pagrindas - reputacija. Jūs bandote spręsti įdomias problemas, bet apie tai, kiek jos įdomios ir kiek iš tikro geri jūsų sprendimai, sprendžia jums lygūs ar aukštesni asmenys.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Spraga interneto apsaugos programoje

2002-12-29 | Programavimo klaida, leidžianti hakeriams perimti kompiuterio kontrolę, buvo aptikta populiarioje vartotojų interneto apsaugos programoje. Visos dabartinės programos „BlackICE Defender“ ir „BlackICE Agent“, gaminamos kompanijos „Internet Security Systems“ (ISS) ir veikiančias operacinėse sistemose „Windows 2000“ ir „Windows XP“, yra pažeidžiamos. Kompanija jau išleido papildymą, pataisantį spragą. Jį galima gauti ISS puslapyje arba per pačią programą. Problemą aptiko bendrovė „eEye Digital Security“, tirdama kitą spragą, kuri buvo išaiškinta kiek anksčiau.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Rusijos policija sulaikė hakerį

2002-12-29 | Kaip praneša televizija ORT, Rusijos policija suėmė hakerį, kuris iš JAV banko pasisavino 10 000 dolerių; įsilaužęs į duomenų bazę jis pavogė informaciją ir grasino ją paskelbti viešai, jei negaus pinigų. ORT sakė, kad kaltinamasis – tai 21-erių metų jaunuolis iš Sibiro miesto Surguto, tačiau nepranešamas nei jo, nei „gerai žinomo“ banko vardas. Maskvos policijos kompiuterinių nusikaltimų padalinys bylą pradėjo tirti po to, kai gavo FTB užklausimą. Jaunuolis banko vadovybei nusiuntė el. laišką su ultimatumu: „jei nebus pervesti pinigai, informacija bus paskelbta viešai. Kaip įrodymą, kad ketinimai yra rimti, jaunuolis bankui pateikė informaciją iš 1 500 sąskaitų, prie kurių jis turėjo priėjimą“.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Hakeriai puola pasaulio lyderių suvažiavimą

2002-12-29 | Kaip praneša pasaulio politikos ir ekonomikos elito susirinkimo organizatoriai, kompiuterinis šturmas nulaužė Pasaulinio ekonomikos forumo (PEF) interneto puslapį. Interneto užklausų srautas užtvindė tinklapį: http://webforum.org jau pirmąją konferencijos dieną, todėl priėjimas buvo labai ribotas. Kaip sako organizatoriai − tai kompiuterinis vandalizmas, žinomas „Denial or service“ vardu, kai į interneto puslapį nuolat kreipiasi daugybė netikrų užklausų ir informacija tampa neprieinama teisėtiems vartotojams. Praėjusiais metais hakeriai įsibrovė į PEF tinklapį ir gavo priėjimą prie asmeninės 27 000 dalyvių informacijos: kreditinių kortelių ir telefonų numerių. Atsakomybę už šiuos veiksmus prisiėmė hakeriai, pasivadinę „Virtual Monkeywrench“.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Apkaltinti du kibergaujos nariai

2002-12-29 | Du gerai žinomos kibergaujos nariai apkaltinti autorines teises saugančių įstatymų pažeidimais. Internete jie platino piratinę programinę įrangą. Kaltintojai sako, kad 30-metis Kentaga Kartadinata ir 26-ių Mike Nguyen yra „DrinkorDie“ gaujos nariai. Ir jiems gresia 27-33 mėnesių įkalinimas. Nguyen, kompiuterių programuotojas, Kalifornijos universitete prižiūrėjo kelis serverius, kuriuose buvo tūkstančiai skirtingų piratinių programų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kevino Mitniko veiklos dešimtmetis

2002-12-29 | 1992-ų metų vasario 21 dieną Kevinas Mitnikas, telefonu „nuoširdžiai“ pakalbėjęs su vienu iš bendrovės „Novell“ darbuotojų, gavo priėjimą prie svarbiausios šios bendrovės informacijos. Taip prasidėjo žmogaus, kuris vėliau buvo pavadintas visų laikų ir tautų hakeriu, epopėja, nors palyginti su dabartiniais „profais“, jo darbai panašūs į vaikų žaidimus. Juk iš tikrųjų jis net nelauždavo jokių tinklų, tiesiog bendrovės darbuotojai, patikėję jo pasakėlėm, patys pasakydavo jam priėjimo kodus. Dėl tokio „telefoninio“ įsilaužimo, jis pateko į bendrovių „Sun Microsystems“ ar „Motorola“ kompiuterius.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kokius serverius Hakeriai naudoja atakoms ?

2002-12-29 | Pagal tyrimų duomenis, didžiausia (neskaitant JAV) dalis hakerių atakų (91 proc.) 2001 metų gale buvo atlikta iš Ramiojo vandenyno baseino šalių serverių. Pietų Korėjai teko 34 procentai visų užfiksuotų hakerių atakų, Kinijai – 29 proc., Japonijai – 10 proc., Taivaniui – 7 proc. Kitos šalys, net tokios kaip D. Britanija ar Vokietija, kelia palyginus labai menką grėsmę.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Hakerių veiklos mąstai auga

2002-12-29 | CERT (Computer Emergency Response Team) komitetas paskelbė duomenis apie 2001 metų kompiuterinius teisės pažeidimus. Iš viso buvo užregistruota per 52 tūkstančius incidentų, susijusių su įsibrovimais į įvairius tinklus bei virusų pasirodymu. Tai beveik du kartus viršija 2000 metų rodiklius – pernai jų užfiksuota apie 22 tūkstančius. Iš tiesų šie skaičiai yra daug didesni, nes visi incidentai susiję su tuo pačiu virusu yra laikomi vienu nusikaltimu. Tai beveik du kartus viršija 2000 metų rodiklius – pernai jų užfiksuota apie 22 tūkstančius. Iš tiesų šie skaičiai yra daug didesni, nes visi incidentai susiję su tuo pačiu virusu yra laikomi vienu nusikaltimu.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Hakeris tikisi įveikti prieštaringą įstatymą

2002-12-29 | Ericas Cooley'us - pagrindinis veikėjas „DVD hakerio“ byloje. Kaltinamasis, internete paskelbęs instrukcijas, kaip daryti DVD kopijas, teigia toliau kovosiąs prieš autorinių teisių įstatymą, kuris „spaudžia“ vis daugiau žmonių. Corley'aus advokatai paprašė teismo dar kartą peržiūrėti bylą, po to, kai teismas nusprendė, kad Corley'aus veikla pažeidžia autorines teises ir negali būti pateisinta kaip žodžio laisvė, kurią gina pagrindinis įstatymas. Šis teismo sprendimas - tai pergalė Holivudo įrašų studijoms „Universal“, „Paramount“ ir „Disney“, kurios taip pat susidomėjusios laukia bylos baigties ir tolesnio „Digital Millenium Copyright Act“ (DMCA) įstatymo likimo. „Daugelį žmonių šokiravo, kai Rusijos programuotojas (Dmitrijus Skliarovas) buvo laikomas Amerikos kalėjime ir jam nebuvo leista grįžti pas šeimą šešis mėnesius ar net pasimatyti su Norvegijos programuotoju (Jonu Johansenu), kuris padėjo parašyti DVD apsaugą atrakinantį programinį kodą“, - sako Corley'us.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!