LT   EN   RU  
2020 m. spalio 28 d., trečiadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Hakeriai
Rusijos hakeriai buriasi į organizuotas virtualias grupes

2005-08-02 | Rusijos istorijoje yra ne vienas pavyzdys kaip ši tauta pasisavina rusakalbių žmonių, gyvenančių už šios valstybės ribų, pasiekimus. Dabar nekalbama apie masinę emigraciją, o tema "ne su mumis, bet mūsų" lieka. Žinomą prezidento pasisakymą "Jei protai nuteka, vadinasi jie yra" šiomis dienomis papildė rusų MVD atstovai, tik šį kartą nacionaliniu "pasididžiavimu" tapo... virtualūs nusikaltėliai. Londone vykusioje konferencijoje apie virtualius nusikaltimus dalyvavo ir Rusijos teisėsaugos organai. Kalbėdamas apie hakerių veiklą bei virtualių erdvių apsaugą, Rusijos MVD specialiųjų techninių tarnybų valdybos vadovas Borisas Mirošnikovas, remdamasis vidiniais duomenimis, pastebėjo, kad rusų hakeriai pagal visus duomenis pralenkė savo "kolegas" užsienyje. Šis pranešimas grindžiamas tuo, kad plačiai pripažinta nacionalinė matematikų mokykla ir rusų programuotojų paklausa užsienyje. Visa tai kenkia Rusijos įvaizdžiui, nes pasaulis iš įvairių pranešimų sužino apie nuolatinius rusų hakerių išpuolius.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Duomenų medžiotojai nusitaikė į ukrainiečius "Privataus banko" klientus

2005-08-01 | Ukrainiečių antivirusinio PO kūrėjas, korporacija UNA, pranešė, kad "Privataus banko" klientai neapsaugoti nuo hakerių (duomenų medžiotojų) atakų. Laiškus, kurie elektroniniu paštu siuntinėjami Ukrainos gyventojams, pasirašo tariama banko "Privatus24" apsaugos tarnyba. Norėdami gauti banko klientų kreditinių kortelių numerius ir kitą asmeninę informaciją, nusikaltėliai naudojasi fiktyviu tinklapiu. Pranešimuose primygtinai reikalaujama, kad skubiai reikia įvykdyti visus nurodymus ir į nurodytą puslapį įvesti aktyvumo kodą ir taip pat pereiti autorizaciją, tam, kad būtų galima prieiti prie asmeninių sąskaitų. Visą eilė hakerių laiškų pasiekė ir "Privataus banko" saugumo tarnybą. Pradėtas tyrimas parodė, kad banko darbuotojai su šia nusikalstama veikla neturi nieko bendra. Duomenų tykojimas sulig kiekviena diena tampa vis populiaresnis nusikaltimo būdas. Pagal statistikos duomenis, Europos šalyse fiktyvūs laiškai sudaro daugiau nei 1 % nepageidaujamo pašto.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Kompiuterių apsaugos ekspertai perspėja

2005-07-31 | Kompiuterių apsaugos ekspertai perspėja, kad nusikaltimai aukšto lygio technologijų srityje vis labiau plinta. Nusikalstamos grupuotės Rytų Europoje ir Tolimuosiuose Rytuose jau samdosi profesionalius programuotojus. "Nusikaltėlių taikiniu tampa nustatytos kompanijos ir grupės. Praeityje tai būdavo atsitiktiniai išpuoliai, bet dabar jie darosi vis labiau komerciniai ir tikslingi", pastebi Nataša Steili ( Natasha Staley ), MessageLabs specialistė. Šiais metais apklausęs 201 kompanijos vadovus, australų biuras (NHTCU ), kovojantis su aukšto lygio technologijų srityje plintančiu nusikalstamumu, išsiaiškino, kad tik 30 % kompanijų įdiegtos informacijos šifravimo taisyklės, padedančios apsisaugoti nuo hakerių ir virusų. Kažkur keturios kompanijos neanalizavo kompiuterių apsaugos veiklos ir išlaidų, pusė kompanijų turi susidarę veiksmų planą, padedantį pastebėti kompiuterinius nusikaltimus.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

