LT   EN   RU  
2021 m. balandžio 14 d., trečiadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Kompiuteriniai žaidimai
Kokį poveikį vaikų psichikai daro kompiuteriniai žaidimai?

2003-02-11 | Japonų mokslininkai atliko tyrimus, kuriais neva įrodyta, jog kompiuteriniai žaidimai neigiamai veikia vaikų psichiką. Neseniai internete pasirodė oficialus gamintojų atsakymas į mokslininkų teiginį. Europos laisvalaikiui skirtos programinės įrangos gamintojų asociacijos užsakymu naująjį tyrimą atliko Didžiosios Britanijos mokslininkai. Pasak britų, nėra jokio pagrindo kalbėti, jog žaidimai - asocialaus paauglių elgesio priežastis. Mokslininkai žaidėjų elgesyje nerado jokio padidėjusio žiaurumo ar lėtesnės psichikos raidos pėdsakų. Kompiuterinių žaidimų platintojai tikina, jog kompiuteriniai žaidimai ne tik nekenkia, bet padeda vaikams fiziškai ir protiškai vystytis. Tad kaip yra iš tiesų: kompiuteriniai žaidimai kenkia vaikų psichikai ar ne?

Lankomumo reitingasKomentarų: 12

plačiau >>

Nuotykiai mitų ir didvyrių krašte

2003-02-08 | „Age of Mythology“ pasakoja apie Atlantidos admirolo Arkanto nuotykius. Piratams pavogus šventykloje saugotą Poseidono žeberklą, Atlantida (žaidimo autoriai įsivaizduoją šį mitinį žemyną buvus Atlanto vandenyne palyginti netoli nuo dabartinio Gibraltaro sąsiaurio) patenka į šio dievo nemalonę. Bandydamas sugrąžinti gimtajai šaliai prarastą globą, talentingasis karys vyksta padėti graikams šturmuoti Troją. Drauge su kitais legendiniais herojais Ajaksu, Herakliu ir Agamemnonu jam pavyksta įveikti nepalaužiamu laikytą miestą. Deja, paaiškėja, kad Poseidono pyktį sukėlė visiškai ne žeberklo netektis. Persekiojant maištingąsias dievybes Arkantui teks apsilankyti ne tik Egipte ir vikingų krašte, bet ir mirusiųjų karalystės Hado tamsybėse. Kiekviename žaidimo lygyje pagrindinis herojus gali panaudoti tris dievų suteiktas galias, kurios nuolat kinta. Įspūdingiausiai atrodo Dzeuso laidomi žaibai, efektingai sunaikinantys visą priešų armiją tam tikrame plote. Verta pastebėti, kad tokiomis galiomis naudojasi ir kompiuterio valdomi priešai - nustebino epizodas, kai puolant vieną iš Afroditės globojamos Trojos prieigas saugančių tvirtovių, jos gynėjai tiesiog iškėlė baltą vėliavą, neleidžiančią pusę minutės pulti jų karių ir pastatų. Taikos laiką trojėnai panaudojo savo pajėgoms puolamoje įtvirtinimų vietoje sustiprinti.

Lankomumo reitingasKomentarų: 3

plačiau >>

Naujam sporto sezonui – nauji žaidimai

2003-02-08 | Kiekvienas sporto mėgėjas laukia naujo sezono. O kartu su kiekvienu nauju sezonu pasirodo ir naujos sporto žaidimų – sporto simuliatorių versijos. Ne pirmi metai, kai „EA Sports“ simuliatoriai užima pirmaujančias pozicijas. Naujos žaidimų versijos tik dar sustiprins šios kompanijos pozicijas.
Lietuvos sporto mėgėjus labiausiai domina trys žaidimai – tautinę lietuvišką sporto šaką imituojantis „NBA Live 2003“, išleistas lapkričio 12-ąją, populiariausio žaidimo pasaulyje simuliatorius „Fifa Soccer 2003“, pasirodęs savaite anksčiau, bei pats aktyviausias ir greičiausias sporto žaidimas „NHL 2003“, džiuginantis gerbėjus nuo spalio pradžios.

Lankomumo reitingasKomentarų: 6

plačiau >>

Kompiuteriniu paštu žaidžiami žaidimai

2003-02-08 | Išradus kompiuterį, netruko atsirasti ir kompiuteriniai žaidimai. Iš pradžių tai buvo tik įprastų žaidimų, tokių kaip šachmatai, Monopolis, kompiuteriniai variantai, kur kompiuteris atliko tik tarpininko vaidmenį. Vėliau programos tobulėjo ir kompiuteriui buvo patikėta žaidybinių situacijų kūrimas ir netgi sprendimų priėmimas. Bet po kurio laiko paaiškėjo, jog kompiuteris nesugeba žaisti taip gerai, kaip gali žaisti žmogus ir jo veiksmus galima nuspėti. Tuomet atsirado žaidimai, kuriuose be kompiuterio dalyvaudavo ir keletas žmonių. žaisti šiuos žaidimus nebuvo labai patogu, nes tekdavo vienu metu susirinkti prie vieno kompiuterio ir ėjimus daryti paeiliui. Naujas žingsnis žaidimų istorijoje buvo žengtas, atsiradus kompiuterių tinklams ir kompiuteriniam arba elektroniniam paštui (Email). Tada atsirado žaidimai, žaidžiami kompiuteriniu paštu (Play-By-EMail games, PBEM games).

