LT   EN   RU  
2021 m. balandžio 18 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Kompiuteriai
Nauja "Logitech" pelė- perversmas kompiuterių valdymo srityje

2006-08-24 | "Logitech" šiandien rinkai pristatė naują kompiuterinę pelę, kuri, tikimasi, sukels perversmą kompiuterių valdymo srityje. Tai naujas produktas kompiuterių valdymo įrenginių rinkoje, iš esmės keičiantis duomenų paieškos principus. Kompiuterinė pelė jau seniai tapo nepakeičiamu įrankiu valdant kompiuterį, tačiau standartinė pelė šiandien jau nebepatenkina daugelio vartotojų poreikių- greitai naršyti keliose interneto svetainėse, didelėse elektroninėse lentelėse, muzikos kataloguose, ieškoti ir apdoroti skaitmenines fotografijas ir pan. Naujos bevielės "Logitech" pelės "MX Revolution" ir nešiojamiems kompiuteriams skirta "VX Revolution" iš esmės keičia skaitmeninių duomenų valdymo praktiką. Abi naujosios pelės turi itin greitą naršymo ratuką "MicroGear Precision Scroll WheelBoth", kuris gali laisvai suktis net iki septynių sekundžių. Ši pelės savybė leidžia vienu lengvu piršto judesiu praleisti šimtus puslapių. Pelėje taip pat įmontuotas paieškos mygtukas "One-Touch", leidžiantis pažymėti žodį ar frazę interneto puslapyje ar dokumente ir vienu paspaudimu atlikti jų paiešką. Naujoji pelė yra itin ergonomiška - dirbant su ja galima greitai užsimiršti, kad ji išvis yra. Neseniai "Logitech" atlikti tyrimai parodė, kad daugelis žmonių vidutiniškai vienu metu dirba su šešiomis programomis, o programos tarpusavyje kaitaliojamos kas 50 sekundžių. Šiam procesui valdyti kiekvienas kompiuterio vartotojas per aštuonių valandų darbo dieną pelės ratuką pasuka net 8 metrus.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Dauguma lietuvių moka naudotis tik pagrindinėmis savo kompiuterių funkcijomis, rodo IBM tyrimas

2006-08-21 | Daugiau kaip pusė lietuvių nesugebėtų į savo kompiuterį įsidiegti naujos programos versijos. Ši užduotis yra neįveikiama beveik 55 proc. kompiuterių naudotojų mūsų šalyje. Tokius rezultatus atskleidžia bendrovės „IBM Lietuva“ užsakymu atliktas „Vilmorus“ tyrimas. Kas penktas tautietis tikina sugebantis pats, be niekieno pagalbos, įsidiegti naujausią naudojamos programos versiją. Dar tiek pat galėtų įsidiegti, jei prieš tai jiems kas nors paaiškintų, kaip tai daroma. Beje, moterims ši užduotis labiau neįveikiama nei vyrams – 61 proc. moterų nesugebėtų įsidiegti pačios programos, kai su tuo nesusidorojančių vyrų yra 47 procentų. Mažiausiai problemų šis dalykas kelia studentams ir moksleiviams. Daugiausia – pensininkams. Ši problema yra aktuali ir individualiems vartotojams, ir įmonių darbuotojams, nes, remiantis tyrimo duomenimis, dauguma kompiuterių vartotojų be specialistų pagalbos nesugeba įdiegti ar atnaujinti programinę įrangą ar savo darbo aplinką. „Tenka pastebėti, kad verslo vartotojai, kasdien naudodamiesi kompiuteriais, dažniausiai susiduria su programinės įrangos atnaujinimo sunkumais. Išeitimi galėtų būti „IBM Tivoli Provisioning Manager Express“. Tai turimų informacinių technologijų saugojimo ir naudojimo sprendimų paketas, skirtas smulkiajam ir vidutiniam verslui.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Atnaujinti IBM serveriai efektyviau naudos energiją

