LT   EN   RU  
2021 m. balandžio 18 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Kompiuteriai
Klaviatūros: išbandymas kava ir akmenimis

2005-05-13 | Pamirškite mechaniniams smūgiams ir vandeniui neatsparias klaviatūras - tai jau kompiuterijos praeitis. Dabar kur kas svarbiau, kaip klaviatūra reaguoja į ant jos krentančius sunkius daiktus (knygas, puodelius ar... įniršusio vartotojo kumščius) ir į vidų įpiltą kavą. Mechaninius smūgius nusprendėme imituoti akmenimis. Redakcijos kieme suradome tris gana didelius akmenis, įvyniojome juos į popierių, aplipdėme lipnia juosta ir pradėjome mėtyti ant klaviatūrų iš 65 cm aukščio. Kad testo sąlygos visiems gaminiams būtų vienodos, visus „svarmenis“ mesdavome vienodu kampu į klaviatūros vidurį, ant H klavišo. Mėtomų akmenų svoris buvo 440, 910 ir 1180 gramų. Atrodytų, nedaug, tačiau iš daugiau nei pusės metro paleisti tokie akmenys, ypač sunkesni, tikrai gali pridaryti žalos. Garsas nuo smūgių į vargšes klaviatūras skambėjo po visą redakciją ir vertė kolegas krūpčioti. Nuo smūgių šokinėjo ir klaviatūros, tačiau rimtų pažeidimų nenustatėme. Šiuolaikinės klaviatūros gaminamos iš mechaniniam poveikiui atsparios plastmasės, o korpusas sukonstruotas taip, kad smūgio energiją paskirstytų tolygiai po visą tūrį. Išimtis - „Logitech Classic Corded Keyboard“, kurios minkštos plastmasės klavišai nuo smūgių įskilo ir įlinko, bet net ir paskui su klaviatūra dar buvo galima dirbti.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Rekomendacijos darbui su klaviatūra

2005-05-12 | Klaviatūrą rekomenduojama statyti prieš kompiuterio monitorių arba dokumentų laikiklį. Pasirinkimas priklauso nuo to, kurį iš šių dalykų naudojate dažniausiai. Kadangi klaviatūrų modelių esama įvairių, gali skirtis ir jų išmatavimai. Todėl prieš įsigydami kurią nors iš jų įsitikinkite, ar ši tilps ant jūsų darbo stalo. Jei stale įrengtas papildomas paviršius klaviatūrai, ant jo turi būti pakankamai vietos ir pelei ar kito tipo manipuliatoriui. Jūsų klaviatūroje gali būti įrengtos ir specialios kojelės, skirtos patogiam klaviatūros kampo paviršiaus atžvilgiu nustatymui. Jei esamas klaviatūros kampas jums nepatinka, galite atlenkti šias kojeles ir pasirinkti tinkamą jų aukštį. Kita vertus, jei sėdint prie darbo stalo jūsų alkūnės yra tinkamame aukštyje, šių kojelių gali ir neprireikti. Jei jūsų krėslo ir stalo paviršiaus aukščiai nėra reguliuojami, galėtų praversti reguliuojamas klaviatūros skyriaus aukštis. Jei šis skyrius yra reguliuojamas, aukštis turėtų keistis nuo bent 64 iki 76 cm grindų atžvilgiu. Jis taip pat turėtų būti stumdomas pirmyn bei atgal – kad nustatyti kuo patogesnę poziciją.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kokios būna klaviatūros

2005-05-11 | Dauguma priprato nagrinėti klaviatūrą kaip tam tikra tvarka išdėstytų mygtukų rinkinį. Bet iš tikrųjų šioje srityje dar liko nemažai vietos žmogaus fantazijai bei išradingumui, todėl atsiranda vis naujesnių, tobulesnių klaviatūrų. Klaviatūros tobulinamos arba suteikiant tam tikrų naujų savybių įprastoms "mechaninėms" klaviatūroms, simbolius įvedant nuspaudus atitinkamą mygtuką, arba naudojant naujus informacijos įvedimo būdus. Šiame straipsnyje faktiškai pristatyti tik keli "gudriųjų" klaviatūrų pavydžiai. Klaviatūras, daugiausiai naudojamas kartu su kišeniniais kompiuteriais arba kitais nešiojamaisiais prietaisais, galima išskirti į atskirą grupę. Pagrindinės tokio tipo klaviatūrų tobulinimo kryptys - tai matmenų bei svorio mažinimas. Visa tai daroma įvairiais būdais.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

