LT   EN   RU  
2021 m. kovo 5 d., penktadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Kompiuterinis piratavimas
Užsakymas paštu

2003-03-26 | Tai neteisėtas, neturint autoriaus arba jo teisių perėmėjo leidimo, kompiuterių programų kopijavimas į diskelius, kompaktinius diskus ar kitas priemones ir tokių kompiuterių programų platinimas paštu.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Galutinio vartotojo piratavimas

2003-03-26 | Tai labiausiai paplitusi ir žalingiausia nelegalaus programinės įrangos naudojimo forma. Galutinio vartotojo piratavimas apima:
- Programinės įrangos atgaminimą bei naudojimą daugiau kompiuterių nei leidžia licencijos. Šiuo atveju pažeidžiama taisyklė 1 programa + 1 licencija = 1 darbo vieta (1 kompiuteris) - Programinės įrangos naudojimą kompiuteriuose neturint licencijų; - Programinės įrangos įdiegimą (atgaminimą) tinkle neturint licencijų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Perpardavinėjimas

2003-03-26 | Tai kompiuterių programų, paprastai įrašytų kompiuterių kompaktiniuose diskuose ( CD-ROM'uose arba diskeliuose), platinimas, neturint autoriaus arba jo teisių perėmėjo leidimo (licencijos). Platintojų (pardavėjų) piratavimas. Tai nelegalaus programinės įrangos naudojimo būdas, kai teisėti kompiuterių programų platintojai arba prekybos agentai kompiuterių programas kopijuoja į diskelius arba į parduodamų naujų kompiuterių kietąjį diską be autoriaus arba jo teisių perėmėjo leidimo.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Klastojimas

2003-03-26 | Tai kompiuterių kompaktinių diskų (CD-ROM'ų), diskelių bei kartu su kompiuterių programomis platinamų dokumentų arba programų paketų, kurie yra itin panašūs į originalus, gaminimas.
Šiuo metu beveik visa programinė įranga platinama CD-ROM'uose, kurie paprastai yra sidabrinio paviršiaus su originaliais užrašais. Neteisėti kompiuterių programų kompaktiniai diskai atpažįstami labai greitai, nes jų apipavidalinimas labai skiriasi: užrašai būna padaryti ranka, nekokybiškai išspausdinti arba akivaizdžiai nukopijuoti. Kopijuojant programinę įrangą dažnai naudojami įrašomieji kompaktiniai diskai (CD-ROM'ų formato). Jie paprastai būna aukso spalvos, pažymėti kompaktinio disko gamintojo ženklu ("Sony", "Maxell", TDK ir pan.)

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Atsakomybė

2003-03-26 | Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso 142 str. numato baudžiamąją atsakomybę už autorystės teisės pasisavinimą:
svetimo literatūros, mokslo ar meno kūrinio (įskaitant kompiuterių programas ir duomenų bazes) arba jo dalies ar išradimo išleidimas arba viešas paskelbimas savo vardu yra - baudžiamas laisvės atėmimu iki 2 metų arba bauda;
literatūros, mokslo ar meno kūrinio (įskaitant kompiuterių programas ir duomenų bazes) arba išradimo autoriaus privertimas pripažinti kitą asmenį bendraautoriumi ar autoriaus teisių perėmėju arba atsisakyti autorystės teisių pasinaudojant tarnybos padėtimi arba grasinant autoriui ar jo artimiesiems smurtu, turto sunaikinimu ar sužalojimu arba kompromituojančių žinių paskelbimu - baudžiamas laisvės atėmimu iki 3 metų arba bauda.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Piratavimas pasaulyje

2003-03-26 | 2001 metais Business Software Alliance užsakė ištirti programines įrangos piratavimo apimtis viso pasaulio verslo struktūrose. Tyrimu įrodyta, kad 2000-aisiais: Piratavimo apimtys pasaulyje išaugo iki 37 proc. Dėl piratavimo patirti nuostoliai siekė 11,75 mlrd. USD. Vertinant pagal regionus, pirmauja Rytu Europa, kur piratinė programinė įranga sudaro 63 proc. Visų nuo 1994 metų atliktų tyrimų rezultatai rodė, kad šiame regione piratavimo apimtys didžiausios. Piratavimo apimtys Šiaures Amerikoje sumažėjo nuo 31 proc. 1994 metais iki 25 proc. Piratavimo apimtys Vietname yra 97 proc. Pagal ši rodiklį ši valstybė pralenkė visas kitas tyrime dalyvavusias šalis.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Piratavimas tarp Lietuvos mažmenininkų sumažėjo

