LT   EN   RU  
2020 m. liepos 5 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Komunikacija
Statiniai ir dinaminiai maršrutizatoriai

2003-03-14 | Kad duomenų srautas tarp maršrutizatorių Internete būtų efektyvus, maršrutizatoriai privalo turėti informaciją apie kitų tinklų ID arba turi būti sukonfigūruotas numatytas maršrutas. Dideliuose tinkluose, maršrutų lentelės turi būti tvarkomos taip, kad duomenų judėjimas visada vyktų išilgai optimalių kelių. Kaip maršrutų lentelės yra tvarkomos, priklauso nuo to, kuris maršrutizavimas naudojamas – statinis ar dinaminis. Statinis maršrutizavimas. Maršrutizatorius su rankiniu būdu nustatytomis maršrutų lentelėmis yra žinomas, kaip statinis maršrutizatorius. Tinklo administratorius, turintis informaciją apie tinklo topologiją, pats sukuria ir atnaujina maršrutų lenteles, programuodamas visus maršrutus maršrutų lentelėse.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Maršrutizavimo principai

2003-03-14 | Maršrutizavimas – tai procesas, kurio metu duomenys Internetu perduodami iš siuntėjo kompiuterio į gavėjo kompiuterį. Maršrutizavimas gali būti suprantamas kaip dviejų procesų suma – kompiuterio (host routing) ir maršrutizatoriaus maršrutizavimo (router routing). Kompiuterio maršrutizavimas vyksta tada, kai siuntėjo kompiuteris (source host) persiunčia duomenų paketą. Turėdamas gavėjo (destination host) adresą, siuntėjo kompiuteris turi „nuspręsti“, ar siųsti paketą tiesiai gavėjui, ar maršrutizatoriui. Maršrutizatoriaus maršrutizavimas įvyksta tada, kai maršrutizatorius gauna paketą, kurį reikia persiųsti. Paketas persiunčiamas iš vieno maršrutizatoriaus į kitą (jei gavėjo kompiuteris nėra susietas su pirmuoju) arba tiesiai į gavėjo kompiuterį (jei gavėjo tinklas prijungtas prie maršrutizatoriaus).

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Interneto maršrutizavimas

2003-03-14 | Maršrutizatorius yra tinklo sluoksnio tarpinė grandis, skirta sujungti tinklus tarpusavyje. Ji pagrįsta paprastu tinklo sluoksnio protokolu. Maršrutizatoriai būna aparatūriniai ir programiniai. Aparatūriniai turi „įsiūtą“ maršrutizavimo funkciją, kuri yra sukurta ir optimizuota maršrutizavimui. Programiniai maršrutizatoriai – tai aparatūra neskirta maršrutizavimui (pavyzdžiui, paprasta tinklo plokštė kompiuteryje), tačiau atlieka maršrutizavimą, kaip vieną iš daugelio procesų, vykstančių maršrutizatoriaus kompiuteryje. Yra taip pat ir hibridinių maršrutizatorių, kurie tam tikrą maršrutizavimo darbo dalį atlieka aparatūriškai, o kitą (pavyzdžiui, sistemos konfigūravimas ar maršrutizavimo lentelių valdymas) vykdo programiškai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Relay Frame tinklai: techninės priemonės ir sprendimai

2003-03-14 | Gaminamą aparatūrą galima suskirstyti į dvi grupes: tinklinę ir multimedijos įrangą. Pirmajai grupei priklauso modeminė, maršrutizavimo, tinklų valdymo įranga. Ši aparatūra skirta telekomunikacijų ir duomenų perdavimo paslaugas teikiančioms įmonėms. Aparatūros kainos gana didelės, dėl to įrangos galimybės turi būti pilnai išnaudojamos. Antrajai grupei priklauso įvairi video ir audijo aparatūra, telefono aparatai, faksai. Šią techniką naudoja telekomunikacijų paslaugų vartotojai savo reikmėms tenkinti. Frame Relay tinklas UAB "Lietuvos Telekome" yra realizuotas DXX tinklo bazėje.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Relay Frame tinklai: Frame Relay video koderiai

2003-03-14 | Perduodant video informaciją Frame Relay tinklu, pirmiausia reikia turėti video koderį. Frame relay video koderis labai panašus į ISDN naudojamus video konferencijoms, tačiau jis gali video informacijos srautą suskaidyti į Frame Relay kadrus. Frame Relay video koderis paprastai turi V.35 jungtį, kurią galima tiesiogiai prijungti prie frame relay komutatoriaus, maršrutizatoriaus arba FRAD (Frame Relay Access Device - Frame Relay prieigos įrenginys). Be Frame Relay sąsajos koderis turi palaikyti ir kitas, kaip antai V.36 bei ISDN naudojamą G.703 rekomendacijoje aprašytą sąsają. Turi būti naudojamas MPEG suspaudimas, kad informaciją būtų galima perdavinėti spartomis artimomis E1 spartai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Relay Frame tinklai: video informacijos perdavimas

