LT   EN   RU  
2021 m. balandžio 22 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Kompiuteriai
Renkamės pelę nešiojamam kompiuteriui

2005-03-14 | Daviklių skydelis - būtinas kiekvieno šiuolaikinio nešiojamo kompiuterio atributas. Dirbti žygio sąlygomis, ekrane judantį kursorių valdant vienu piršto judesiu labai patogu, tačiau, kai tik grįžtame prie komfortiškesnių sąlygų, kad ir prie stalo, tai efektyviam darbui norisi naudotis įprasta pele. Kaip padaryti taip, kad ji netaptų papildoma našta? Ji turėtų būti pakankamai kompaktiška, o tam, kad tilptų specialiame nešiojamo kompiuterio krepšyje, tuo pačiu būti patogi ir funkcionali, na, ir, žinoma, nedaug kainuoti. Šiandien mes peržiūrėsime dešimtį nebrangių įvairių gamintojų pelių ir išsiaiškinsime, kurios iš jų geriausiai tinka nešiojamiems kompiuteriams. Testavimui naudosimės iRu Stilo 3841W Combo kompiuteriu. Iš pradžių peržiūrėkime Desktop tipo peles, t.y., peles, skirtas įprastiems, ant stalų ar po jais statomiems kompiuteriams. Kad po įprasto PC dirbant su nešiojamu kompiuteriu nebūtų jaučiamas diskomfortas, šios pelės gali būti naudojamos ir žygio sąlygomis. Jos didelės, su ilgomis „uodegytėmis“ (bevielių sprendimų dėl jų brangumo šiame straipsnyje mes nenagrinėjame iš principo), bet mums labiau įprastos.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Senųjų nuotraukų rekonstrukcija

2005-03-01 | Senos nuotraukos dažnai būna išblukusios, pakeitusios foną, padengtos skirtingų spalvų dėmėmis, taip pat fiziškai pažeistos, pvz. subraižytos. Todėl dirbant su senomis nuotraukomis dažnai tenka atstatinėti jų kontrastingumą, spalvas bei retušuoti įbrėžimus ar suplėšytas vietas. Nors absoliučiai pirminį vaizdą atkurti ir nepavyks, vis dėlto žinant pagrindinius senų nuotraukų retušavimo principus, galima žymiai pagerinti jų būklę. Pasinaudojant PhotoSuite programa (o tuo labiau profesionaliomis grafinėmis programomis, kaip kad Photoshop) galima ištaisyti daugelį senųjų nuotraukų defektų. Komanda Edit » Crop lygiai nukerpami nuotraukos kraštai. Tačiau nereikia būtinai stengtis nukirpti per pačią siauriausią vietą, nes tokiu būdu neišvengiamai prarandame kad ir nedidelę dalį originalo. Kirpti reikia tik ten, kur per visą nuotraukos ilgį ar plotį yra nereikalinga tuščia paraštė, o tas vietas, kur esama tik nedidelių nelygumų paraštėje, galima ištaisyti komanda Layer » Soft Edge, kuri švelniai sulygins nuotraukos kraštus, išlaikydama senovinės nuotraukos stilių.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kompiuterinis teksto atpažinimas

2005-02-28 | Kompiuterijoje plačiai naudojama santrumpa OCR (Optical Character Recognition) – kompiuterizuotas tekstinių dokumentų atpažinimas. Kompiuterinės programos palyginti gerai atpažįsta knyginį ir laikraštinį tekstą, ypač gerai susidoroja su kompiuterinių spausdintuvų išspausdintais lapais – visu tuo, kur naudojamos standartinės, vienodos raidės ir kiti visuotinai priimti simboliai. Atrodytų, taip pat gerai turėtų būti nuskaitomas ir mašinraštis, juk jame taip pat standartizuotas raidynas. Deja, šioje srityje kol kas rezultatai labai prasti – rašomosios mašinėlės klavišus žmonės spaudė skirtinga jėga, dažanti juostelė visu savo ilgiu turėjo skirtingą nusidėvėjimo laipsnį, ir šiuolaikinių skanerių optika dar nesitvarko su šiomis problemomis. Gaunamų klaidų procentas paprastai būna toks didžiulis, kad kompiuterinis mašinraščio atpažinimas tampa beprasmis. Tuo labiau anksti kalbėti apie automatizuotą rankraščių, rašytų unikaliu kiekvienam žmogui braižu, atpažinimą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

EPSON kuria lankstų procesorių

2005-02-27 | Praėjusioje ISSCC konferencijoje EPSON kompanija pademonstravo veikiantį lankstaus čipo prototipą. Asinchroninis aštuonių bitų procesorius sukurtas, naudojant žemos temperatūros polisilicio (LTPS-TFT) - analogišką tai, kuri naudojama skystųjų kristalų (LCD) monitorių gamybai, technologiją.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Logitech МХ518 - skiriamąją gebą perjungti leidžianti pelė

2005-02-27 | Logitech kompanija ruošiasi išleisti naują optinę pelę, sukurtą specialiai kompiuterinių žaidimų fanams. Naujovė sukurta MX510 modelio pagrindu ir turi MX1000 modelio optinę dalį. Pelės „kabliukas“ - galimybė daviklio gebą nustatyti ne tik tvarkyklėmis, bet ir specialiu jungikliu.