2006-08-03 | IBM pristatė atnaujintas modulines tarnybines stotis "BladeCenter" ir "System x" serverius, kurie padeda sumažinti energijos ir vėsinimo kaštus. Naujosios sistemos leidžia taikomąsias programas naudoti 90 proc. geriau, o elektros energijos naudojimo efektyvumą padidina iki 163 proc. Atnaujinti serveriai gali dirbti su keturių branduolių CPU procesoriais. "Pristatomos sistemos iš esmės tęsia IBM inovacijas, skirtas didinti klientų įrangos efektyvumą. Šie konkretūs atnaujinimai siūlo naujausią energijos efektyvumą ir dviejų branduolių technologijos derinį", - sako "IBM Lietuva" sisteminių produktų pardavimo vadovas Jonas Juodviršis. Naujasis IBM "BladeCenter HS21" yra didelio tankio modulinis serveris, sukurtas palaikyti visą "BladeCentre" talpyklų šeimą. Vartotojams jis leidžia dvigubai pagerinti eksploatacines turimos infrastruktūros savybes. Atnaujintiems IBM "System x" serveriams panaudota ateities kartos "IBM "Xtended Design Architecture" architektūra, suteikianti efektyvesnį valdymą, energijos panaudojimą ir kitas galimybes. Pavyzdžiui, dabar dviejų procesorių "System x3650" serveris su IBM "Java 2 5.0 Runtime Enviroment" aplinka pasiekia beveik 115 tūkst. verslo operacijų per sekundę greitį. Tai 14 proc. geresnis rezultatas nei ankstesnių sistemų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kompiuterių specialistų konsultacijos pradedamos teikti ir telefonu

2006-08-03 | Informacijos telefonu ir kontaktų centrų paslaugų lyderė šalyje bendrovė "Lintel" trumpuoju numeriu 1518 pradeda teikti profesionalias konsultacijas darbo asmeniniu kompiuteriu ir interneto klausimais. Tai pirmoji tokio pobūdžio paslauga Lietuvos rinkoje. Fiksuotojo ir mobiliojo ryšio vartotojai reikiamas konsultacijas galės gauti nedelsiant- visą parą, be poilsio dienų. Kompiuterių ir interneto vartotojai nuo šiol technines problemas gali išspręsti nekviesdami specialisto į namus. Bendrovės kompiuterių specialistai patars elektroninio pašto, didelės apimties byloms persisiųsti naudojamų FTP ir P2P programų, taip pat interneto naršyklių, "Skype", antivirusinių ir anti-spyware, "MS Office" paketo programų "Word" ir "Excel", periferinių įrenginių diegimo bei naudojimo klausimais. "Mes ir anksčiau sulaukdavome kompiuterių ir interneto vartotojų užklausų su prašymais padėti išspręsti kilusius sunkumus. Paaiškėjo, kad dažniausiai vartotojų darbą trikdo palyginti nesudėtingos problemos, kurioms išspręsti žmonėms tiesiog trūksta darbo kompiuteriu įgūdžių", – teigė Daiva Urbanavičienė, UAB "Lintel" generalinė direktorė.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

"Intel" pristatė analogų rinkoje neturinčius procesorius stalo ir nešiojamiems kompiuteriams

2006-07-28 | Pasaulinis IT inovacijų lyderis "Intel" pristatė dešimt naujų "Intel Core 2 Duo" ir "Intel Core 2 Extreme" šeimos procesorių, skirtų namų vartotojams ir verslui, stalo ir nešiojamiems kompiuteriams. Šie procesoriai buvo nepralenkiami 9 iš 10 nepriklausomų tyrimų organizacijų kompiuterių spartos testų. "Core 2 Duo" procesoriai tiesiog geriausi. Išradome kol kas analogų pasaulyje neturinčią naujos kartos kompiuterio širdį. "Core 2 Duo" yra technikos stebuklas", – teigė "Intel" prezidentas ir valdybos pirmininkas Polas Otelinis (Paul Otellini). Jo teigimu, 291 milijoną tranzistorių turintis ir dirbdamas šiandienos bei rytojaus programinei įrangai reikalingais pajėgumais, procesorius sunaudoja 40 procentų mažiau energijos ir yra iki 40 procentų spartesnis nei ankstesni "Intel" produktai. Kompiuteriai su naujaisiais procesoriais savo pajėgumais bus nepralenkiami apdorojant vaizdo ar garso turinį, dirbant dizaino ir kitose didelės kompiuterio spartos reikalaujančiose srityse. "Intel" jau sulaukė didžiausio savo istorijoje susidomėjimo naujaisiais procesoriais – daugiau kaip 500 kompiuterinės technikos gamintojų šiuo metu kuria produktus su "Intel Core 2 Duo" ir "Intel Core 2 Extreme". Dešimtys tūkstančių bendrovių ruošiasi pardavinėti sistemas ar jų komponentus, pritaikytus šiems procesoriams.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

