LT   EN   RU  
2021 m. balandžio 13 d., antradienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Hakeriai
Žirinovskis mano, kad Rusiją išmaitins krakeriai

2002-12-29 | Daugeliui gerai žinomas Rusijos politikas-ekstremistas Vladimiras Žirinovskis laimėjo 7 procentus vietų Rusijos parlamente ir dabar žada paversti Rusijos piliečius turtuoliais. Planas labai paprastas - Rusijos krakeriai įsilaužinės į Amerikos bankus ir grobs pinigus. Žirinovskis pareiškė, kad rusijos krakeriai yra geriausi pasaulyje, ir Amerikiečiams nuo jų apsisaugoti nepavyks. Žirinovskio žodžiais, rusams dabar eis amerikiečių pinigai, o amerikiečiams liks narkomanija, alkoholizmas ir AIDS. Nors Žirinovskis jau seniai pagarsėjo savo absurdiškomis kalbomis, šį kartą jo žodžiuose gali būti mažas krislelis teisybės.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Hakerių aukos tyli

2002-12-29 | Dauguma stambių korporacijų ir net vyriausybinių institucijų nuolat yra puolamos kompiuterių chuliganų, tačiau dažnai šios įmonės ir įstaigos nepraneša apie tai valdžios institucijoms. Tyrimo metu išaiškėjo, jog per praėjusius metus kompiuteriniai chuliganai puolė daugiau kaip 90 procentų visų korporacijų, kurių atstovai sutiko atsakyti į specialaus klausimyno klausimus. Tačiau tiktai 34 procentai stambių korporacijų pranešė apie tai valdžios atstovams. Į klausimą, kodėl gi buvo priimtas sprendimas nepranešti apie nusikaltimus, nemažai apklaustųjų pareiškė, jog spaudos pranešimai apie žemą jų kompiuterinių tinklų saugumo lygį gali sukelti jiems didesnių nuostolių negu kompiuterinių chuliganų veiksmai.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

Hakeriai išlieka nepastebėti

2002-12-29 | Naujas įrankis, skirtas klastoti duomenų paketus, keliaujančius per internetą, hakeriams leidžia užmaskuoti kenkėjiškas programas ir apeiti daugelį apsaugos sistemų ir „ugniasienių“. Įrankis, pavadintas „Fragroute“, apgaudamas „pagal parašą atpažįstančias“ sistemas, naudojamas daugelyje įsilaužimo nustatymo sistemų ir „ugniasienių“, naudoja keletą technikų, kurios jau buvo žinomos prieš ketverius metus. Tinklų apsaugos kompanijos „Arbor Networks“ ekspertas Dugas Songas įrankį įdėjo savo interneto svetainėje. Naujas įrankis turi pakurstyti kovą tarp įsilaužėlių ir tų, kurie stengiasi kurti technologijas, apsaugančias nuo įsilaužimų. Bet kuri sistema, kuri neišlaiko „Fragroute“ testo, yra potencialiai pažeidžiama vandalų, naudojančių programą.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Rusijoje bankomatų hakeriai atsidūrė už grotų

2002-12-29 | Du asmenys, vadovavę hakerių grupuotei, kuri apgaudinėdavo grynųjų pinigų išdavimo terminalus Maskvoje ir taip pasisavino apie 1 mln. dolerių iš užsienio bankų sąskaitų, buvo nuteisti penkeriems metams kalėjimo. Bankomatų sukčiavimo banga, kilusi 1999-ais ir 2000-ais, sukėlė paniką tarp užsieniečių, gyvenančių Maskvoje ir privertė daugelį bankų išjungti grynųjų pinigų išdavimo terminalus. Pasak Rusijos laikraščio „Komersant“, pinigai buvo pavogti iš daugiau nei 6 000 sąskaitų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Internete išaugo piratinių filmų populiarumas

2002-12-29 | Kompanijos Viant tyrimo duomenimis, kasdien internautai parsisiunčia nuo 400 iki 600 tūkst. piratinių filmų kopijų. Tokiu būdu piratinių filmų populiarumas padidėjo 20 proc., lyginant su praėjusiais metais. Lygiai prieš metus atlikti analogiški tyrimai parodė, jog parsisiunčiama buvo nuo 300 iki 500 tūkst. kopijų per dieną. Piratiniai filmai yra platinami naudojant failų apsikeitimo tinklus, IRC bei piratinius interneto puslapius. Piratai ypač suaktyvėjo pasirodžius filmams ,,Žmogus-Voras” bei ,,Žvaigždžių karai: antrasis epizodas”.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Hakeriai “atkasė” slaptažodį iš po žemių

