LT   EN   RU  
2020 m. birželio 4 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Kokybiški patarimai
Naudingi patarimai: dažymas

2011-02-21 | Naudokite kokybišką medieną ir atkreipkite dėmesį į jos ilgaamžiškumą sąlygojančius veiksnius: statant, atsižvelkite į pakraigių plotį ir reikiamą cokolio aukštį. Tvarkinga vandens nutekėjimo sistema ir geras apšiltinimo sluoksnio vėdinimas nulemia medinių konstrukcijų sausumą. Mineralinio paviršiaus pastate tarp fasado paviršiaus ir cokolio turi būti paliktas tarpas, užtikrinantis konstrukcijos sausumą. Skardinio stogo vandens nutekėjimo sistema turi būti gera ir ant dažų sluoksnio neturi likti stovinčio vandens. Taip pat svarbu, kad skardo lakštai būtų gerai pritvirtinti ir nejudėtų esant stipriam vėjui. Dažai apsaugos paviršių žymiai ilgiau, jeigu statybos metų nėra padaryta klaidų. Todėl karts nuo karto skirkite dėmesį darbų priežiūrai. Geriausios sąlygos išorės dažymo darbams būna debesuotą, sausą dieną, esant nestipriam vėjeliui. Nuo saulės spindulių įkaitusio paviršiaus dažyti nerekomenduojama. Nedažykite vakare, nes ant paviršiaus iškritusi rasa kenkia dažų plėvelei. Svarbu, kad dažams džiūstant oro temperatūra būtų aukščiau +5 ºC, o santykinė oro drėgmė nesiektų 80%.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Patarimai keliaujantiems: Kelionės dokumentai ir draudimas

2011-01-24 | Norėdamas išvengti nemalonumų pasienyje, pasirūpink reikiamais kelionės dokumentais, pasitikrink paso galiojimo laiką bei pasirūpink draudimu. Aviabilietai, viešbučio apmokėjimo patvirtinimai, sveikatos, gyvybės draudimai ir kiti kelionės dokumentai išduodami kelionių agentūroje. Atskirais atvejais klientas dokumentus galima pasiimti oro uoste iš anksto susitarus su kelionių agentu. Turizmo paslaugų teikimo sutartis – raštu sudarytas susitarimas, kuriuo viena šalis – turistinės kelionės organizatorius – įsipareigoja už atlyginimą kitai šaliai – turistui – užtikrinti organizuoti turistinę kelionę, o turistas įsipareigoja sumokėti už suteiktas paslaugas. Tai pagrindinis kelionės dokumentas, kuriame nusakytos visos keliautojo įsigyjamos paslaugos ir kaina. Ji sudaroma pasirašant du originalius egzempliorius, kurių vienas skirtas keliautojui, kitas – kelionių agentūrai. Kiekvienam užsakomam kambariui sudaroma atskira kelionės sutartis. Šį dokumentą būtina turėti kelionės metu bei saugoti iki jos pabaigos. Kelialapis - tai kelionių operatoriaus išduodamas dokumentas, išspausdintas ant specialaus formato firminio blanko. Keliautojui įteikiami 3 kelialapio egzemplioriai, kurių vienas skiriamas registracijai atvykus į šalį (oro uoste jį reikia pateikti kelionių operatoriaus atstovui), kitas – registracijai viešbutyje, o trečias egzempliorius skiriamas keliautojams kaip užsakymo patvirtinimas ir kelionės sutarties priedas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Patarimai kaip planuoti keliones?