IBM pirmauja diskinės ir juostinės duomenų saugojimo įrangos rinkoje

2006-06-24 | IBM praėjusiųjų metų paskutinį ketvirtį pasiekė pirmąją vietą duomenų saugojimo (bendroje diskinių ir juostinių masyvų) rinkoje, teigiama naujausioje rinkos tyrimų bendrovės IDC ataskaitoje. IBM pagal pajamas bendroje diskų ir juostų masyvų rinkoje aplenkė artimiausius konkurentus "Sun/StorageTek", "Dell", EMC ir "Hitachi". IBM pajamos šioje srityje augo greičiau nei kitų gamintojų. IDC ataskaitoje rašoma, kad per paskutinius tris 2005 m. mėnesius IBM pardavimai sudarė beveik 24 proc. visos rinkos. "Klientai vis aktyviau sujungia visas duomenų saugojimo dalis – diskus, juostas, programinę įrangą – kad tik galėtų geriau susidoroti su augančiais informacijos srautais", - sako "IBM Lietuva" sisteminių produktų pardavimų vadovas Jonas Juodviršis. IBM kol kas yra vienintelė, kuri pateikia tokį visapusišką atminties kaupimo rinkinį, todėl klientai renkasi IBM, kad ši padėtų valdyti duomenų kiekius, užtikrindama ir efektyvų kaštų naudojimą. IDC ataskaitoje pažymėjo, kad laukiama ir kitų kompanijų aktyvesnių veiksmų, siūlant rinkai išbaigtus duomenų saugojimo sprendimų rinkinius. IDC jau anksčiau skelbė, kad IBM pernai pirmavo pagal pardavimus juostinės duomenų saugojimo įrangos segmente, kur užėmė 28 proc. visos rinkos, vertinamos beveik 5 mlrd. dolerių.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

"Intel" atidarė pirmąją Europoje 65 nanometrų technologijos procesorių gamyklą

2006-06-24 | Pasaulinis IT inovacijų taikymo lyderis "Intel" Leikslipo mieste Airijoje ketvirtadienį atidarė pirmąją Europoje 65 nanometrų technologijos kompiuterių procesorių gamyklą. 2 milijardus JAV dolerių investicijų pritraukusi gamykla yra jau trečioji, taikanti šią moderniausią technologiją. Kitos dvi veikia Izraelyje ir JAV. "Fab 24-2" pavadinta naujoji gamykla yra viena iš technologiškai pažangiausių gamyklų, gaminančių daugiabranduolinius mikroprocesorius. Modernus gamybos procesas leidžia užtikrinti, kad Leikslipo gamykla taps produktyviausia pasaulyje. Itin dideli kiekiai mikroprocesorių čia bus gaminami mažiausiomis sąnaudomis. "Išskirtinai dideli gamyklos pajėgumai prisidės prie visos bendrovės sėkmės. Čia gaminami naujos kartos dvigubo branduolio "Intel Core" architektūros procesoriai leidžia mums įtvirtinti savo, kaip rinkos lyderio pozicijas", – sakė "Intel" prezidentas ir vykdantysis direktorius Polas Otelinis (Paul Otellini). Šiuo metu "Intel" daugiau kaip pusę procesorių asmeniniams kompiuteriams ir tarnybinėms stotims gamina pasitelkdama būtent šią 65 nanometrų technologiją. Daugelis kitų procesorių kūrėjų tokio tipo lustų vis dar negamina.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Naujieji "Hewlett-Packard" skeneriai – įmonių reikmėms ir profesionaliai grafikai

