LT   EN   RU  
2021 m. balandžio 22 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Kompiuteriai
CD ir DVD jungtuvės dar neatšauktos

2003-05-02 | Nesėkme baigėsi elektronikos gamintojų pastangos sukurti hibridinius DVD-CD diskus, kuriuos galėtų atkurti bet koks CD ar DVD grotuvas. Tačiau specialistai nenuleidžia rankų: tikslas pernelyg viliojantis. Pasak žurnalo "New Scientist", tarptautinė tyrėjų grupė, ištyrusi kompanijos "Warner Music Group" sukurtą hibridinį CD-DVD diską, priėjo išvadą, kad bandymas sukurti optinį diską, kuriame būtų naudojamas ir CD, ir DVD formatas, nenusisekė. Šiuo metu kokybiško garso ir vaizdo gerbėjams tenka rinktis tarp CD, į kuriuos įrašoma stereomuzika, DVD-Video, kurie naudojami pilnametražiams filmams su suglaudintu erdviniu garsu įrašyti, ir DVD- Audio, į kuriuos rašomas nesuglaudintas erdvinis garsas ir trumpi vaizdo klipai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

ACC planuoja šiemet parduos beveik 3 kartus daugiau LCD monitorių

2003-05-02 | Ketvirtas pagal dydį Lietuvos kompiuterinės įrangos didmenininkas "Acme kompiuterių komponentai" šiemet planuoja skystųjų kristalų (LCD) monitorių pardavimus padidinti beveik trigubai - nuo pernai realizuotų 4 400 iki 12 000 vienetų. Pernai kompanija abiejų rūšių - skystųjų kristalų ir kineskopinių (CRT) monitorių Lietuvoje pardavė apie 40 000 vienetų. Skystųjų kristalų monitoriai bendruose vaizduoklių pardavimuose sudarė 11 proc. Šiemet planuojama, kad LCD įrengimų bus parduota daugiau nei dvigubai daugiau. 2003 m. kompanija bendrai planuoja padidint monitorių pardavimus mažiausiai iki 50 000 vienetų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

IBM pristato naują "ThinkPad" šeimyną

2003-05-02 | G serijos "ThinkPad" buvo kuriami atsižvelgiant į specifinės vartotojų grupės pageidavimus: pasak IBM, nedidelės įmonės, valstybinės institucijos, švietimo įstaigos pageidauja pigesnių nešiojamųjų kompiuterių su įprastinėmis stalinių savybėmis, pavyzdžiui, lanksčiųjų diskelių įrenginiais. Tokiais pigesniais nešiojamaisiais būtų keičiami turimi stacionarieji. Šiai vartotojų grupei pernelyg nerūpi nei didelis kompiuterių svoris, nei baterijos talpa. Jiems kur kas svarbiau spartus procesorius ir didesnis ekranas. Pirmajame naujosios "ThinkPad" serijos modelyje G40 pasirinktinai bus naudojami "Pentium 4" arba "Celeron" procesoriai ir 14 ar 15 colių ekranai. G40 su 2 GHz "Celeron" ir 14 colių monitoriumi kainuos 949 JAV dol. Tuo tarpu brangiausi G40 variantai - su 3 GHz "Pentium 4", 15 colių ekranu, CD-RW įrenginiu, "Wi-Fi" ryšiu - pirkėjams atsieis apie 2000 dol.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kineskopiniai monitoriai traukiasi vis sparčiau

2003-05-02 | Kompanijos duomenimis, paskutinį 2002 m. ketvirtį JAV iš viso buvo parduota 5,97 mln. monitorių - vos 1,4 proc. daugiau nei trečiąjį ketvirtį. Kineskopinių monitorių dalis, palyginti su skystųjų kristalų ekranais, kasmet mažėja kone penktadaliu: antai 2002 m. CRT monitorių iš viso buvo parduota 24,2 mln., o prieš metus - apie 33 mln. Finansine prasme CRT monitorių rinka paskutinį 2002 m. ketvirtį smuko 12,2 proc. iki maždaug vieno milijardo dolerių. Daugiausiai monitorių per šį laikotarpį pardavė "Dell" (1,4 mln.), "Hewlett-Packard" (1,1 mln.) ir "ViewSonic" (0,395 mln.). Ketvirtoje ir penktoje vietoje liko "Envision" ir "Samsung". 75 proc. per paskutinius 3 praėjusių metų mėnesius parduotų kineskopinių monitorių buvo modeliai su 17 colių ekranais, o 19 colių monitorių pardavimai sumažėjo 13 proc.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Rinkoje pastebimas grafinių procesorių ATI nVidia deficitas

2003-04-30 | Taivanio vaizdo plokščių gamintojai praneša, kad rinkoje vėl jaučiamas didelio pajėgumo grafinių procesorių ATI nVidia deficitas. DigiTimes duomenimis, kompanijos, gaminančios grafinius procesorius, tiekdamos savo naujus produktus mieliau bendradarbiauja su OEM gamintojais. Nepakankama grafinių procesorių nVidia GeForce FX 5800 (NV30) ir GeForce FX 5600 (NV31) pasiūla privedė prie ATI produkcijos paklausos išaugimo. Tačiau ATI nepajėgia laiku įvykdyti visų užsakymų lustams Radeon 9700 ir Radeon 9500 bei naujausiems grafiniams procesoriams Radeon 9800 (R350).

