LT   EN   RU  
2020 m. liepos 5 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Hobi
Žuvų populiacinių parametrų būklė ir dinamika. Kuršių marios

2003-01-20 | Kuršių mariose sužvejotų žuvų rūšių skaičius (11 rūšių žuvų) nedaug skyrėsi įvairiais metais. Kaip ir ankstesniais metais, tiek pagal gausumą, tiek pagal biomasę ryškiai dominavo 4 žuvų rūšys: kuoja, pūgžlys, plakis ir ešerys. Kitos žuvų rūšys, tarp jų ir vertingosios bei jų jaunikliai (starkis, karšis, žiobris, salatis), buvo sužvejotos palyginti nedideliais kiekiais. Tai, kad ryškiai dominavo karpinės, daugiausia bentosu mintančios žuvys bei pūgžliai, liudija aukštą marių eutrofikacijos lygį. Stebina gana mažas vertingų žuvų rūšių, ypač plėšriųjų, gausumas. Kuršių mariose 1993-1995 m. laikotarpiu, dėl verslinės žvejybos reorganizacijos ir intensyvios žvejybos, pastebimos ryškios žuvų gausumo ir biomasės mažėjimo tendencijos. Žuvų gausumas vienai stočiai sumažėjo nuo 575 vnt 1993 m. iki 364 vnt. 1995 m., o biomasė atitinkamai nuo 43.8 kg iki 27.1 kg.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Žuvų populiacinių parametrų būklė ir dinamika. Ežerai

2003-01-20 | Monitoringas vykdytas skirtingo trofinio lygio ežeruose. Dusios, Platelių ir Tauragnų ežerai priklauso mezotrofiniam, Lukstas - eutrofiniam, o Žuvintas - hipertrofiniam ežerų tipams. Pagal ežerų bendrijų klasifikaciją (Virbickas, 1989) Dusios ir Tauragnų ežerai priklauso pirmam, “stintiniam” tipui, 7 - 8 variantams, Platelių antram, “seliaviniam” tipui, 1 variantui. Šiuose giliuose ežeruose į bendrijų branduolius įeina šaltamėgės žuvys - stintelės, seliavos, o Platelių ežere - seliavos, sykai. Be jų, žuvų bendrijų branduoliuose dar vyrauja Dusios ežere - ešerys, pūgžlys, kuoja, Tauragnų ež. - kuoja, ešerys, karšis, Platelių ežere - ešerys, kuoja. Luksto ežeras priklauso trečiam, “aukšliniam” tipui, 16 variantui, kur pagrindinės dominuojančios rūšys yra karšis ir kuoja. Žuvinto ežeras priklauso penktam, “karšiniam” tipui, 32 - 33 variantams, čia ryškūs dominantai yra kuoja, lynas, karšis, lydeka.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Žuvų populiacinių parametrų būklė ir dinamika. Upės

2003-01-20 | Upinių žuvų monitoringui vykdyti buvo atrinktos skirtingų ekologinių parametrų ir skirtingų žuvų bendrijų struktūros upės - Žeimena, Buka, Skroblus. Žeimena yra šaltavandenė, vidutinio dydžio upė, kurioje vyrauja reofilinės stenobiontinės ir euribiontinės žuvų rūšys. Upėse monitoringui buvo pasirinktos 3 žuvų rūšys - kuoja, margasis upėtakis ir paprastasis kūjagalvis. Tyrimo metu Žeimenoje dviejose stotyse (aukščiau Pabradės ir aukščiau Jusinės upelio žiočių) buvo sugauta 14 rūšių žuvų. Lyginant su ankstesniais metais rūšinė sudėtis pasipildė žiobriu. Taip pat, be įprastinių žuvų rūšių (kuoja, strepetys, aukšlė, rainė, paprastasis kūjagalvis), šiais metais buvo sugauti lašišų, šlakių ir m. upėtakių jaunikliai, kurie ne kiekvienais metais šiose vietose būdavo aptinkami. Bendra žuvų biomasė Žeimenoje kaip ir anksčiau išlieka žema ir tesiekia 5.505 kg/ha, tankis 86 ind./ha.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Žuvies auginimas, pramoginė žūklė ir medžioklė