2006-03-26 | Pasaulinė IT sprendimų kompanija "Hewlett-Packard" (HP) pristatė 7 naujus skenerius, skirtus aukštus reikalavimus grafikai keliantiems profesionalams bei smulkiam ir vidutiniam verslui. Biuro reikmėms kompanija pristato "Scanjet 7800", "Scanjet 8350", "Scanjet 8390" ir "Scanjet 8270" modelius. Vienas didžiausių naujųjų HP įrenginių privalumų yra greitis bei patogumas naudotis skenuojant didelius dokumentų kiekius. "Scanjet 8390" skenuoja net iki 35 psl. per minutę greičiu. Automatizuoti "Scanjet 8350" ir "Scanjet 7800" su naujausia programine įranga yra ne tik greitesni ir patikimesni už savo pirmtakus, bet ir "savarankiškesni" – turėdami specialų priedą, be priežiūros jie gali nuskenuoti 50 – 100 dvipusių kopijų. Tai ypač aktualu įmonėms, dirbančioms su dideliais dokumentų srautais. Per dieną naujieji skeneriai gali įveikti iki 1000 puslapių, o jų skiriamoji geba siekia iki 1200 x 1200 taškų viename colyje. Tarp naujųjų HP produktų – ir tinklo skeneris "Scanjet 7650n". Smulkioms ir vidutinio dydžio įmonėms skirtas produktas sparčiai skenuoja dokumentus bei gali juos siųsti elektroniniu paštu, išsaugoti tarnybinėje stotyje ar nusiųsti spausdinimui į spausdintuvą. Skeneris yra ypač paprastai įrengiamas tinkle ir leidžia taupyti, nes gali būti naudojamas be kompiuterio. Naujieji "Scanjet 8300" ir "Scanjet 8300gp" modeliai, sukurti specialiai fotografams ir grafikos dizaineriams, išsiskiria aukšta skiriamąja geba, vaizdo ryškumu ir profesionalios programinės įrangos rinkiniu.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Logitech pristatė produktus, skirtus naująjai "Windows Vista" operacinei sistemai

2006-01-05 | Pirmaujanti pasaulio periferinės įrangos gamintoja "Logitech" šiandien pranešė Vartotojų elektronikos parodoje (CES) pristatysianti naująjai "Microsoft" operacinei sistemai (OS) skirtus produktus. Naujieji įrenginiai sukurti būtent šiai sistemai ir turi papildomas funkcijas, kurių pagalba darbas su naująja "Vista" OS tampa itin intuityvus ir paprastas. Dauguma senesnių "Logitech" produktų ir toliau puikiai veiks su "Windows Vista". "Windows Vista" žmonėms atveria naujas galimybes naršyti internete ir kompiuteryje, be to, visiškai nauja grafine sąsaja gerokai palengvina kasdienį darbą ar pramogas,- teigia "Logitech" klaviatūrų padalinio marketingo viceprezidentas Denis Pavillard. – Atnaujintų "Logitech" gaminių dėka žmonės gali visiškai išnaudoti visas naujas šios OS galimybes. Mes siekiame tikslo naudojimąsi kompiuteriais paversti patogiu ir paprastu, ir kolkas mums tai puikiai sekasi." "Mes labai džiaugiamės, kad "Logitech" taip stipriai remia naująją "Windows Vista OS",- priduria "Microsoft Windows" vadybininkas Brad Goldberg. – Tik dirbdami išvien galime sukurti naujoves, kurios pakeistų kiekvieno iš mūsų naudojimosi kompiuteriais įpročius ir palengvintų gyvenimą." Naująjai "Windows Vista" pritaikytų "Logitech" gaminių pagalba smarkiai padidėja darbo efektyvumas. Neseniai pristatytoje "Logitech Cordless Desktop MX 3200 Laser" bevielėje klaviatūroje ir pelėse yra papildomi "Flip3D" ir skaitmeninių nuotraukų paieškos mygtukai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

2,5 colių HDD iš FUJITSU kišeniniams kompiuteriams: 120 Gb

2005-06-05 | Pastebimas naujas proveržis 2,5 colių kietųjų diskų kišeniniams kompiuteriams kūrime: kompanija Fujistu šiandien pristatė rekordinės talpos 120 Gb kaupiklius MHV2120AT. Nauji 120 Gb 2,5 colių kietieji diskai MHV2120AT pagaminti dviejose plokštelėse, kiekvienos talpa 60 Gb. Prie naujos serijos 2,5 colių kietųjų diskų MHV2xxxAT taip pat prisideda kaupikliai, kurių talpa 40 Gb, 60 Gb, 80 Gb, 100 Gb. Fujistu inžinieriams, gaminant naują kaupiklių seriją, pavyko sumažinti energijos vartojimą mažiau nei 1,6 Bt, kai garsas ne didesnis kaip 23 dB (40 Gb modelyje – ne daugiau 15 dB).

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!