LT   EN   RU  
2019 m. rugsėjo 23 d., pirmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Kietieji diskai
Serial ATA, nauja kietųjų diskų sąsaja, nerėgėta sparta, ar muilo burbulas?

2005-02-25 | Serial ATA, nuoseklioji kietųjų diskų sąsaja su pagrindine plokšte buvo sukurta 2001m, tačiau tik dabar pradedama diegti į stalinius kompiuterius. Kuo gi ji skiriasi nuo įprastos, lygiagrečiosios Ultra ATA ? Visų pirma, į akis krinta siauras, dažniausiai raudonos spalvos duomenų kabelis turintis dvi jungtis galuose. Tai iš dalies yra gerai, kadangi nebereikia įrenginiuose nustatinėti trumpiklių, siauras kabelis sudaro palankesnes sąlygas aušinimui, tačiau prie vieno kanalo galima prijungti tiktai 1 įrenginį. Maksimalus kabelio ilgis - 1m. Norėdami prie pagrindinės plokštės pajungti S ATA diską, įsitikinkite, ar į ją įdiegtas S ATA valdiklis. Kaip bebūtų keista, bet S ATA kietųjų diskų maitinimo jungtis yra visiškai perdaryta, ir norint tokį diską pajungti prie standartinio maitinimo šaltinio, reikalingas specialus perėjimas. Kodėl SATA kūrėjai nusprendė pakeisti standartu tapusią jungtį, žinoma tik jiems patiems. Gali būti, kad tai susiję su skirtingų įtampų poreikiu, bet tai tada kodėl nebuvo galima tos logikos sumontuoti pačiame kietajame diske ?

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Skirtumai tarp LBA, LARGE ir NORMAL

2005-02-25 | NORMAL režime atpažįstami tik kietieji diskai iki 528 MB. Šis režimas buvo naudojamas senuose diskuose. LBA ir LARGE – tai didelės talpos ( daugiau už 528 MB) kietųjų diskų atpažinimo būdai. Pradžioje LBA režimas buvo skirtas SCSI-įrenginiams. Cilindrai, galvutės ir sektoriai atpažįstami ne trijose matmenyse, o tik viename. Kai yra priėjimas prie duomenų, sektoriai grupuojami į blokus, kuriuose pirmas sektorius turi eilės numerį 0, o duomenų adresas nustatomas būtent šio numerio atžvilgiu. Gautas rezultatas transformuojamas į trimatį adresą, susidedantį iš cilindro, galvutės ir sektoriaus numerių. Tai įmanoma, tik jeigu BIOS arba kietasis diskas palaiko LBA režimą. Metodo LARGE esmė yra tame, kad cilindrų kiekis dalinamas iš dviejų, jeigu jis didesnis už 1024 ir mažesnis už 2048, po ko galvučių kiekis padauginamas iš dviejų. Šį metodą galima panaudoti, dirbant su kietais diskais, kurie nepalaiko LBA režimo.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

1" dydžio, 2.2GB talpos kietieji diskai visiems

2005-02-25 | Žinomas atminties gamintojas A-DATA pristatė naują, analogų rinkoje neturintį produktą, išspręsiantį daug kasdienių kišeninių ir nešiojamųjų kompiuterių bei skaitmeninių foto ir vaizdo kamerų, MP3 grotuvų savininkų problemų. O problemos yra tokios: kaip kuo daugiau duomenų sudėti į laikmeną, neinvestuoti daug lėšų ir neturėti pilnos kišenės kortelių. A-ADATA pagamino 2.2GB talpos 1" kietąjį diską, kuris buvo sukurtas kompanijos GS Magicstor. Šis produktas taip ir vadinamas - Magicstor (A-Data Magicstor Microdrive). Tai iš esmės IBM Microdrive analogas, tik jis turi keletą privalumų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Samsung kietieji diskai pereina prie hidrodinaminių guolių

2005-02-25 | Šiuolaikiniai kietieji diskai vis labiau tampa talpūs, ilgamečiai, didinami buferio dydis ir sukimosi greitis, tačiau tai dar neviskas, dabar apsiprantama prie naujos progresuojančios technologijos ir bandoma prisitaikyti prie Serial ATA interfeiso. Kaip mes buvome pranešę, WD Raptor 37 GB jau pritaikė naują hidrodinaminių guolių technologiją. Kiti kietųjų diskų gamintojai bando neatsilikti nuo Raptor gamintojų ir įvairiais būdais bando pereiti prie naujos TCQ technologijos. Tarp kitko, mechaninė kietųjų diskų dalis irgi tobulinama, pereidami vis į mažai triukšmą keliančius ir ilga veikiančius hidrodinaminius guolius. Kai kurie Pietų Korėjos informacijos šaltiniai praneša, kad kompanija Samsung pradėjo tiekti 80GB, 120GB ir 160GB talpos kietuosius diskus, kuriuose pritaikyti hidrodinaminiai guoliai. Kietieji diskai palaiko Serial ATA interfeisą ir turi 8 MB buferį, o sukimosi greitis 7200aps./min.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

160GB ir 250GB SimpleTech kietieji diskai

2005-02-25 | Kompanija SimpleTech pristatė 160GB ir 250GB išorinius kietus diskus – SimpleDrive, kurie bus pristatyti PMA-2004 parodoje. Į komplektą įeina programos aprūpinimas, specialiam rezerviniam informacijos StorageSync kopijavimui. Kietieji diskai turi ESB 2.0 interfeisą ir aprūpina iki 480Mb/s informacijos perdavimą. Naujų modelių sukimosi greitis yra 7200 aps./min. Tradiciškai tokie įrenginiai palaiko Plug-and-Play technologiją. Įrenginio korpusas aliumininis, be ventiliatoriaus, kurie aprūpina disko ventiliaciją.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

