LT   EN   RU  
2021 m. balandžio 22 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Kompiuteriai
IBM kuria naujos konstrukcijos 3D lustus

2004-11-08 | IBM Research tyrinėtojai atrado naują trimačių mikroschemų konstrukciją, kurios tranzistorius galima išdėstyti dviejais ar net daugiau sluoksnių, o pats lustų gamybos procesas primena daugiasluoksnio pyrago kepimą. “Antras ir po to kuriami sluoksniai dedami ant jau esančių, - pranešė projekto vadovė Ketrin Guarini. - Su šia technologija vietoj vieno tranzistorių sluoksnio mes gauname du-tris ar net daugiau”. Su laiku naujoji konstrukcija gali įtakoti žymiai galingesnių procesorių pasirodymą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

AMD nežada nusileisti

2004-11-08 | Įkandin Intel ir IBM, AMD pranešė sukūrusi naujo tipo tranzistorių su dvejomis užtūromis, o tai ateityje leis toliau didinti procesorių greitaveiką ir ekonomiškumą. Advanced Micro Devices kompanija savo laboratorijoje pagamino naujo tipo didelio našumo tranzistorius, turinčius dvi užtūras. Ši konstrukcija leidžia padvigubinti per tranzistorių tekančią srovę, maždaug taip, kaip papildoma kelio juosta padidina magistralės praleidžiamąją galią. IBM, Intel, o dabar ir AMD inžinieriai vienu balsu tvirtina, kad vad. lauko tranzistoriai su keliomis užtūromis, atlikti pagal Fin Field Effect Transistor (Fin-Fet) technologiją - raktas į tolesnį mikroprocesorių našumo didinimo lygį.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Nauji Buffalo ClipDrive USB Flash raktai

2004-10-08 | Buffalo kompanija išplėtė savo greitų ClipDrive USB kaupiklių asortimentą. Ji išleido tris nešiojamų USB raktų modelius: RUF-G256ML/U2 (256 MB), RUF-G512ML/U2 (512 MB) ir 1 GB talpos RUF-G1GL/U2. Šie mieli daikčiukai jau rugsėjo viduryje pradėti pardavinėti Japonijoje. Kokios jų kainos? Ogi, 8925 jenų (81$) už 256 MB talpos kaupiklį, 17640 jenų (161$) už 512 MB mažylį, o už 1GB teks pakloti net 33600 jenų, kas yra maždaug 310$.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

1 GB Imation Flash Drive kaupiklis

2004-10-08 | Imation firma išleido USB 2.0 Swivel Flash Drive pavadintą nešiojamą Flash kaupiklį, kurio talpa - 1GB. Naujovė sveria mažiau, nei 30 g ir yra AA baterijos (vad. “pirštelio”) matmenų. Informacija nuskaitoma/įrašoma atitinkamai 8 MB ir 7 MB per sekundę greičiu. “Never-lose” (“niekada nepamesi”) koncepciją turintis dangtelis patikimai pritvirtintas prie korpuso. Jei tikėtume gamintojo pateiktu kaininku, “tai” kainuoja 360 dolerių, aišku, mažmeninėje prekyboje kaina bus kiek didesnė. Šiuo metu Imation USB 2.0 Swivel Flash kaupiklių liniją pristato 128 MB, 256 MB, 512 MB ir 1 GB talpos modeliai. Linux (su naujesniu, nei 2.4 branduoliu), Windows ME, 2000, XP tvarkyklių nereikia – jas įdiegti reikės tik Windows 98 ir Macintosh OS 9.0 operacines sistemas naudojantiems vartotojams.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kompiuterio korpusas su akvariumu

2003-08-22 | Danų kompiuterių korpusų modifikacijų entuziastai pasiekė naujų aukštumų. Jiems pavyko sutalpinti big tower formato korpusą su akvariumu. Dėl to teko šiek tiek modifikuoti kinų firmos Lian Li gamybos korpusą ir viduje šio korpuso įtaisyti akvariumui skirtus įtvirtinimus. Patį tinkamo dydžio akvariumą kūrėjai pirko parduotuvėje kartu su plastmasinėmis žuvytėmis. Taip pat korpuse buvo įtaisytos: mėlyna šviesa, vamzdeliai vandeniui ir orui.