2003-01-20 | Nemuno deltos regioniniame parke įsikūrusi UAB “KINTAI“ siūlo Jums nuostabiai praleisti laisvalaikį. Jūsų paslaugoms 600 ha. gražios pamario gamtos 5,5 km palei Minijos upę - nuo Tenenio upės iki Minijos kaimo, Lietuvos Venecijos. Nuo gegužės 1 d. prasideda didysis mėgėjiškos žūklės sezonas. Jūs galėsite žvejoti karpius, lynus, lydekas, karosus. Jūsų paslaugoms – laivas iškylai Minijos upe, Nemunu, po Kuršių marias. Didžioji ešerių žvejyba Kuršių mariose. Vandens dviračiai, valtys plaukioti po bendrovės vandens telkinius, kuršių plotai nuo 10 iki 100 ha. Pavargę galėsite pailsėti nameliuose.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

UAB "KINTAI" - žūklė tvenkinuose

2003-01-20 | UAB "KINTAI" įkurta 1992 m. gegužės mėn. Privati nuosavybė 100%. Bendrovei priklauso 600 ha. gamybinių plotų, auginamos žuvys, karpiai, lydekos, šamai, karosai, plačiakakčiai. Žvejoti galima - karpius, lydekas, karosus, upėtakius, šamus, karšius, kuojas. Medžioklės plotus sudaro apie 1000 ha. teritorija. Medžiojami paukščiai - antys, žąsys, perkūno oželiai, karmoranai, pagal užsakymus, fazanai. Laikotarpis pagal LR medžioklės taisykles. Bendrovėje dirba 24 darbuotojai ir specialistai. Ištisą parą veikia žūklės ir mišrių prekių parduotuvė, kurioje galima gauti išsamią informaciją apie bendrovėje teikiamas paslaugas ir jų kainas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Dugninė

2003-01-20 | Spaudoje dažnai tenka skaityti, kad žvejyba dugnine meškere yra tinginių užsiėmimas. Atseit užmetei meškerę ir sėdi “atsipūtęs” sau ant kranto - žuvis pati užkibs. Taip gali kalbėti tik tas, kas nežvejojo upėje kylant vandeniui. Žvejyba Neryje po staigaus ir smarkaus lietaus, žūklė Nemune žemiau Kauno HE arba Nevėžio žemupyje reikalauja ne tik daug nervų, bet ir fizinių jėgų. Staiga pakilęs vanduo pasroviui neša įvairias vandens žoles ir visokį pakrančių šlamštą. Visos šios šiukšlės kliūva už valo, traukia dugnu svarelį arba lenkia dugninės meškerės viršūnę. Kartais žūklė dugnine darosi panaši į spiningavimą. Ypač naktimis, nes pasitaiko, kad tenka net keletą kartų paeiliui permesti meškerę, kol įsitikini, kad svarelis atsigulė reikiamoje dugno vietoje, o už valo užsikabino tik minimalus žolių kiekis.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Snaigyno ežero turtai

2003-01-20 | Dalius su Audrium šoka į valtį ir echolotu ima matuoti ežero gylį bei ieško žuvų susitelkimo vietų. Aš tuo metu, pasigaminęs jaukus, bandau žvejoti nuo čia pat priešais sodybą esančio liepto. Pasirinkimo, tiesą sakant, neturiu - pakrantės gana gausiai užžėlę nendrėmis. Švysteliu dugninę ir jaučiu, jog svarelis ilgai grimzta, kol pasiekia ežero dugną. Gylis įspūdingas. Tą patį patvirtina krantan sugrįžę draugai. Apiplaukę dalį įlankos, jie kaip tik priešais lieptą aptiko 18 metrų duobę. Pradeda temti, todėl jiedu taip pat nutaria palaikyti man kompaniją. Lieptas platus - laisvai išsiteksime visi.