Lankomumo reitingasKomentarų: 6

plačiau >>

Xbox Live - per pirmąją savaitę parduota daugiau nei 150.000 vienetų

2003-02-08 | „Microsoft“ teigimu, bendrovės produktas „Xbox Live komplektas“, leidžiantis vartotojams tinkle žaisti tarpusavyje, per pirmąją savaitę pasiekė puikius pardavimų rezultatus. Pradėjus komplektą pardavinėti JAV, per pirmąją savaitę parduota daugiau nei 150.000 vienetų. Bendrovės teigimu, per tą patį laikotarpį tinkle tarpusavyje jau žaidė 200.000 žaidėjų, ir žaidžiant tinkle praleista daugiau nei 1 mln. valandų. Pranešama ir apie išaugusias žaidimų, turinčių papildomas tinklui pritaikytas galimybes, pardavimų apimtis. Pavyzdžiui, teigiama, kad žaidimo „NFL Fever 2003“ šiuo metu parduodama 120 % daugiau, nei prieš atsirandant žaidimo tinkle paslaugai.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Kompiuteriniai žaidimai tinkle sparčiai populiarėja

2003-02-08 | Naują žinomo rolių žaidimo versiją "The Sims Online" pradedanti reklamuoti bendrovė "Electronic Arts" tikisi sulaukti daugiau, kaip milijono žaidėjų. Pagrindinis žaidimo paketas kainuoja apie 50 USD, "leidimas" į virtualų pasaulį - 40 USD, o mėnesinis "The Sims Online" abonentas - dar 10 USD. Analitikai pastebi, kad taip vadinamas MMOG (Massively Multiplayer Online Games pastaruoju metu sparčiai išplito - pavyzdžiui žaidimo "Lineage" abonentais jau tapo apie 4 mln. vartotojų. Tuo tarpu, "The Sims" debiutą tinkle lydės ir plati agresyvi reklaminė kampanija.

Lankomumo reitingasKomentarų: 5

plačiau >>

Xbox žaidimo internete paslauga populiaresnė, nei tikėtasi

2003-02-05 | Xbox žaidimo internete servisas, įjungtas 2002 metų lapkričio 15 dieną, tapo populiaresniu, nei tikėtasi. Iki 2003 metų pradžios JAV ir Kanadoje jau buvo 250 tūkstančių paslaugos abonentų, vien tik pirmąjį mėnesį įsijungė 150 tūkstančių žmonių. Microsoft paskaičiavo, kad Xbox servisas turi jau du kartus daugiau abonentų, nei analogiškas PlayStation 2 tinklas, įjungtas 2002 metų rugsėjo viduryje. Norint įjungti savo Xbox į Xbox Live tinklą, reikia greito interneto ryšio ir Starter Kit komplekto, kurį sudaro paslaugos abonentas metams, ausinės, mikrofonas, bei būtina programinė įranga ir kelių žaidimų demonstracinės versijos.

Lankomumo reitingasKomentarų: 3

plačiau >>

MS Xbox perkami daug blogiau nei Sony PlayStation 2

2003-02-05 | Kompanija Sony Computer Entertainment sausio 15 dieną paskelbė, kad jau yra parduota 50 milijonų PlayStation 2 įrenginių. Toks kiekis parduotas per tris metus, nuo prekybos pradžios 2000 metų kovo mėnesį. Prieš tai, per tokį periodą buvo parduota du kartus mažiau PlayStation 1 įrenginių. Palyginimui – Per metus Microsoft Xbox parduota tik 8 milijonai. Įdomu tai, kad 40 milijonų riba buvo pasiekta 2002 metų spalio mėnesį ir tada per 3 mėnesius parduota net 10 milijonų vienetų.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Vivendi ieško pirkėjų savo žaidimų kūrimo padaliniui

2003-01-05 | Prancūzijos koncerno Vivendi Universal valdyba ieško potencialių pirkėjų savo žaidimų kūrimo padaliniui Vivendi Universal Games. Kaip galimi pirkėjai įvardinamos tokios kompanijos, kaip Microsoft, Sun, Electronic Arts ir Activision. Pardavus Vivendi Universal Games tikimasi gauti 1,2 – 1,5 milijardus JAV dolerių, bet ši suma gerokai didesnė, nei iš tikrųjų įmanoma gauti. epriklausomų ekspertų vertinimu, VUG realiai verta 600 milijonų JAV dolerių.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Quake III Arena

2002-09-12 | Quake III - naujausias id Software kūrinys. Jei jūs norite pamėginti žaisti šitą žaidimą internete sekite toliau. Visų pirma, jums reikės legalaus kompaktinio disko su raktu (CD-KEY), nes be jo jums niekaip nepavyks prisijungti prie legalių interneto serverių(!). Jei jūs žaidimą jau turite, jums tereikia parsisiųsti naujausią šiuo metu Quake III Arena papildymą (Point Release), kuris yra 1.27h (pirma reikia suinstaliuoti 1.27g!!!), tačiau greitai pasirodys ir naujesnė versija. Versija rodoma paleidus Quake3 ir paspaudus ~ dešiniajame apatiniame kampe.

Lankomumo reitingasKomentarų: 38

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!