LT   EN   RU  
2021 m. kovo 5 d., penktadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Kompiuterinis piratavimas
Aš turiu sąlyginai nemokamai platinamo (shareware) žaidimo kopiją. Ar ji iš tiesų visai nemokama?

2003-03-26 | Sąlyginai nemokamai platinami produktai yra laisvai platinami prekės pabandymo ir įvertinimo tikslais. Jei jūs norite ilgiau pasilikti šią kompiuterinę programą, jūs turite už ją sumokėti. Paprastai įvertinimo periodas yra 30 dienų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Aš buvau parduotuvėje, kuri nuomoja kompiuterinius žaidimus ir programinę įrangą. Ar tai piratavimas?

2003-03-26 | Nuomoti programinę įrangą be raštiško autorinių teisių turėtojo leidimo yra neteisėta. Jei abejojate, paprašykite nuoma užsiimančios parduotuvės darbuotojų parodyti leidimą (arba "licenziją") nuomai. Jei jie tokio leidimo nerodo, greičiausiai jiems nėra suteikta tokia teisė, todėl jie užsiima piratine veikla.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Aš nuėjau į parduotuvę ir nusipirkau kompiuterį, kuriame jau instaliuota daug programinės įrangos. Nėra pridėta jokios licenzijos ar kompaktinių diskų programoms. Ką man daryti ir ar tai piratavimas?

2003-03-26 | Jei jūs įsigijote programinę įrangą, prie kurios nepridėta licenzija ar registracijos numeris, tai ji greičiausiai yra piratinė. Ji stato jus kaip vartotoją į rizikingą padėtį, nes jūs turėsite nelegalų produktą savo kompiuteryje. Neteisėta programinė įranga paprastai parduodama be techninės pagalbos garantijų, taip pat dažnai su virusais, galinčiais pakenkti jūsų techninei įrangai. Jei platintojas bando jums parduoti programinę įrangą be popierinių priedų, grąžinkite ją ir praneškite Infobalt autorinių teisių agentūrai. Tačiau yra atvejų, kai programinė įranga instaliuojama į sistemą ir teisėtai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Ar šriftų ir piešinių kolekcijos saugomi tokiomis pačiomis autorinėmis teisėmis kaip ir programinės įrangos?

2003-03-26 | Tiek šriftų, tiek piešinių kolekcijos turi autorines teises ir yra saugomos tais pačiais įstatymais kaip ir programinės įrangos. Atsakomybė už pažeidimus irgi tokia pati.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Man teko matyti vienos ir tos pačios programinės įrangos kopiją panaudotą kolektyviuose kompiuteriuose, kai nėra nei licenzijos, nei daugiau kompaktinių diskų. Ar tai piratavimas?

2003-03-26 | Bet koks vienam vartotojui skirtos programinės įrangos panaudojimas kolektyviuose kompiuteriuose be tam suteiktos licenzijos ir kompaktinių diskų yra piratavimas. Jeigu licenzijos sąlygose nurodyta, kad programinė įranga gali būti panaudota tik viename PK, arba skirta tik vienam vartotojui, tai jos panaudojimas keliuose kompiuteriuose yra licenzijos sąlygų pažeidimas.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Kodėl aš neturėčiau naudoti piratinės programinės įrangos? Ar kas nors nuo to nukenčia?

2003-03-26 | Dėl kelių priežasčių reikia vengti piratinės programinės įrangos. Pirma, tai neteisėta. Antra, tai rizikinga - jei programos ne iš teisėto šaltinio, jūs galite gauti užkrėstą virusais, ne visiškai suderinamą su jūsų esama programine įranga, nepilnai funkcionuojančią arba be instrukcijų bei techninio aptarnavimo garantijos. Kartais gauti tik tai "už ką sumokėjai" nėra taip pelninga. Trečia, jūs skriaudžiate save ar savo organizaciją ta prasme, kad prarandate galimybę pasinaudoti ekonomine naujesnių teisėtų programinės įrangos produktų teikiama nauda.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Man teko matyti parduodamą pigią programinę įrangą savaitgalio pasirodyme miesto rotušėje. Ar tai teisėta programinė įranga?

2003-03-26 | Tai gali būti teisėta programinė įranga, tokia kaip nemokamai platinama programinė įranga "shareware", bet gali būti ir neteisėta - padirbta arba neteisėtai icpakuota (paprastai tokios prekės būna pažymėtos etikete "Neskirta perpardavimui"). Būkite atsargūs ir praneškite Infobalt autornių teisių agentūrai, jei sandėris atrodo per daug patrauklus, kad būtų teisėtas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kaip suprasti piratavimą? Kas tai yra?

2003-03-26 | Programinės įrangos piratavimas yra neteisėtas programinės įrangos naudojimas. Yra kelios piratavimo rūšys: 1. licenzijos vienam vartotojui įsigijimas, bet prekės panaudojimas kolektyviuose kompiuteriuose arba serveryje ("softloading"); 2. gaminimas, platinimas ir/arba pardavimas kopijų, kurios atrodo kaip pirktos iš teisėtų šaltinių ("padirbinėjimas", "counterfeiting"); 3. programinės įrangos nuoma be autorinių teisių turėtojo leidimo; 4. programinės įrangos, kuri buvo "išpakuota" arba atskirta nuo produktų, su kuriais orginale turi būti parduodama kartu, platinimas ir/arba pardavimas (OEM produktų pardavimas);

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kas yra InfoBalt Autorinių teisių agentūra? Kokia jos veikla?

2003-03-26 | Tai yra nepelno siekianti organizacija, kurią įkūrė InfoBalt asociacija, vienijanti ne tik programinės įrangos gamintojus, jų atstovus, bet ir telekomunikacijų, raštinės įrangos kompanijas. Mūsų misija yra teikti informaciją vartotojams bei gamintojams, saugoti pr.įr. industriją bei ją skatinti. Kadangi viena iš misijos dalių yra programinės įrangos gamintojų teisių apsauga, tai nariai įgalioja mus įgyvendinti jų programinės įrangos autorines teises.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Informacijos technologijos ir nusikaltimai

2003-03-26 | Kalbant apie su informacinėmis technologijomis susijusius nusikaltimus, jų prevenciją bei jai būtiną įstatyminę bazę, iškyla viena ganėtinai opi problema. Šios problemos esmė yra ta, kad informacinės technologijos ir atitinkamai su jomis susiję nusikaltimai vystosi labai sparčiai, ko negalima būtų pasakyti apie įstatymų leidybą. Reikiami įstatymai yra kuriami ir įgyvendinami, tačiau šie procesai labai dažnai atsilieka nuo spartaus minėtų technologijų vystymosi ir to pasekoje daugumoje atvejų nusikaltėlis vienu žingsniu aplenkia savo persekiotoją ir baudėją. Kita vertus tos pačios informacinės technologijos yra vis plačiau pritaikomos nusikaltimų prevencijoje ir įstatymų leidyboje, kas teikia vilčių, kad nusikalstamumas bus pažabotas bent jau tiek, kiek tai buvo daroma iki šiol, o gal net ir didesniu mastu.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!