2011-01-24 | Nebūtina paprašyti kelionių agentūrų planų, galima susiplanuoti kelionę patiems. Žinoma, tam reikia daug darbo ir patirties. Čia pateikti pagrindiniai patarimai kaip planuoti kelionę. Nuo ko pradėti? Pirmiausia, atsidarykite kokią nors rašymo programą (geriausia Google Docs, nes iš bet kurio kompiuterio bus galima prieiti prie informacijos). Gerai išmokite ja naudotis. Vėliau galite užeiti ir į mūsų bendruomenės projektą Travelpedija, internetinę svetainę kelioniumanija.lt arba nusipirkite keletą žurnalų „Kelionės ir pramogos" (blogiausiu atveju galima nusipirkti kelioninių žurnalų kitomis kalbomis). Paskaitykite apie įvairias vietoves, išsirinkite kuri jums gražiausia. Informaciją apie jums gražiausias vietas nukopijuokite į jūsų Google Docs arba kitą rašymo programą. Išsisirinkę atsidarykite Google Earth programą. Ten suveskite maršrutą nuo vienos iki kitos jūsų gražios vietos. Tada Google Earth išmes kiek kilometrų ir kiek laiko reik važiuoti. Taip pat patikrinkite, ar tame maršrute nėra dar vienos jūsų išsirinktos vietos. Jei ne, žiūrėkite pagal žemėlapį arčiau kurios jūsų gražios vietos yra kita jūsų graži vieta. Tuomet vėl suveskite maršrutą į Google Earth ir t.t. Nepamirškite suvesti duomenis ir į savo rašymo programą. Kaip užsisakyti viešbučius? Viešbučius per keletą minučių galima užsisakyti svetainėse http://www.booking.com arba http://www.tripadvisor.com.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Informacija ir patarimai keliaujantiems

2011-01-24 | Į užsienį galima vykti tik turint galiojantį pasą. Pasas,kurio galiojimo terminas baigiasi kelionės metu, laikomas negaliojančiu. Daugelis valstybių reikalauja, kad turisto pasas galiotų ne trumpiau kaip 6 mėnesius skaičiuojant nuo kelionės pabaigos dienos (gali būti reikalaujama ir 12 mėnesių galiojančio paso). Patariama tai išsiaiškinti prieš išvykstant ir, esant reikalui, pasikeisti pasą ir prasitęsti jo galiojimo laiką. Tikslesnę informaciją apie tai gali suteikti migracijos tarnybos. Lietuvos Respublikai prisijungus prie Šengeno erdvės, nuo 2008 m. kovo 30 d. buvo panaikinta oro sienų pasų kontrolė, todėl kertant Šengeno valstybių narių vidaus sienas Lietuvos piliečiams nebereikia pateikti kontrolei paso. Prie Šengeno erdvės prisijungusių valstybių sąrašą bei daugiau informacijos apie Šengeno erdvėje galiojančią tvarką galite rasti Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijos svetainėje internete. Pažymėtina, kad pasų kontrolės panaikinimas jokiu būdu nereiškia, jog judėjimas Šengeno erdvėje yra prilyginamas judėjimui vienoje valstybėje narėje be kelionės ar tapatybės dokumento. Šengeno šalių teisėsaugos institucijų atstovai, vadovaudamiesi nacionalinių teisės aktų pagrindu, turi teisę savo šalies teritorijoje patikrinti asmens tapatybę, todėl keliaujantis asmuo privalo asmens dokumentą turėti su savimi. Be to, valstybės narės pasiliko sau teisę tam tikram laikui sugrąžinti kontrolės pasienyje procedūras, jeigu kiltų grėsmė jų saugumui ar viešajai tvarkai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Naudingi patarimai. Kaip apsiginti nuo užpuolikų?

2011-01-15 | Jeigu namo tenka grįžti tamsiu paros metu – venkite nuošalių, prastai apšviestų kiemų, gatvių. Geriausia būtų pasirūpinti, kad kas nors jus parvežtų arba išsikviesti taksi. Nesinešiokite su savimi didelės pinigų sumos, dokumentų, jei tai nėra būtina, pridenkite drabužiais brangius papuošalus. Rankinę nešiokitės priglaudę prie savęs taip, kad užsegimas būtų atsuktas į jus. Namų raktus stenkitės laikyti ne rankinėje, bet kišenėje. Jei kas bando išplėšti rankinę, geriau atiduokite – jūsų gyvybė ir sveikata brangesnė už bet kokią nuosavybę. Jeigu jums atrodo, kad kažkas jus seka, pereikite į kitą gatvės pusę. Jeigu įtarimai pasitvirtino bėkite ten, kur šviesu ir gali būti žmonių bei šaukitės pagalbos. Eikite šaligatviu veidu į gatvės judėjimą, toliau nuo kelkraščio kad plėšikas negalėtų nepastebėtas prie jūsų privažiuoti iš nugaros. Niekada nevaikščiokite kalbėdami, rinkdami teksto žinutes mobiliuoju telefonu ar klausydamiesi muzikos per ausines – tai nukreipia Jūsų dėmesį nuo to, kas vyksta aplinkui, sulėtina reakciją, tampate lengva auka. Jeigu naudojatės bankomato paslaugomis įsitikinkite ar šalia nėra įtartinų asmenų, ar niekas nestebi, kaip renkate savo mokėjimo kortelės kodą. Paėmę pinigus iš bankomato jų neskaičiuokite, o skubiai įsidėkite į kišenę, rankinę ar kitą saugią vietą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Naudingi patarimai. Būsto apsauga