SD atminties kortelės IDE aparate

2005-05-06 | Papildant jau žinomus konverterius CF – IDE, Japonijoje prasidėjo dviejų modelių SD – IDE, IR – SDIDE02S ir SDIDE02D konverterių prekyba. Jie kainuoja apie 67 ar 86 $. Gaminiai turi 2,5 " pavidalo kietuosius diskus ir kitus privalumus.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Gigabite G – Power aušintuvai

2005-05-04 | Gigabyte išleido naują procesorių aušintuvų G – Power liniją, šie aušintuvai pakeis jau esamus 3D – Cooler ir 3D – Rocket modelius. Naujieji aušintuvai suderinti su prekyboje paplitusiais lizdais – LGA 775, Socket 478, socket 754, socket 939 ir įdiegiami be jokių papildomų priemonių. Siūlomos dvi modifikacijos – Pro, skirta "overklokams", ir Super Silent – tiems, kam reikia tylaus aušinimo. Į komplektą G–Power įeina apsukų nuo 1700 iki 3200 ap/min reguliatorius. G-Power radiatorius pagamintas iš vario, papildomai yra keturi šilumos vamzdeliai. Kaip teigia gamintojai, Sintered Power Wick technologijos pritaikymas leido aprūpinti skysčio cirkuliaciją šiluminiuose vamzdeliuose, aušintuvą galima nustatyti pasirinkta padėtimi.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Pramoninė grupė siekia iš esmės padididnti optinių diskų talpą

2005-04-25 | Šešios kompanijos, įskaitant Fuji Photo ir CMC Magnetics, įsteigė konsorciumą, skatinsiantį HVD technologijos vartojimą - ji vartototojams leis į 1 optinį diską įrašyti iki 1 terabaito [TB} duomenų, taigi, viename diske bus galima laikyti visą filmoteką. Konsorciumas tvirtina, kad savo talpa HVD diskai 200 kartų viršys standartinių DVD diskų galimybes - jų nuskaitymo greitis bus daugiau, kaip 1 Gbit/s, t.y., 40 kartų greičiau, negu DVD technologijoje. HVD formatas siekia užimti Blu-ray ir HD DVD technologijų vietą. Šiuo metu vienasluoksniai Blu-ray diskai gali sutalpinti iki 25 GB duomenų, o dvisluoksniai - 50 GB, tuo tarpu įprastinio ir dėl savo pigumo labiausiai paplitusio DVD disko talpa - apie 4,7 GB. HVD Alliance susivienijimas HDV technologiją planuoja diegti tiek korporacijų lygiu, tiek paprastų vartotojų rinkai. Iš esmės, HDV kuriami japonų Optware kompanijos holografinių technologijų (ši kompanija taip pat įeina į konsorciumą) pagrindu.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

AMD pademonstravo dvigubą lustą Desktop kompiuteriams

2005-04-14 | Trečiadienį Advanced Micro Devices kompanija pademonstravo Toledo - Desktop tipo kompiuteriams skirtą procesorių, sukurtą dviejų atskirų Athlon 64 branduolių ant vieno kristalo pagrindu. Pasak Desktop sistemoms skirtų AMD procesorių markių specialistės Terezos Deonis, sistemos su šiuo procesoriumi rinkoje pasirodys antrajį šių metų pusmetį. Dauguma šių kompiuterių bus pateikti su specialiai pritaikytomis Windows XP Professional sistemomis - jose vykstantys procesai jau bus paskirstyti į atskirus, vienu metu dviejais procesoriais apdorojamus srautus. „Šiuo metu rinkoje kol kas nėra didelio tai panaudoti galinčių programų skaičiaus, bet jis [Toledo] veiks, vienu metu tvarkydamas daug užduočių“, - pasakė Deonis. Naujasis lustas bus „įvilktas“ į tokius pat korpusus, kaip ir šiuolaikiniai vieną branduolį turintys jo giminaičiai, ir galės būti naudojamas tuose pačiuose PC, tačiau smulkesnius techninius duomenis, pvz., CPU taktinį dažnį ir kitas technines detales, Deonis pateikti atsisakė.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Flash‘inis Indėnų dievukas