Lankomumo reitingasKomentarų: 7

plačiau >>

Skanavimo procesas

2005-02-27 | Patogiausia tai daryti iš anksto paleidus kurią nors grafikos apdorojimo programą – Photoshop, Irfan, PhotoSuite ir pan. Programos File meniu pasirenkama komanda Acquire, kurie iškviečia skanerio valdymo programą. Skirtingų gamintojų skaneriai komplektuojami skirtinga programine įranga, tačiau visi jie veikia remdamiesi tais pačiais principais, todėl išmokus dirbti su viena programa, netrukus lengvai susikalbėsite su bet kuria kita. Skanuojamą objektą nėra taip lengva teisingai padėti ant skanerio stiklo, kaip atrodytų iš pirmo žvilgsnio. Dažniausiai fotografija dedama pačiame skanerio kampe, nes taip lengviausia ją išlyginti vertikaliai, kad nesigautų pasisukusi kampu. Deja, skanerio lempos apšvietimas nėra vienodas visame jos ilgyje – panašiai, kaip kad skiriasi ir dienos šviesos lempos šviesumas, taigi kraštuose ji šviečia silpniau, ir informacija skanerio pakraščiuose iškreipiama.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Pentium 4 pavyko „įsukti“ iki 7,22 GHz

2005-02-26 | Las-Vegase (Nevados valstija) gyvenantis, Fugger slapyvardžiu pasivadinęs kompiuterių entuziastas pasiekė naują, absoliutų rekordą Intel Pentium 4 procesorių spartinimo srityje. Kaip pranešama XtremeSystems.org svetainėje, auksarankiam gudručiui Pentium 4 570J procesoriaus dažnį (jo maksimalus taktinis dažnis - 3,8 GHz) pavyko padidinti beveik du kartus - iki 7,22 GHz.

Lankomumo reitingasKomentarų: 7

plačiau >>

„Sonex Kompiuteriai“ bando naujas didelės spartos 64 bitų technologijas

2005-02-26 | Didžiausiai Baltijos šalyse kompiuterių gamintojai infrastruktūrinių sprendimų grupei „Sonex Hardware Solutions Group“ priklausanti UAB „Sonex Kompiuteriai“ pradėjo bandyti naujas savo pagrindinių partnerių – „Intel“ ir „Microsoft“ – technologijas, skirtas darbui 64 bitų aplinkoje. Bendrovė sukūrė bandomuosius „Vector“ kompiuterių modelius, kuriuose naudojami nauji „Intel Pentium 4“ procesoriai su EM64T technologija bei bandomoji „Windows XP Professional x64 Edition“ versija. Nauji kompiuteriai galės vienu metu apdoroti kelis kartus didesnius informacijos kiekius, todėl žymiai paspartės darbas su specializuotomis skaičiavimų, dizaino, multimedia ir kitoms programomis. „Siekdami, kad Lietuvos kompiuterių specialistai ir vartotojai galėtų pradėti naudotis naujausiomis technologijomis jau pirmosiomis jų pasaulinio pristatymo dienomis, „Sonex Kompiuteriai“, kaip ir kiti stambieji pasauliniai gamintojai, intensyviai savo laboratorijose bando naujus procesorius bei būsimas operacines sistemas“ – sakė „Sonex Kompiuterių“ direktorius Vytautas Kelmelis.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Lazerinis spausdintuvas PagePro 1300W

2005-02-26 | Stilingas Konica Minolta lazerinis spausdintuvas PagePro 1300W puikiai tinka darbui namuose, tačiau jo galimybės patenkins ir biurų darbuotojus. 16 spaudų per minutę greitis, 1200x 1200dpi spausdinimo raiška, pirmo spaudo išėjimas tik per 13 sek. 8 MB standartinė atmintis, žemi spausdinimo ir aptarnavimo kaštai - tai išties nebrangi ir greitai atsiperkanti investicija. Platus panaudojimo spektras Suprojektuotas asmeninam naudojimui, spausdintuvas puikiai tinka ir labai aukštos kokybės reikalaujantiems dokumentams, ataskaitoms, laiškams, prezentacijoms spausdinti. 1200 dpi spausdinimo raiška, solidus 16 puslapių per minutę greitis, greitas pirmas spaudas patenkins ir profesonalius vartotojus. Malonus darbas Vartotojasms tikrai patiks šiuolaikinis spausdintuvo dizainas,maži išmatavimai,speciali tylaus darbo funkcija, patogi 150 lapų talpos popieriaus pakrovimo lentynėlė, iki 100 spaudų išvedimas atgal ant spausdintuvo korpuso, taupant erdvę spausdintuvo darbui.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

Lazerinis spausdintuvas PagePro 1350W

2005-02-26 | Spausdintuvas PagePro 1350W , spausdinantis 20 spaudinių per minutę greičiu , užtikrinantis aukštą 1200x1200 dpi spausdinimo raišką, tiesiog idealus sprendimams namams, tačiau pagal savo galimybes puikiai tinka ir biurams. Greitas pirmo spaudinio išvedimas, profesonali spaudinių kokybė, labai platus spausdinimui naudojamo popieriaus, vokų, laiškų, atvirukų spektras patenkins įvairiausius spausdinimo poreikius, o kompaktiškas spausdintuvų dizainas leidžia juos talpinti tiesiog ant darbo stalo. Spausdintuvas turi "namų" tylaus spausdinimo režimą. Atskirai keičiamos spausdinimo miltelių kasetės ir spausdinimo būgnas leidžia maksimaliai išnaudoti jų resursus ir sumažinti spausdinimo išlaidas. Spausdintuvui suteikiama trijų metų garantija.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!