LT   EN   RU  
2020 m. spalio 28 d., trečiadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Hakeriai
P2P piratai - naudingi visuomenės nariai

2005-03-15 | Bent jau taip tvirtina Peer-2-Peer piratavimo gynėjai, JAV Aukščiausiajam Teismui pateikę virš dviejų dešimčių pareiškimų, aiškinančių, kodėl P2P tinklų egzistavimas naudingas ekonomikai. Paramą Grokster & Morpheus P2P tinklams išreiškiančios peticijos [šiuo metu su abejais tinklais teisiasi Metro Goldwin Mayer kinokompanija) primena, kad per visą savo istoriją amerikietiškasis šou biznis ne vienąkart bandė sulaikyti technologinių naujovių pasirodymą rinkoje - taip buvo atsitikę ir su audio bei video magnetofonais, išpuolių susilaukė ir toks, atrodo, mūsų dienomis įprastas ir visų matytas dalykas, kaip... kopijavimo aparatai. Audio įrašų ir kinematografo pramonės kompanijos tokiais atvejais tvirtindavo, kad pasirodžius šioms naujovėms, kinematografas ir fonogramų biznis - ir netgi menas - [!!!] išvis nustos egzistuoti.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kardingo įgūdžiai - už 120 eurų

2005-03-15 | Atrodė, kad šauniųjų hakerių, frikerių ir kitų skaitmeninės scenos veikėjų šlovės laikai nugrims užmarštin, tačiau ne - norintys gali įstoti į atitinkamas mokyklas. Hakerių Online Mokykla kviečia užsirašyti į specialią pagilinto mokymo programą. Pats apmokymo procesas atliekamas per internetinį ICQ peidžerį. Baigęs apmokymus, mokinys „gaus žinias hakingo srityje ir garantuotai galės:

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

H2K2: Hackers On Planet Earth

2005-03-14 | Aš - 4-ojoje HOPE (Hackers On Planet Earth, Žemės Planetos Hakeriai) konferencijoje, kurią remia žinomas hakerių žurnalas 2600. Aplink - maždaug 3000 dalyvių, visur dvelkia labai rimta atmosfera - prieš konferenciją net išsiuntinėjami oficialūs telefonų kompanijų pranešimai savo klientams - Dėmesio! Vyksta hakerių konferencija! Niekuo nepasitikėkite! Daugybė įdomių prezentacijų - šiandien buvau keturiose. Technines prezentacijas aptarsime paskui, o kol kas aš noriu papasakoti apie bendras konferencijos dalyvių nuotaikas. Amerikos hakeriai, kaip niekas kitas, veliasi į politiką - praėjusi konferencija vyko su šūkiu „Išlaisvinkite Dmitrijų“ [Skliarovą - red. pastaba] ir buvo lydima dėl DeCSS kilusio triukšmo. Šiais metais vyksta karas, ir apie jį sukasi visos kalbos. Aišku, kiekvieną konferencijos dalyvį galima lengvai apkaltinti kiberterorizmu arba karinių veiksmų atlikimu. Vis tie įstatymdavystės pakitimai, The Patriot Act... Žmonės sujaudinti ir jaučia savo bejėgiškumą - kai paminimas karas, o apie jį kalbėjo kiekvienas iš mano matytų pranešimus skaičiusių žmonių, kai kurie salėje buvę dalyviai kietai sukąsdavo dantis, kiti kreivai vaipėsi. Treti išvis pavargo nuo šios temos - užteko vieno žvilgsnio į jų veidus, ir buvo matyti, kad jiems į tai nusišvilpt.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Hackers vs Crackers: kas yra kas?

2005-03-14 | Parašyti šį straipsnį mane paskatino tai, kad daugelis žmonių aiškiai nesuvokia vieno elementaraus dalyko. Ką galima vadinti hakeriais? Ne vienas žmogus neturi žalio supratimo apie tai, ką hakeriai iš tikrųjų daro, ir kokie jų idėjiniai bei moraliniai principai. Hakeriai dažnai nepelnytai kaltinami nebūtais dalykais. Kodėl? Peržiūrėjęs didelį kiekį straipsnių (daugumą jų radau Interneto svetainėse ir elektroniniuose žurnaluose, pvz., 2600), kuriuose autoriai postringauja apie hakeriams kylančias problemas, atkreipiau dėmesį į faktą, kad retai nurodoma riba, kuri iš tikrųjų aiškiai atskiria kompiuterinio Underground pasaulio specialistus arba bent tokiais save laikančius kompiuterinio saugumo srityje dirbančius žmones. Iš esmės, kompiuterinio pasaulio požiūris šiuo klausimu (ypač didelį „ačiū“ galima išreikšti mus menkavertėmis naujienomis maitinančioms MIP) - aiškiai neigiamas („hakeriai - tai kompiuteriniai nusikaltėliai“) arba labai „kuklus“ („hakeriai - tai nuobodūs kompiuterininkai“). Iš tikrųjų, egzistuoja mažiausiai du šios problemos aspektai: vienas teigiamas, kitas - neigiamas, ir tarp jų - aiški praraja.