Lankomumo reitingasKomentarų: 3

plačiau >>

Pagiriamasis žodis granuliuotam jaukui

2003-01-20 | Keitėsi laikai, tobulėjo žūklės įrankiai ir žvejybos būdai, atsirado daugybė įvairių jaukų, kvapų, kukulių - visko nė neišvardysi, tačiau granuliuotas jaukas išliko. Žinia, ne toks, kuriuo tarybiniais laikais mano teta bekonus šėrė. Dabartiniu metu olandiškais, belgiškais, lenkiškais, bala žino, kokiais “-iškais”, na, ir, aišku, lietuviškais (kurių dažnai net “kiečiausias specas” nei kilmės, nei sudėties nenustatytų) užgrūstos žūklės parduotuvių lentynos. Visgi man keista, kad šios rūšies jaukai ne itin populiarūs tarp žvejų. O juk jaukinant karšius (atkreipkite dėmesį - ne "karšiokus”) rupiais, stambios struktūros jaukais galima pasiekti kur kas svaresnių rezultatų.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Jaukai didiesiems laukiniams karpiams

2002-09-20 | Sąlyginai jaukus, skirtus didiesiems laukiniams karpiams jaukinti, galima suskirstyti į natūralius ir dirbtinius. Sąlyginai jaukus, skirtus didiesiems laukiniams karpiams jaukinti, galima suskirstyti į natūralius ir dirbtinius. Dirbtiniai jaukai: baltyminiai kukuliai, granuliuoti pašarai, birūs mišiniai, dešra, “krabų lazdelės” ir kiti. Natūralūs jaukai: Augalinės kilmės jaukai - grūdai kukurūzai, žirniai, kviečiai, perlinės kruopos, pupos, pupelės, bulvės prieš jaukinimą termiškai apdirbami, t.y. šutinami iki jaukinimui tinkamos kondicijos. Visus minėtus grūdus prieš šutinant reikia nuo kelių iki keliasdešimties valandų brinkyti šaltame vandenyje. Kukurūzai bei kviečiai šutinami tol, kol apie 60 procentų grūdų sutrukinėja luobelės. Sutrūkę grūdai geriau skleidžia kvapą vandenyje, tuo viliodami žuvis į jaukinamą vietą. Žirnius reikėtų naudoti neglūdintus su luobele, šutinti tol, kol taps lengvai suspaudžiami tarp pirštų. Labai svarbu žirnių neperšutinti, kad jie nesutrūkinėtų ir nepasidarytų košė (karpių jaukinimui, kitoms žuvims ruošiama kiek kitaip). Panašiai šutinamos pupos bei pupelės. Jų luobelė taip pat neturėtų sutrūkinėti šutinant. Tinkamai šutintus kukurūzus, žirnius, pupas bei kitus grūdus galima naudoti ir masalui tiek ant kabliuko, tiek ir ant “plauko”. Į išvirtus bei atvėsintus jaukui ruošiamus grūdus galima pridėti reikiamo kvapo arba atraktoriaus, geriausiai skysto.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Pašto ženklų - į "Lietuvos pašto" svetainę

2002-06-24 | Naujojoje valstybės įmonės "Lietuvos paštas" interneto svetainėje (www.post.lt) galima labai greitai sužinoti reikiamą pašto indeksą ir kaip teisingai adresuoti laišką ar siuntinį, apskaičiuoti paprastosios pašto siuntos kainą, užsiprenumeruoti norima leidinį, užsisakyti pašto ženklų. "Lietuvos paštas" informavo Eltą, kad naujoji įmonės interneto svetainė buvo suprojektuota, išanalizavus klientų poreikius bei įvertinus "Lietuvos pašto" rinkodaros tikslus. Svetainę sukūrė UAB Infosistema". Svetainės lankytojai gali pasinaudoti skaičiuokle ir sužinoti, kiek jiems kainuos išsiųsti paprastąją pašto korespondenciją, pašto siuntą, tam tikros sumos pašto perlaidą Lietuvoje ar į užsienį. Galima surasti pašto indeksą pagal nurodytą gatvę (kol kas Vilniaus miesto) bei sužinoti aptarnaujančio pašto pavadinimą, adresą, telefonus pasiteirauti ir darbo laiką. Filatelistai gali ne tik peržiūrėti pašto ženklus internete, bet ir užsisakyti norimus. Joje pateikiami visi pašto ženklai, kurie buvo išleisti nuo 1995 metų. Čia galima sužinoti apie išleistus naujus pašto ženklus. Pašto ženklų leidybos skyriaus specialistai teigė, jog ateityje planuoja į svetainę sudėti visus filatelinės produkcijos, išleistos nuo 1990 m., pavyzdžius.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!