Lankomumo reitingasKomentarų: 19

plačiau >>

Nauja SUMA vaizdo plokštė su GeForce FX5200

2003-05-10 | Pietų Korėjos kompanija SUMA pristatė naują vaizdo plokštę su grafiniu procesoriumi Nvidia GeForce FX5200. Kovo pradžioje pasaulį išvydęs FX5200 yra jauniausias GeForce FX šeimos narys. Nuo vyresniųjų brolių jis skiriasi tuo, kad turi tik keturis vaizdo kūrimo konvejerius ir sumažintą atminties pralaidumą. Pagal galingumą spartintuvai GeForce FX5200 yra maždaug lygūs Radeon 9000. Vaizdo plokštė SUMA Platinum GeForceFX 5200 turi 128 Mb DDR atminties. Vaizdo atminties magistralės plotis – 256 bitai. Procesoriaus ir atminties dažnių santykis yra 250/200 MHz.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Naujausia išorinė garso plokštė

2003-05-02 | Singapūro kompanija Creative pristatė naują išorinę garso plokštę Sound Blaster Digital Music su USB sąsaja. Skirtingai nuo brangios plokštės Extigy, kuri pasirodė 2002 metų pradžioje, ši yra skirta masinei rinkai. Naujoji plokštė skirta kompiuteriams su operacinėmis sistemomis Microsoft Windows 98 SE, ME, 2000 arba XP. Plokštėje yra įmontuotas telefoninis stiprintuvas ir reguliuojamas išėjimas ausinėms, linijinis išėjimas RCA, optinis skaitmeninis išėjimas ir išėjimas mikrofonui "mini-jack". Prietaisas maitinamas per USB jungtį.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Horizonte pasirodė "Dell" spausdintuvai

2003-05-02 | Viena didžiausių pasaulyje kompiuterių gamintojų - "Dell Computer" korporacija - planuoja įžengti į spausdintuvų rinką su trimis modeliais - dviem lazeriniais ir vienu rašaliniu. Visi šie modeliai pasirodys rinkoje jau šį mėnesį. Korporacija nusitaikė į stipriausius spausdintuvų rinkos segmentus - lazerinius spausdintuvus smulkiajam ir vidutiniam verslui bei daugiafunkcinį spausdintuvą namų vartotojui. Spausdintuvų gamybai praėjusių metų rugsėjį "Dell" pasirašė partnerystės sutartį su "Lexmark". Vartotojui skirtas "Dell" rašalinis spausdintuvas taip pat turės skenerį ir fakso įrangą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Modernios duomenų laikmenos į praeitį stumia įprastus diskelius

2003-05-02 | Kompiuterinio 1,44 megabaito (MB) talpos diskelio („floppy disk“) dienos jau suskaičiuotos. Diskelių įrenginys tampa itin retai naudojamu įtaisu, nes populiarėjančios skaitmeninės nuotraukos, garso įrašai jau nebetelpa į įprastą magnetinį diskelį. Anot duomenų saugojimo įrenginių gamintojos „Maxell“ bendrovės, kasmet diskelių pramonės apimtis sumažėja 5 proc. Analitikų teigimu, gamintojai jau senokai svarsto galimybę atsisakyti daugiau nei 20 metų nepamainomu kompiuterių komponentu buvusio 3,5 colio skersmens diskelių įrenginio. Šias kalbas paskatino ir tai, jog ėmė sparčiai populiarėti atmintinės kortelės.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

IBM sukūrė greičiausią PowerPC procesorių

2003-05-02 | Korporacija IBM pristatys seriją naujų serverių, veikiančių su 64 bitų procesoriais PowerPC. Jie skirti užduotims, reikalaujančioms didelių skaičiavimo resursų. Iš šių serverių bus galima konstruoti sudėtingas skaičiavimo sistemas veikiančias su sistemomis Linux ir Unix. Įdomiausia serverių IBM PowerPC Blade dalis – nauji 64 bitų procesoriai PowerPC 970. Jie veikia 1,8-2,5 GHz dažniais – patys sparčiausi PowerPC architektūros lustai. Jie turi 512 Kb integruotą „cache“ atmintį. Sisteminės magistralės pralaidumas – 6,4 Gb/s.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!