2011-01-15 | Didžioji dalis vagysčių iš būtų padaroma, pasitaikius palankiai progai, dienos metu, kai dauguma laiptinės gyventojų būna išėję į darbą ar kitais reikalais. Nerimą kelia tai, kad vagysčių iš būtų pastaruoju metu labai padaugėjo. Daugeliu atvejų įsilaužimų ir vagysčių galima išvengti, todėl pateikiame keletą patarimų, kurie gali būti naudingi ir padėti apsaugoti Jūsų turtą: Pastebėję prie namų ar namo laiptinėje slampinėjančius, stebinčius langus ar duris, skambinėjančius į buto duris įtartinus, nepažįstamus asmenis, apie tai nedelsiant praneškite policijai. Anonimiškumą garantuojame. Šalia jūsų gyvenamosios vietos pastebėję įtartiną automobilį, pagal galimybes užsirašykite jo valstybinius numerius, (jei įmanoma, modelį, spalvą) ir apie tai informuokite policijos budėtoją. Neįsileiskite nepažįstamų žmonių į butą, prieš atidarydami duris, atidžiai apžiūrėkite lankytoją, nepasirašinėkite jokių dokumentų skubotai, juo labiau tarpduryje. Kuriame aukšte begyventumėte, išeidami ar išvažiuodami iš namų sandariai uždarykite langus, balkono duris.
Susitarkite su patikimais kaimynais, kad kai jūsų nėra namuose pasaugotų namus (nors kartą per dieną dirstelėtų į jūsų buto duris), iš pašto dėžutės išimtų spaudą. Būkite pasiruošę pasaugoti jų namus, kai kaimynai bus išvykę.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Sriubos vaikams. Naudingi patarimai

2011-01-15 | Kūdikiams sriubų duokite retai, nes jie gauna skystų daržovių košių. 2-3 metų vaikams duokite grubiai sutrintų daržovių, uogų, vaisių sriubos, pagamintos vandenyje arba su pienu, nes ne visi vaikai dar sugeba sukramtyti kad ir gerai išvirtų daržovių. Vaikams duodamų sriubų nereikia saldinti. Vaikams negalima duoti rūgštynių sriubos. Nepatartina dažnai duoti pieniškos sriubos, nes pienas neskatina skrandžio sulčių išsiskyrimo, ir vaikai gali nenoriai valgyti antrąjį patiekalą. Negalima vietoje sriubos duoti antrojo patiekalo, o vietoj antrojo patiekalo – sriubos. Iki 3 metų vaikams netinka mėsos, kaulų, žuvies sultinio pagrindu pagamintos sriubos. Bet kurio amžiaus vaikams (išskyrus kūdikius) tinka sriubos, pagamintos su kefyru, rūgusiu pienu, jogurtu, duonos gira. Į vaikams duodamas sriubas nedera dėti aštrių prieskonių. Sriubos, pagamintos su Lietuvoje augančiais prieskoniniais augalais, pvz., krapais, kmynais, petražolėmis, mairūnu, salierų lapeliais, tinka bet kurio amžiaus vaikams. Smulkiai suplėšytus lapelius į sriubą įdėkite prieš pat valgymą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Naudingi patarimai tiems, kurie naudoja pildytas kasetes rašaliniams spausdintuvams