2002-12-29 | Hakeriai surado slaptažodį vieno Norvegijos muziejaus elektroninei bibliotekai praėjus penkioms valandoms po oficialaus prašymo padėti internete. Darbuotojas, kuris sudarė šią elektroninę biblioteką, mirė niekam neatskleidęs slaptažodžio. Biblioteka buvo pažadėjusi apdovanoti žmogų, kuris padės surasti slaptažodį. Tai pavyko padaryti 25 metų švedui. Slaptažodis, pasirodo, buvo darbuotojo pavardė, parašyta atvirkštine tvarka – “ladepjud”. Šis įvykis pradėjo naują diskusiją tarp kompiuterių specialistų: “Kaip turėtų būti rūpinamasi ypač svarbiais slaptažodžiais?”.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Hakerių dvejetukas vėl ėmėsi veiklos

2002-12-29 | Neseniai du hakeriai, pasivadinę Apgavikų duetu (Deceptive Duo) įsilaužė į kelis tinklapius ir pakeitė jų pagrindinius puslapius. Tarp „aukų“ yra ir du aviabendrovių bei vienas banko tinklapis. Hakerių teigimu, šiuos įsilaužimus jie įvykdė ne piktų ketinimų vedami, bet paskatinti „idėjinių“ tikslų – norėdami parodyti pasauliui daugelio interneto puslapių pažeidžiamumą. Kaip pasirodė, to hakeriams neužteko. Kitu taikiniu pasirinkta slapta JAV gynybos ministerijos duomenų bazė. Kaip įsilaužimo įrodymą, nulaužtame JAV gynybos ministerijos sekretoriato tinklapyje, jie pateikė dvi ekrano užsklandas. Nors tinklapio administratoriai greitai sutvarkė įsilaužimo pėdsakus, hakeriai pasiskelbė turį priėjimą beveik prie visų sekretoriato duomenų bazių, tačiau savo galimybėms pademonstruoti apsiribojo tomis ekrano užsklandomis.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Naujas apgaudinėjimo per internetą būdas

2002-12-29 | Lietuvą pasiekė jau prieš kurį laiką JAV ir Vakarų Europoje išplitęs apgaudinėjimo per internetą būdas. „Lietuvos telekomo” specialistai pastebėjo, kad kovą ir balandį net keliais šimtais kartų buvo daugiau skambinama iš bendrovės tinklo į kai kurias egzotiškas šalis (pvz., Bisau Gvinėją). Ištyrus buvo nustatyta, kad abonentai tampa naujo apgaudinėjimo būdo per internetą aukomis. Interneto vartotojai, prisijungę telefono linija prie interneto, įdiegė savo kompiuteryje atsitiktinai internete rastas ar elektroniniu paštu gautas programas. Tokių programų platintojai žada, kad programa padės nemokamai patekti į uždarą pornografijos, muzikos ar kitą interneto svetainę. Šios programos veikia tokiu principu: vartotojai automatiškai atjungiami nuo nuolatinio interneto paslaugų teikėjo ir prijungiami tiesiogiai prie kito interneto teikėjo (pavyzdžiui, Bisau Gvinėjos telekomunikacijų bendrovės), o po to atsidaro ir žadėtoji interneto svetainė.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Amerikoje sulaikytas hakeris iš Rusijos

2002-12-29 | Amerikoje, Pasadeno mieste (Kalifornijos valstija) sulaikytas 48 metų Rusijos pilietis Dmitrijus Sinilnikovas. Jis kaltinamas įsilaužimu į vietinį koledžo tinklą. Policija įtaria D.Sinilnikovą bandžius gauti tinkle esančią konfidencialią informaciją (studentų ir dėstytojų kreditinių kortelių numerius). Iki tol rusų hakeris nesėkmingai bandė įsilaužti į Kalifornijos technologinio universiteto vietinį tinklą, kur jis ir buvo susektas tinklo administratorių.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Rusijoje teisiami du hakeriai

2002-12-29 | Kamenske-Uralske, Sverdlovsko apskrityje, prieš teismą stos du hakeriai, įsilaužę į stambiausios miesto įmonės duomenų bazę. Sinarsko rajoninio teismo ekspertai jau baigė nagrinėti bylą pagal Rusijos Federacijos Baudžiamojo kodekso 272 str. - neteisėtas priėjimas prie kompiuterinės informacijos. Du 27 m. ir 18 m. Kamensko-Uralsko gyventojai, nepriklausomai vienas nuo kito, įsilaužė į stambios miesto įmonės duomenų bazę pasinaudoję programa, nemokamai parsiųsta iš interneto. Manoma, kad įsilaužimai buvo įvykdyti ne šnipinėjimo tikslais, o tiesiog ieškant pramogų. Jie pakeitė duomenų bazės struktūrą ir buvo aptikti apsaugos sistemos. Milicijos pareigūnai nustatė jų buvimo vietą ir hakeriai buvo suimti.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!