2005-04-07 | Mauna Tiki Data dizainerių idėja - Mac kompiuterius pristatyti kaip galima mistiškiau. To rezultatas - eilinė, niekuo neišsiskirianti mobilioji USB Flash atmintinė virto gana gremėzdiška 10 cm aukščio indėnų dievuko Tiki figūrėle. Ypatingą „nuožmumą“ įrenginiui suteikia ne tik piktybiška veido išraiška, bet ir neramia raudona šviesa žėrinčios akys ir žaliai žybsinti jo apačia. Norintiems patirti dar didesnę mistinę ekstazę siūlomas į komplektą įeinantis pusės metro ilgio Lava USB laidas (atskirai šį laidą kompanija „kala“ po 8 dolerius) - jis dievukui sukuria švytinčią aurą, mirksinčią į taktą su USB rakto aktyvumu. Nors Mauna Tiki Data gaminamas serijiniu būdu, šios atmintinės - ne bedvasiai kiniški niekučiai - Mauna Tiki Data figūrėlės išraižytos iš medžio ir išgražintos rankiniu būdu. Tai garantuoja, kad kiekvienas Tiki savininkas į rankas gaus unikalų gaminį.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Sony: 2 GB talpos Memory Stick PRO Duo atmintinės

2005-03-28 | Sony korporacija pristatė naujas 1 ir 2 GB talpos greitaeiges Memory Stick PRO Duo atmintinės korteles, palaikančias iki 80 MB/s rašymo/skaitymo operacijų greitį. Tinkamo kortelės veikimo temperatūros diapazonas - nuo 25°C iki +85°C, kortelės gerai tinka operacijoms, kurių metų reikalingas didelis įrašymo greitis, pvz., dirbant su videomedžiaga. Kompanija taip pat pristatė midi Micro Vault serijos USB Flash korteles – prieiga prie jų suteikiama, autorizuojantis pirštų antspaudais. Šių Flash raktų informacijos skaitymo/rašymo greičiai sudaro iki 28 ir 18 MB/s, o tai – dukart daugiau už atitinkamus ankstesnės USB raktų kartos rodiklius. Visi Flash raktų modeliai palaiko automatinio archyvavimo, autoprieigos ir prieigos blokavimo funkcijas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

CeBIT 2005: TYAN pristatė 8 procesorius turinčią sistemą

2005-03-27 | Šiomis dienomis Vokietijos Hanoverio mieste vykusioje pasaulinio masto CeBIT parodoje TYAN Computer kompanija pademonstravo 8 procesorius turinčią Transport VX50 sistemą, skiriamą Opteron 8xx serijos procesoriams. Jos dydžiai gana kuklūs. Sistemos kompaktiškumo [ :)) ] paslaptis – dviejų lygių motininių plokščių komponavimas. Pirmąjį „aukštą“ užima įprasto tipo Thunder K8QW (S4881) motininė plokštė, tiesa, ji turi keturis Socket 940 lizdus. Plokštė surinkta nVIDIA gamybos nForce Professional bazinės logikos mikroschemų rinkinio pagrindu, jį papildo AMD-8131 PCI-X technologija, taigi, sistemoje rasite du PCI Express x16 lizdus (16 PCI-E linijų + 4 PCI-E linijos) ir tris 64 bitų 66/100/133 MHz dažniais veikiančius PCI-X lizdus. Likusios galimybės serverinio lygio plokštei gana tipiškos: tai – integruotas RAGE XL 8MB video-branduolys, 2 gigabaitiniai Broadcom BCM5704 prievadai, keturios Serial ATA ir SCSI kietųjų diskų jungtys. Ne mažiau įdomus ir M4881 - antrasis „aukštas“.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!