LT   EN   RU  
2021 m. kovo 5 d., penktadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Kompiuterinis piratavimas
Kas yra piratavimas - Piratavimas internete

2003-03-26 | Piratavimas internete - tai interneto naudojimas neteisėtai kopijuojant ar platinant nelicencijuotą programinę įrangą. Pažeidėjai internetu gali naudotis visos savo veiklos metu arba tik tam tikriems veiksmams atlikti, pvz., reklamuodami, siūlydami, įsigydami arba platindami piratinę programinę įrangą. Verslo programinės įrangos sąjunga, Business Software Alliance (BSA), vienijanti programinę įrangą kuriančias ir parduodančias įmones, apskaičiavo, kad apie 840 tūkstančių interneto svetainių pardavinėja nelegalią programinę įrangą, pristatydamos ją kaip originalią. Daugelis asmenų, panorusių programinę įrangą įsigyti internetu, iš viso negauna programų, už kurias sumoka.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kas yra piratavimas - OEM ir mažmenininkai: piratavimas parduotuvėje šalia jūsų

2003-03-26 | OEM produktų piratavimas. Asmeninių kompiuterių gamintojai arba originalios įrangos gamintojai (Original Equipment Manufacturers - OEM) dažnai su Microsoft yra pasirašę susitarimus, jiems leidžiančius platinti OEM programinę įrangą. OEM programinė įranga yra speciali programinės įrangos versija, kuri turi būti platinama ją iš anksto įdiegus asmeninio kompiuterio kietajame diske - ji įdiegiama kompiuterio gaminimo metu arba susiejama su kompiuterio aparatine įranga. OEM programinės įrangos negalima platinti be atitinkamo asmeninio kompiuterio ar aparatinės įrangos.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Ar serijinių numerių ir programų laužimo pagalbinių programų skelbimas yra neteisėtas?

2003-03-26 | Serijinių numerių ir programų laužimo pagalbinių programų, skirtų programinės įrangos autorinių teisių apsaugos priemonių pergudravimui, įsigijimas ir panaudojimas, gali užtraukti teisinę atsakomybę už bendrininkavimą pažeidžiant autorinių teisių apsaugos įstatymą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kas yra warez?

2003-03-26 | "Warez" paprastai vadinama piratinė programinė įranga, kurios reikėtų vengti. Interneto vietose, pažymėtose "warez" dažniausiai būna piratinės programinės įrangos. Interneto bendruomenėje priimta neteisėtą veiklą anglų kalba apibūdinantį žodį naudoti daugiskaita vietoj galūnės "s" rašant "z".

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Ar yra neteisėta duoti nuorodas į piratinę programinę įrangą?

2003-03-26 | Gali būti neteisėta. Esant tam tikroms aplinkybėms, nuorodos (links) su neteisėta medžiaga tokia kaip piratinė programinė įranga gali būti vertinamos kaip bendrininkavimas pažeidžiant autorinių teisių apsaugos įstatymą. Be to, bendrininkavimas pažeidžiant autorines teises ar darant nusikaltimą pažeidžia Interneto bendruomenės griežtus nuostatus ir etiką.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Mano Interneto paslaugų tiekėjas man leidžia laisvai krautis iš Interneto programinę įrangą sakydamas, kad ši paslauga įeina į abonementinį mokestį. Ar tai teisėta?

2003-03-26 | Kartais tai teisėta. Daugybe paslaugų mazgų operatorių yra nusipirkę licenzijas iš leidėjų, suteikiančias teisę platinti programinę įrangą savo abonentams. Kartais jie pateikia savo abonenams sąlyginai ir visiškai laisvai platinamas programas pabandymui ir jei klientai pageidauja tolimesniam naudojimui. Jei jums kyla įtarimas, kad gali būti platinama piratinė programinė įranga, pasiteiraukite programinės įrangos leidėjo, ar iš tiesų jūsų operatoriui suteikta reikiama licenzija.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Jei aš Internete randu programą, kurią galiu pasikrauti į savo kompiuterį, ar aš tai darau teisėtai?

2003-03-26 | Ne visuomet. Yra skiriamos trys programinės įrangos rūšys: sąlyginai laisvai platinama (shareware), visiškai laisvai platinama (freeware) ir komercinė (commercial). Jūs teisėtai galite pasikrauti sąlyginai ir visiškai laisvai platinamas programas, o komercinė programinė įranga tokia kaip Norton Utilities, Corel WordPerfect ir Adobe Photoshop negali būti teisėtai kraunama iš Interneto. Jei turite klausimų ar abejonių, pasiteiraukite programinės įrangos leidėjo, ar iš tiesų platintojas (t.y. abonementinio mazgo operatorius) turi licenziją platinti šiuos produktus.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Programinės Įrangos Leidėjų Auditas

2003-03-26 | Kaip galima įsigyti programinės įrangos leidėjų audito kompiuterinę programą? Programinės įrangos leidėjų audito kompiuterinę programą galite parsisiųsdinti iš Interneto. Prieš atsisiųsdami, atidžiai perskaitykite instrukcijas. Jei neturite priėjimo prie Interneto, paskambinkite mūsų telefonu ir mes jums atsiųsime kopiją.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Atsakomybė už piratavimą

2003-03-26 | Lietuvos Respublikos administracinių pažeidimų kodekso 214-10 straipsnis nustato administracinę atsakomybę už neteisėtą kompiuterių programų ir duomenų bazių kopijavimą, platinimą ir kitokį naudojimą, taip pat už jų laikymą komerciniams tikslams. Už tokius veiksmus baudžiama iki 2 000 Lt bauda, gali būti konfiskuojama ir neteisėta atgaminimo įranga (tai gali būti ir Jūsų kompiuteris!), o pakartotinai atlikus tokius veiksmus, mokama bauda iki 3 000 Lt. Šis straipsnis taikomas asmenims, kurie iš neteisėtų kompiuterinių programų platinimo nori pasipelnyti, kitaip tariant, siekia komercinės naudos.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kaip pranešti apie piratavimo atvejį?

2003-03-26 | Visi pranešimai apie piratavimo atvejus yra visiškai konfidencialūs. Infobalt autorinių teisių agentūra supranta slaptumo išlaikymo svarbą ir laikosi gaunamos mūsų nemokamomis "karštomis linijomis" agentura@infobalt.lt ir mūsų Priimamųjų pranešimų online režimu skiltyje, informacijos šaltinio neskelbimo politikos. Į anoniminius pranešimus sudėtingiau sureaguoti, nes tokiu atveju Infobalt autorinių teisių agentūra neturi galimybės susisiekti su šaltiniu, jei reikalinga išsamesnė informacija. Šiuo metu aš dirbu vienai piratine veikla užsiimančių kompanijų. Ar darbdaviai sužinos, kad aš esu informacijos šaltinis, jei jums pranešiu savo vardą?

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!