2007 metais 500GB kietieji diskai taps norma

2005-02-25 | Vienas iš svarbiausiu techninio progreso kompiuterių sferoje rodyklių parodymas, siejamas su kietųjų diskų talpos didėjimu. Aišku, čia galime paminėti visų tipų atmintys ir tuo tarpu populiarėjančias flash-atmintines. Nežiūrint į tai, kad kietieji diskai vis didiną savo talpą, ateityje jie gali susidurti su fiziniais barjerais. Naudojamos technologijos, neleidžia visuomet didinti kietųjų diskų talpą ir ateityje reikės taikyti naujas technologijas. Analitikai teigia, kad būtent mikrorevoliucija įvyks 2005 metais. Šiuo metu kompanija Seagate pasižymėjo 100GB plokštelėmis. Tačiau kompanija turi idealius planus ir šias metais planuoja pereiti į 160GB plokštelės, kurios ateityje suteiks galimybę gaminti virš 300GB talpos diskus.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kietas diskas su saugumo sistema

2005-02-25 | Kompanija Micro Solutions anonsavo naujus 80, 120 ir 200GB talpos išorinius kietus diskus (LockBox) su specialia saugumo sistema. Norint turėti priėjimą prie saugomų duomenų kietajame diske iš pradžių reikės patikrinti vartotojo piršto antspaudus. Proceso metu indikatorius aplink pirštą signalizuoja raudona arba žalia šviesa. 80, 120, 200GB kietų diskų modelių pardavimai prasidės JAV teritorijoje, kurių kaina atitinkamai bus 164EU, 205EU ir 246EU. LockBox diskai bus pajungiami per USB 2.0 interfeisą. Reikia paminėti, kad kieti diskai turi 2MB buferį, o sukimosi greitis – 7200 aps/min. Veikimo metu suvartojama 14W energijos. Kietų diskų matmenys – 3,5 x 12,1 x 17,5 cm, masė – 0,822 kg.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Western Digital pristato 320Gb talpos kietąjį diską

2005-02-25 | Kompanija Western Digital papildė Caviar kietųjų diskų gretas 320Gb talpos naujove. Caviar SE 320Gb kietasis diskas pardavime atsiras po naujųjų metų, o įsigyti kietąjį diską su IDE interfeisu bus galima už 186 EU. Serial ATA versijos taip pat bus išleidžiamos. Naujų Western Digital kietųjų diskų buferio dydis sieks 8Mb, tačiau papildomai pridėtas optimizuotas spartinančios atminties algoritmas, kuris padidins buferio našumą iki 16Mb. Atnaujintos Caviar gretos dabar turi: 40, 80, 120, 160, 200, 250 bei 320Gb talpos su 2Mb-8Mb buferiais modelius. Energijos suvartojimą pavyko sumažinti, pritaikius naują valdymo logiką. Vidutinis paieškos laikas skaitymui siekia 8,9ms, o rašymui – 10,9ms. Paieškos metu triukšmas neviršija 33dB.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Į "Guinness" rekordų knygą pateko "Toshiba" sukurtas mažytis kietasis diskas

2005-02-25 | Japonijos bendrovė "Toshiba Corp" antradienį paskelbė, kad į "Guinness" pasaulio rekordų knygą pateko jos kietasis diskas (HDD). Šis pašto ženklo dydžio įrenginys buvo pripažintas mažiausiu pasaulyje. 0,85 colio (apie 2,125 centimetro) skersmens "Toshiba" kietieji diskai, kuriuos elektronikos gamintoja pristatė sausį, pasižymi iki 4 gigabaitų talpa. Diskus ketinama naudoti mobiliuosiuose telefonuose, nešiojamosiose vaizdo kamerose ir kituose elektronikos prietaisuose. "Toshiba", kurios 1,8 colio skersmens kietieji diskai yra naudojami populiariuosiuose "Apple Computer Inc" skaitmeniniuose grotuvuose "iPod", ketina dar šiais metais pradėti gaminti 0,85 colio skersmens diskus. "Toshiba" naujovė reiškia, kad artimiausiu metu savo laikrodyje galėsiu sukaupti daugiau informacijos nei vos prieš kelerius metus galėjau saugoti staliniame kompiuteryje", - sakė "Guinness" rekordų knygos mokslo ir technologijų skyriaus redaktorius Deividas Hoksetas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kietasis diskas - monetos dydžio

2003-04-03 | Bendrovė „Hitachi Global Storage Technologies“, įkurta po to, kai IBM pardavė bendrovei „Hitachi“ savo kietųjų diskų gamybos padalinį, šių metų rudenį žada išleisti miniatiūrinį kietąjį diską „Microdrive“, į kurį galima įrašyti 4 Gb informacijos. Toks kiekis informacijos telpa į diską, kurio skersmuo - 1 colis, t.y. maždaug 5 litų monetos skersmens. Tokį kiekį informacijos sutalpinti į tokį mažą diską tapo įmanoma IBM sukurtos technologijos „Pixie Dust“ („fėjos dulkelė“) dėka. Reiktų pažymėti, kad iki šiol sukurto mažiausio „Microdrive“ disko talpa - 1 Gb. Šie diskai naudojami skaitmeninėse vaizdo kamerose, MP3 grotuvuose ir kišeniniuose kompiuteriuose. Naujasis kietasis diskas, be to, kad yra talpesnis, turi dar vieną privalumą - jo duomenų perdavimo greitis yra 1,5 karto didesnis nei ankstesnio modelio.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!