2003-03-14 | Sėkmingas skaitmenizuotos kalbos perdavimas viešais Frame Relay duomenų tinklais iškėlė video paslaugų perdavimo tais pačiais ryšiais atsiradimą. Skaitmeninis video nėra naujiena. Juo naudojasi daugybė ISDN vartotojų, nuomojančių linijas. Pagrindinis video informacijos apjungtos su kalba suspaudimo standartas yra pavadintas H.320. Frame Relay nėra nieko naujo. Jis egzistuoja keletą metų ir yra pakankamai paplitęs po visą pasaulį. Nauja H.320 standarte yra tai, kad naudojamas pastovus duomenų srautas maršrutizuojamas Frame Relay tinkle. Yra dvi pagrindinės techninės priežastys, dėl kurių nukenčia skaitmeninės video informacijos kokybė. Viena - tai vėlinimas, arba tiksliau jitter. Jitter yra vėlinimo nuo vieno paketo iki kito kitimas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Relay Frame tinklai: Relay Fraim savybės

2003-03-14 | G.764 paketas yra sudarytas iš antraštės, šerdies, kurioje esančių duomenų užtenka norint užtikrinti mažiausią kalbos kokybę, ir papildomų bitų. Visa tai dalinama į du kadrus: vienas neša šerdies duomenis ir antraštės informaciją, o kitas išplėstus duomenis. Tinklas garantuoja tokį CIR, kuris užtikrina šerdies paketų garantuotą pristatymą adresatui. Kadrai nešantys papildomą informaciją visada pažymimi kaip galį būti išmesti (discard eligible - DE) perduodant nuo vieno vartotojo kitam, jie nėra įskaičiuojami į vartotojo CIR (naudojamą tinklo pralaidumą). Jie, jei galima, yra perduodami į tinklą, tačiau atsiradus informacijos kamščiams yra išmetami. Šis kalbos perdavimo Frame Relay tinklu metodas pakankamai gerai funkcionuoja.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Relay Frame tinklai: kalbos perdavimas

2003-03-14 | Frame Relay sąsaja sukurta duomenims perduoti ISDN ir ne ISDN bazės tinklais. Visas protokolo mechanizmas ir paslaugų kokybė orientuota į duomenų ir balso perdavimą. Taigi galima pasirinkti pastovų arba kintamą vėlinimą, kuris yra būdingas paketinio komutavimo tinklams. Vėlinimas priklauso tiek nuo tinklo grandžių komutavimo, tiek nuo tarpmagistralinio sujungimo greičio. Abu vėlinimai gali būti sumažinami naudojant tiek kadrų komutaciją, tiek didesnių greičių tarpmagistralinius sujungimus. Statiniuose (paz., Frame Relay) tinkluose, pagrindinis uždavinys - priimtą vieno vartotojo informaciją pristatyti kitam.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Relay Frame tinklai: statuso nustatymas

2003-03-14 | Frame Relay Customer Premises Equipment - CPE tam tikrais komutavimo intervalais nustato tinklo ir virtualių grandinių statusus. Perdavimo Kokybės Patikrinimo paketai (Link Integrity Verification - LIV) įterpiami maždaug kas 10 sekundžių, taip patikrinama sujungimo kokybė. Šis paketas be to praneša apie CPE aktyvumą, o tinklo būsena yra perduodama į kitam CPE. Maždaug kas minutę yra įterpiama Pilnos Būsenos (Full Status - FS) paketai, kurie turi informaciją apie kiekvienos virtualios grandinės konfigūraciją ir aktyvumą. Kol pirmas FS nepasirodė tinklo aparatūra negali normaliai dirbi - nėra nustatytos virtualios grandinės.Statuso nustatymas yra standartizuotas. Senesnės Ryšio Valdymo Sąsajos (Link Management Interface - LMI) yra laikinas standartas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Relay Frame tinklai: srauto kontrolė ir informacijos greičiai

2003-03-14 | Frame Relay nekontroliuoja srauto. Tinklas paprasčiausiai išmeta kadrus jų neperduodamas. Vartotojui užsisakant tinklo paslaugas, reikia nurodyti linijos greitį (pvz., 64, 128 kbit/s ar E1/T1) taip pat, reikia nurodyti kiekvienos virtualios grandinės garantuotą informacijos greitį (Committed Information Rate - CIR). Šis dydis nurodo garantuotą pralaidumą esant normaliomis slygomis. Pasiuntus per kurią nors virtualią grandinę didesnį duomenų srautą, nei atitinkamos grandinės CIR, tinklo aparatūra esant kritinei situacijai, išmeta tuos paketus, kurių DE lygus "1". Pačios pigiausios Frame Relay paslaugos CIR yra lygus nuliui. Tai reiškia, kad visų pasiųstų kadrų DE laukui suteikiama "1" reikšmė, ir tinklo aparatūra, susidarius duomenų kamščiui, gali išmesti bet kurį paketą. Frame Relay numato perkrauto tinklo indikaciją.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!