LT   EN   RU  
2020 m. lapkričio 30 d., pirmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Hakeriai
JAV hakeriai - atakų lyderiai

2002-12-29 | JAV kompanija Riptech paskelbė ataskaitą, kurioje pateikė hakerių atakų aktyvumo tyrimo rezultatus. Tyrimas apima apie 300 kompanijos klientų visame pasaulyje, kurie bendrai patyrė 128768 atakas. Išanalizavusi tyrimų rezultatus, Riptech priėjo išvados, kad 30 procentų visų atakų buvo atlikta iš JAV teritorijos – tai beveik trigubai daugiau nei iš bet kurios kitos šalies.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Krakeriai kovoja prieš Metallica

2002-12-29 | Daugelis jau esate girdėję apie mp3 failus, skirtus garsinės informacijos saugojimui. Muzika šiuose failuose suslegiama taip smarkiai, kad į paprastą kompaktinį diską jos telpa kokius dešimt kartų daugiau. Savaime aišku, dėl tokių patogumų mp3 failai tapo labai populiariais. Internete - į juos įrašytos dainos užima mažai vietos, jas galima greitai parsisiųsti. Tačiau iškilo ir problemų - šis muzikos formatas labai patiko piratams, tad dabar įvairios pasaulio autorinių teisių apsaugos agentūros bando per teismus apriboti šių failų naudojimą, o jei pavyks - netgi visai uždrausti. Prieš kelias dienas mp3 failų platintojus į teismą padavė net ir viena muzikos grupė - Metallica.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Firma Mattel laimėjo prieš hakerius

2002-12-29 | Hakeriai dešifravo populiarios vaikų apsaugos programos CyberPatrool duomenų bazę. Paaiškėjo, kad programa, kuri turėtų saugoti vaikus nuo nepadorių Interneto svetainių, labai dažnai drausdavo peržiūrinėti mokslo reikmėms skirtus puslapius, cenzūruodavo nieko bendro su smurtu ar pornografija neturinčias svetaines. Pirmas Mattel firmos žingsnis buvo labai drastiškas - į CyberPatrool programos juodajį sąrašą buvo įtraukti visi Interneto puslapiai, kuriuose buvo skelbiami duomenys apie šios programos blogus darbus. O paskui Mattel firma hakerius patraukė į teismą - jos manymu, hakeriai pažeidė firmos autorines teises.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Krakeris pavogė Bill'o Gates'o kreditinės kortelės duomenis

2002-12-29 | Anglijoje, Velse, suimtas 18-metis Raphael'is Gray'us, kuris, kartu su vienmečiu draugu iš įvairių Interneto firmų pagrobė maždaug 26 tūkstančių kreditinių kortelių duomenis. Nukentėjo Amerikos, Kanados, Tailando, Japonijos bei kitų šalių firmos. Tarp žmonių, kurių kreditinės kortelės buvo pagrobtos - net turtingiausias pasaulio asmuo - MicroSoft kompanijos įkūrėjas Bill'as Gates'as. Amerikos federalinio tyrimų biuro pareigūnai teigia, kad krakeriai padarė maždaug 3-ų milijonų dolerių, arba 12 milijonų litų žalą. Pats įsilaužėlis Gray'us teigia, kad jokios žalos jis nepadarė - nei jis, nei jo bendrininkas nepasinaudojo pagrobtais duomenimis - vos įsilaužę, į kokį nors serverį, pagrobtus duomenis jie persiųsdavo NBC žiniasklaidos kompanijai.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

Hakeris vos nesužlugdė kompiuterių firmos

2002-12-29 | Amerikos hakeris Ken'as Segler'is, padirbėjęs dvi valandas, padarė milijoninius nuostolius Netpliance kompanijai, gaminančiai internetinius kompiuterius. Šis hakeris nepadarė nieko blogo - tiesiog jis specializuotą internetinį įrenginį pavertį pilnaverčiu Linux kompiuteriu. Neseniai daugelis Amerikos firmų ėmė gaminti pigius įrenginius, skirtus Interneto naršymui. Vienas iš populiariausių - i-opener įrenginys - buvo sukurtas Netpliance firmoje. Nors šio įrenginio savikaina yra beveik pusantro tūkstančio litų, firma jį pardavinėjo keleriopai pigiau - po 400 litų.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Krakeriai gali užgrobti tankus, laivus, ir, netgi lėktuvus