"Pinigų plovimas" ir kompiuteriniai nusikaltimai

2005-07-30 | Elektroninių technologijų valdymas ir kuriamos didžiulės elektroninės atsiskaitymo sistemos suformavo paralelinę banko sistemą, kurioje įsteigtas pilnas beveik legalus finansinių operacijų tinklas. Sparčiai auganti ir sudėtingėjanti infrastruktūra savo unikaliomis galimybėmis nenumaldomai masina nusikalstamas grupes. Ši sistema suteikia galimybę vykdyti pinigines perlaidas į bet kurią pasaulio šalį, greitai, anonimiškai, painiais maršrutais ir apeinant valstybines finansų kontrolės sistemas. Nuo to laiko elektroninės perlaidos tapo nusikaltėliams patogiu instrumentu, kuris leidžia be didelio vargo nuslėpti piniginių priemonių įplaukų šaltinį, plauti nelegaliu būdu gautus pinigus ir pridengti savo priėjimus nuo apmokestinimo.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kiberterorizmas

2005-07-29 | Šiuolaikinio terorizmo būdingas bruožas yra tas, kad sparčiai besiburiančios teroristinės grupuotės ima plėtoti aukšto lygio nusikaltėlišką verslą: prekiauja narkotikais, ginklais, kontrabandine produkcija, pornografija, užsiima žmonių šantažu, grobimu ir išpirkos prašymu. Teroristai vis dažniau panaudoja naujausias informacines technologijas savo planų įgyvendinimui. Kyla vis didesnė kiberterorizmo arba jų naudojamų naujausių tinklo priemonių, skirtų kritiškai svarbių nacionalinės infrastruktūros komponentų išbalansavimo grėsmė. Daugiausia kiberatakų įvykdoma JAV, atakų skaičius sudaro 35, 4 % visame pasaulyje vykdomų teroristinių išpuolių, 2004 metų pirmame pusmetyje. Antrą vietą pagal teroristų išpuolių dažnumą užima Pietų Korėja – 12, 8 %, po jos Kinija – 6, 9%; Vokietija – 6, 7 %; Prancūzija – 4 %. Didžioji Britanija užima 10 vietą, čia išpuoliai sudaro 2,2 % viso kiberatakų koeficiento. Labiausiai paplitusios atakų priemonės: programiniai virusai, savaime plintantys kompiuteriniai virusai ir kitos kenksmingos formos.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Intel už originalius straipsnius apie "Muro dėsnį" siūlo 10 tūkstančių dolerių

2005-06-11 | Kompanija Intel pranešė, kad skirs 10 tūkstančių dolerių atlygį už žurnalo Electronics 1965 metų balandžio 19 dienos egzempliorių, kuriame buvo išspausdintas straipsnis "Integralinių schemų papildymas komponentais". Straipsnio autorius – Gordonas Muras (Gordon Motore), jis vienas iš Intel kūrėjų. Šis straipsnis įėjo į istoriją kaip pirmasis šaltinis, taip vadinamo "Muro dėsnio". "Muro dėsnio" esmė slypi tame, kad kiekvienąkart, per pusantrų metų, kompiuterinių procesorių našumas padvigubėja. Po to, kai autorius pirmą kartą straipsnyje suformulavo šią mintį apie kompiuterinių technologijų perspektyvas, ji pasiteisino praktikoje ir dabar laikoma sėkminga pranašyste, nors yra pagrįsta moksliškai.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

MVD: Rusų hakeriai – geriausi pasaulyje

2005-06-10 | Specialių techninių valdymo įrenginių MVD viršininkas, milicijos generolas – leitenantas, Morisas Mirišnikovas Londone, konferencijos, skirtos kiber nusikaltimams e – Crime Congress, metu , savo pasisakyme, skirtame užsienio kolegoms pareiškė, kad rusų hakeriai yra patys geriausi pasaulyje ir pakvietė įvairių šalių teisėsaugos pajėgas pradėti kovą su kiber nusikaltėliais. Kaip rašo sekmadieniniame amerikiečių internetiniame leidinyje CNet News, Mirošnikovas savo pranešime ypač pabrėžė, kad visiems yra žinoma, kad rusus garsina pasiekimai matematikos srityje, o rusų programuotojai – pasaulyje labiausiai kvalifikuoti, tuo pačiu, labiausiai kvalifikuoti ir rusų hakeriai. Kaip pranešė Mirošnikovas, vakarykščiai hakeriai – paaugliai " užaugo " ir dabar užsiima šia veikla skatinami ne nusikaltėliškų paskatų, o norėdami pralobti. Jie pinigus užsidirba kompiuterinio įsilaužimo pagalba.