2011-01-15 | Rašalinio spausdintuvo kasetės yra labai trapios ir jautrios spausdintuvo dalys. Norėdami jas naudoti pakartotinai, turite laikytis keleto nesudėtingų, bet labai svarbių taisyklių. Svarbiausia: pildomos kasetės turi būti techniškai tvarkingos – nesugadinti elektros kontaktai ir mikroschemos, nesulaužytas korpusas, nėra jokių kitų mechaninių pažeidimų. Pasibaigusią kasetę, ištraukite iš spausdintuvo ir laikykitės žemiau nurodytų taisyklių. Su kasete visuomet elkitės labai atsargiai ir rūpestingai. Ypač saugokite purkštukus: jokiu būdu nelieskite jų rankomis, neklijuokite ant jų lipnios juostelės ar ko kito. Neretai vartotojai bando „apsaugoti" kasetės purkštukus juos užklijuodami, kol atgabens pakartotinai užpildyti. Taip daryti nedera – galite ne tik sugadinti pačių purkštukų paviršių, užkimšti mikroskopines skylutes, bet ir prarasti spalvų grynumą. Net vienas rašalo lašelis, patekęs į gretimą rezervuarą, gali pakeisti viso tame rezervuare esančio ar būsiančio rašalo atspalvį. Iš spausdintuvo išimtas kasetes laikykite vertikaliai purkštukais į viršų taip, kad jie prie nieko nesiliestų. Nuo dulkių kasetę galite paslėpti į kokią nors dėžutę, tačiau sekite, kad nenukentėtų purkštukų paviršius.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

9 naudingi patarimai vairuojant žiema

2011-01-15 | Šios gudrybės užtikrins jūsų ir jūsų keleivių saugumą visą žiemą. Pritaikykite savo mašiną žiemai. Į variklio aušinimo skystį pripilkite pakankamai antifrizo. Tai apsaugos jūsų automobilį nuo užšalimo ir korozijos. Patikrinkite akumuliatorių, kad šaltą žiemą jam pakaktų galios užsivesti. Patikrinkite stabdžius. Jei jie neveikia tinkamai, stabdant mašiną gali traukti į vieną pusę. Pasirūpinkite priemonėmis nenumatytiems atvejams. Prožektorius, apklotas, smėlis arba druska ir ledo gramdyklė yra privalomi daiktai. Patikrinkite šildytuvą ir defrosterį. Jie leis jums jaustis patogiai, o priekinį stiklą išlaikys neaprasojusį ir neapledėjusį. Pakeiskite tepalus. Žiemos orui pritaikyti tepalai leis lengviau užvesti automobilį. Naudokite tinkamą langų skystį. Neužšąlantis skystis kartu su tinkamais valytuvais visuomet išlaikys jūsų langus švarius. Išlaikykite kontrolę. Prieš darydami posūkį pasirinkite tinkamą greitį, kad vairą pasuktumėte nei per mažai, nei per daug. Venkite staigių judesių, kad sumažintumėte slydimo galimybę. Stabdžių pedalą spauskite tolygiai. Nespaudykite jų kelis kartus. Jei jūsų mašina turi ABS, tai sustabdys ją be slydimo.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Naudingi patarimai automobilių savininkams

2011-01-15 | Yra daug priežasčių kodėl pereikvojamas kuras automobiliuose su VDV (vidaus degimo variklis). Tos priežastys, kurios veda prie variklio galios praradimo, sukelia kuro suvartojimo padidėjimą. Prie pagrindinių galima priskirti: oro filtro užsiteršimą, variklio perkaitimą, tuščios eigos apsisukimų padidėjimą. Tokios priežastys padidina kuro sąnaudas iki 5 litrų virš normos. Norint įvertinti variklio ekonomiškumą važinėjant didelio miesto sąlygomis, kai kuras prarandamas dideliuose kamščiuose, dažnai važinėjant pažeminta pavara, yra sunku. Priklausomai nuo sąlygų kuro sąnaudos mieste, lyginant su sąnaudomis trasoje, gali būti maždaug pusantro karto didesnis, o kai kuriais atvejais ir daugiau. Kokią įtaką tam daro padangų dydis? Jeigu, pavyzdžiui, vietoje 13 colių diskų sumontuoti 14 colių diskai tačiau su žemesnio profilio padangomis, tai protektoriaus apskritimo ilgis beveik nesikeičia, o kuro suvartojimas iš esmės turėtų likti nepasikeitęs. Gi, jeigu padidėjo ratų skersmuo, efektas toks pat kaip mažinant (proporcingai) perdavimo skaičių nuo variklio į ratus. Šiuo atveju, esant vienodiems alkūninio veleno apsisukimams, automobilis juda kiek greičiau, o kuro suvartojimas vienam kilometrui mažėja. Tačiau didinant padangų diametrą mažėja sukimo momentas, atitinkamai blogėja įsibėgėjimo dinamika, sunkiau pajudama iš vietos. Kai kurių padangų plotis (didėja pasipriešinimo plotas), taip pat protektoriaus raštas, padangos tipas, oro slėgis padangoje ir visa rato masė pastebimai daro įt

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!