Lankomumo reitingasKomentarų: 3

plačiau >>

PostScriptum: Cutomu Šimomuros įvaizdis ir tikrasis veidas

2005-03-07 | Džonas Gilmoras, vienas iš Sun Microsystems įkūrėjų, Sygnus kompanijos vadovas ir Electronic Frontier Foundation valdybos narys, pranešė, kad Šimomura, tuo metu dirbęs vyriausybės finansuojamame San-Diego Superkompiuterių Centre, pasirašė kontraktą su JAV karinėmis oro pajėgomis, pagal kurį turėjo atlikti tyrimus, skirtus sukurti kompiuterinei programai, kuria naudodamiesi, kariškiai Internete galėtų atlikti šnipinėjimo operacijas. Gilmoro tvirtinimu, Šimomura susikivirčijo su kariškiais, šiems pareikalavus, kad jis jų žiniai perduotų ne tik teoretinius pagrindus, bet ir šios šnipinėjimo programos kodus bei laikytųsi kontrakto sąlygų. Šimomura pareiškė, kad, jei kariškiai jam „pakankamai“ neužmokės, šios programos kodas bus paskleistas visame Internete. Įvykdžius šį grąsinimą, įsilaužėliams į rankas būtų pakliuvęs instrumentas, leidžiantis apeiti visas kompiuterinių apsaugos sistemų sukurtas kliūtis, o tai būtų sukėlę milijardinius nuostolius.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Mirė Apple Macintosh projekto autorius

2005-03-02 | Šeštadienio naktį, būdamas šešiasdešimt vienerių metų amžiaus, iš gyvenimo pasitraukė Džefas Raskinas, Apple „Makintošo“ projekto kūrėjas ir vienas iš svarbiausių vartotojų sąsajų specialiastų. Jis mirė nuo vėžio. Raskinas dirbti į Apple atėjo 1978 metais ir tapo 31-uoju kompanijos darbuotoju.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Microsoft visus vartotojus spiria pereiti prie Service Pack 2

2005-03-02 | Microsoft įspėjo vartotojus, kad visos Windows XP ir Windows XP Service Pack 1 sistemos prie Service Pack 2 pataisų rinkinio pereis automatiškai - nepriklausomai nuo to, ar vartojai to nori, ar ne. Operacinės sistemos bus atnaujinamos per Microsoft Automatic Update tarnybą.

Lankomumo reitingasKomentarų: 3

plačiau >>

Apache Projektui - jau 10 metų

2005-03-02 | Apache web serveriui vasario 28 d. suėjo 10 metų. 2005 metų vasarį web serveriui priskirtas dar vienas nuostabus įvykis: Web Server Survey ataskaita parodė, kad Apache „suka“ jau 40 milijonų svetainių visame pasaulyje, o tai sudaro apie 70% procentų visų esančių svetainių.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Top500 List: geriausi planetos superkompiuteriai

2005-03-02 | Kompiuterinių sistemų reitingai egzistavo, turbūt, nuo pat jų atsiradimo, tačiau šiuo metu pačiu žinomiausiu laikomas 500 Pačių Greičiausių kompiuterių Žemėje sąrašas. Šis reitingas egzistuoja nuo 1993 metų ir skelbiamas dukart per metus. Viso šio sąrašo šiame straipsnyje mes, žinoma, nevardinsime (jūs patys galite jį rasti http://www.top500.org), tačiau 5 didžiausias sistemas išvardinti tikrai verta.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Microsoft įspėja apie naują Windows vartotojams iškilusią grėsmę

2005-03-01 | Informacinei saugai skirtoje RSA Security 2005 konferencijoje Microsoft atstovai Maikas Danseglio (Mike Danseglio) ir Kurtas Dilardas (Kurt Dillard) iš Security Solutions Group įspėjo, kad Windows vartotojams atsirado naujas pavojus. Jis kyla dėl naujos programų kartos, kuri pasižymi galimybe būti įdiegta ir veikti OS branduolio lygiu.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!