Lankomumo reitingasKomentarų: 13

plačiau >>

Prekybinė kompanija Gateway sutiko panaikinti pretenzijas Microsoft už 150 milijonų

2005-06-09 | Kompanija Microsoft vienam didžiausiam JAV kompiuterinės įrangos tiekėjui, kompanijai Gateway, išmokės150 milijonų dolerių, kilus teisminiams nesutarimams, praneša Associated Press. Gateway 1990 metų viduryje ilgame ieškinių prieš Microsoft peržiūros procese, buvo pripažinta nukentėjusiąja nuo agresyvaus kompanijos OC Windows marketingo. Ši kompanija buvo apkaltinta piktnaudžiavimu faktinės monopolijos padėtimi (namų operacinių sistemų rinkoje). Visa tai leido Gateway vadovybei pareikšti skirtingas teismines pretenzijas, užginčijančias kai kuriuos Microsoft marketingo metodus ir pareikalauti(pagal eilę punktų) atlyginti padarytus nuostolius. Proceso metu abi pusės susitarė, kad Gateway panaikins savo ieškinį už 150 milijonų dolerių. Be kompanijos pažadėjo ateityje naudingai bendradarbiauti.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Rusija: kiekvienas žmogus turės duoti pirštų antspaudus

2005-05-18 | Praėjusią savaitę RF vadovybė priėmė Ryšių su visuomene skyriaus pasiūlymą sukurti valstybinį gyventojų registrą (NGR). RF premjeras – ministras Michailas Fradkovas įpareigojo Ryšių su visuomene skyrių iki 2005 vasario pristatyti vadovybei registro kūrimo koncepciją (NGR). Registras turės išlaikyti informaciją apie žmogaus gimimo datą ir vietą, taip pat biometrinius duomenis apie gyventojus (pirštų antspaudus, akių rainelės atvaizdą), jo sukūrimui reikės priimti federalinį įstatymą "Dėl gyventojų asmeninės apskaitos sistemos kūrimo". Kaip teigiama, kuriamas registras turi būti susijęs su pasikeitimais pirminiais identifikacijos duomenimis ir kitais atsiradusiais šaltiniais, tam turi būti ir sąlygos išdėstyti aktyviai surenkamus duomenis. Todėl visose informacinėse sistemose, kiekvienam asmeninių duomenų įrašymui, naudojamos unikalios duomenų identifikavimo priemonės, kurios leidžia tam tikrais atvejais, kreipiantis į registrą, bet kuriuo metu gauti reikiamus identifikuotus žmogaus duomenis, o tuo atveju, kai kreipiesi į kokią kitą sistemą, turi gauti leidimą prieiti prie joje laikomų duomenų, registrui davus sutikimą.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Hakeriams prieinami visi interneto tinklapiai

2005-05-17 | Visi plačiai naudojami internetiniai puslapiai turi mechanizmą, leidžiantį hakeriams lengvai gauti priėjimą prie vartotojų slaptos informacijos. Kaip įspėja kompanijos Secunia specialistai, populiariausi internetiniai puslapiai turi įdiegtą mechanizmą, kuris leidžia iš nurodyto internetinio puslapio, sukurto sukčių, nukreipti vartotojus į originalų saitą, o paskui valdyti jį atpažįstamame originalaus saito lange. To pasekoje piktavaliai gauna priėjimą prie kritiškai svarbios informacijos – pavyzdžiui, slaptažodžių ir banko sąskaitų numerių. Pažeidimai egzistuoja interneto puslapiuose Internet Explorer, Mozilla, Firefox,Opera, Konqueror ir Samari. Kompanijos programuotojai pademonstravo kaip veikia mechanizmas, kuris nustato pažeidimus specialiuose interneto puslapiuose. Jų sukurtas kodas, nukreipia vartotoją Citibank saitą ir kontroliuoja visus jo veiksmus. Tomas Kristensenas (Tom Kristensen), Secunia technikos direktorius, rastą pažeidimą pavadino "pačiu papraščiausiu fišingo būdu".

Lankomumo reitingasKomentarų: 57

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!