2003-03-26 | Antrojo "Mystery Shopper" akcijos etapo rezultatai rodo, kad Lietuvoje nelegalią programinę įrangą siūlo tik 6 proc. kompiuterių įranga prekiaujančių pardavėjų, teigia "Microsoft". Pagal pirmojo etapo duomenis buvo nustatyta, kad 2002 metų pabaigoje nelegalią programinę įrangą siūlė net trečdalis visų mažmenininkų. Akcijos metu studentai parduotuvėse prašė parinkti tokią kompiuterio ir programinės įrangos konfigūraciją, kuri būtų pati pigiausia. Pagal pardavėjų veiksmus buvo išanalizuota, kokia yra reali padėtis, kiek pardavėjų siūlo nelegalią programinę įrangą. "Džiugu, jog padėtis iš esmės keičiasi. Tai tik parodo, kad kovos su piratavimu veiksmų derinimas duoda rezultatų."

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Autorių teisių įstatymas tikslinamas

2003-03-26 | Naujame projekte numatyta, kokiais atvejais galima naudoti kūrinį ir jį viešai skelbti be autoriaus žinios ir leidimo. Dviem atvejais, kai atgaminama asmeniniais tikslais ir reprografijos būdu (fotokopijavimo ar kitu būdu popieriuje), autoriams bus numatyta teisinga kompensacija. Tai reiškia, kad jie turės teisę į tam tikrą atlyginimą. Mokės tas, kuris teikia mokamas reprografijos paslaugas ir tas, kuris gamina ar importuoja reprografijos įrangą. Atsižvelgiant į Europos Tarybos direktyvų reikalavimus, įstatymo projekte numatyta, kad atgaminant audiovizualinį kūrinį ar fonogramoje įrašytą kūrinį, kūrinio autorius ar jo teisų perėmėjas kartu su atlikėjais ir audiovizualinių kūrinių bei fonogramų gamintojais turi teisę gauti atitinkamą atlyginimą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kas yra piratavimas - Kopijavimas ir padirbinėjimas

2003-03-26 | Padirbinėjimas yra neteisėtas programinės įrangos dauginimas ir platinimas stambiu mastu. Daugelis padirbinėtojų grupuočių yra susiję su organizuotu nusikalstamumu - jos gamina ir pakuoja suklastotą programinę įrangą naudodamosi labai moderniais metodais. Supakuota programinė įranga parduodama kaip legali. Jeigu programinė įranga klastojama stambiu mastu, tai laikoma gerai organizuota nusikalstama veikla. Programinės įrangos piratavimas tapo parankia priemone pinigų plovimui, kuris savo ruožtu skatina nelegalią prekybą ginklais, azartinių žaidimų verslą, turto prievartavimą ir prostituciją. Kadangi padirbinėjimui naudojama įranga vis tobulėja, netgi patyrusiems vartotojams ne visada pavyksta legalią programinę įrangą atskirti nuo padirbtos.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kokią įtaką piratavimas turi tau ?

2003-03-26 | Pirkdami suklastotą programinę įrangą remiate prastos reputacijos kompanijas, o ne mokesčius mokančias teisėtas bendroves, kurios kuria darbo vietas ir moka atlyginimus sąžiningiems piliečiams. Pelnas iš parduotos suklastotos programinės įrangos neprisideda prie ekonomikos augimo, kadangi nekuria naujų darbo vietų, iš jo nemokami mokesčiai bei atlyginimai; be to, labai tikėtina, kad iš tokių pajamų pelnosi ir kitokios nusikalstamos struktūros. Teisėtos įmonės iš suklastotos programinės įrangos pardavimų negauna jokio pelno, o dažnai dėl negautų pajamų tenka atleisti darbuotojus, dirbančius visuose susijusiuose sektoriuose pradedant gamyba ir baigiant perpardavimu.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!