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kietasis diskas - monetos dydžio

2003-04-03 | Bendrovė „Hitachi Global Storage Technologies“, įkurta po to, kai IBM pardavė bendrovei „Hitachi“ savo kietųjų diskų gamybos padalinį, šių metų rudenį žada išleisti miniatiūrinį kietąjį diską „Microdrive“, į kurį galima įrašyti 4 Gb informacijos. Toks kiekis informacijos telpa į diską, kurio skersmuo - 1 colis, t.y. maždaug 5 litų monetos skersmens. Tokį kiekį informacijos sutalpinti į tokį mažą diską tapo įmanoma IBM sukurtos technologijos „Pixie Dust“ („fėjos dulkelė“) dėka. Reiktų pažymėti, kad iki šiol sukurto mažiausio „Microdrive“ disko talpa - 1 Gb. Šie diskai naudojami skaitmeninėse vaizdo kamerose, MP3 grotuvuose ir kišeniniuose kompiuteriuose. Naujasis kietasis diskas, be to, kad yra talpesnis, turi dar vieną privalumą - jo duomenų perdavimo greitis yra 1,5 karto didesnis nei ankstesnio modelio.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

GeForce FX vaizdo plokštes gamins tik nVidia

2003-03-11 | Kompanijos nVidia vadovybė nusprendė, kad nuo šiol vaizdo plokštes su procesoriumi GeForce FX NV30 gamins ir platins tik pati kompanija. Taip tikimasi išlaikyti stabilią ir aukštą vaizdo plokščių kokybę. Kitiems gamintojams bus tiekiami tik supaprastinti GeForce FX procesoriai NV31 ir NV34. GeForce FX vaizdo plokštės prekyboje pasirodys 2003 metų vasario mėnesio pabaigoje.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Vaizdo generavimo ir apdorojimo įranga

2003-02-14 | Kompiuterines daugialypės terpės sistemas (DTS) sudaro tekstinės, grafinės, garsinės informacijos, vaizdų ir animacijos rengimo, vaizdavimo ir perdavimo techninė bei programinė įranga. Šioje sistemoje kompiuteris yra informacijos apdorojimo ir kontrolės centras. Svarbus DTS elementas yra internetas, nes jame galima keistis visų rūšių informacija. Visą kompiuterine DTS turėtų sudaryti: galingas kompiuteris, sparčiu ryšiu sujungtas su kompiuteriu tinklu, turintis talpų diskų įtaisą ir CD-ROM kaupiklį, grafikos plokštę vaizdui generuoti, specialias garso ir televizinio vaizdo įvesties bei išvesties plokštes; muzikinė klaviatūra; geras erdvinio garso stiprintuvas; akustinė sistema; mikrofonas; skaitytuvas; spalvinis spausdintuvas; vaizdo magnetofonas; vaizdo kamera; kompiuterinis vaizdo projektorius; specifinė programinė įranga. Tokia DTS sudaro sąlygas įvesti į kompiuterį informaciją iš įvairių šaltinių, ją apdoroti ir pateikti norima forma.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Vaizdo įranga

2003-02-14 | Televizinį signalą pritaikyti kompiuteriui ir atvirkščiai gana sudėtinga, kadangi televizinis vaizdas skiriasi eilučių, jas sudarančiu taškų skaičiumi, kadrų piešimo būdu (piešiama puskadriais kas antra eilutė) ir per sekundę nupiešiamų vaizdų skaičiumi (kadrų dažniu). Televizinio vaizdo kadrų dažnis yra 25 Hz (puskadrių - 50 Hz), o kompiuterio generuojamas kadrų dažnis būna 70 ir daugiau hercų. Televizinis signalas yra analoginis, o kompiuteris naudoja tik skaitmeninius signalus. Taip pat skiriasi signalai, piešiantys vaizdą televizoriaus ir vaizduoklio ekrane. Dėl to, kad televizoriaus ekrane vaizdas piešiamas puskadriais, kad televizoriaus ekrano skiriamoji geba mažesnė ir kad kompiuterio siunčiami R, G, B signalai verčiami videosignalu, kompiuteriu kuriamas vaizdas televizoriuje dažniausiai būna blogesnis už matomą vaizduoklio ekrane.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Procesoriai

2003-02-14 | Kompiuteriai buvo kuriami pamėgdžiojant žmogaus protinę veiklą. Informacijai apdoroti buvo pritaikytos elektroninės schemos, kurios ilgainiui buvo pavadintos procesoriais. Pirmųjų kompiuterių procesoriai buvo didžiulės šimtus kilogramų sveriančios spintos tačiau mikroelektronikos pažanga buvo tokia sparti, kad šiandien procesorius nesunkiai telpa delne tai tik vienas iš daugelio kompiuterį sudarančių lustų. Tačiau ne tik geometriniai dydžiai įspūdingi -puikios ir kitos procesoriams būdingos našumo savybes. Kompiuteris gali turėti keletą procesorių. Pagrindinis, arba centrinis, procesorius susideda iš aritmetikos ir logikos įtaiso (ALĮ), valdymo įtaiso (VĮ), registrų (RG), juos ir pagrindinę atmintį siejančių duomenų perdavimo magistralių.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!