2002-12-29 | Pentagono pareigūnai pranešė, kad kompiuteriniai įsilaužėliai, dar vadinami krakeriais, gali užgrobti tankus, laivus, ir, gal būt, netgi lėktuvus. Dauguma Amerikos ginklų yra labai kompiuterizuoti, pavyzdžiui, tankai, ar laivai yra valdomi kompiuterių, o ne žmonių. Žmogus liepia kažką daryti kompiuteriui, o šis jau padaro, ką reikia. Krakeris, įsilaužęs į karinęs mašinos kompiuterį, galėtį ją valdyti.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Hakeriai persikelia į eterį

2002-12-29 | Nemažai organizacijų ir individualių vartotojų dabar pereina prie bevielio ryšio tinklų, nes juos yra paprasčiau instaliuoti, galima atsisakyti brangių ir vaizdą gadinančių kabelių pynių ir supaprastėja biurų įrengimo ar kompiuterinės įrangos pakeitimo procedūros. Tačiau už visus šiuos papildomus patogumus tenka sumokėti sumažėjusios ryšio saugos kainą, ypač pastaruoju metu pasirodžius nemažai prietaisų, leidžiančių pašaliniams žmonėms netrukdomai įsiskverbti į šiuos bevielio ryšio tinklus. Be to, Internetu jau cirkuliuoja informacija apie didžiuosiuose miestuose esančius neapsaugotus bevielius tinklus.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

FTB sulaikė 27 "kompiuterinius piratus"

2002-12-29 | Federalinių tyrimų biuras (FTB) sulaikė 27 "kompiuterinius piratus", neteisėtai kopijavusius bendrovės "Microsoft" kompiuterines programas ir prekiavusius jomis JAV teritorijoje. FTB duomenimis, nuostoliai, kuriuos patyrė "Microsoft" dėl "piratų" veiklos, siekia 75 milijonus JAV dolerių. Didžioji dalis sulaikytųjų yra kilę iš Taivano. FTB direktorius Robertas Miuleris pareiškė, jog piratai, kurių dauguma gyvena San Franciske, prekiavo nelegaliomis kompiuterinių programų kopijomis Kalifornijos, Oregono ir Vašingtono valstijose.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

“Pringles” + Tinklas = Hakingas

2002-12-29 | Tuščių dėžučių nuo traškučių "Pringles" pagalba, piktadariai gali patekti į neapsaugotus bevielius tinklus. Nukreipus anteną, pagamintą iš tokios dėžutės, gerokai padidėja galimybė aptikti bevielius tinklus finansiniame Londono kvartale. Šią technologiją efektingai pademonstravo kompanijos i-sec specialistai, užsiimantys kompiuteriniu saugumu. Naudodamiesi savadarbe antena, pagaminta pagal brėžinius, rastus internete, jiems pavyko aptikti daugiau nei du trečdalius bevielio ryšio tinklų, kurie visiškai nebuvo apsaugoti nuo tokio įsilaužimo.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Formulės 1 komandos bijo hakerių

2002-12-29 | Formulės 1 inžinieriai susirūpino dėl naujos technologijos, dėl kurios bolidai gali tapti pažeidžiami hakerių atakoms. Pagal naujas taisykles techniniai darbuotojai galės reguliuoti automobilius elektroniškai, nesustojant techninės pagalbos aikštelėse. Tačiau lenktynių dalyviai bijo, kad tai gali suteikti galimybę pikta linkintiems sugadinti mašinas tuo metu, kai jos važiuoja trasa. Pagal technologiją, kurios buvo atsisakyta 1993-iais, o šį sezoną ji pristatyta iš naujo, inžinieriai su mašina susiekia per anteną, kuri siunčia duomenis mikrobangomis į kompiuterius techninės pagalbos stotelėse.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!